Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Mam okazje sprzedać mojego wiekowego już Epoxa i zastanawiam się właśnie nad AN7 lub NF7-SL. W co lepiej zainwestować, pod mój sprzęt? A może w MB innej firmy? Dodam że za niedługo zmieniam cpu na 2500+m.

Zależy mi żeby poszedł stabilnie przynajmniej na 2300 MHz.

A tak pozatym to chciałbym jeszcze wiedzieć czy Si-97 na tych płytkach abita wejdzie spokojnie do Tsunami? I czy przypadkiem nie chaczy o radiator z NB?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Nie da rady przeczytać wszystkich postów, gdyż jest ich ogromna ilość, a poszukuję odpowiedzi na moje kłopoty. Otóż chodzi o właściwe ustawienie procesora. Przy FSB 200, największy mnożnik to 8,5. Podnosiłem napięcie CPU do 1,7 i mnożnik 10, ale niestety komp nie wstaje. Nie wiem ile więcej można podnieść napięcie CPU aby go nie uszkodzić. Procek ma 2400MHz, a wyciągam z niego 1700. Nie dość, że nie można go wykręcić, to jeszcze nie osiągam standardowej częstotliwości. Może ma ktoś podobną konfigurację do mojej i zechce podzielić się swoją wiedzą? (jaki dać bios, timingi dla RAM'u, czy coś da się wykrzesać ze Sparkla na standardowym chłodzeniu)

 

Pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj jakiś wyzszy mnożnik i sciagnij sobie clock gen i z windowsa podkręcaj z wąłczonym prime kiedy prime sie wywli znaczy ze czas zwiększyć napięcie i znów rkeć dopóki nebedzie zwichy. prime to taka kontrolka ostrzegawcza by sie komp nie zawieszał

np dzis okaza.o sie ze mój cpu któego sprzedaje działa stabilnie na 2405mhz i 1,65V :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam taki problem a mianowicie chodzi mi o pamiec chce kupic nowa mam na oku geila ale nie jestem pewien co wybrac do mojego zestawu an7 + barton 2500+ w tej chwili mam fsb na 215mhz i nie moge wiecej bo komp sie wiesza ale zapewne to przez pamiec I teraz prosba o porade jaka pamiec najlepiej wybrac za okolo 250zl (512mb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam AN7 i 2500+ M, problem w tym, że mi go nie wykrywa znaczy wykrywa "unknown CPU Type" może mi ktoś polecić jakiś bios, który to poprawi? Póki co mam jedną kostkę pamięci. Prosiłbym o w miare konkretną odpowiedź najlepiej kogoś kto takiego biosu używa i ma podobną konfiguracje, z góry dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość molimo

na zwykłem pececie nie są wykrywalne mobilne bartki :) (chyba że się mylę)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja spotkałem się, że na mobo MSI KT4V z najnowszym biosem rozpoznała jako Athlon Mobile AXP-M 2500+ chyba jakoś tak. Jak chcesz mieć wpis inny niż Unknow CPU to musisz mieć bios który identyfikuje Ci tego proca. Abit jak narazie nie uczynił tego. Wię albo sam to zrobisz edytując Bios lub ktoś Cię z tego wyręczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam AN7 i 2500+ M, problem w tym, że mi go nie wykrywa znaczy wykrywa "unknown CPU Type" może mi ktoś polecić jakiś bios, który to poprawi? Póki co mam jedną kostkę pamięci. Prosiłbym o w miare konkretną odpowiedź najlepiej kogoś kto takiego biosu używa i ma podobną konfiguracje, z góry dzięki.

1425760[/snapback]

Poszukaj tu

link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej aja mam inne pytanko ja w tej sprawie jestem ciemny ale mysle ze mi odpowiecie bez problemu czy DURON 1300 na fsb 133 pojdzie na tym abicie an7??? i nic mu sie niestanie?? z gory dizex za odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie zle napisalaem on chodzi 110/110 jakos ytak zapomnialem ale jest podkrecony widziany jako 1450 malo ale plyta na to niepozwala zreszta i tak na tym ecsie k75al jes zmieniony bios to dobre i tyle a pytam o durona bo zmieniam plytke aten proc mialby chodzi na nie2 tygodnie gora 2 bo qpje tez proca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wlasnie zle napisalaem on chodzi 110/110  jakos ytak zapomnialem ale jest podkrecony  widziany jako 1450 malo ale plyta na to niepozwala zreszta i tak na tym ecsie k75al jes zmieniony bios to dobre i tyle a pytam o durona bo zmieniam plytke aten proc mialby chodzi na nie2 tygodnie gora 2 bo qpje tez proca

1430478[/snapback]

1.Jeśli to nowy duron to nominalnie "biega" na 133 czyli raczej bez problemu pójdzie na 166.

