Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie kupiłem AN7, ma ryskę na spodniej stronie laminatu. Na szczęście dla mnie odpaliła się bez problemu i dodam jedno mam thortona z odblokowanym cache'm na starej płycie podkręciłem go na 2200 (11*200/1,85v) działał niestabilnie. Natomiast na AN7 2200 (11*200/1,68) stabilnie. Mi to wystarczy co do zakupu pierwszej wersji płyty troszeczkę się bałem, ale na moje szczeście mój egzeplarz jest bezproblemowy. Zalman cnps7000a wchodzi dopiero jak upiłuje sie kawałek zapinki (przeszkadzają jakieś kondensatory).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłem AN7, ma ryskę na spodniej stronie laminatu. Na szczęście dla mnie odpaliła się bez problemu i dodam jedno mam thortona z odblokowanym cache'm na starej płycie podkręciłem go na 2200 (11*200/1,85v) działał niestabilnie. Natomiast na AN7 2200 (11*200/1,68) stabilnie. Mi to wystarczy co do zakupu pierwszej wersji płyty troszeczkę się bałem, ale na moje szczeście mój egzeplarz jest bezproblemowy. Zalman cnps7000a wchodzi dopiero jak upiłuje sie kawałek zapinki (przeszkadzają jakieś kondensatory).

gratuluje sprubuj max fsb i zdaj raport

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie, jestem początkujący na tym forum. Ale dzięki za podpowiedź. Co do max fsb to 225 przy timingach rzędu: 2.5,8,8,10 udało mi się przetestować system sandrą i aidą, prime'a nie zapuszczałem (230 (2.5,9,9,12) wchodzi do windy ale wywala test pamięci sandry) definitywnie wina ddr-ów, moje kostki są do kitu. Muszę dokupić jakieś twistery lub geile pc 500, wtedy fsb >250 będzie bardzo realne. Nie wiem za bardzo jak ustawiać te timingi do tej pory stosowałem metodę wyższe fsb wyższe timingi ale coś mi się wydaje że wcale nie musi tak być. Może ktoś ma pamięci Geil pc400 cl2,5 i ustawił optymalne timingi dla fsb w granicach 230mhz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkiej zabawie udało mi się znaleźć fajne ustawienie, dalej na razie nie próbuje bo w końcu są święta trzeba troszkę z rodziną spędzić:

 

220*11=2420 (2v) cl2.5,3,3,10

 

Testy

 

Aida: 3170/1248

SiSoft Sandra Memory: 3357/3068

SiSoft Sandra CPU Arithmetic Bench: 9077/3685

SiSoft Sandra CPU Multimedia Bench: 13043/14337

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak apropo pisałem jzu o tym kiedys ale teraz mam dowody przyjzyjcie sie jeszcze raz coolerkowi. Czy w polsce dostajemy jakieś okrojone wersje i moze teraz do posiadaczy jakie wy macie takie same jak na foto czy takie jak na nf7 

Dołączona grafika

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

 

Dołączona grafika

BEZ KOMENTARZA :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak apropo pisałem jzu o tym kiedys ale teraz mam dowody przyjzyjcie sie jeszcze raz coolerkowi. Czy w polsce dostajemy jakieś okrojone wersje i moze teraz do posiadaczy jakie wy macie takie same jak na foto czy takie jak na nf7 

Dołączona grafika

Eeee... wiecie tylko ze to sa zdjecia AI7 a nie AN7 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak apropo pisałem jzu o tym kiedys ale teraz mam dowody przyjzyjcie sie jeszcze raz coolerkowi. Czy w polsce dostajemy jakieś okrojone wersje i moze teraz do posiadaczy jakie wy macie takie same jak na foto czy takie jak na nf7 

Dołączona grafika

Eeee... wiecie tylko ze to sa zdjecia AI7 a nie AN7 :P

POWER BY AMD próbuje oczernić mojego AN7 :o

http://www.abit-poland.com/gfx/pr/pr_030919_ai7.jpg tego zdjęcia można wywnioskować że to AI7 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sobie zobaczcie http://www.abit-poland.com/main_welcome.php

z prawej strony informacje prasowe ABIT AN7 "wyrywa" w serwisie Legion Hardware nagrodę za wydajność przeczytajcie i zobaczcie zdjecie z prawej strony i podpis

Człowieku to jest błąd na stronie Abita a Ty się już podniecasz...

Sam zobacz to olbrzymie zdjęcie na stronie tego testu:

http://www.legionhardware.com/html/doc.php?id=273&p=0

Normalny wentylator taki jak mój.

Całe to HALO to tylko bład ze strony Abita...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doigrałem się, wyciskając ile się da z mojego sprzętu spaliłem zasilacz. Był to Enlight HPC-300-202 z PFC, nie kupujcie go dałem zasilanie na CPU 2,125v i padł. <span style="color:red;">[ciach!]</span> zawsze wiatr w oczy. Nie chce mi się czytać setek postów na temat zasilaczy, więc spytam krótko czy chieftec df 360 (420) to dobry wybór czy lepiej kupić jakiegoś antka?

 

 

PS Na mojej płycie jest taki sam cooler NB jak u "Q",

 

PS2 Niestety na razie nie sprawdzę ustawienia asyncro jestem zmuszony najpierw pójść do sklepu i kupić jakąś porządną zasiłkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie obejrzalem to video review na 3D Game Manie i mobo faktycznie moze sie podobac (fabrycznie Vdimm do 3.2 V :twisted:), ale te niedociagniecia troche psuja obraz plyty, pewni Abit robil ja znowu na czas i tak to sie skonczylo. Pozostaje czekac na rev. 2.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doigrałem się, wyciskając ile się da z mojego sprzętu spaliłem zasilacz. Był to Enlight HPC-300-202 z PFC, nie kupujcie go dałem zasilanie na CPU 2,125v i padł. <font color="#FF0000">[ciach!]</font> zawsze wiatr w oczy. Nie chce mi się czytać setek postów na temat zasilaczy, więc spytam krótko czy chieftec df 360 (420) to dobry wybór czy lepiej kupić jakiegoś antka?

