Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Pierwsze odczucia z moim Abitem wypadly naprawde pozytywnie ;) wiele jak narazie nie testowalem ale do mojej poprzedniej plyty (epox 8rda+ pro) Abit wypada nieco jasniej czyli korzystniej.Zabieram sie za testy i bede pisac tutaj co i jak.Narazie juz mam pewne ale poniewaz bios najnowszy ze strony abita nie rozpoznaje mi prawidlowo procesora....unkown cpu type a to mnie wkurza......ma ktos bios dobry i na jakim jedziecie na tej plycie i ktory jest ogolem najlepszy??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie się mówi że TwinMosy mogą źle chodzić z Abitem ale ani razu osobiście się z tym nie spotkałem i na forum też jest mnóstwo ludzi co mają taki układ  i wszystko jest ok.

 

To powinno rozwiać wszelkie wątpliwości odnośnie pamięci i kompatybilności wogóle, naszej AN7:

1251244[/snapback]

To w takim razie Abitek AN7 staje się maj preszys :P Ale czekam jeszcze na wiatraka na procka i grafe, bez niego narazie tamtego kompa nie odpalam :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak narazie procek nie chce isc wiecej i uwazam iz jest to jednak chyba jego wina a nie wina plyty.Myslalem ze po zmianie na Abita bedzie jakas roznica?Zadnej nie ma procz dzwieku....testuje dalej pozdro i czekam na podpowiedzi zwiazane z biosem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie krzycz

Wkaldając 2 kosci ramu koniecznie do 1 i 2 banku (te blizej procesora) automatycznie masz DualDDR. Poczytaj sobie na jakiej zasadzie to działa, to zrozumiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie, nie krzycz

Wkaldając 2 kosci ramu koniecznie do 1 i 2 banku (te blizej procesora) automatycznie masz DualDDR. Poczytaj sobie na jakiej zasadzie to działa, to zrozumiesz.

1253423[/snapback]

Gdzie to jest napisane?

Nie mam DUALDDR chociaż mam 2 identyczne kości TwinMOS'a ale ze zwiększonym napięciem do 2.7V i CL2 z 2.5 i nie mam by spd tylko expert... ma to cos do rzeczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to jest napisane?

Nie mam DUALDDR chociaż mam 2 identyczne kości TwinMOS'a ale ze zwiększonym napięciem do 2.7V i CL2 z 2.5 i nie mam by spd tylko expert... ma to cos do rzeczy?

1253426[/snapback]

Wcale nie bliżej procesora, a napisane jest dokładnie w ... instrukcji od płyty :-) - czyli bank 0 ten najdalej od procesora i 1 czyli ten pośrodku. Może też być na drugim ale abit zaleca obsadzać po kolei.

Duala się nie włącza, włącza się sam automatycznie po włożeniu ramu.

Uruchamiasz np CPU-z i na zakładce memory jest informacja w jakim trybie pracują kości-czyli dual.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak narazie procek nie chce isc wiecej i uwazam iz jest to jednak chyba jego wina a nie wina plyty.Myslalem ze po zmianie na Abita bedzie jakas roznica?Zadnej nie ma procz dzwieku....testuje dalej pozdro i czekam na podpowiedzi zwiazane z biosem.

1252812[/snapback]

 

ja mam duala w 1 i 3 banku : 1 bank to ten blizej procka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DZIĘKUJE WAM WSZYSTKIM ZA POMOC

 

Dziękuje, dałem pamięci w SLOT 1 and SLOT 3 i jest DUAL :)

 

Pytanie, czy jak w slot 2 wsadze 512 takie same to czy bedzie nadal dual? (zakładajac ze w slot 1 i 3 jest 256)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Pytanie, czy jak w slot 2 wsadze 512 takie same to czy bedzie nadal dual? (zakładajac ze w slot 1 i 3 jest 256)

1253939[/snapback]

To pytanie padło w zeszłym tygodniu ale jeszcze nikt tego nie potwierdził. Chociaż prawdopodobnie tak, ktoś pisał że na Ausie to działało więc tu pewenie też. 512 w pojedynczy slot a 2x256 w dwa sloty jednego koloru.

