Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Czy AN7 jest duzo lepsza od NF7-S? mam zamiar wybrać którąś z tych płyt do mojego bartona 2500+, żeby mi sie jak najlepiej podkręcało. do tego chce kupic kingstony 512 cl.2.5 Co o tym sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy da sie zeedytować bios do tej płytki tak aby rozpoznawała mobile semprona ???

a może już ktośto zrobił??

 

i czemu jak połączyłem mostek l5 (2 mostek) to nie mogłem zmieniać dlaej mnożnika mimo iż sanda pisała że mam mobila ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

Szukam jakiegoś dobrego modowanego BIOS'u do AN7

 

http://s6.invisionfree.com/underclock/inde...p?showtopic=183

 

http://forum.abit-usa.com/showthread.php?t...n7&pagenumber=1

 

http://www.an7.republika.pl/biosmod.html

 

Tutaj podałem linki jak by ktoś nie wiedział gdzie ich szukać.

Teraz powiedźcie który z tych BIOSów jest dobry,bo mi się nie chce każdego po kolei sprawdzać.

Potrzebuje biosu do bartona mobile i do pamieci Hynix D-43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej, ostatnio mam maly problem, otuz w grach pod direct X dzwiek jest tylko z prawego kanalu..... dziwna sprawa.... ie wie z kad to sie wzielo, filmy i muza z foobara sa dobrze odtwarzane.. przeinstalowalem direct x i nadal tosamo, ma ktos jakies pomysly ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie padlo juz dawno, ale nikt na nie nie odpowiedzial, dlatego zadam je jeszcze raz: gdzie sa czujniki temperatury na tej plycie?

interesuja mnie te dwa:

case

PWM

 

prosze o dokladna lokazlizacje lub opis jak one wygladaja.

BTW czym jest to PWM, bo podobno mosfety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam straszny problem..

Nie moge odpalic komputera.

Jak próbuje go właczyć to wyskakuje komunikat na ekranie POST o nr. 90

Co znaczy według instrukcji:

"Complete uGuru initial process

AWARD BIOS take over booting job"

Ale oczywiście nie ma ani słowa w instrukcji jak to naprawić!!

Próbowałem restartować Bios poprzez wyjęcie baterii,zwrotkami.

Cały czas to samo.. Spotkał sie ktoś kiedyś z takim błedem?

Czy konieczna jest wymiana kości biosu? Bo tak mi się wydaje. :( :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrob cos takiego:

1. Clear cmos - zworka.

2. Odlacz zasilanie od plyty.

3. Nacisnij power.

4. Podlacz zasilanie.

 

odczekaj troche i daj spowrotem zworke od cmosu. Powinno chodzic.

Nie bardzo mistrzu.

Jak by to było takie proste to bym się chyba nie pytał??

:evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Temat umarł?? Czy płyty posprzedawaliście :)

 

Testowałem swego abita i max co dało się wyjąć to 238FSB z pojedyńczą kością 512 Goodram'a przy timingach 2.5-3-3-11 oraz dual 2x512 Goodrama przy 225FSB i timingach jak wcześniej. BIOS TacTac'a AN7de8. Przy dualu jedna kostka mnie zatrzymała, więc nic nie poradzę, ale single kusi większym FSB, szczególnie że kość około 250 potrafi... Jakiś nowy BIOSik?? Tylko że ponad 10 ich przewaliłem i tylko na tym mam stabilny dual na 225, reszta na 220 się zatrzymywała:( a testowanych BIOS'ów do tej płytki niewiele niestety.

Chłodzenie jak należy, w budzie zima i pomysły się skończyły....

Robię przymiarki do zmiany zasiłki, ale to raczej niewiele pomoże, jeśli wcale...

 

Jakieś pomysły? Sprawdzone BIOSy, mody:)

 

Pozdrawiam, Sekator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiec konkretnie AN7 czy NF7-S?????

