Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcin198787

Sory za pytanie bo pewnie już było ale nie chce mi się czytać 53 stron topicu :rolleyes: Czy na mostek południowy na AN7 można dać zalmana tego złotego, nie będzie on za duży? Co proponujecie na niego założyć? :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem....

Proc na mojej plycie kreci sie jako dziwnie tylko przez mnoznik.... Chodzi ok na podniesianym napieciu na cos kolo 1.65v fsb 133 i mnoznik 15x co daje z alhlona xp 2000+ prawdziwe 2.0Ghz! Ale jak chce dac wieksze fsb i zmniejszyc mnoznik to komp sie nie uruchamia albo piszczy!! Co robic?? Aha jeszcze jedno Ramki mam Kingstona cl3 400Mhz... Chodza mi na 6 2 2 2 i jak przesatawiam w biosie te mhz ramow (tam gdzie jest takie cos do wyboru 5\4 4\5 6\5 itd) to ustawie tak ze obok pisze 319Mhz i to jest max przy innych sa niebieskei ekreny... A ramy sa 400Mhz a chodza tylko na 319Mhz... napiecie im zwiekszam nawet do 3v i tez nic... radiatorki tez sa na nich! :) Co zrobic? Prosze o pomoc bo troszcze jestem zaklopotany tym wyszskim!!

Edytowane przez blade13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość marcin198787

ja miałem niebieskiego i jakoś dobrze mu tam było

1562008[/snapback]

Niebieskiego na południowym!? :blink: Trzymał się tam?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niebieskiego na południowym!?  :blink:  Trzymał się tam?

1562225[/snapback]

ups :blink: niedoczytałem ja na sb nic niemiałem, po co ci chłodzenie na sb ??

 

 

blade13

zmnijesz timingi na 3-3-3-11 i daj dzilniek 6/6 lub 3/3 tak by było synchronicznie.

fsb 200 mnożnik 10 jezlei masz biosy tictaca na oficjalntyhc moze niedziałać lub 11 i napięcie 1,75. twoje ramy niemoga chodzic na wysokich fsb z tak niskimi timingami moje bh6 na nf2 niehcciały chodzić 2-2-2-11 na 200 mhz a teraz na nf4 chodzą 265 1,5-2-2-0. nf2 nielubi niskich timingów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam taki problem....

Proc na mojej plycie kreci sie jako dziwnie tylko przez mnoznik.... Chodzi ok na podniesianym napieciu na cos kolo 1.65v fsb 133 i mnoznik 15x co daje z alhlona xp 2000+ prawdziwe 2.0Ghz! Ale jak chce dac wieksze fsb i zmniejszyc mnoznik to komp sie nie uruchamia albo piszczy!! Co robic?? Aha jeszcze jedno Ramki mam Kingstona cl3 400Mhz... Chodza mi na 6 2 2 2 i jak przesatawiam w biosie te mhz ramow (tam gdzie jest takie cos do wyboru 5\4 4\5 6\5 itd) to ustawie tak ze obok pisze 319Mhz i to jest max przy innych sa niebieskei ekreny... A ramy sa 400Mhz a chodza tylko na 319Mhz... napiecie im zwiekszam nawet do 3v i tez nic... radiatorki tez sa na nich! :) Co zrobic? Prosze o pomoc bo troszcze jestem zaklopotany tym wyszskim!!

1562078[/snapback]

Problem pewnie tkwi w tym ze dales pamiatkom timingi 2-2-2-5 na takich ustawieniach to jest kosmos :P (to sa najwydajniejsze ustawienia) wiec nie licz na to ze przy takich timingach pojdzie wyzej niz 160mhz... wez przestaw timingi najpierw na 3-4-4-11 i zobacz czy dzialaja(pewnie tak) na 200mhz... a potem pomalutku ucinaj timingi :) pewnie tez dlatego proc na wyzszym fsb nie wstawje bo... pamieci siadaja...a zreszta to NAJLEPOIEJ puscic synchronicznie proc i pamiec

 

 

EDIT:

Pure byłeś ciut szybszy :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jak jest lepiej? Kiedy jest tak jak mam teraz na 319Mhz i timingi 2 2 2 6 czy jak dam wyzsze i wiecej Mhz? A proc juz itak wiecej chyba nie pojdzie... Zna mzoe ktos strone gdize sa podane najwydajniejsze opcje biosa... Mam oryginalny An7.19 czy cos takiego... A jaki jest najlepszy bios wedlug was? i skad go ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>...

