Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Qfa :|....

 

 

Chciałem na mobilka dać FSB 252 i 5/4 czy coś i by wychodziło na ramy 210 (420)... ale komp nie startuje.... yh, napięcie 1.9 i nie chce nawet na FSB 230 leżć:( ... ale co to za sens, skoro 460 ramy nie wytrzymaja.... a na 360 chyba ramów nie ma co puszczać... mimo że timmingi 2-2-2-6 ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qfa :|....

Chciałem na mobilka dać FSB 252 i 5/4 czy coś i by wychodziło na ramy 210 (420)... ale komp nie startuje.... yh, napięcie 1.9 i nie chce nawet na FSB 230 leżć:( ... ale co to za sens, skoro 460 ramy nie wytrzymaja.... a na 360 chyba ramów nie ma co puszczać... mimo że timmingi 2-2-2-6 ??

1289117[/snapback]

mysle ze to wina plyty zwieksz napiecie na NB, poprobuj roznych zmodowanych biosow itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mysle ze to wina plyty zwieksz napiecie na NB, poprobuj roznych zmodowanych biosow itd.

1289311[/snapback]

Zapomniałem że coś takiego jest... ale te profile w biosie to jest wypas! ;)

... musiałęm resnąć bios... to zrobiłem to wgrałem profil i jazda!! ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przepraszam że nei edytuje, ale nie moge, wyskakuje mi błąd... chyba 505, ale juz nie pamietam, coś z buforem, a do rzeczy....

 

 

Dalem 1.65 na NB puxniej 1.7 i na kóńcu 1,75 i nawet na 220 nie chce pujsć. Na procku dałem nawet 1.8V i też nic :( Nie wiem co jest grane, a to CPU Interface czy coś takiego w SoftMenu, to ma być enabled czy disabled?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Przepraszam że nei edytuje, ale nie moge, wyskakuje mi błąd... chyba 505, ale juz nie pamietam, coś z buforem, a do rzeczy....

Dalem 1.65 na NB puxniej 1.7 i na kóńcu 1,75 i nawet na 220 nie chce pujsć. Na procku dałem nawet 1.8V i też nic :( Nie wiem co jest grane, a to CPU Interface czy coś takiego w SoftMenu, to ma być enabled czy disabled?

1289504[/snapback]

CPU interface Disabled dla fsb 100, 133, 166, 200. Dla pozostałych na Enabled. Chyba zwiększa stabilność proca na niestandardowych ustawieniach częstotliwości. :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bakpul-> używasz na pamieciach asynchro na amd to zazwyczaj sie objawia tym że komp niestartuje ja tez tak mam. pozatym najwyzsza wydajnosc jest jak puścisz wszytko synchronicznie(zreszta asynchro ci niezadziała mi niedziała :/ )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CPU interface Disabled dla fsb 100, 133, 166, 200. Dla pozostałych na Enabled. Chyba zwiększa stabilność proca na niestandardowych ustawieniach częstotliwości. :rolleyes:

1289569[/snapback]

wylanczajac "CPU interface" niektorzy uzyskuja wyzsze fsb, ale nie oplaca sie bo to spora strata wydajnosci (transfer pamieci ciery jak wylanczysz).

 

Dalem 1.65 na NB puxniej 1.7 i na kóńcu 1,75 i nawet na 220 nie chce pujsć. Na procku dałem nawet 1.8V i też nic :( Nie wiem co jest grane, a to CPU Interface czy coś takiego w SoftMenu, to ma być enabled czy disabled?