AN7 OCZYWIŚCIE 8)
Oczywiście, że oczywiście :D

 

Załadowałem nowy bios 1.8 i mogłem tylko pomażyć o tych ustawieniach co mam na 1.7 tictaca. Nawet mniejsze parametry powodowały pisk biosu. Może 1.8 tictaca pojdzie tylko nie mogę go nigdzie w necie namierzyć. Jakby ktoś mógł jakiegoś linka zapodać to z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam problem z biosem, mianowicie aktualizowałem za pomocą flash menu bios z wersji 1.7 na 1.8. aktualizacja sie zakończyła zrestartowałem kompa i nic, nie wstaje jescze raz zrestartowałem no i wstał. wszedłem do biosu ustawiłem fsb na 200 i vcore na 1.9 tak jak miałem wcześniej, F10 i komp znowu nie wstaje a na wyswietlaczu POST kod C3 - "expand compressed BIOS code to DRAM ". Zresesetowałem bios zworką i dalej to samo. Później postępowałem wedle istrukcji w manualu i raz na jakiś czas wstawał i wyświetlał CMOS cheksum error,

Wciskam F1 - continue no i winda sie nie ładuje a na wyswietlaczu 0A albo 0.4.

Wcześniej jak aktualizowałem bios to nie było żadnych problemów. Nie wiem czy moge to naprawić w domu czy muszę oddać płytę do serwisu. Prosze Was o pomoc.

Mój konfig to Abit an7, barton 2600+ ,2x 256ddr400 cl3.0 Kingston, Gainward GFTi4800Se, chieftec 360-302Df.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam problem z biosem, mianowicie aktualizowałem za pomocą flash menu bios z wersji 1.7 na 1.8. aktualizacja sie zakończyła zrestartowałem kompa i nic, nie wstaje jescze raz zrestartowałem no i wstał. wszedłem do biosu ustawiłem fsb na 200 i vcore na 1.9 tak jak miałem wcześniej, F10 i komp znowu nie wstaje a na wyswietlaczu POST kod C3 - "expand compressed BIOS code to DRAM ". Zresesetowałem bios zworką i dalej to samo. Później postępowałem wedle istrukcji w manualu i raz na jakiś czas wstawał i wyświetlał CMOS cheksum error,

Wciskam F1 - continue no i winda sie nie ładuje a na wyswietlaczu 0A albo 0.4.

Wcześniej jak aktualizowałem bios to nie było żadnych problemów. Nie wiem czy moge to naprawić w domu czy muszę oddać płytę do serwisu. Prosze Was o pomoc.

Mój konfig to Abit an7, barton 2600+ ,2x 256ddr400 cl3.0 Kingston, Gainward GFTi4800Se, chieftec 360-302Df.

1217764[/snapback]

Jak Ci za którymś razem zaskoczy to jeszcze raz załaduj bios ale ten wcześniejszy który działał. Dopuki jeszcze czasem działa to próbuj sam.

Jak nie to serwis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe szczęście udało się z dyskietki ratunkowej.

BTW na jakim max. bespiecznym napięciu moge puścić bartona 2600 ??, bo teraz mam 1,9 na fsb 200 , na niższym sa błedy w prime95.

1221206[/snapback]

Jak teraz działa to znaczy że może być.

Najlepiej poprzeglądaj tematy dotyczące Bartonów-zobaczysz jakich napięć używają inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj coś słabo ten wątek idzie...nie mogłem go odnaleść!

Albo użytkownicy AN7 nie mają już żadnych problemów skoro wszystko ucichło-przynajmniej na to wygląda.

I oto dowód że to świetna płyta!!!

 

P.S. Załadowałem nowy bios TicTaca 1.8 i chciałem tylko powiedzieć że nie wniósł niczego nowego do możliwości OC ale działa prawidłowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dajcie mi linka do biosu TicTac 1.8. Czy on będzie dobry czy jest jakiś leprzy do OC??

 

 

Pytanie do tych co mają Sefa 420W. Macie przejściówke 24-20 pin??

Edytowane przez link.mk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dajcie mi linka do biosu TicTac 1.8. Czy on będzie dobry czy jest jakiś leprzy do OC??

Pytanie do tych co mają Sefa 420W. Macie przejściówke 24-20 pin??

1229344[/snapback]

Jeśli masz na myśli wtyczkę zasilającą mobo to są następujące wtyczki: standardowa 20 pinowa i oddzielnie 4 pinowa (12V). Edytowane przez Cywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy AN7 ma wyjscie na słuchawki (np. z przedwzacniaczem)? tzn czy da sie podlaczyc słuchawki bezpośrednio do wyjscia z płyty tak aby grały odpowiednio głośno?

1234990[/snapback]

Tak mam cały czas. Są nawet mocno ściszone bo grzmią potężnie :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...