 

Pozdrawiam

Juz niedlugo zjazd Tweaka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam zamierzam kupic karte ASUS AGP-V9999GT / TD / 256 GeForce 6800 GT 256 MB czy sa jakies probemy z załozeniem bo slyszalem cos o jakies karcie ale nie wiem konkretnie jakiej ze trzeba cos wycinac w karcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Wy macie podkrecone waszego sprzeta na plycie abit an7? Jakies moze najwydajniejsze ustawienia biosu albo cos... chodzi mi tez o ramy proc i napiecia... bo niewiem jak to zgrac zeby bylo jak najlepiej? Aha i gdzie znajde bios tic taca i jaki jest najlepszy??? Jak sam probuje podkrecac to z procka amd athlon 2000+ najwiecej wycisne 2.0Ghz ale czasmi sie wiesza... mam tez ramy puszczone na 400mhz i timingi na 8-3-3-2.5 napiecia to: proc z 1.58 na 1.7, nb na 1.7, ramy na 2,95 i agp na 1.65... co zrobic zeby sie nei zawieszal? Dodam jeszcze ze jak sie zwiesi to piszczy w glosnikach... mam jeszcze podkrecone karte graficzna Radeon9550 xt (geCube) z 400Mhz na 470 a pamieci z 500 na 610... POMOCY Bo NIE WIEM JAK TO ZGRAC ZEBY WSYZSTKO BYLO OK.... Aha i co to jest Enhance PCI Performance?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem z dzwiekiem. Wlasnie dzisiaj plyta przestala odtwarzac dzwiek. Nie wiem co mam zrobic oddac na gwarancje. Do dzisiaj chodzilo wszystko w porzadku. Probowalem juz instalowac sterowniki, resetowalem bios i nic nie pomaga. Moze ktos mial podobny problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak Wy macie podkrecone waszego sprzeta na plycie abit an7? Jakies moze najwydajniejsze ustawienia biosu albo cos... chodzi mi tez o ramy proc i napiecia... bo niewiem jak to zgrac zeby bylo jak najlepiej? Aha i gdzie znajde bios tic taca i jaki jest najlepszy??? Jak sam probuje podkrecac to z procka amd athlon 2000+ najwiecej wycisne 2.0Ghz ale czasmi sie wiesza... mam tez ramy puszczone na 400mhz i timingi na 8-3-3-2.5 napiecia to: proc z 1.58 na 1.7, nb na 1.7, ramy na 2,95 i agp na 1.65... co zrobic zeby sie nei zawieszal? Dodam jeszcze ze jak sie zwiesi to piszczy w glosnikach... mam jeszcze podkrecone karte graficzna Radeon9550 xt (geCube) z 400Mhz na 470 a pamieci z 500 na 610... POMOCY Bo NIE WIEM JAK TO ZGRAC ZEBY WSYZSTKO BYLO OK.... Aha i co to jest Enhance PCI Performance?

1566038[/snapback]

Co do Twojego podpisu

 

Ładnie wykręciłes tego swojego Athlona z 1.66MHz na 2100MHz... ;]

 

To aż 2098,44MHz zwięcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK super sie czyta wasze posty powaznie ;] dzis w pracy od 14 do 22 siedze i czytam posty ;] normalnie jak dialog ;]

Tak sie sklada ze kupilem juz w komputroniku AN7 i bede mial w piatek ;] mam AXP1700XP i wiem ze dobrze sie kreci ;] bo u kumpla na NF-7 szedl na 200x12 wiec looz tyle by mi sie podobalo. Na 2,5Ghz sie wieszal ;]

Jak cos sie pobawie dam znac ;]

Aha i wcale nie zaluje ze ja kupilem POST taki jak w ekoxie SoundStorm dla mnie to duzy PLUS ;]

 

Pozdro

Edytowane przez Lovtza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam juz AN7 dla mnie plyta rewelacja szczegolnie te sterowanie wiatrakami mi sie to podoba ;]. Co do OC to mam AXP 1700XP JIUHB 0308 wiec cos tam potrafi. Narazie ustawione jest na 12x200 tyle ze temp 65st. Spowodowane jest to tym ze mam bardzo cichy ale co za tym idzie malo wydajny wiatrak ;]. Mysle ze jak dam normalny wiatrak to te cieplo z 1,9V rozproszy ;], a jak nie to do WC bede sie przystawial. Jak ktos chce to moge cos sie pobawic z ta plyta ;] powiedzcie mi co mam zrobic zeby dac wysoka FSB ;] aha plyta jest bez przecietej sciezki ;] 247zl w komputroniku ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mam juz AN7 dla mnie plyta rewelacja szczegolnie te sterowanie wiatrakami mi sie to podoba ;]. Co do OC to mam AXP 1700XP JIUHB 0308 wiec cos tam potrafi. Narazie ustawione jest na 12x200 tyle ze temp 65st. Spowodowane jest to tym ze mam bardzo cichy ale co za tym idzie malo wydajny wiatrak ;]. Mysle ze jak dam normalny wiatrak to te cieplo z 1,9V rozproszy ;], a jak nie to do WC bede sie przystawial. Jak ktos chce to moge cos sie pobawic z ta plyta ;] powiedzcie mi co mam zrobic zeby dac wysoka FSB ;] aha plyta jest bez przecietej sciezki ;] 247zl w komputroniku ;]

1573350[/snapback]

Wysokie FSB.

