Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

...2t jest do 1gb

a 1t do 512

1333201[/snapback]

:blink:

No tego to jeszcze nie słyszałem! :D

 

Chodzi o ilość kości pamięci a nie o ich pojemność. 2T jest stosowane przy więcej niż jednej kostce pamięci i niezależnie czy to jest dual czy nie.

 

Polecam poczytać najpierw a potem doradzać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

własnie nie 2t to do 1gb i duala na 2x512 ;)

 

pozatym 2t strasznie spowalnia pamięci

1333625[/snapback]

A gdzie to wynalazłeś???

pochwal się... :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie to wynalazłeś???

pochwal się... :-|

1333646[/snapback]

Tak zawsze było dużó osób na forum tak pisało a ja kiedyś gdzieś to wyczytałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

roznice pomiedzy 2t i 1t

chodzi o command per clock i jest znaczaca roznica w szybkosci (ale nie wszystkie pamieci znosza 1t wiec z tad pisza by do duala wgrywac bios 2t)

a tego ustawienia niema na an7 (stary epox na kt600 miał mozliwosc zmiany w biosie- zreszta chyba jak wiekszosc biosow pod via)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań dotyczących tej płytki:

 

- zmieści się na tą płytę równocześnie Pentagram Freezone 92Cu i niebieski lub żółty radiator Zalmana?

 

- Czy na SB wystarczy radiatorek 18x18x9mm, bo żółty zalmanek wydaje mi się za duzy na ten chipset, bo na on wymiary ok 20x20mm

 

- Czy da się na pod tą płytą zainstalować Win98 na dysku SATA? Jeśli tak to co trzeba zrobić przed instalacją (jakiś tok postępowania) :)

 

- uGuru mogę zmienić fsb tylko jeśli równocześnie mam włączony program SpeedFan. Dziwne bardzo nie, może macie na to jakąś radę?

 

- Jeszcze jedno mam podłączony przedni panel audio pod tą płytę. O ile jak podłącze słuchawki pod tylni panel dźwięk jest ekstra to jak podłącze je pod przedni panel obudowy dźwięk jest taki że szkoda gadać, gorzej niż dźwiek na ISA :/

Kabelki z panelu przedniego podłączałem na różne sposoby i nic :/

Może mieliście podobne problemy?

 

- Czy jest do tej płyty jakiś BIOS który uaktywnia ukryte opcje np. zmianę napięcia dla wentylatora systemowego?

 

Z góry dzięki za rady

Edytowane przez mlynek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Czy na SB wystarczy radiatorek 18x18x9mm, bo żółty zalmanek wydaje mi się za duzy na ten chipset, bo na on wymiary ok 20x20mm"

 

ja tam niema nic pozatym sb mozna olac jak sie neigrzeje.

 

"Czy da się na pod tą płytą zainstalować Win98 na dysku SATA? Jeśli tak to co trzeba zrobić przed instalacją (jakiś tok postępowania)"

 

mi sie nieudało tobie penie tez nie

 

 

'uGuru mogę zmienić fsb tylko jeśli równocześnie mam włączony program SpeedFan. Dziwne bardzo nie, może macie na to jakąś radę?"

 

qguru to [ciach!]o ja tego używam jedynie do mziny napięć sciągnij obie clock gen na google poszuklaj

 

"Czy jest do tej płyty jakiś BIOS który uaktywnia ukryte opcje np. zmianę napięcia dla wentylatora systemowego?"

 

jak narazie z tego co wiem sa biosy na wyższe fsb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Czy jest do tej płyty jakiś BIOS który uaktywnia ukryte opcje np. zmianę napięcia dla wentylatora systemowego?

1335031[/snapback]

Nic nie słyszałem o żadnych "ukrytych opcjach" :D

 

Przecież wentylator na NB reguluje się w FAN-EQ w biosie poprzez ustalenie napięcia więc o co chodzi??? :blink:

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zawsze było dużó osób na forum tak pisało a ja kiedyś gdzieś to wyczytałem

1333974[/snapback]

Dzięki za konkrety :rolleyes:

 

