Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

w Actionie maja ale ciagle ktos wykupuje chyba :D .. a tak serio to kazdym razie w ofercie są i kosztuje powiedzmy ze 550-570 zl .. juz dla klienta :>

 

wyglada to w kazdym razie tak

Dołączona grafika

niestety ten martwiący "-" przy dostępnosci psuje radosc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie sądze że są idiotami ale nie  wieze zeby ich procek szedł max 2200mhz i ani mhz więcej to raz a 2 ze sami piszą ze ten ich egzęplarz nie bardzo finalny był. ciekawi mie tez wersja biosu jakiej uzyli. Jak sam przetestuje to bede wiedział ile jest warta

Kiedy ją przetestujesz? Bo chce ją kupić w przyszły weekend ale nie wiem czy warto.Więc przetestuj i daj znać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można sobie poczytać o płytce to niczego sobie. jednak te poprawki robią złe wrażenie, przynajmniej u mnie. Poczekam sobie do jeszcze trochę i po Nowym Roku kupię może rev2 jak się ukaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie zgadzam sie z przedmowca. Wczoraj z podobnych wzgledow kupilem sprawdzona nf7. Czlowiek ktory mial AN7 w reku twierdzi ze wyglada jak podrzedny produkt firmy "krzak". Mam nadzieje ze nastepna rewizja bedzie warta tych dodatkowych siedemdziesieciu zlotych a moze i S-ATA w mostku sie pojawi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można sobie poczytać o płytce to niczego sobie. jednak te poprawki robią złe wrażenie, przynajmniej u mnie. Poczekam sobie do jeszcze trochę i po Nowym Roku kupię może rev2 jak się ukaże.

ale ten Gigabyte na KV8 tesz zapowiada sie całkim całkiem w AquaMarku3 -2300punktow to duza roznica, Albo w Quake3 róznica 120 FPSów to juz sporo.......moze lepiej bedzie poczekac na Abita na K8V niż na Abita AN7 rev 2.0? Tylko że do K8V trzeba jeszcze Proca.....a wtedy znowu wyrzyga sie trochę kasy.....ale chyba bedzie warto.....troche poczekac....proce i plyty po nowym roku stanieją i wtedy moze kupić coś takiego......moim zdaniem przesiadka z NF-7S na AN-7 to jak zmiana Radeona 9800 na 9800Pro lub 9700 na 9800 non pro...........kilka 3Dmarków wiecej......a tak jak zainwestowac w k8V to chociaz róznica bedzie wieksza.....tylko skad brac na to wszystko kase

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak Paolowawa, ale to juz inna platforma. Ja poczatkowo celowalem w 64bity, ale te 700 papieru za proca na dzien dobry powalilo mnie na glebe i dodatkowo jeszcze "szalone pamieci". Mysle ze w tej chwili dobre czasy na "przejsciowke" jak juz ktos nie moze wytrzymac tak jak ja przesiadlem sie z BE6 /ktos jeszcze pamieta BX'a?/:). Na FX'y mysle czas przyjdzie w przyszlym roku tylko niech do cholery obetna ta jedna noge i niech to na normalnych pamieciach hula. no i chyba modlic sie trzeba o rozwage w aemdemowym dziale marketingu. Dla niecirpliwich pozostaje NF a dla ryzykantow AN7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak można sobie poczytać o płytce to niczego sobie. jednak te poprawki robią złe wrażenie, przynajmniej u mnie. Poczekam sobie do jeszcze trochę i po Nowym Roku kupię może rev2 jak się ukaże.

ale ten Gigabyte na KV8 tesz zapowiada sie całkim całkiem w AquaMarku3 -2300punktow to duza roznica, Albo w Quake3 róznica 120 FPSów to juz sporo.......moze lepiej bedzie poczekac na Abita na K8V niż na Abita AN7 rev 2.0? Tylko że do K8V trzeba jeszcze Proca.....a wtedy znowu wyrzyga sie trochę kasy.....ale chyba bedzie warto.....troche poczekac....proce i plyty po nowym roku stanieją i wtedy moze kupić coś takiego......moim zdaniem przesiadka z NF-7S na AN-7 to jak zmiana Radeona 9800 na 9800Pro lub 9700 na 9800 non pro...........kilka 3Dmarków wiecej......a tak jak zainwestowac w k8V to chociaz róznica bedzie wieksza.....tylko skad brac na to wszystko kase