1289504[/snapback]

wylancz acpi (poczytaj w faq do nf7 zeby nie reinstalowac windy) wylancz wszystko cachable i spectrum, wylacz cpu disconnect. Zmien na zmodowany bios(w porownaniu ze standardowym, szcegolnie przed wersia 18 bardzo duza roznica w osiaganiu wysokich fsb!!).

niewiem czy tak duze fsb jak chcesz osiagnac podolaja twoje pamiatki (obniz im timingi i zwieksz napiecie) i zwiekszaj fsb stopniowo zobacz do jakiego max dojdziesz, wtedy zwieksz troche napiecie na procku i znowu idz powoli w gore z fsb, kiedy zwiekszanie napiecia na procku przestanie dawac oczekiwane rezultaty, pewnie znajdziesz granice swego ramu;)

 

EDIT

pamieci puszczaj tylko synchronicznie z fsb procka, za duza strata wydajnosci i mniejsza stabilnosc przy asynchro

Edytowane przez Akselus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wylanczajac "CPU interface" niektorzy uzyskuja wyzsze fsb, ale nie oplaca sie bo to spora strata wydajnosci (transfer pamieci ciery jak wylanczysz).

wylancz acpi (poczytaj w faq do nf7 zeby nie reinstalowac windy) wylancz wszystko cachable i spectrum, wylacz cpu disconnect. Zmien na zmodowany bios(w porownaniu ze standardowym, szcegolnie przed wersia 18 bardzo duza roznica w osiaganiu wysokich fsb!!).

niewiem czy tak duze fsb jak chcesz osiagnac podolaja twoje pamiatki (obniz im timingi i zwieksz napiecie) i zwiekszaj fsb stopniowo zobacz do jakiego max dojdziesz, wtedy zwieksz troche napiecie na procku i znowu idz powoli w gore z fsb, kiedy zwiekszanie napiecia na procku przestanie dawac oczekiwane rezultaty, pewnie znajdziesz granice swego ramu;)

 

EDIT

pamieci puszczaj tylko synchronicznie z fsb procka, za duza strata wydajnosci i mniejsza stabilnosc przy asynchro

1289724[/snapback]

Timmingi to chyba podwyższyc bo obniżyć to z 2.5 na 2 ..... yhm... wszystko mam te acpi.....spreadspectrum, trothling itepe.....

 

wkur....wkurza mnie tylko temp... 55st... do 61st dochodzi....:o...powinno raczej być 45st i 51....ech, mniejsza o to:) Kupie na czasie jakies lepsze pamiatki, albo zmienie platforme, ale nie spieszy mi sie zbytnio :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Timmingi to chyba podwyższyc bo obniżyć to z 2.5 na 2 ..... yhm... wszystko mam te acpi.....spreadspectrum, trothling itepe.....

1290332[/snapback]

oczywiscie o to mi chodzilo (obnizyc=pogorszyc czyli oczywiscie zwiekszyc;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj probowalem dalej podkrecac B2500+ ale nie bardzo chce

powyzej FSB 235 kop sie restartuje podcza łądowania windy

przy FSB 230 windows sie laduje ale komp restartuje sie zaraz potem

probowalem zwiekszac vcore do 1,95V i nic (na 1,81V idzie stabilnie na 220MHZ ale nie do konca sprawdzoe bo ok. 2 godziny testowalem) , podnosilem napiecie ramu do 2,9v i NB do 1,65, timingi pameci do 13-4-4-3 (hynixy bt-d43) i nic

potem ustawiłem na 227 vcore 1,95v pamiec 2,8v NB 1,6 pamiec chyba 11-4-4-3 i przez 20 minut było ok (prime, 3dmark2003), potem wyłączyłem kompa, wiec nie wiadomo czy to jest stabilne (temperatura 51 stopni w stresie)

 

 

czy moge cos jeszcze zrobić, czy to kres możliwości oc tego zestawu?

Edytowane przez zajkos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie przymierzam sie do kupna płyty na nf2 i zastanawiam sie nad 3 płytami abity an7, nf7 czy soltek

wiem ze to nie ten topic.....

wielkie dzieki

1290488[/snapback]

No właśnie to nie ten topik! :mur:

 

Tu pewnie wszyscy powiedzą Ci (łącznie ze mna) że najlepsza AN7.

Na topiku o NF7 powiedzą że NF7.