To ja zapodam Ci taką lekturę: THG

Miłego czytania! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki- powrócę do tematu temperatury i naszej płyty. Post poniżej zamieściłem wcześniej do sekcji chłodzenia konwencjonalnego, ale tam towarzystwo raczej nie "ruchawe"- zero odpowiedzi, więc może tutaj ktoś podpowie:

posiadam procesor AMD 2800+ XP do niedawna miałem mobo SOYO Dragon, przeszedłem na Abita AN7- super płyta. Przed zmianą miałem zwykły box'owy cooler, a temperatura wynosiła poza stresem ok 36St C. Po zmianie mobo wywaliłem cooler włożyłem telmaright (100% miedziane radiatory i podstawa+pastę OCZ- srebrną)+ 92 mm wiatrak Zalman- tak, że przeciąg zrobił się w skrzyni, ale w normalnej pracy temperatura proca wynosi teraz 46 st C (bez podkręcania, w stresie max 52stC). Wiem, że z jakiejś przyczyny wyniki odczytu temperatury w Abicie są wyższe od konkurencji, ale czy moje wskazania nie są za wysokie i co z tym fantem mogę zrobić- może więcej pasty (spód radiatora wypolerowałem na lustro, mam kilka wentyli w skrzyni, na grafie arcticcooler)?

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki- powrócę do tematu temperatury i naszej płyty. Post poniżej zamieściłem wcześniej do sekcji chłodzenia konwencjonalnego, ale tam towarzystwo raczej nie "ruchawe"- zero odpowiedzi, więc może tutaj ktoś podpowie:

posiadam procesor AMD 2800+ XP do niedawna miałem mobo SOYO Dragon, przeszedłem na Abita AN7- super płyta. Przed zmianą miałem zwykły box'owy cooler, a temperatura wynosiła poza stresem ok 36St C. Po zmianie mobo wywaliłem cooler włożyłem telmaright (100% miedziane radiatory i podstawa+pastę OCZ- srebrną)+ 92 mm wiatrak Zalman- tak, że przeciąg zrobił się w skrzyni, ale w normalnej pracy temperatura proca wynosi teraz 46 st C (bez podkręcania, w stresie max 52stC). Wiem, że z jakiejś przyczyny wyniki odczytu temperatury w Abicie są wyższe od konkurencji, ale czy moje wskazania nie są za wysokie i co z tym fantem mogę zrobić- może więcej pasty (spód radiatora wypolerowałem na lustro, mam kilka wentyli w skrzyni, na grafie arcticcooler)?

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

 

*******

Może Ci nakreślę troche drogę jaką powinieneś podążać w celu uzyskania jak najniższej temperatury na CPU.

Otóż na AN7 temp CPU odczytywana jest z diody termicznej wbudowanej w rdzeń procesora. Innej możliwości odczytu nie ma. Chyba, że dasz własny czujnik temp.

Z tego względu, że temp. jest odczytywana z rdzenia to jest ona wyższa od tej która jest zczytywana z czujnika w sokecie (na innych płytach). Masz rzeczywistą temp. (ze źródła wydzielania tego ciepła). Pozatym ustawienia biosowe odnośnie temp. poszczególnych producentów mogą się różnić nawet do 10*C.

 

Druga sprawa jest ilość pasty termoprzewodzącej. Nie można przesadzać. Należy doświadczalnie, podczas nakładania pasty wywnioskować ile będzie najlepiej. Sam się dzisiaj przekonałem o tym. Miałem temp. (idle 43/stres 50), dziś odkurzyłem budę i procka. Odtłuściłem powierzchnię, nałożyłem pastę AS Ceramique (chyba za grubo) i dostalem (i 48/seti51*C). Trochę zadużo i teraz jeszcze raz przeprowadziłem procedurę montażową z mniejsza ilością pasty. Poprzednio na rdzeń Bartka dalem wzdłuż grubą ścieżkę pasty (grubość grafitu w ołówku), a tym razem dałem bardzo mało (grubość grafitu ołówka na oko 0,7). Są ogromne różnice. Teraz mam najlepsze/najniższe temp jakie dotej pory zanotowałem. Idle 39*C seti@home 43*C. Miodzo.

Kwestią tego jaki masz radiator i wentyl. Niestety nie mam rozeznania w twoim sprzęcie. Dla pomocy dodam, że ja mam Zalmana 7000A AlCu.