 

Będe mial pożyczoną kostkę 512 i sprawdzę to i na 100% napisze, ale to dopiero koło 19ego lutego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm :) A zawsze jak coś w kompie grzebie to mam błąd AF, i musze jakoś dziwnie długo restartować biosik :|... Hm...Tak to płytka super ;) A mozesz powiedzieć na której stronie w instrukcji to było? :o A raczej to jest? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm :) A zawsze jak coś w kompie grzebie to mam błąd AF, i musze jakoś dziwnie długo restartować biosik :|... Hm...Tak to płytka super ;) A mozesz powiedzieć na której stronie w instrukcji to było? :o A raczej to jest? :D

1254159[/snapback]

Jak wróce do domu to sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm :) A zawsze jak coś w kompie grzebie to mam błąd AF, i musze jakoś dziwnie długo restartować biosik :|... Hm...Tak to płytka super ;) A mozesz powiedzieć na której stronie w instrukcji to było? :o A raczej to jest? :D

1254159[/snapback]

Hej,

też mam AN7, wczoraj jak mi sie pokazał błąd AF to w ogóle nie mogłem kompa odpalić, resetowanie biosu nic nie pomagało, a wszystko wskazywało, że coś z pamięciami (długie piski z długimi przerwami). Mam 2 kości w dualu i się okazało że każda osobno działa, sprawdziłem jedną, później drugą, na końcu wsadziłem obie i działa, tak jak przedtem. Widocznie zaszkodziła im nagła zmiana napięć - bo z 3,2V zmieniłem na 2,6:)

Aha tu macie moda do AN7 i troszke biosów, nie czytałem całego wątku więc może już bylo AN7.

 

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

też mam AN7, wczoraj jak mi sie pokazał błąd AF to w ogóle nie mogłem kompa odpalić, resetowanie biosu nic nie pomagało,  a wszystko wskazywało, że coś z pamięciami (długie piski z długimi przerwami). Mam 2 kości w dualu i się okazało że każda osobno działa, sprawdziłem jedną, później drugą, na końcu wsadziłem obie i działa, tak jak przedtem. Widocznie zaszkodziła im nagła zmiana napięć - bo z 3,2V zmieniłem na 2,6:)

Aha tu macie moda do AN7 i troszke biosów, nie czytałem całego wątku więc może już bylo 1254274[/snapback]

http://img229.exs.cx/img229/7998/untitled7dq.gif

 

 

Nie wiem co to jest to AF.. :o Ale restart biosu pomaga ;O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakie jest zlacze do zasilacza na an7? 20 czy 24pin?

pilne

1247817[/snapback]

wTYCZKA STNDARDOWA 20 PIN I DODATKOWO NA PŁYCIE JEST WTYCZKA 4 PINOWA

 

Witam.Pierwsze odczucia z moim Abitem wypadly naprawde pozytywnie ;) wiele jak narazie nie testowalem ale do mojej poprzedniej plyty (epox 8rda+ pro) Abit wypada nieco jasniej czyli korzystniej.Zabieram sie za testy i bede pisac tutaj co i jak.Narazie juz mam pewne ale poniewaz bios najnowszy ze strony abita nie rozpoznaje mi prawidlowo procesora....unkown cpu type a to mnie wkurza......ma ktos bios dobry i na jakim jedziecie na tej plycie i ktory jest ogolem najlepszy??

1251566[/snapback]

Nie rozpoznaje Ci procka bo masz wersję AXP-MOBILE czyli do laptopów. Żadna płyta desktop nie rozpoznaje ich poprwanie ale poprawnie z nimi współpracuje. Taka mała przypadłość. Trzeba się pogodzić z tym i zaakceptować.

 

Czytajćie instrukcje ABITA. Pierwszy slot jest to najdalszy od Soketa i Abit zaleca wkładanie pamięci zaczynając od niego. jest to jak byk napisane i nie bez powodu tak jest. Do duala są sloty ram o tych samych kolorach to też coś oznacza. Swoją drogą to fajny pomysł z Dualem na kościach 2x256 i singiel 512. Czekam na testy i pozytywne opinie. Być może zrobię tak z 2x512 i potem 1GB. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wTYCZKA STNDARDOWA 20 PIN I DODATKOWO NA PŁYCIE JEST WTYCZKA 4 PINOWA

Nie rozpoznaje Ci procka bo masz wersję AXP-MOBILE czyli do laptopów. Żadna płyta desktop nie rozpoznaje ich poprwanie ale poprawnie z nimi współpracuje. Taka mała przypadłość. Trzeba się pogodzić z tym i zaakceptować.

 

Czytajćie instrukcje ABITA. Pierwszy slot jest to najdalszy od Soketa i Abit zaleca wkładanie pamięci zaczynając od niego. jest to jak byk napisane i nie bez powodu tak jest. Do duala są sloty ram o tych samych kolorach to też coś oznacza. Swoją drogą to fajny pomysł z Dualem na kościach 2x256 i singiel 512. Czekam na testy i pozytywne opinie. Być może zrobię tak z 2x512 i potem 1GB. Pozdrawiam.

