Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko otoz czy warto dokupic radiator na mostek do Abita ( chodzi mi ten mostek na ktorym nie ma nic przynajmniej u mnie a napisane jest na nim nvidia nforce2 mcp-t) czy jak zaloze na ten mostek radiator to beda lepsze wyniki w o/c??Moja plyta na moim sprzecie z biosem AN7_18DE8_2t i niechce isc fsb 238 :/ zonk !! Moj epox lepiej szedl..........

 

pytanie numer dwa to troszke nie tutaj ale nie chce pisac juz gdzie indziej wiec pisze......jakie najlepsze chlodzenie obecnie wejdzie na ta plyte glowna ----> mam pentagram freezone q80cu i watpie zeby cos o wyzszych cyferkach tez freezone weszlo na ta plyte a wiec co polecacie cos co wejdzie jest sprawdzone i bedzie lepiej chlodzic niz moj freezone !!

1259898[/snapback]

 

Zalezy tez ile mozesz na ten cel pln'ów przeznaczyć.Btw ja mam qc80-cu i jestem bardzo zadowlony przez zmiana karty super chłodził procka (Barton 230x11),ale niestety musiałem obnizyc taktowanie bo troche sie bałem,że zasilacz nie podoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich overclockerów.

Jestem początkujący w tym temacie.Chciałem sie dowiedzieć bo mam Abita nf7 i zastanawiam sie jaki procek do niego kupić?

Mogę mieć BARTONA MP 3000+ lub BARTONA XP 3200+ z odblokowanym mnożnikiem.

Którego proponujecie żeby sie lepiej podkręcił?

Co do tego mobilnego 3000+ to czy musze zastosować MOD L12 bo on jest na 133 x16.5

co sie bedzie działo jeśli tego nie zrobie(czy komp odpali,a jeśli tak to co daje ten mod dla mobili bo czytałem opis ale jakoś nie rozumiem)

Chciałbym sie też dowiedzieć jak kręcić te procki zeby sie zgrały jak najlepiej z DDRami 400

Pozdrawiam i licze na was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co jakiś czas z mojej płyty dochodzi dziwny dźwięk, coś jakby ciche piszczenie. Wyczytałem że mogą to być cewki koło Procesora. Dźwięk nie jest głośny ale po zastosowaniu WC w nocy po prostu jest jedynym słyszalnym odgłosem z mojego kompa.

Czy ktoś miał podobny problem i wie jak temu zaradzić?

 

pozdr

RaFiB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalezy tez ile mozesz na ten cel pln'ów przeznaczyć.Btw ja mam qc80-cu i jestem bardzo zadowlony przez zmiana karty super chłodził procka (Barton 230x11),ale niestety musiałem obnizyc taktowanie bo troche sie bałem,że zasilacz nie podoła.

1260859[/snapback]

Gib - qc80-cu wchodzi na AN7 bez problemu czy trzeba przesuwać zasilacz? ile cm on wystaje poza mobo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszytkich !!

Jestem nowym (4 dni) użytkownikiem płytki Abit AN7 bios rev.17 (chyba bo nie jestem pewien gdzie sprawdza się wersję).

Mam w związku z tym kilka pytań do starych wyjadaczy :)

Sprzęt mam jak w podpisie: procek Mobile 2500 AXHM2500FQQ4C IQYHA 408 - z tego co wiem niezły do podkręcania. Pamięci Mushkin 3200 LeveOne 2*512 tesh sie ponoć nadają. Aktualnie sprzęt mam podkręcony na 11*210 mzh, bez podnoszenia napięć. Ale chciałbym, bo pewnie się da na tym wiatraku co mam, wycisnąć więcej. Niestety nie mam doświadczenia w tych sprawach :D , jak daje więcej to sypie mi błędami w Prime.

1. Jak powinienem podnieść napięcia na procu i pamięciach żeby podciągnać wieksze FSB (zasiłke mam 420W) ?

2. Jakie opcje powinienem powłączać a jaki wyłączyc w biosie ? Nie znam sie na biosach stąd pytanie.

3. Jaki bios najlepszy to już doczytałem, ale nie wiem jak go załadowac, tzn. jaki program i jaka komenda ? To co jest w FAQ, nie bardzo do mnie trafia :?

 

Dzięki za pomoc,

Pozdr.

Kostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gib - qc80-cu wchodzi na AN7 bez problemu czy trzeba przesuwać zasilacz? ile cm on wystaje poza mobo?

1261830[/snapback]

 

za mobo to on wystaje tak na oko z 0,5 cm,a to czy trzeba przesuwac zasialacz to zalezy tez chyba jak jest on w budzie usytułowany chyba czyz nie?Np. w moim chiefie to odlegosc miedzy coolerem a zasilaczem wynosi jakies 7 moze 8 cm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich overclockerów.

