Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

No to powinno być dobrze. Jak będzie głośno to najpierw na 7V go podlącz. Pewnie jak będziesz podkręcał kompa to i tak wszystkie wiatraki będą musiały chodzić normalnie aby schłodzić kompa więc hałasu nie unikniesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa Wam Stan wstrzymania albo Hibernacja?

u mnie do stanu wstrzymania wchodiz ale potem nei moge kompa wlaczyc, wciskam przycisk, rusza dysk (zaczyna sie krecic) i wentki, ale ekran czarny.

A po hibernacji mam BSOD.

Mam w biosie wlaczone Suspend to RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz w biosie wyłączone przypisanie funkcji włączania dla jakiśc przycisków. Być może trzeba by je wyłączyć. Jak nie to zresetuj bios. Sprawdź jeszcze z inną klawiaturą. Odłącz wszystkie kable i podłącz ponownie. Może się coś zmieni i zaskoczy.

1366170[/snapback]

to wszystko co napisałeś zrobiłem już wcześniej teraz zrobiłem upgrade biosu i zmieniło się tylko tyle że test post zatrzymuje się na innym błędzie.może mi ktoś wyjasnic co oznacza błąd FF boot attempt(INT 19h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie bład tlyko dobpuszczenie do włączenia is ekompa to nzaczy że pc zdał wszytkie "test" itp. łądowanie romów itp w instrukcji mas zopisane

1368720[/snapback]

to dlaczego mam czarny ekran i system się nie ładuje a jak przestawię zworkę kbpwr1 na enable jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam na an7 niegy nienmiałem nazw więc raczej nieznajdziesz

 

Zbychu zobacz sobie w instrukcji wskazanie FF oznacza BOOT ATEMPT

1370129[/snapback]

Pure ja wiem że próbuje zabutować system ale na tym się kończy.Chciałbym tylko wiedzieć czy w/g ciebie jest to wina płyty

czy systemu bo ja jestem skłonny winić płytę skoro po przestawieniu zworki kbpwr1 w położenie enable system butuje się normalnie a w instrukci na twmat komunikatu boot attempt nic więcej nie ma a nie chce mi się wgrywać systemu na czysto bo przeinstalowanie przeważnie nic nie daje

zapomniałem jeszcze dodać żewczasie tesyu post mam jakieś pierdzenie z głosnika systemowego nie są to normalne dzwięki jakie wydaje bios podczas błędów tylkojakies pierdzenie

Edytowane przez zbych-43

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec tak: zamówiłem tego XP-M 2000+

 

I mam kilka pytań:

 

1). Znalazłem BIOS modowany o nazwie "an718de82t.zip" (2T) oraz jego druga wersja (1T). Który zastosować do mojego PC i najlepiej to zrobić po zainstalowaniu mobile czy jeszcze przed? I wogole czy nic sie nie stanie jak zrobie flasha przez ten programik FlashMENU co jest w tray'u razem z GuruOC ... ? Aktualnie mam oryginalny bios 1.7 od abita.

 

2). Na forum ABIT-USA wyczytałem ze zmienia on nazwy mobilnych procesorów z Unknow type CPU na Athlon . Jednak najwiecej mobilnych jest 2400+, 2500+ oraz 2600+. 2000+ XP-M jest bardzo mało bo oparte sa o jadro T-bred B. Czy zmiana nazwy wynika ze zmiany zmiennej string "Unknow type CPU" na Athlon czy moze jeszcze z czegos innego?

 

3). Co to jest jakiś L12 mod czy cuś? Nie znam sie na zaawansowanym OC, podstawy mam ale o L12 nie słyszałem

 

4). Czy NARAZIE went. titan z boxa od 1.7+ starczy by troche pokrecic tego 2.0 XP-M jak juz do mnie dojdzie? Narazie zależało by mi na ustaawieniu 2GHZ bądź tez 1.9 przy magistrali 200 albo 166.

 

5). Na mostku polnocnym mam org. wiatrak abitowy - starczy on na poczatek? Potem przyjdzie zmiana na NB47J Zalman niebieski.