1254749[/snapback]

No własnie żeby byl dual to trzeba włożyć w slot 1 i 3. To jedno. Drugie że Slot 1 jest ten najbliżej od socket'u (wszędzie to przeszytasz).. :|

 

I pytanie, jak poraz pierwszy włożyłem procka na mobo (tj 100x6) to wykryło mi proca jako... Mobile AMD Athlon, a jak mam już FSB 200 to kiszka, myśle jednak że było by fajnie jak by np. byś miał 133x11 czy cuś to by Ci pokazywał nazwe cpu co ma takiego mnoznika i fsb...Ale zreszta to tylko nazwa...

 

___________

 

to z twojego podpisu bakupl : 2x512DDR Hynix D43@2-2-2-6 | 225 | 2.75V - takie opoznienia na Hynixach jakos mi sie wierzyc nie chce..

To jest troche nie dokońca prawda, bo mialem 225 ale na std timmingach na ASUS'ie... a raz miałem FSB200 i takie timmingi... wiec to jest jakgdyby 2w1. Do przedchwila miałęm TwinMOS'y, teraz mam Kingston'y. Przedchwila dostałem z komputronika. Puźniej zrobie odpowieni podpis

Edytowane przez bakupl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Yhm :) A zawsze jak coś w kompie grzebie to mam błąd AF, i musze jakoś dziwnie długo restartować biosik :|... Hm...Tak to płytka super ;) A mozesz powiedzieć na której stronie w instrukcji to było? :o A raczej to jest? :D

1254159[/snapback]

Strona 2-3 pod tabelką dotyczącą banków pamięci, na wyróżnionym szarym tle:

"We suggest you to install DDRSDRAM modules from DIMM3 to DIMM1 sockets in order."

Przyznaję że nie jest jasno powiedziane, że to powoduje działanie trybu dual ale samo to że jest to zalecane ustawienie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...I pytanie, jak poraz pierwszy włożyłem procka na mobo (tj 100x6) to wykryło mi proca jako... Mobile AMD Athlon, a jak mam już FSB 200 to kiszka, myśle jednak że było by fajnie jak by np. byś miał 133x11 czy cuś to by Ci pokazywał nazwe cpu co ma takiego mnoznika i fsb...Ale zreszta to tylko nazwa...

Załaduj bios TicTac'a, np. ten co ja i po kłopocie. W biosie i w systemie mam prawidłową identyfikacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załaduj bios TicTac'a, np. ten co ja i po kłopocie. W biosie i w systemie mam prawidłową identyfikacje.

1254916[/snapback]

Szczerze to ja tego nie potrzebuje, ale by mógł ktoś zrobić strone WWW o tej mobo (moge pomóc), recenzja, porady, artykuły, download itepe :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wgralem biosik od taipana i wykrywa mi poprawnie tego mobilnego.Wszystko jest ok chodz fsb osiaga tylko 238 <lol> na mnozniku 11 seria proca bdb wiec tu chyba wina tkwi w moich podzespolach a glownie cos czuje zasilacz jest zbyt slaby.....modecom350w pfc myslalem nad czyms w stylu enermax420 tak do 300zl.Druga sprawa to ciekaw jestem co z tym dualem mam 2x256 jako dual i chce dolozyc ramu bez wymieniania tych kosci czyli +512mb w jednej kosci ?? Dzialac to bedzie??A czy jak mam 2x256twinmosa to trzecia kosc np. hynixa moze byc?? czy tez twinmosa

 

Druga sprawa to nie wiem w czym tkwi blad....ale jak gram np. w doom3 (k.g default) to mnie z niego wywala pokazuje sie okienko iz program wykonal nieprawidlowa operacje i zostanie bla bla bla....kazdy wie o co chodzi podejrzewam iz tutaj wina jest w sterach k.graficznej , a nie w procku (2500mhz) nie wiem co moze byc nie tak temp w stresie dochodzi do 52stopni czyli nie iwem co nie wyrabia krece mnoznikiem to dzieje sie to samo....moze zasilka??