Jestem początkujący w tym temacie.Chciałem sie dowiedzieć bo mam Abita nf7 i zastanawiam sie jaki procek do niego kupić?

Mogę mieć BARTONA MP 3000+ lub BARTONA XP 3200+ z odblokowanym mnożnikiem.

Którego proponujecie żeby sie lepiej podkręcił?

Co do tego mobilnego 3000+ to czy musze zastosować MOD L12 bo on jest na 133 x16.5

co sie bedzie działo jeśli tego nie zrobie(czy komp odpali,a jeśli tak to co daje ten mod dla mobili bo czytałem opis ale jakoś nie rozumiem)

Chciałbym sie też dowiedzieć jak kręcić te procki zeby sie zgrały jak najlepiej z DDRami 400

Pozdrawiam i licze na was

1261786[/snapback]

Chyba mocno pomyliłeś topiki.

To jest temat o AN7 a NF7 ma swój osobny.

Jeśli chodzi o procki to też mają swoje miejsca i jest tam tak dużo informacji...wystarczy poczytać a znajdziesz odpowiedzi na wszystkie swoje pytania... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

1. Jak powinienem podnieść napięcia na procu i pamięciach żeby podciągnać wieksze FSB (zasiłke mam 420W) ?

2. Jakie opcje powinienem powłączać a jaki wyłączyc w biosie ? Nie znam sie na biosach stąd pytanie.

3. Jaki bios najlepszy to już doczytałem, ale nie wiem jak go załadowac, tzn. jaki program i jaka komenda ? To co jest w FAQ, nie bardzo do mnie trafia  :?

...

1262105[/snapback]

1. Każdy procesor podkręca się troche inaczej i nie da się powiedzieć ile musisz podnieść. Robi się to doświadczalnie. Stopniowo podnoś napięcie w małych krokach i sprawdzaj stabilność. Jakie maksymalne napięcia to znajdziesz w temacie o prockach ale tak do około 1.85V to bez obaw.

3. Jak kupiłeś oryginalnie zapakowaną nową płyte to masz wszystko co do tego potrzeba.

"Abit Flash Menu"

I żadnych komend, wszystko z pod windowsa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam pewien problem z wentylatorem na mostku polnocnym w mojej płycie abit AN7 guru. Pewnie ten temat był poruszany setki razy ale jakos nie moge sie doszukac konkretnej odpowiedzi wiec prosze o pomoc. Gdy wlaczam komputer po kilkunastu sekundach wlancza sie alarm na plycie a wiatrak na mostku zaczyna dziwnie buczec(tak jakby nabieral wyzszych obrotow). Moje pytanie brzmi: czy jesli zaloze na mostek polnocny radiator zalmana(niebieski, albo zolty) to czy alarm nie bedzie sie juz wlaczal?, i czy ten radiator w pelni wystarczy do ochlodzenia mostka?

Edytowane przez michalczar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie! Jest jedna rzecz która mnie wkurza w tej płycie! :angry:

Jak założyłem niskoobrotowy wentylator na procku to dobija mnie ciągłymi alertami o awarii chłodzenia CPU!

:mur: :blink:

Może w jakimś biosie to poprawią... :sad:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam pewien problem z wentylatorem na mostku polnocnym w mojej płycie abit AN7 guru. Pewnie ten temat był poruszany setki razy ale jakos nie moge sie doszukac konkretnej odpowiedzi wiec prosze o pomoc. Gdy wlaczam komputer po kilkunastu sekundach wlancza sie alarm na plycie a wiatrak na mostku zaczyna dziwnie buczec(tak jakby nabieral wyzszych obrotow). Moje pytanie brzmi: czy jesli zaloze na mostek polnocny radiator zalmana(niebieski, albo zolty) to czy alarm nie bedzie sie juz wlaczal?, i czy ten radiator w pelni wystarczy do ochlodzenia mostka?

1262932[/snapback]

mialem to samo,ale rade na to znalazlem podlaczylem wentyl na 5v i nic nie szumi a chłodzi mostek niemalze identycznie jak 12v a cisza idealna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Mam pewien problem z wentylatorem na mostku polnocnym w mojej płycie abit AN7 guru. Pewnie ten temat był poruszany setki razy ale jakos nie moge sie doszukac konkretnej odpowiedzi wiec prosze o pomoc. Gdy wlaczam komputer po kilkunastu sekundach wlancza sie alarm na plycie a wiatrak na mostku zaczyna dziwnie buczec(tak jakby nabieral wyzszych obrotow). Moje pytanie brzmi: czy jesli zaloze na mostek polnocny radiator zalmana(niebieski, albo zolty) to czy alarm nie bedzie sie juz wlaczal?, i czy ten radiator w pelni wystarczy do ochlodzenia mostka?