No właśnie kasą nie rzygam, a mam jeszcze autko na utrzymaniu. Odkładam na coś do kupna w lutym. A to zasilacz by się przydał, a to płyta główna i pamiątki, a to grafa, a to dysk hdd, CDRW lub DVD+/-RW. Jak narazie klawiaturę, mysz, monitor, głośniki i obudowę mam i ich nie zamierzam zmieniać :) . Jak w podpisie jadę od pięciu lat na kt133a WIĘC DLA MNIE PRZESIADKA NA NA7 to będzie coś i dodatkowo uGURU też mi odpowiada. W 64 bity nie wchodzę bo to za duża kasa, a to co planuję kupić wystarczy mi na długie wieczory i noce do grania, i innych komputerożernych operacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie to tweak powinien sie postarać o taka płytke i przedstawić nam pożądne obiektywne testy, dokładnie opisując o/c i te całe uguru bo tak na orawde to nigdzie nic sensownego nie ma o tej mobo.

 

Panowie testerzy z tweaka Moge liczyć na was ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to uGuru ma taką funkcję, żeby sobie mieć kilka ustawień proca/pamięci/prędkość wiatraczków itp. i z poziomu Win zmieniać?? To jest marzenie, po co obciążać proca jak się chodzi po necie, ustawiało by się tylko konfig : np. Net i już procek 1466 działa na 800, bo po co komu więcej. Dajesz Gry i 2200Mhz się włącza.... Ach, marzenie.... a jakby jeszcze sam wykrywał jaki ma włączyć tryb :D:D

O qrcze...niezle zrąbali tą płytke...szkoda kasy..heheh. Tak nawiasem - moje mobo na podobnych pamiątkach( Twinnmos 8-3-3-2.5) i procku 11x200 uzyskuje w Aidzie 2990/1147 (AN7-2930/1010) ale nie wazne.

 

Hotkey - twoje marzenia juz sie w pewnym stopniu spelnily, nie potrzeba Ci zadnego porysowanego guru :). Poszukaj programiku 8rdavcore rev 0.8alpha (dziala rowniez na Abit NF7-s). Tam masz dynamiczne taktowanie FSB (tzw auto FSB).

Kilka klikniec , wrzucenie programu do autostartu i masz gotowy scenariusz (przykładowo) : procek osiąga np 60% "mocy" i po kilkunastu sekundach FSB zaczyna Ci rosnąc do ustalonego poziomu....przekracza pewnien zakres zdefiniowanej temperatury (np 50C) albo wykorzystanie procka spada ponizej np 20% w jakims tam okreslonym czasie...i FSB zaczyna stopniowo malec... :)

 

U mnie to dziala...cool :))):).

 

pozdrófka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hotkey - twoje marzenia juz sie spelnily, nie potrzeba Ci zadnego guru :). Poszukaj programiku 8rdavcore rev 0.8alpha (dziala rowniez na Abit NF7-s). Tam masz dynamiczne taktowanie FSB (tzw auto FSB).

Kilka klikniec , wrzucenie programu do autostartu i masz gotowy scenariusz (przykładowo) : procek osiąga  np 60% "mocy" i po kilkunastu sekundach FSB zaczyna Ci rosnąc do ustalonego poziomu....przekracza pewnien zakres zdefiniowanej temperatury (np 50C) albo wykorzystanie procka spada ponizej np 20% w jakims tam okreslonym czasie...i FSB zaczyna stopniowo malec... :)

 

U mnie to dziala...cool :))):).

 

pozdrófka :)

Ale przydalaby sie w tym programiku mozliwosc zmiany mnoznika "na goroco" a nie tylko FSB, bo chcialbym powiedzmy miec zawsze FSB=220 i do neta/worda/zdjec/czegostam mnoznik x6, a do gierek 10,5 nawet przy tym samym napieciu Vcore dla wszystkich przypadkow... moze sie doczekamy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mówię.. ale moja płytka jest elegancja. Widać nie wszystkie są do [gluteus maximus]

 

UPDATE:

Widać jednak są!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie mówię.. ale moja płytka jest elegancja. Widać nie wszystkie są do [gluteus maximus]

No i czemu nie ma jeszcze testów to tej pory to juz powinieneś mieć screany zx każdego benchmarka

a tak na poważnie to weś postaraj sie ustawić jak największe fsb i daj znać jak sie prawuje te całe uGuru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nie mam czasu i jutro pewnie też nie. Ale we WTOREK to zrobię wszystkie benchmarki,screeny,rozkminie całe to uGuru i wszystko elegancko opisze.Mam jeszcze pod reką NF7 to może zrobię porównanie?