Edytowane przez adrianek317

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok wgralem biosik od taipana i wykrywa mi poprawnie tego mobilnego.Wszystko jest ok chodz fsb osiaga tylko 238 <lol> na mnozniku 11 seria proca bdb wiec tu chyba wina tkwi w moich podzespolach a glownie cos czuje zasilacz jest zbyt slaby.....modecom350w pfc myslalem nad czyms w stylu enermax420 tak do 300zl.Druga sprawa to ciekaw jestem co z tym dualem mam 2x256 jako dual i chce dolozyc ramu bez wymieniania tych kosci czyli +512mb w jednej kosci ?? Dzialac to bedzie??A czy jak mam 2x256twinmosa to trzecia kosc np. hynixa moze byc?? czy tez twinmosa

 

Druga sprawa to nie wiem w czym tkwi blad....ale jak gram np. w doom3 (k.g default) to mnie z niego wywala pokazuje sie okienko iz program wykonal nieprawidlowa operacje i zostanie bla bla bla....kazdy wie o co chodzi podejrzewam iz tutaj wina jest w sterach k.graficznej , a nie w procku (2500mhz) nie wiem co moze byc nie tak temp w stresie dochodzi do 52stopni czyli nie iwem co nie wyrabia krece mnoznikiem to dzieje sie to samo....moze zasilka??

1254959[/snapback]

A jesteś 100% pewny co do stabilności procka? U mnie wywalało z niektórych gier, a myślałem że procek stabilny bo przechodził godzinny prime, ale zapuściłem na noc i się okazało że są błędy :cry: . Dlatego polecam porządnie przetestować (superpi, prime, 3dsmarki), a jak nie to pewnie stery... powodów może być dużo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniż troche taktowanie proca i sprawdź czy też wywala.

 

Ja do codziennego użytku - włącznie z graniem, używam mniejszych nastawów (jak w podpisie). Szkoda sprzętu dłużej pożyje a na maksa kręce jak benchmarki robie.

A że w AN7 można zapisywać profile biosu to sprawa jest b.łatwa i szybka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje gdy obnizylem taktowanie proca na 12x200 (2400mhz) chodzi perfekto :) nic zadnych bledow itp.Mysle zeby teraz pokombinowac z szyna fsb a zmniejszyc mnoznik wtedy bedzie ciekawiej bo napewno wydajniej i tez w granicach 2450mhz chce osiagnac.A co z tym ramem ?? czy jak mam 2x256dual twinmos i srodkowy bank wolny to moge dokupic 512mb twinmos i bedzie to samo??Tez dual ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie racje gdy obnizylem taktowanie proca na 12x200 (2400mhz) chodzi perfekto :) nic zadnych bledow itp.Mysle zeby teraz pokombinowac z szyna fsb a zmniejszyc mnoznik wtedy bedzie ciekawiej bo napewno wydajniej i tez w granicach 2450mhz chce osiagnac.A co z tym ramem ?? czy jak mam 2x256dual twinmos i srodkowy bank wolny to moge dokupic 512mb twinmos i bedzie to samo??Tez dual ??

1257723[/snapback]

Powinien byc :) I na 98% bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HEJ wszyscy. Mam mały problem. Zdjąłem dzisiaj wentylator z mostka północnego i założyłem radiator CoolerMastera (bo ten niebieski zalman by mi się nie wzmieścił :)) I mam taki problem że gdy wypiąłem ten wiatrak to włącza się alarm że nie ma wentyla na NB. Próbowałem w biosie poprzestawiać ale nic nie pomaga. Help!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko otoz czy warto dokupic radiator na mostek do Abita ( chodzi mi ten mostek na ktorym nie ma nic przynajmniej u mnie a napisane jest na nim nvidia nforce2 mcp-t) czy jak zaloze na ten mostek radiator to beda lepsze wyniki w o/c??Moja plyta na moim sprzecie z biosem AN7_18DE8_2t i niechce isc fsb 238 :/ zonk !! Moj epox lepiej szedl..........

 

pytanie numer dwa to troszke nie tutaj ale nie chce pisac juz gdzie indziej wiec pisze......jakie najlepsze chlodzenie obecnie wejdzie na ta plyte glowna ----> mam pentagram freezone q80cu i watpie zeby cos o wyzszych cyferkach tez freezone weszlo na ta plyte a wiec co polecacie cos co wejdzie jest sprawdzone i bedzie lepiej chlodzic niz moj freezone !!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie numer dwa to troszke nie tutaj ale nie chce pisac juz gdzie indziej wiec pisze......jakie najlepsze chlodzenie obecnie wejdzie na ta plyte glowna ----> mam pentagram freezone q80cu i watpie zeby cos o wyzszych cyferkach tez freezone weszlo na ta plyte a wiec co polecacie cos co wejdzie jest sprawdzone i bedzie lepiej chlodzic niz moj freezone !!

1259898[/snapback]

Ja mam ASUS'a Star Ice'a i jestem z niego bardzo zadowolony. Przy najlniższych obrotach (tj. 1600RPM) mam w stresie max 42*C przy sczelnie zamkniętej budzie :). Mam athlona XP 2500+ M podkręconego na 2400MHz. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...