1262932[/snapback]

Jeśli płytę masz juz jakiś czas to być może wiatraczek na NB się zakurzył albo jak u większości z nas zaczyna głośno pracować / z większymi oporami się kręcić. Jak dobrze pamiętam alarm zepsutego wentylatorka i zbyt małych obrotów dotyczy wiaraka na CPU. Rozwiązanie jakie tu widzę to wgranie najnowszego biosa 1.8 lub poprawionego/zmodowanego. Sprawdź jeszcze czy nie masz zbyt wysokich temp na NB. Sprawdź jeszcze inne wiatraki i temperatury, może to nie NB fan je powodować.

Nakładać możesz wszystko co się zmieści i co dopasujesz. Ale możesz jednocześnie stracić gwarancję jak zbyt mocno zaingerujes lub nieodwracalnie. Ja kupiłem Al radiator od CPU za 5-10 zł, trochę inwencji twórczej i drobnych umiejętności technicznych i mam pasywne chłodzenie na NB, SB oraz SATA. Na NB wieje dodatkowo wentyl z Zalmana 7000A.

 

Panowie! Jest jedna rzecz która mnie wkurza w tej płycie! :angry:

Jak założyłem niskoobrotowy wentylator na procku to dobija mnie ciągłymi alertami o awarii chłodzenia CPU!

:mur:          :blink:

Może w jakimś biosie to poprawią... :sad:

1263028[/snapback]

Sprawdź ustawienia w biosie: PC Healf Status czy wykrywa obroty twojego wentyla. Być może nie może zczytać ile się on kręci i uważa, ze go wogóle tam nie ma. W PC Healf Status jest zakładka Fan speed monitoring. Możesz wyłączyć opcję CPU fan failed shotdown (Disabled). Wtedy płyty nie będzie interesowało czy masz podłączony wentyl na CPU i przestanie Cię niepokojić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo,ale rade na to znalazlem podlaczylem wentyl na 5v i nic nie szumi a chłodzi mostek niemalze identycznie jak 12v a cisza idealna  :D

1263043[/snapback]

OK gib w takim razie powiedz jak mam zmienic napiecie z 12v na 5v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płytę masz juz jakiś czas to być może wiatraczek na NB się zakurzył albo jak u większości z nas zaczyna głośno pracować / z większymi oporami się kręcić. Jak dobrze pamiętam alarm zepsutego wentylatorka i zbyt małych obrotów dotyczy wiaraka na CPU. Rozwiązanie jakie tu widzę to wgranie najnowszego biosa 1.8 lub poprawionego/zmodowanego. Sprawdź jeszcze czy nie masz zbyt wysokich temp na NB. Sprawdź jeszcze inne wiatraki i temperatury, może to nie NB fan je powodować.

Nakładać możesz wszystko co się zmieści i co dopasujesz. Ale możesz jednocześnie stracić gwarancję jak zbyt mocno zaingerujes lub nieodwracalnie. Ja kupiłem Al radiator od CPU za 5-10 zł, trochę inwencji twórczej i drobnych umiejętności technicznych i  mam pasywne chłodzenie na NB, SB oraz SATA. Na NB wieje dodatkowo wentyl z Zalmana 7000A.

1263265[/snapback]

Temperatury w Abit EQ

CPU:34 stopnie C

NB:25 stopnie C

 

Czy moge aktualizowac biosa z "flash menu"?

Aha i jeszcze chciałem sie zapytac czy ktos krecił kompa w tym Guru, bo chciałbym własnie sprubowac ale nie wiem jak zrobic to bezpiecznie oraz cz wogole z mojego sprzetu da sie cos wycisnąc?

Edytowane przez michalczar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Sprawdź ustawienia w biosie: PC Healf Status czy wykrywa obroty twojego wentyla. Być może nie może zczytać ile się on kręci i uważa, ze go wogóle tam nie ma. W PC Healf Status jest zakładka Fan speed monitoring. Możesz wyłączyć opcję CPU fan failed shotdown (Disabled). Wtedy płyty nie będzie interesowało czy masz podłączony wentyl na CPU i przestanie Cię niepokojić.

1263265[/snapback]

Wykrywa wykrywa.

