Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Obawiam się, że masz rację. Te duronki nie mają diody termicznej. AN7 w sokecie nie ma czujnika temperatury. Stąd te anomalie temperaturowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej moze zasmiecie troche i nie natemat chociaz wiadome kazde z kazdym sie wiarze ale mam pytanko co do radiatorow na gragice>his radeon 9550 128 mb jakie radziecie qpic zeby byly wydajne bo umnie pamiatki sie gdzeja pewnie duzo zwas ma na an7 9550 podrasowanego z gory dzieki

 

a co do procka to rzeczywiscie jest tak jak napisano wiec ja nawet niekrece go bo nieiwadomo co wyjedzie chyba ze te 1450 ustawie bo na escie nic mi sie nieburzyl a wiecej niemoglem bo plytado d....

 

aha i mam jescze pytanko czy jest cos takkiego ze abit nielubi sie z taganami bo potym jak tagan poszedl<dalem na gware> to zaczelo mnie zastanawaic anic niezrobilem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a i chcialem dodac nieodslylajcie mnie do innych dlugich postow i wogole bo staram sie znalesc ale zanim doczytam to oczy mi wysiada bo mam slaby wzrok<nie przez komputer>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Mam pytanie dodyczace biosu od tica taca 18 dla pamieci w dualu. czy ten bios ma problemy z ustawieniami nominalnymi?? tzn kiedy wracam do fsb 166 i mam athlona 2500xp+ to komp mi sie wiesza obraz sie zatrzymuje i tylko restart pomaga a znowu na fsb 200 i w gore chodzi stabilnie i nie wywala w primie przez cala noc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ponad tydzien czytalem te wszystki strony czym dalej tym coraz mniej rozumiałem chyba ze zmeczenia :D

 

 

1.

 

Otóż mam problem z podłączeniem głosników 4.1 Creative

 

Mam dwa kabelki czarny i zielony, podłączam je do płyty głównej zgodnie z kolorami: działaja przednie i sub

 

jak podłącze zielony do zielonego i czarny do pomarańczowego to: działaja tylen i przednie ale sub nie działa

 

Chciałem to ustawic poprzez Abit audio EQ ale nigdzie go nie moge znaleźć pełno opisów tego programu a żadnego linku do ściągnięcia nie ma.

 

 

2.

 

Przeczytałem ze ten Abit nie działa zbyt stabilnie na modowanych biosach ale ten biosik tic tac18 chyba jest wyjatkiem. poprawcie mnie jak sie myle bo sie zastanawiam czy go wgrywac. Jak narazie nie moge pojechać w dualu wyzej niz 200 ale to pewnie xle ustawiam w biosie. Może ma ktos zapisane ustawienia na których magistrala chodzi powyżej 200mhz

 

 

Z góry dzieki.

Edytowane przez DR.Zepsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba ponad tydzien czytalem te wszystki strony czym dalej tym coraz mniej rozumiałem chyba ze zmeczenia  :D 

1.

 

Otóż mam problem z podłączeniem głosników 4.1 Creative

 

Mam dwa kabelki czarny i zielony, podłączam je do płyty głównej zgodnie z kolorami: działaja przednie i sub

 

jak podłącze zielony do zielonego i czarny do pomarańczowego to: działaja tylen i przednie ale sub nie działa

 

Chciałem to ustawic poprzez Abit audio EQ ale nigdzie go nie moge znaleźć pełno opisów tego programu a żadnego linku do ściągnięcia nie ma.

2.

 

Przeczytałem ze ten Abit nie działa zbyt stabilnie na modowanych biosach ale ten biosik tic tac18 chyba jest wyjatkiem. poprawcie mnie jak sie myle bo sie zastanawiam czy go wgrywac. Jak narazie nie moge pojechać w dualu wyzej niz 200 ale to pewnie xle ustawiam w biosie. Może ma ktos zapisane ustawienia na których magistrala chodzi powyżej 200mhz

Z góry dzieki.