 

6). Czy na tego AN7 wejdzie FreeZone Q-100AlCU+ ? Wystarczy on do OC , moze niezbyt powaznego, ale tak zeby wykrecic 2.1 - 2.2 MAX! ?

 

Czekam pilnie na odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zaczne od opisu co u mnie siedzi: na procku mam wiatrak Gigabyte Ultra Silencer (ten caly miedziany z Heat-Pipe) http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=12204 na SB http://idg.allegro.pl/show_item.php?item=46732566 na NB http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=10021 Na mosfetach mam http://4max.com.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=990 na pamieci RAM sa te radiatorki http://4max.com.pl/default.asp?g=25&gg=19&produkt=1022 Obudowa Chieftec, wiatraczki 2 z tylu, jeden z boku, takze cyrkulacja powietrza jest spora. Teraz dalej, mam ta plytke Abita AN7 i odrazu pare pytan: czy tez macie takie problemy z OC GURU? Mi on praktycznie nie dziala, jezeli cokolwiek rusze i zatwierdze zmiany, system sie zawiesza i pozostaje reset, tez tak macie? Podzespoly mam takie jak w podpisie, RAM sa serii: HYMD264646D8J-D43 AA-M i bez zmiany napiecia (2,65v) dzialaja na CL2, 3.3.8 natomiast zeby komp ruszyl na CL2, 2.2.6 musze dac az 3,2v inaczej nie da rady. Czy to normalne? :| Teraz kolejna sprawa, procek idzie na 200Mhz FSB razem z RAMem bez podnoszenia napiecia ani tego ani tego, ale zauwazylem ze czasem wina wywala bledy i zamyka programy :/ Tutaj chyba tez cos nie gra... Co zrobic? No i ostatnia sprawa, w Biosie komp rusza na ustawieniach 220Mhz FSB 1:1 z RAMem, napiecie podnosze o "raz" na procku 1,688v, napiecia RAMu nie ruszam, CL3, 3.3.8. Komp rusza, ale Wina sie nie idzie, co mozna z tym fantem zrobic? Dodam iz probowalem ruszyc tez na wyzszych napieciach, procek 1,9v ramy 2,9 i Win nie rusza :( Wypowiedzcie sie co o tym sadzicie, poratujcie dobra rada, bo to dopiero poczatki OC zatem narazie "slabiutko" idzie :/ Jakie macie podstawowe rady przy moim sprzecie, do jakich parametrow najlepiej go podkrecic? Zaznaczam ze fajnie by bylo z Windowsa ustawiac zmniejszanie i zwiekszanie zapotrzebowania na moc, gdyz narazie musze przez biosa ustawiac... Ustawiam 100MHz FSB procek blokada mnoznika na 11x, RAMy ida 1x1 FSB, zmniejszam napiecia do 1,375 procek oraz 2,5 RAMy, czy to bardzo zmniejsza "ciagniecie" produ przez komputer? Gdyz czesto tylko przegladam net, a przydalaby sie oszczednosc, jesli nie gram non stop. Dzieki za pomoc i pozdrawiam.

Edytowane przez gemini4all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos jeszcze moze sie wypowie na temat mojego postu wyzej? Np na temat napiec na pamieciach/procesorze, lub o tym najnizszym taktowaniu, ile ogolnie pradu da sie tak zaoszczedzic itd? Co zrobic by przy 220mhz uruchomil mi sie windows :] ? Piszcie piszcie :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktos jeszcze moze sie wypowie na temat mojego postu wyzej? Np na temat napiec na pamieciach/procesorze, lub o tym najnizszym taktowaniu, ile ogolnie pradu da sie tak zaoszczedzic itd? Co zrobic by przy 220mhz uruchomil mi sie windows :] ? Piszcie piszcie :]

1371884[/snapback]

a jaki masz zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Domyślam sie ze chiftec 360 W :] w skrajny mwyapdku 420W

 

Z oc guru mam to samo to shit jak niewiem ja tego uzywam tylko do zminy napięć do fsb użyj clock gen

z pamieciami żeczywiscie dziwna sprawa zazwyczaj hynixy wyczerpywały swoje mozłiwosci w oc przy 2,8V bo więcej nic im niedawało