No i mam również 1700XP z dorej serii więc go też podkręce.Zobaczymy..

 

UPDATE:

Wezmę od qumpla P-12 to zrobię jeszcze foty.. jak ktoś chce zobaczyć płytkę REAL :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze szybko cz masz ta ryse z tyłu i czy masz juz ją włozono i czy były problemy z odpaleniem

Porażka.Więc tak płyta ma ryse przecinająca jedną ze ścieżek laminatu w tym samym punkcie to w teście na stronie FrazPC.pl :evil:

 

No nic.. pomyślałem. Zobacze co się stanie jak się ją podłaczy..

I teraz się zaczoł cyrk:

Zamontowałem na płycie Durona 1.4GHz na szynie 266MHz i pamięć RAM 266DDR 512MB.

Naciskam klawiś POWER i odziwo (po przeczytaniu wyżej wymienionego testu tej płyty myślałem że płyta się zachowa tak samo jak oni napisali czyli się nie właczy dopuki się nie złaczy przerwanego laminatu) się właczyła... lecz po kilku sekundach wyłaczyła się twz. pracuje przez mniej więcej 5sek. normalnie się bootując po czym nagle gaśnie i zostaje tylko informacja o błedzie (patrz niżej) :cry:

 

Na płycie jest wyposarzona w system POST Abita.Czyli taki wyświetlacz dwucyfrowy który informuje o błedach.

No i na ów wyświetlaczu pokazał się błąd 99 co oznacza według instrukcji "Complete power off sequence" :x

 

No więc postanowiłem połaczyć ten przerwany lamitan po przez drut mod. Wszystko zrobiłem jak należy.. Druga próba już z połaczonym laminatem nie przyniosła żadnej zmiany.Płyta nadal nie działą.

Jak na płyte za 600zł to rewelka. :x :evil: :?

Oddaję ją na reklamacji.I zobaczymy co dalej...

Teraz mogę tylko powiedzieć że gorąco ją NIE polecam.Chodź jako sprawna może być całkiem dobra.. nie wiem bo nie moge sprawdzić :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:x Strasznie się wkur...łem bo tego złomu nawet po złaczeniu laminatu się nie da uruchomić!!

 

Spodziewałem się czegoś lepszego po Abicie i po tej kasie.. i wógóle to jest do d.upy :evil:

 

UPDATE:

Sorx ale piszę to pod wpływem emocji, wkońcu nie często się zdarza mieć takiego pecha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze szybko cz masz ta ryse z tyłu i czy masz juz ją włozono i czy były problemy z odpaleniem

Porażka.Więc tak płyta ma ryse przecinająca jedną ze ścieżek laminatu w tym samym punkcie to w teście na stronie FrazPC.pl :evil:

 

No nic.. pomyślałem. Zobacze co się stanie jak się ją podłaczy..

I teraz się zaczoł cyrk:

Zamontowałem na płycie Durona 1.4GHz na szynie 266MHz i pamięć RAM 266DDR 512MB.

Naciskam klawiś POWER i odziwo (po przeczytaniu wyżej wymienionego testu tej płyty myślałem że płyta się zachowa tak samo jak oni napisali czyli się nie właczy dopuki się nie złaczy przerwanego laminatu) się właczyła... lecz po kilku sekundach wyłaczyła się twz. pracuje przez mniej więcej 5sek. normalnie się bootując po czym nagle gaśnie i zostaje tylko informacja o błedzie (patrz niżej) :cry:

 

Na płycie jest wyposarzona w system POST Abita.Czyli taki wyświetlacz dwucyfrowy który informuje o błedach.

No i na ów wyświetlaczu pokazał się błąd 99 co oznacza według instrukcji "Complete power off sequence" :x

 

No więc postanowiłem połaczyć ten przerwany lamitan po przez drut mod. Wszystko zrobiłem jak należy.. Druga próba już z połaczonym laminatem nie przyniosła żadnej zmiany.Płyta nadal nie działą.

Jak na płyte za 600zł to rewelka. :x :evil: :?

Oddaję ją na reklamacji.I zobaczymy co dalej...