1467029[/snapback]

Używam biosa od tictaca 1T na podstawie wersii an7 1.8. Mogę jechać więcej niż 200 i jest spoko oale lato idzie i jak dam duzo woltów to mi temp wysoko idzie w okolice 50*C i wiatraki wchodzą na obroty. A tego nie lubię. Zauważyłem jednak, że raz na dzień komp się niespodziewanie resetuje i uruchamia ponownie. Wydaje się być jakiś niestabilny. nie wiem na co to zrzucić bo bios i system stawiałem nowy. Potem kręciłem ostro i odkręciłem do poziomu w podpisie. Wydaje się być jak narazie dobrze ale gry mi nie chodzą(wywala z błędem do windowsa XP) i się restartuje.

 

 

Co do Zestawu Głośników. Są creativy 4.1? Jeśli tak to pewnie nie masz centralnego. Zielony odpowiada za kanały przednie lewy i prawy, Czarny za centralny i subwufer. Pomarańczowy za tylny lewy i prawy. Popatrz na ten zestaw może są jeszcze jakieś wejścia na (chyba skrzyni basowej) niż front left, right i to drugie. Jak nie ma to musisz dokupić coś na wzór połączenie dwóch kabelków z końcówkami jack i jednym wyjściem pod jack'a. Wtedy będziesz miał sygnał z tylnego kanału i basu oraz centralniaka. To jest jednak propozycja rozwiązania, a nie sprawdzona metoda bo możesz przy okazji coś zjarać. Ponieważ masz nieodpowiedni zestaw pod płytkę, tzn. fatalna kombinacja kabelków, a raczej wejść w zestawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używam biosa od tictaca 1T na podstawie wersii an7 1.8. Mogę jechać więcej niż 200 i jest spoko oale lato idzie i jak dam duzo woltów to mi temp wysoko idzie w okolice 50*C i wiatraki wchodzą na obroty. A tego nie lubię. Zauważyłem jednak, że raz na dzień komp się niespodziewanie resetuje i uruchamia ponownie. Wydaje się być jakiś niestabilny. nie wiem na co to zrzucić bo bios i system stawiałem nowy. Potem kręciłem ostro i odkręciłem do poziomu w podpisie. Wydaje się być jak narazie dobrze ale gry mi nie chodzą(wywala z błędem do windowsa XP) i się restartuje.

Co do Zestawu Głośników. Są creativy 4.1? Jeśli tak to pewnie nie masz centralnego. Zielony odpowiada za kanały przednie lewy i prawy, Czarny za centralny i subwufer. Pomarańczowy za tylny lewy i prawy. Popatrz na ten zestaw może są jeszcze jakieś wejścia na (chyba skrzyni basowej) niż front left, right i to drugie. Jak nie ma to musisz dokupić coś na wzór połączenie dwóch kabelków z końcówkami jack i jednym wyjściem pod jack'a. Wtedy będziesz miał sygnał z tylnego kanału i basu oraz centralniaka. To jest jednak propozycja rozwiązania, a nie sprawdzona metoda bo możesz przy okazji coś zjarać. Ponieważ masz nieodpowiedni zestaw pod płytkę, tzn. fatalna kombinacja kabelków, a raczej wejść w zestawie.

1467082[/snapback]

A pamięć masz jednostronną że 1T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam Geil PC 433 to chyba 2T musze wgrac ?? powiem że nie wiem czy sa dwustronny czy nie bo na nich radiator siedzi

 

ten pomysł z kablami troche ryzykowny mi sie wydaje i chyba zainstaluje karte Creativa 5.1 która mam chyba że ktos cos poradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A pamięć masz jednostronną że 1T?

1467136[/snapback]

W temacie tym zrozumiałem, że 1T jest dla jednej kości lub do 512MB ramu, a 2T dla duala i powyżej 512 MB ramu.