 

co do windy i błędów sprawdź prime i memtestem

 

z fsb to an7 ma kłopty ja mam bh5 któe na a64 chodza 252mhz 3,1 2-2-2-5 1t a umnie wywalaja błedy na 240mhz wina mobo bo stabilnie jest na 225 dopiero i 2-2-2-11 ale i tak kożuystam z duala 212mhz bo lepiej sie gra potem sprzedam seiteci i kupuje bh5 :]

by mieć wysokie fsb konieczni wymień biosa najlepie n24aac18 rev2 ale 1t bo wydajniej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam tez kolejny "fajny" problem :D plyta wyje, jak wylacze kompa na noc, a rano go wlanczam, musze czyscic cmos'a :( Co tu kurna zrobic? Wiece czemu ta plyta moze wyc? :) Z podkrecaniem sie jeszcze pobawie... Jaki bios jest wedlug was najlepszy do OC na Abit AN7?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie płyta także wyła, ale to z powodu wiatraka. Mój AC-TC podłączony pod złącze SYS FAN przy stracie miał obroty niższe niż 1000 obr/min i to powodowało alarm. Niestety nie można zmniejszyć granicy alarmu poniżej 1000 obr, więc przy stracie zanim wiatrak się nie rozkręcił (nie zwiększyła się temp.) płyta wyła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki probleml z AN7 zmienialem pamieci (te ktore mialem tylko wyjalem jedna 333 i chcialem puscic w dualu dwie 400) i ustawienia w biosie komputer juz nie chce sie wlaczyc na wyswietlaczu 90 i nie postuje wentyle chodza dysk twardy tez. wyjecie baterii ani przelozenie zworki cmos nic nie daje, co robic, prosze o jakies informacje, czy plyta umarla, pozdrawiam czesc.

 

 

 

Nikt nie pomoze ? :cry:

Edytowane przez Zimny Herbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wracam z moim problemem.Bo dalej go nie rozwiązałem a i naszukałem sie tego że juz normalnie nie wiem gdzie jeszcze.

Problem z generowaniem obrazu(moze to wina płyty)

Podczas grania mam czkawke na ekranie.Co pewien określony czas klatki na chwile zamierają po czym znowu wszystko wraca do normy...

Co to może być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wracam z moim problemem.Bo dalej go nie rozwiązałem a i naszukałem sie tego że juz normalnie nie wiem gdzie jeszcze.

Problem z generowaniem obrazu(moze to wina płyty)

Podczas grania mam czkawke na ekranie.Co pewien określony czas klatki na chwile zamierają po czym znowu wszystko wraca do normy...

Co to może być?

1397136[/snapback]

mialem kiedys cos takiego na moim starym celeronie 300Mhz

co dziwne ostatnio musialem go uruchomic i co mnie zdziwilo ta dziwna przypadlosc znikla.

W sumie niewiem co do konca spowodowalo ta poprawe ale to sa mozliwe rozwiazania:

zmienilem system na win 2000 (wczesniej mialem 98 i xp)

zmienilem bios (tego pewnie juz probowales)

niejestem pewien czy to nie dzieki zmianie karty graficznej (ale raczej nie)

zmienielem dysk twardy (ja bym stawial na to :blink: )

nie liczac zmiany sterownikow do karty graficznej

chyba tyle sie w nim zmienilo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

Witam. Mam pytanie z innej beczki :P Czy na AN7 ruszą bez problemu pamięci Twinmosa 2x256 400 MHz (w dualu) na kościach Twinmosa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys cos takiego na moim starym celeronie 300Mhz

co dziwne ostatnio musialem go uruchomic i co mnie zdziwilo ta dziwna przypadlosc znikla.

W sumie niewiem co do konca spowodowalo ta poprawe ale to sa mozliwe rozwiazania:

zmienilem system na win 2000 (wczesniej mialem 98 i xp)

zmienilem bios (tego pewnie juz probowales)

niejestem pewien czy to nie dzieki zmianie karty graficznej (ale raczej nie)

zmienielem dysk twardy (ja bym stawial na to  :blink: )

nie liczac zmiany sterownikow do karty graficznej

chyba tyle sie w nim zmienilo...