2.Wielu gości wyciska z niego 200 FSB.jeśli oprucz płyty reszte też bedziesz miał stabilna to powinno pójśc..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieqje slicznie Ifajnie ze sa tacy forumowicze ktorzy bez plucia czy jechania na poscie pomagaja w takich jak dlmanie cimenych sprawach:)

1430614[/snapback]

Wiesz to nie o to chodzi czy ja ci pomogłem ( bo nie jestem w stanie) - ja ci moge podpowiedziec jedynie co i jak a reszta zależy od sprzetu jaki kupisz i od szczęścia. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EaDyM

masz durona na morganie to max fbs to 133 (przy naprawde dobrym cłodzeniu) choc bedziesz musiał zjechac z mnoznikiem chyba ze masz chłodzenie wodne

Edytowane przez Blackshmith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nom wiec tak w srode bede miec tego abita moje chlodzenie to miedziany pentagram doradcie jak mam to ustawic bo ja niechce go tylko spalic odrazu bo i tak gora2-3 tygodnie bedzie umnie chodzil i qpje semprona moze wnieodpowiednim poscie pisze lae mam nadzieje ze pomozecie i niewyslecieniewiadomo w jagiego gdzie niebede nic wiedzial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko, otóż jakiś miesiąc temu przestał mi brzęczeć abitowski wiatraczek na NB. Cieszyłem się ogromnie. Ale dopiero dzisiaj sie kapnąłem, że on przestał się kręcić :D. Komputer mi od miesiąca chodzi po 10 godzin dziennie i jak do tej pory żaden alarm mi jeszcze nie wył. Temperatury nie sprawdzałem jeszcze, ale po kilku godzinach pracy kompa mam to zamiar zrobić i dam znać jaka jest.

 

Związku z tym rodzi sie takie pytanie, czy może sie coś sfajczyć z tego powodu, że praktycznie nie mam żadnego chłodzenia na NB oprócz niekręcącego się wiatraczka. Do tej pory nie zauważyłem nic takiego niepokojącego (np. zwiechy kompa). Wszelki O/C obniżyłem do min. zeby płyty nie przemęczać.

 

Problem jest jeszcze taki, że komputer ma plombe wieć nie moge nic rozkrecić, a do sklepu w którym kupowałem kompa mam jakies 100 km :/ Jeśli nic sie nie stanie przez to, że ten wiatraczek się nie kręci to nie mam zamiaru specjalnie sie fatygowac do serwisu.

Edytowane przez sigard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie dodyczace biosu od tica taca 18 dla pamieci w dualu. czy ten bios ma problemy z ustawieniami nominalnymi?? tzn kiedy wracam do fsb 166 i mam athlona 2500xp+ to komp mi sie wiesza obraz sie zatrzymuje i tylko restart pomaga a znowu na fsb 200 i w gore chodzi stabilnie i nie wywala w primie przez cala noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp. w granicach 38/39 stopni, czyli nie jest tak źle jak na mój gust.

1438074[/snapback]

Jak nie masz ochoty go wieźć do sklepu to masz dwa wyjścia w teorii. Jedno rozkręcasz budę i tracisz gwarancję sklepu na sprzęt w obudowie. Masz za to jeszcze gwarancję producenta na każdy z podzespołów. Jednak jak wywalisz nieumiejętnie wiatrak z NB i serwis Abita stwierdzi że był ruszany to możesz stracić gwarancję na MoBo. Co zrobisz to robisz na własną odpowiedzialność. Radziłbym Ci jednak jechać do serwisu niech CI wymienią wiatrak na nowy lub jak się dogadasz to na jakiś radiator bo w lato na podstawowym zepsutym chłodzeniu może CI komp posłuszeństwo odmówić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nom ja mam tego juz abita am7 nieiwiem czy przez niego ale poszedl mi sie walic 420wtagana:D na szczescie gwarancja ale nie wtym rzecz mam 1300durona i temperatura jest 12 gora 15 stopni??? czemu tak malo?? a w pomieszczeniu 25 jest stopni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej nom ja mam tego juz abita am7 nieiwiem czy przez niego ale poszedl mi sie walic 420wtagana:D na szczescie gwarancja ale nie wtym rzecz mam 1300durona i temperatura jest 12 gora 15 stopni??? czemu tak malo??  a w pomieszczeniu 25 jest stopni

1441278[/snapback]

a gdzie sprawdzasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzam  wbiosie i w uguru na systemie i to samo!!! a czemu tak??

1441424[/snapback]

moze problemem jest tu duron 1300, oile sie nie myle to jest 13x100Mhz wiec na starym rdzeniu, a AN7 chyba sprawdza temp z rdzenia procesora, wiec to by moglo tlumaczyc te dziwne temperatury (moze konstruktorzy nie przewidzieli ze uzytkownicy beda uzywac takich procesorow) choc moge sie mylic;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...