Pamięć ma Hynixa D43 512 Mb CL3 i dwustronną. Czy w takim razie mam użyć 2T?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialem sie spytac czy wy tez macie takie dziwne odczyty napiec:

(ustawienia w biosie)<=>(z czytane z monitoringu w biosie i speedfanie)

cpu=>1.8<=>1.88

ddr=>2.8<=>2.89

NB=>1.6<=>1.71

Czy wy tez tak macie (moze wiecie gdzie mam to zmiezyc miernikiem?)

 

a co do tej diody termicznej to zeczywiscie an7 jej nie ma (czyta z wbudowanej w proca) a starszedurony nie posiadaja takowej(mam obiecnie duron600@860 i temp pokazuje 0 ;) )

 

Pozdrowienia Akselus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, wydawało mi się że AMD 2400, to rzeczywiste 2000MHz. Czyli troszke mi jeszcze brakuje. Na V=1,7 nie wstaje nawet przy mnożniku x9. Moze trzeba podnieść jeszcze inne napięcia. Pomożecie ?? ;)

1416344[/snapback]

 

panie kolego 200x12 na 1.65 i ramki puszczone standard na 2.6 hinxy - 2400

a jak szukam max to 218x12 2v na 2,8 ramki i mam wtedy 2600 ale jakos po 3 h sie mocno grzeje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry mam maly problem byc moze nic wielkiego ale jest wiec dostalem nowego tagana z gwarancji <wczesniejszy korki wywalal w domu> i probowalem go podlaczycv pod mojego abita an7 ale niezalacza sie nic procz diod alarmu i wyswielacza na plycie z kodem o5 pozniej 83 9A 9F I nieiwem czemu tak nic sie niekreci i wogole alarm wyje resetowalem biosa tez nic niepomaga prosze o pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry mam maly problem byc moze nic wielkiego ale jest wiec dostalem nowego tagana z gwarancji <wczesniejszy korki wywalal w domu> i probowalem go podlaczycv pod mojego abita an7 ale niezalacza sie nic procz diod alarmu i wyswielacza na plycie z kodem o5 pozniej 83 9A 9F I nieiwem czemu tak nic sie niekreci i wogole alarm wyje resetowalem biosa tez nic niepomaga prosze o pomoc

1474107[/snapback]

1. Najpier sprawdz czy masz podlaczona mala wtyczke zasilana p4 ( ta 4 pinowa kwadratowa)

2. Jezli masz i masz 2 kosci pamieci, to wyjmij jedna kosc pamieci, wyczysc cmos, odpal kompa(powinnien sie uruchomic normalnie), wylacz doloz 2 kosc pamieci, i wszystko powinno golic.

Ten problem przy dualu wystepuje czasami na AN7 (sam raz tak mialem, i pomogla mi procedura nr 2. ;) )

Powodzenia;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprobuje zaraz tylko pamieci niedzialaja w dualu ajajaj zpbacze co bedzie

1475084[/snapback]

i co goli?

na pewno na wyswietloczu nie masz kodu 90? (83 ->87->90), oby nie vo ten kod oznacza zwalony bios, i zostanie ci tylko przeprogramowanie (u mnie niestety padla cala kosc i musialem 30 dychy wylozyc na nowa ;( )

jaka masz rev plyty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom wlasnie mozliwe ze bios ale to by bylo troche dziwne bo teraz co mam zastepczy zasilacz yto dziala na niej bez problemu powiedz gdzie moge spr rev bo na tej plycie nieiwem gdzie to jest bios mam firmowy z kwietnia 2003 ale ze 2 razy ten bios zwale przyciol sam sie resetnol

 

aha i to co powyzej napisales niepomoglo yh dziwne to jest nowy tagan i by niedzialal?? a moze chodzi o alarm i jakies obroty wentylarow czy co bo juz nieiwem:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jescze zapomnialem dodac ze kody wyskaqja po kolei>>83<<>>9A<<>>9F<< dziwne bardzo bo tych 2 ostatnich niema w spisie wogole kodow 83 jest tylko