Edytowane przez Cywa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z innej beczki- powrócę do tematu temperatury i naszej płyty. Post poniżej zamieściłem wcześniej do sekcji chłodzenia konwencjonalnego, ale tam towarzystwo raczej nie "ruchawe"- zero odpowiedzi, więc może tutaj ktoś podpowie:

posiadam procesor AMD 2800+ XP do niedawna miałem mobo SOYO Dragon, przeszedłem na Abita AN7- super płyta. Przed zmianą miałem zwykły box'owy cooler, a temperatura wynosiła poza stresem ok 36St C. Po zmianie mobo wywaliłem cooler włożyłem telmaright (100% miedziane radiatory i podstawa+pastę OCZ- srebrną)+ 92 mm wiatrak Zalman- tak, że przeciąg zrobił się w skrzyni, ale w normalnej pracy temperatura proca wynosi teraz 46 st C (bez podkręcania, w stresie max 52stC). Wiem, że z jakiejś przyczyny wyniki odczytu temperatury w Abicie są wyższe od konkurencji, ale czy moje wskazania nie są za wysokie i co z tym fantem mogę zrobić- może więcej pasty (spód radiatora wypolerowałem na lustro, mam kilka wentyli w skrzyni, na grafie arcticcooler)?

Proszę o opinie.

Pozdrawiam

1336931[/snapback]

AN7 ma odczyt z diody termicznej procesora, a więc podaje prawdziwą temperaturę wewnątrz CPU. Jest ona oczywiście wyższa niż podawana zwykle z czujnika temp. w mobo. Temperatury jakie masz są raczej w porządku, chociaz nie podajesz czy procesor jest podkręcany i przy jakim napięciu tak jest. Nie są jednak napewno alarmujące.

Dokladanie pasty może pogorszyć chłodzenie procesora. Nie może być jej za dużo. Oczywiście w drugą stronę też nie dobrze :-)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi- wreście ktoś rzeczowo i na temat.

Procesor mój jest niepodkręcony, nap. 1.65V. Zastanawiałem się czy np. nie zmienić pasty na ceramiczną, ale wszędzie piszą, że srebrna jest dużo lepsza. Najbardziej zdziwił mnie fakt, że mimo zmiany wentyla z 80mm na 92 (o parametrach wyższych) temperatura procka nie uległa zmianie- co o tym sądzicie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam bartka 2500+ podkreconego na 2315mhz przy napieciu 1.906 i temp. w idlle to ok 49-50 C (zalezy od temp w pokoju) a w stress 54-56 C wydaje mi sie to troszke duzo poniewaz mam TT Tower 112 tyle ze niestety mam silikonowa paste od TT jak myslicie czy zmiana pasty duzo zmieni?? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna sprawa niezwiązana bezpośrednio z naszą mobo- w jaki sposób dodać zakładkę informującą o posiadanym sprzęcie, tak jak pod waszymi postami?

1337588[/snapback]

-> Panel; kontrolny

-> Edytuj sygnaturę

i tam wpisujesz co chcesz.

 

Odnośnie pasty. Srebrna jest lepsza tylko że przewodzi prąd więc trzeba być ostrożniejszym. Ale np. Artic Ceramic jest niewiele gorsza od Arctic Silver 5 a nie przewodzi prądu. Wybież sam :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam bartka 2500+ podkreconego na 2315mhz przy napieciu 1.906 i temp. w idlle to ok 49-50 C (zalezy od temp w pokoju) a w stress 54-56 C wydaje mi sie to troszke duzo poniewaz mam TT Tower 112  tyle ze niestety mam silikonowa paste od TT jak myslicie czy zmiana pasty duzo zmieni?? pozdro

1337917[/snapback]

Silikonowe pasty to straszna kicha. Arctic Silver 5 może nawet 5-6 st.C zbić w dół. Tylko nie przesadzaj z ilością pasty :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic silver 5 nieprzewodzi prądubo tam niema czytego srebra tylko jeg związki i tlenki

1342111[/snapback]

Sorry, ale ty znowu historie z kosmosu opowiadasz... :rolleyes:

 

To jest strona producenta.

 

A jak by sie nie chciało czytać to cytuje:

"Contains 99.9% pure silver" - słowo "pure" oznacza czysty, bez domieszki.

 

"While much safer than electrically conductive silver and copper greases, Arctic Silver 5 should be kept away from electrical traces, pins, and leads. While it is not electrically conductive, the compound is very slightly capacitive and could potentially cause problems if it bridges two close-proximity electrical paths"-czyli zgrubsza zaleca się trzymać paste z dala od ścieżek, pinów itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale loL :D

ale kurde z tego wynika ze niemozan powtrzać tego co mówi na forum :]

a z tymi tlenkami to wycyztałem w jakimś artykule :/ musze go poszukać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...