Teraz mogę tylko powiedzieć że gorąco ją NIE polecam.Chodź jako sprawna może być całkiem dobra.. nie wiem bo nie moge sprawdzić :?

Brak slow, przeciez tej specjalnie przecietej sciezki nie powinno sie laczyc!

Wedlug tego co wyczytalem na forum ABIT'a polaczenie jej powoduje, ze pada

3 SLOT DIMM. Przeczytaj temat od deski do deski a zobaczysz, ze o tym pisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napisz jeszcze szybko cz masz ta ryse z tyłu i czy masz juz ją włozono i czy były problemy z odpaleniem

Porażka.Więc tak płyta ma ryse przecinająca jedną ze ścieżek laminatu w tym samym punkcie to w teście na stronie FrazPC.pl :evil:

 

No nic.. pomyślałem. Zobacze co się stanie jak się ją podłaczy..

I teraz się zaczoł cyrk:

Zamontowałem na płycie Durona 1.4GHz na szynie 266MHz i pamięć RAM 266DDR 512MB.

Naciskam klawiś POWER i odziwo (po przeczytaniu wyżej wymienionego testu tej płyty myślałem że płyta się zachowa tak samo jak oni napisali czyli się nie właczy dopuki się nie złaczy przerwanego laminatu) się właczyła... lecz po kilku sekundach wyłaczyła się twz. pracuje przez mniej więcej 5sek. normalnie się bootując po czym nagle gaśnie i zostaje tylko informacja o błedzie (patrz niżej) :cry:

 

Na płycie jest wyposarzona w system POST Abita.Czyli taki wyświetlacz dwucyfrowy który informuje o błedach.

No i na ów wyświetlaczu pokazał się błąd 99 co oznacza według instrukcji "Complete power off sequence" :x

 

No więc postanowiłem połaczyć ten przerwany lamitan po przez drut mod. Wszystko zrobiłem jak należy.. Druga próba już z połaczonym laminatem nie przyniosła żadnej zmiany.Płyta nadal nie działą.

Jak na płyte za 600zł to rewelka. :x :evil: :?

Oddaję ją na reklamacji.I zobaczymy co dalej...

Teraz mogę tylko powiedzieć że gorąco ją NIE polecam.Chodź jako sprawna może być całkiem dobra.. nie wiem bo nie moge sprawdzić :?

Brak slow, przeciez tej specjalnie przecietej sciezki nie powinno sie laczyc!

Wedlug tego co wyczytalem na forum ABIT'a polaczenie jej powoduje, ze pada

3 SLOT DIMM. Przeczytaj temat od deski do deski a zobaczysz, ze o tym pisalem.

To nie zmienia faktu że płyta nie działa.

 

UPDATE:

Poczytałem wypowiedzi na tych forach co zapodał shorty2001 i chyba ma racje. Ale nic nie mogę znaleść na mój problem. Jeszcze jutro powalczę z moją płytą i może ją odpale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ni chłopaki z twoje pc wzieli sie za testy ale jak zawsze nie zrobili tego do końca napisali prawie o wszyski ale o o/c tyle co kot napłakał fsb 218 to oni se mogą wsadzić w ....

jaki pech nagle pogineły wszyskie procki z odblokowanymi mnożnikami i nie mozna było sprawdzić lenie

 

dla tych co jeszcze tego nie przczytali http://twojepc.pl/artykuly.php?id=abit_an_...b2a641f430c4d55

 

Moze by tak ekipa tweaka sie pofatygowała przetestować tą płyte !!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ni chłopaki z twoje pc wzieli sie za testy ale jak zawsze nie zrobili tego do końca napisali prawie o wszyski ale o o/c tyle co kot napłakał fsb 218 to oni se mogą wsadzić w .... 

jaki pech nagle pogineły wszyskie procki z odblokowanymi mnożnikami i nie mozna było sprawdzić  lenie 

 

dla tych co jeszcze tego nie przczytali http://twojepc.pl/artykuly.php?id=abit_an_...b2a641f430c4d55

 

Moze by tak ekipa tweaka sie pofatygowała przetestować tą płyte !!!!!!!!!!!!!!!!

Prawdopodobnie będe miał moją płytke po świętach.Powiedź co chcesz wiedzieć to ci napisze. A jak będe miał czas i chęć to nawet mam możliwość napisania AN7 vs NF7 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...