1475226[/snapback]

FPOFSEQ (Force Power Off Sequence): 9A~9F

tyle znalazlem czyli jednak zasilka....

na starym zasilaczu chodzi komp?

niewim co ci poradzic... nowy tagan powinien dzialac;(, ile on ma A na lini 12v?

sprawdz cz styki w koncowkach od wtyczek zasilki i gniazdach na plycie nie sa spalone, sprawdz czy napewno wszystko podlaczyles.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz co mam zastapiony dziala jedentagan poszedl do gwry bo wywalal korki przyslali wczoraj nowy to by bylo dizwne juz zeby niedzialal bo napewno go sprawdzili sprawdzac sorawdzalem czy dobrze podlaczony ale jak wrocedodomu tojescze waz lukne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten zasilacz co mam zastapiony dziala jedentagan poszedl do gwry bo wywalal korki przyslali wczoraj nowy to by bylo dizwne juz zeby niedzialal bo napewno go sprawdzili sprawdzac sorawdzalem  czy dobrze podlaczony ale jak wrocedodomu tojescze waz lukne

1475302[/snapback]

sprawdz jeszcze czy masz wszystkie wentylatory podpiete (szcegulnie od procka), przydalo by sie zmierzyc napiecia jakims miernikiem (jak masz), albo sprawdzic go na innym kompie (An7 ciagnie duz o z 12v).

A i sprawdz czy masz dobrze zworke od cmosu ustawiona (jak ja mialem zle ustawiona to dokladnie takie kody dostawalem jak ty, sprawdz jak powinna byc w manualu, bo w an7 jest jakos dziwnie, dwa prawe piny, a na innych plytach 2 lewe) (i jesli masz zle ustawiona to mam nadzieje za masz nowszy bios niz v15 bo w poprzednich przy zle ustawionej zworce szlo bardzo wysokie napiecie na procka)

Powodzenia

Edytowane przez Akselus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zaraz prubuje przestawic zworke bo wentye na 100...% sa dobrze podpiete bo ja tylko wtyczki do plyty gluwnej przepinam i na tym zastepczym dziala okey wszystko a jak przepne na tagana to to co wyzej napisalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to zaraz prubuje przestawic zworke bo wentye na 100...% sa dobrze podpiete  bo ja tylko wtyczki do plyty gluwnej przepinam i na tym zastepczym dziala okey wszystko a jak przepne na tagana to to co wyzej napisalem

1475522[/snapback]

a prubowales podlaczac ta zasilke gdzie indziej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej akselus niemoglem byc poziej na gg bo cos cie stalo zresetowalem biosa jescze raz pare razy zalaczylem zasilacz<tagana<< i to samo co ci pisalem chwilowe dzialanie wiec wziolem ten zastepczy wlaczam i nic komputer staje a screenie w ktorym trzeba wcisnac delete wciskam i nic zadnego ruchu nom to jesze pare razy zworka przestawilem i naweet wyciagalem bateryjke i to samo co sie moglo stac?? dodam ze klawiature mam troche rozbudowana ale czy to zalezy od tegOO?? prosze o szybka pomoc amoze z biosem cos aha ii komputer staje na kodzie >>0A<<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja znow ze swoim taganem sytuacja teraz wyglada tak>> dzialam na zapasowym zasilaczu na an7 abita bylem sprawdzic tego tagana u kolesia i okazalo sie ze dziala napiecia sa dobre wiec podpielismy pod plyte 20 pinowa i dziala wszystko okey ten zapasowy tez przychodze do domu i podpinam tagana pod an7 i dalej nic ale zapasowy chodzi i co teraz co jest grane???jakies ustawienia moze czy co?? prosze o pomoc bo z kolega sie glowimy i nieiwem y juz co zrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...