Oczywiście wyłączam w biosie ostrzeżenie o awarii wentylka CPU ale przy każdorazowym wejściu do EQ włącza się na nowo i już w windowsie zaczyna wyć alarm. Czasem podczas uruchamiania kompa po nocy przez kilka sekund też wyje. A to gnojek! :-)

Wentyl kręci się ok 1900obr/min, na NB ok3500obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafa podkrecałes moze kompa w Guru? Jesli tak to napisz instrtukcje co i jak pokolei bo sie wogole na tym nie znam a chciałbym zrobic to bezpiecznie.

1263776[/snapback]

Każdy robi to z poziomu Biosa bo tak jest najlepiej. Żadne gadżety typu mGuru tego nie zmienią choć napewno w pewnym stopniu coś się da podkręcić.

 

Jak wróce do domu z pracy wieczorem to coś Ci napisze co i jak, ale myśle że i tak możesz sam spróbować, bo mGuru jest właśnie dla początkujących OC. Jest tam taki suwak...nic się nie stanie co najwyżej się zawiesi komp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktos na tym forum kto podkrecał kompa włąsnie w guru i wie jak to zrobic bezpiecznie?

 

Najwazniejsza sprawa. Nie wiem co sie dzieje z moim wiatraczkiem na mostku polnocnym(NB). Uruchamiam kompa i odrazu wiatrak zaczyna harczeć, świszczec i Bóg wie jeszcze co. Włączam program abit EQ i obroty spadły do 120 z 4200 nie wiem co sie dzieje. Kilka razy zatrzymuje wiatrak i wchodzi na włassciwe obroty. Po kilkudziesieciu minutach znowu spadaja obroty i pojawia sie znowu alarm z plyty. Pomozcie bo nie wiem czego to wina. Moze zmiana napiecia z 12v na 5v by pomogła? Ale nie wiem jak to zrobic, prosze o rady.

Edytowane przez michalczar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiatrak zaczyna harczeć, świszczec i Bóg wie jeszcze co. Włączam program abit EQ i obroty spadły do 120 z 4200 nie wiem co sie dzieje. Kilka razy zatrzymuje wiatrak i wchodzi na włassciwe obroty. Po kilkudziesieciu minutach znowu spadaja obroty i pojawia sie znowu alarm z plyty. Pomozcie bo nie wiem czego to wina.

1263903[/snapback]

Gdybyś przeczytał cały temat, wiedziałbyś, że wentyl na NB w tych płytach szybko odmawia posłuszeństwa... możesz wymienić go na inny, a najlepiej załóż jakieś pasywne chłodzenie, np. Zalmanowe :)

Co do alarmu - według mnie wentylek się przyciera, włącza się alarm, a potem przeskoczy o kawałek, rusza i EQ się uspokaja :) Rada - jak wyżej....

Druga opcja - możliwe, że coś za bardzo pokombinowałeś i teraz płyta sama przy pewnej temperaturce spowalnia wiatraczek do zbyt niskich obrotów i włącza się alarm...

 

Co do Guru - tym się nie da wiele zdziałać - masz taki suwaczek, przesuwasz sobie troszkę w prawo, dajesz "Apply" - cieszysz się, że jesteś Overclockerem, resetujesz zawieszony komputer.... itd.

 

pozdro, WR81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Teraz to juz mnie wali z jaką predkoscia sie kreci wiatrak na NB i czy harcze, temperatura i tak utrzymuje sie na poziomie 28 stopni C, niedługo załoze radiator zalmana, ale sygnał alarmu z płyty głownej poprostu mnie dobija, nie wiem jak go wyłączyc. POMOCY!!!!!!!!

Edytowane przez michalczar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Teraz to juz mnie wali z jaką predkoscia sie kreci wiatrak na NB i czy harcze, temperatura i tak utrzymuje sie na poziomie 28 stopni C, niedługo załoze radiator zalmana, ale sygnał alarmu z płyty głownej poprostu mnie dobija, nie wiem jak go wyłączyc. POMOCY!!!!!!!!

1264779[/snapback]

mozna go wylaczyc w biosie (nie jestem pewien czy we wszystkich ale u mnie na zmodowanym link gdzies wyzej w topicu)

w pc helt-fan monitoring ->fan warning ->disable (nie jestem pewein nazw funkcji ale na pewno znajdziesz;) )

Edytowane przez Akselus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdybyś przeczytał cały temat, wiedziałbyś, że wentyl na NB w tych płytach szybko odmawia posłuszeństwa... możesz wymienić go na inny, a najlepiej załóż jakieś pasywne chłodzenie, np. Zalmanowe :)

Co do alarmu - według mnie wentylek się przyciera, włącza się alarm, a potem przeskoczy o kawałek, rusza i EQ się uspokaja :) Rada - jak wyżej....