 

Soltek zapomnij...i używaj funkcji szukania!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak zdjąc ten wiatraczek na NB???, jest jakas specjalna technika czy poprostu użyć siły i oderwac na chama, boje sie troche uzywać siły fizycznej zeby czegos nie zniszczyć. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony?

Co ten durny cooler mysli ze ja bede odkrecał płyte głowną zeby go wyjąć??? :P

troche nie chce mi sie bawić nad wyciąganiem jakiegos malego wiatraczka

 

nie da sie tego jakos zrobic z tej pierwszej strony ?

Edytowane przez sigard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy na mostek MCP-T nalezaloby zamontowac jakies chlodzenie. Jest to element, ktory strasznie sie grzeje i nie wiem czy sie nie spali wkoncu. Na moim Mobilku 2500+ osiagnalem dzisiaj 2400 MHz przy napieciu 1,68 stabilnie przez 2 godziny, ale temp. lapie 52 stopnie przy otwartej obudowie. FSB max co mi sie udalo osiagnac to 219x11, pamieci no name w singlu 256 8-3-3-2.Nie moge osiagnac FSB 220 bo winda wogole nie wstaje.Co moge zrobic w tym kierunku zeby miec wyzsze FSB i co mam zrobic z tak goracym mostkiem MCP-T.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JEżeli chcesz wyższe fsb to popierwsze lespzy bios jakiś modowalny 100 razy to było już w tym topicu.

Co masz z robić z goracym mostkiem hmm a jak myślisz?? pomyśl troche. Może radiator??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytnij jakiś radiator ze starego coolera aluminowego, możesz kupić zalmana (niebieski, żółty), może być jakić coolmaster. Od razu kup dwa i na oba mostki. Do SB przymocuj za pomocą jakiejś taśmy termoprzewodzącej, może być 3M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi.

Mam juz bio Tictaca, ale pomimo tego nie chce przejsc bariery 220x11. Podnosilem juz napiecie na vcore nawet 1,8V i nic. Moze to kres mozliwosci pamieci bo to tylko jedna kosc noname 256, ktore chodza na timingach 8-3-3-2 - na nich nie podnosilem napiecia, a 219x11 przechodzi bez zadnego zgrzytu na 1,68V.

Na mostek zaloze sobie radiator z pentium 200 tylko nie wiedzialem jak go przymocowac.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh...to trudno

1294136[/snapback]

Kołki są plastkiowe więc jak weźmiesz cążki do skórek (takie babskie narzędzie :-)) to utniesz łeb od przodu a kołki spadną pod płytę i wylecą dołem (prawdopodobnie).

 

Ale niektórzy lenia mają...:-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi.

Mam juz bio Tictaca, ale pomimo tego nie chce przejsc bariery 220x11. Podnosilem juz napiecie na vcore nawet 1,8V i nic. Moze to kres mozliwosci pamieci bo to tylko jedna kosc noname 256, ktore chodza na timingach 8-3-3-2 - na nich nie podnosilem napiecia, a 219x11 przechodzi bez zadnego zgrzytu na 1,68V.

Na mostek zaloze sobie radiator z pentium 200 tylko nie wiedzialem jak go przymocowac.

 

Pozdrawiam

1294686[/snapback]

Jak noname to nic dziwnego. Jak chcesz OC robić to kup sobie coś markowego.

 

Jak ostatnio kompa składałem na takich to tak z ciekawości sprawdzałem ile sie podkręci. Najciekawsze było to że im więcej napięcia podnosiłem to więcej bluescreenów zobaczyłem :blink: Badziewie i tyle...

 

Jak kupujesz te zalmany co ci o nich inni pisali to do nich dołożony jest klej termoprzewodzący. Bardzo dobry. Uzywam do wszystkiego. I łatwo się demontuje też.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Mianowicie jak odłączam komputer od zasilania a później go z powrotem włączam to BIOS mi się samoczynnie resetuje(wcześniej tak nie miałem). Co to może być? Bateria CMOS walnięta czy co? Zmieniłem BIOS na najnowszy(seryjny nie modowany) i to samo. Proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...