 

 

PS Na mojej płycie jest taki sam cooler NB jak u "Q", 

 

PS2 Niestety na razie nie sprawdzę ustawienia asyncro jestem zmuszony najpierw pójść do sklepu i kupić jakąś porządną zasiłkę.

na pewno nie chieftec zaden nie dla abita chieftec ma za mało a na 12v bedzie zi wyłaczał kompa jak mi ggdy tylko ustawisz ponad 2.1v

weś se ajkiegoś enermaxa obojetnie aby nie chiefteca coś co ma ponad 20a na 12v i nie no name

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i doigrałem się, wyciskając ile się da z mojego sprzętu spaliłem zasilacz. Był to Enlight HPC-300-202 z PFC, nie kupujcie go dałem zasilanie na CPU 2,125v i padł. <font color="#FF0000">[ciach!]</font> zawsze wiatr w oczy. Nie chce mi się czytać setek postów na temat zasilaczy, więc spytam krótko czy chieftec df 360 (420) to dobry wybór czy lepiej kupić jakiegoś antka?

 

 

PS Na mojej płycie jest taki sam cooler NB jak u "Q",  

 

PS2 Niestety na razie nie sprawdzę ustawienia asyncro jestem zmuszony najpierw pójść do sklepu i kupić jakąś porządną zasiłkę.

na pewno nie chieftec zaden nie dla abita chieftec ma za mało a na 12v bedzie zi wyłaczał kompa jak mi ggdy tylko ustawisz ponad 2.1v

weś se ajkiegoś obojetnie aby nie chiefteca coś co ma ponad 20a na 12v i nie no name

AMD a przecież ty masz Chiefteca 360W ? Aż tak źle na nim jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb !! czemu nikt nie próbuje wycisnąc z niej fsb w2szyscy do tego dązo ale nikt nie prubuje co to za testy na overclocing 218 to se każdy na nf7 bez niczego odpali ale ta skala do 300 chyba po coś jest

nich ktoś z tweaka zrobi testy bo widać ze konkurencja nic nie potrafi zrobić do końca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fsb !! czemu nikt nie próbuje wycisnąc z niej fsb  w2szyscy do tego dązo ale nikt nie prubuje co to za testy na overclocing 218 to se każdy na nf7 bez niczego odpali ale ta skala do 300 chyba po coś jest 

nich ktoś z tweaka zrobi testy bo widać ze konkurencja nic nie potrafi zrobić do końca

To w zasadzie zalezy od tego jak wysoko zajedziesz z napieciem na chipsecie i jak uda ci sie go schlodzic. Przy napieciach rzedu 1.6-1.75 AN7 zachowuje sie tak samo jak NF7 i wspomniana przez ciebie skala 100-300 to tylko drobny marketingowy zabieg, co z reszta napisalem w mojej recenzji na TwojePC. Jezeli chcesz informacji o konkretnych cyferkach - coz wszystko zalezy od timingow chipsetu. Tak przy AN7/BIOS 1.0 220 to juz sukces, v1.3 odpuszcza juz nieco i ~230 nie bedzie problemem. Podobnie jest z NF7 - najlepsze wyniki pod wzgledem bezwzglednej wartosci taktowania FSB beda na nowych biosach D21 i D10. Wydajnosciowo zysku nie bedzie, no ale coz - rozumiem ma byc czysta sztuka dla sztuki. W takim razie bym ci polecil zostac przy NF7 i zapodac hacked bios (~240 lub nawet ciut wiecej osiagalne). Jezeli juz takowy zestaw posiadasz przesiadka na AN7 nie da nic pod wzgledem max fsb, takze naprawde nie wiem o czym tu jeszcze pisac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie fsb robi swoje. Wiadomo nie od dzis ze abit kombinuje z biosami jak moze i poównanie wydajności na każdym biosem mogło by to ujawnić. Ja na przykład chciałbym zobaczyć wydajność w taki sposób jak porównywać wydajność to na początek z poprzednikiem którego kazdy zna od strony wydajności i możliwości, ja to widze tak

abit nf7 an7

fsb 100 100

fsb 133 133

166 166

200 200

max osiągnięte na nf7 tyle samo ustawić na an7

max osiągnięte na nf7 max osiągnięte na an7

 

było widać róznice wydajności a pozatym dzwi mnie ze w kazdej redakcji nagle pogineły proce z odblokawanymi mnożnikami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam tę płytę, zajebiste o/c!!!!! Bije NF7-S, miałem wczesniej to wiem!! FSB 250 REAL, ja mam 12X250 v 2.3 i wychodzi ATHLON Xp 4700+ Stabilnie na wodnym, musiałem podnieść napiecie chipsetu o 0.1v i AGP żeby grafę wykręcić, ale udało sie grafa 430/745 lepiej niż XT a to zwykły Hercules 9800(340/580), cały zestaw chłodzę wodą, nawet zasilacz 550 W Antec i jest nie słyszalny, nie bawie się na razie z pamieciąm bo mi starcza mam 2X256 500 MHz GeIL`a, ta pamiec jest zajebista. Jak założe nowy zbiornik wyrównawczt to puszcze proca 12.5X250 co Mi da 3125MHz i wyżyłuje grafikę na 450/800 myśle że da rade!!! A teraz wyniki 2001 Se Ponad 20000 D3dmarków (20456), w 3D Mark 2003 - około 7600!!!! To są wyniki, żadna gra na max mi nie tnie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...