Druga opcja - możliwe, że coś za bardzo pokombinowałeś i teraz płyta sama przy pewnej temperaturce spowalnia wiatraczek do zbyt niskich obrotów i włącza się alarm...

 

Co do Guru - tym się nie da wiele zdziałać - masz taki suwaczek, przesuwasz sobie troszkę w prawo, dajesz "Apply" - cieszysz się, że jesteś Overclockerem, resetujesz zawieszony komputer.... itd.

 

pozdro, WR81

1264451[/snapback]

Święta racja - dać mu wódki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy czujnik temperatury proca w an7 jest naprawde tak wrażliwy, że w ciagu sekundy czy dwoch temperatura rdzenia moze podniesc sie/spaść o kilkanascie stopni? faktem jest że wentyaltor zaczyna się szybciej krecic zaraz potem jak obciazam maxymalnie procek

 

i drugie pytanie przy okazji - czy probowaliscie obnizac napiecie poniżej nominalnego? ja obniżyłem na 1,6V na bartonie 2500 niemobilnym i jest stabilny, zastanawima sie czy moge wiecej, a robie to bo mam shitowy boxowy cooler ze slaba pasta na ktorym temperatura w stresie po 10 minutach wynosi 67 stopni bez podkrecania, po obnizeniu napiecia po tym samym czasie ma 62 stopnie. Docelowo chcę wymienić wentylator ale na razie nie mam jak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

We FlashMenu masz trzy opcje aktualizacji biosu z internetu, z internetu krok po kroku oraz z pliku. Nie sposób coś spieprzyć. Możesz też się bawić dyskietką bootowalną ale myśle, że w windzie będzie wygodniej. Powyłączaj tylko wszystkie niepotrzebne progsy.

 

Dziwne z tym alarmem na NB. Przeglądałem instrukcje i bios i alarm zepsutego wiatraka (wolnoobrotowego lub niepodłączonego) dotyczy CPU. Nie było mowy o NB. Przecież dużo osób ma na NB pasywne i pewnie nic nie ma podłączonego do wtyczki wiatraka od NB. Ja akurat mam podłączony wentyl 80 wyciągowy przymocowany w górnej ściance budy. Jedyne co można mu zrobić to ustawić zmianę napięcia w funkcji temp NB.

 

Procka możesz dowolnie zwiększać lub obniżać taktowanie wedle upodobań i warunków. Tak samo z napięciem. Ważne jest tylko to abyś mu dostarczył tyle energi elektrycznej aby pracował stabilnie i nieprzegrzewał się. Jak to zrobisz to już Twoja wola. Pamiętam jak na KT133A ustawiłem max taktowanie 12,5x145 przy napięciu standardowym 1,5V i zaczłąłem zniżać (przeczytałem jakiś post na tweaku o zaniżaniu napięcia) i zszedłem do 1,30V ale w biosie pokazywało 1,35V. Proc działał stabilnie i na powyższym taktowaniu. Potem kupiłem AN7 i już takich samych ustawień nie udało mi się wyegzekfować na moim AXP1800+.

Edytowane przez Cywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze ludzie pomuzcie!!!. To mnie dobija. Czy nie ma innego wyjscia na pozbycie sie alarmu na płycie jak wykrecenie głosniczka?? Alarm mam z powodu wiatraka na NB (juz wczesniej pisałem) spadają mu obroty nagle i alarm z płyty zaczyna wyc. Jak wyłączyc alarm na mostku polnocnym??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić czy to wiatrak na NB wpinając jakiś inny sprawny w NB i skieruj powietrze na mostek bo będziesz miał wiatrak NB wyłączony. UAWŻAJ żebyś nie spalił przypadkiem czegoś. Będzie sz wtedy wiedział jak zniknie alarm lub nie co dalej robić Ja osobiście wymienił bym te badziewie na NB na pasywa i jak masz miejsce obok coolera CPU to bym założył jakąś cichą 40x40. Co masz na CPU? Możesz też wyłączyć regulację obrotów w biosie dla NB i przy okazji CPU jak masz włączone. A potem włączyć raz jedno raz drugi i sprawdzić przy czym rzeczywiście się alarm piszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alarm piszczy 100% z powodu wiatraka na NB. Juz wiele osob mowiło ze na AN7 wiekszosc wiatrakow na NB sie pipcy. Wlasnie czekam na radiator zalmana(niebieski), tylko czytałem w innym poscie ze nawet z radiatorem alarm na NB nie znika gdyz płyta niewykrywa wiatraka nobo radiator neima kabelak do płyty. Wiec nawet gdy załoze radiator na NB to problem z alarmem dalej pozostaje nierozwiazany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...