Po pierwsze stronka z biosami: AN7 biosy

Przeważnie najlepszy bios to 18DE81TS (cpc 2T) lub 18DE81TS (cpc 1T), przy cpc 2T jest dozyć duża strata wydajnosci, dlatego musisz sam sprawdzic co sie bardziej opłaca: wysokie FSB czy cpc 1T. Takie hynixy jak Twoje chodziły na AN7 u mnie na 240MHz w dualu (2.5-3-3-11 2T)

Przy biosach z 1T chodziły max 227. Przetestowałem z 10 biosów i najlepszy okazał się 18DE81TS (cpc 2T).

Jak chcesz dawać vcore > 1,9V to powinienes schłodzić mosfety, wtedy moze to mieć wpływ na stabilnosc.

Wysokim FSB moze pomóc załozenie radiatorka na SB, który parzy pod obciążeniem.

Do tego możesz wymienić chłodzenie na SB na jakiego zalmana (żółty lub niebieski).

Z grubsza to tyle :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok zrobie jak mowisz ;] narazie na 1,9V mam 70st cpu ale idzie 12x200 i sie trzyma ale takie cos jak PWM ma 70st mozesz powiesz mi co to jest ;]

Z tymi biosami pobawie sie i dam znac ;] poczytam jeszcze troche wczesniej postow ;] i bede sie bawil SB no mam zoltego zalmana lezy sobie ;] to juz wiem co z nim zrobie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko radiatorki zaloze w chwili wolnego czasu ;]

Mam juz upatrzone znaczy stary mi potnie stary radiator ;]

Wogle dla mnie to szok ze ten proc tyle idzie ;] i sie nie wiesza przy takich temperaturach, plyta jest bardzo stabilna podoba mi sie to ze na EPOXIE i nie tylko moim straym 8KHA+ ale tez i na 8RDA+ przy 65st proc sie wywalal a tu dziala, nawet jak PCMARKA robie to wywali sie program ale komp dziala ;].

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam problem z an7

po odłączeniu zasilania od płyty (np przez wyciągniecie wtyczki z kontaktu) kasuja sie ustawienia w biosie, w tym nawet godzina i trzeba wszystko ustawiac od nowa. Czy ktoś miał taki problem i wie jak temu zaradzić, bo jest to bardzo wkurzające

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZeść!!! Mam pytanie odnośnie Abita AN7-czy to prawda, że jest wersja z japońskimi kondensatorami ponoć lepszymi, czy to tylko ściema mająca zachęcić do kupna płyty na allegro..?

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60589588

 

Poza tym jak myślicie AN7 może się równać z DFI LanParty Ultra B..?-bo ta jest teraz praktycznie niedostepna (nowa). Jak AN7 współpracuje z pamięciami na Winbondach BH5..?

Pozdrawiam!!! :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z tego co się orientuję to Abit stosuje tylko japońskie kondensatory od jakiegoś czasu.

W każdym razie jak bedziesz kupował Abita AN7 w sklepie upewnij się w razie czego że jest na kondensatorach firmy Rubikon. Będziesz miał 100% pewność.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Z tego co się orientuję to Abit stosuje tylko japońskie kondensatory od jakiegoś czasu.

W każdym razie jak bedziesz kupował Abita AN7 w sklepie upewnij się w razie czego że jest na kondensatorach firmy Rubikon. Będziesz miał 100% pewność.

Pozdrawiam

1602355[/snapback]

CZeść!!! Właśnie się tak dziwie bo w opisie tej aukcji:

 

Jest tak napisane: "(..) Wersja płyty na najlepszych kondensatorach japońskich (a znawcy wedzą ze na naszym rynku sa tańsze AN7 na słabszych kondensatorach) czyli Rubycon i Sanyo! (...)" Czyli by wynikało,że kondensatory Rubikona też nie są japońskie :blink: ...więc jakie są japońkie..??

Pozdrawiam!!

 

EDIT: napisalem meila do tej osoby...zobaczymy, co odpisze :wink:

 

EDIT2: Ale się zagalopowałem, źle odczytałem-nie zauważyłem, gdzie kończy się nawias-ten zaznaczony na czerwono :mur: "(..) Wersja płyty na najlepszych kondensatorach japońskich (a znawcy wedzą ze na naszym rynku sa tańsze AN7 na słabszych kondensatorach) czyli Rubycon i Sanyo! (...)" przez co zrozumiałem, że rubycon i sanyo to te gorsze niejaponskie :mur: ale napisalem buraka, przepraszam!!! :wink:

Edytowane przez udam_u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za cross-posta, ale sprawa jest dla mnie ważna i pilna, a pewnie sporo właścicieli AN7 o niej tu może przeczytać.

W skrócie - potrzebuję pozyczyć oryginalny (może być zepsuty) cooler z NB od AN7:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=149450

 

dzięki, pozdrawiam - Wiewiór81

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja raczej nie mogę pomóc z wiatraczkiem bo mojemu spód wyrównałem i wyszlifowałem. Więc jest ruszany.

Ale ja tu w innej sprawie. Na stronce Abita jest dostępny nowy bios AN7.19. Czy ktoś go sprawdzał albo czy ktoś już widział zmodowane biosy na jego podstawie. Dajcie znać jakie wrażenia, czy coś wnoszą lepszego i linka oczywiście. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...