1397199[/snapback]

Wydaje mi sie że to nie wina systemu, na pewno nie grafika bo na innych (a miałem ich troche)było to samo,dysk też nie bo próbowałem na 3 różnych.A stery...to temat rzeka(kilkanaście chyba).

 

P.S. Jak sie sprawuje twój modbiosik?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P.S. Jak sie sprawuje twój modbiosik?

1397650[/snapback]

Bez niego nie moglem wylaczyc ACPI (???)

W obecnej chwili nie mam procka (w tytogdniu mam miec nowego) to potestuje lepiej wszystkie biosiki bo zalatwilelem sobie ups (tak dla bezpieczenstwa :D )

 

Uzywa ktos takiego samego biosu jak ja tylko 1T?? (bo obawiam sie ze po przejsciu na 1T pamiecy na tak ostrych timingach nie pojda :sad: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

"Ruszą bez problemów zreszta czemu małby niedziaąłć"

No właśnie że nie wiem czemu by miały nie działać. Na stronie komputronika w opisie tych pamięci pisze, że mogą nie działać na płytach Abita. Czy ktoś z was ma te pamięci w dualu na AN7? Czy chodzą stabilnie i na jakich timingach, przy jakim max fsb? Mam jedną kość tej pamięci i nie chcę ich wymieniać razem z płytą, chcę tylko dokupić jeszcze jedną kość i puścić je w dualu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez niego nie moglem wylaczyc ACPI (???)

W obecnej chwili nie mam procka (w tytogdniu mam miec nowego) to potestuje lepiej wszystkie biosiki bo zalatwilelem sobie ups (tak dla bezpieczenstwa  :D )

 

Uzywa ktos takiego samego biosu jak ja tylko 1T?? (bo obawiam sie ze po przejsciu na 1T pamiecy na tak ostrych timingach nie pojda :sad: )

1398305[/snapback]

Ja próbowałem na tym biosie z 1T i max FSB jakie wycisnąłem to 227, czyli tyle co na oryginalnym ze strony Abit'a, przy czym pamięci (Hynixy D43 2x256 w dualu) potrzebowały dużo papu (ok. 3,2V), żeby działały stabilnie.

Po testach przerzuciłem się na ten sam bios z 2T no i poszło spoko FSB239 (i pamięci chodza na 2,6V!), przy czym raz mi się udało zrobić SuperPi16M na 240.

A dzisiaj kolejny rekord po zabawie z nf2tweaker - 241, co w dualu na AN7 wydaje mi się dobrym wynikiem, ale walcze dalej B)

 

Sprawa wydajności: odczyty w evereście i sandrze u mnie lepsze są na 240 2T niż 227 1T. A pamięci chodzą w oby przypadkach 2.5-3-3-11.

 

PS: robił ktoś vdd moda na AN7? ciekwai mnie czy gra jest warta świeczki, bo fajnie by było zrobić 250FSB na AN7 w dualu :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na tej płycie ma kingimaxy 250 ?? Czy te płytki które teraz są w sklepach wytrzymją tez fsb 250 ?? I czy na nią można założyć zalmana ?? Sorry za takie pytanka ale nie mam stałki w chwili obecnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś na tej płycie ma kingimaxy 250 ??

1398769[/snapback]

ja mam:D zreszta jak w podpisie,

Czy te płytki które teraz są w sklepach wytrzymją tez fsb 250 ??

1398769[/snapback]

"plytki" jesli ci chodzi o plyty glowne AN7 to ciezko bedzei cale 250 (chociaz sa osoby korym sie to udalo bez zadnych modow, oprocz zmodowanego biosu oczywiscie:) )

niestety u mnie nie moglem sprawdzic czy 250 pujdzie bo mnie porcek ograniczal ale pamieci chodzili pieknie:).

a jesli chodzilo ci o pamieci, to one na pewno pujda 250(gwarantowane przy 2.7v).

I czy na nią można założyć zalmana ?? Sorry za takie pytanka ale nie mam stałki w chwili obecnej

1398769[/snapback]

pentagrama mozna kazdego, ale zalman ma chyba inne mocowanie... Edytowane przez Akselus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...