Skocz do zawartości
POWER BY AMD

ABIT AN7 złote rady max o/c

Rekomendowane odpowiedzi

Juz wszystko jasne. Nie wiem co sie stalo ale procesor nie dziala, Jadro jest cale, nie widac sladow przypalenia, jest troche utytlany w pascie(czy to moglo spowodowac spalenie sie go?). Wlazylem zastepczo sempa2200+@9x232=2088Mhz, Wydajnosc spadla drastycznie, Oblivion juz calkiem klatkuje teraz(13-17FPS) jak jest duzo NCP. Zalamka. Ale za to mam bloga cisze wszystkie wiatraki skrecone na minimum i temperatora w stresie 45stopni. Dziala na napieciu 1.7, czuje ze jak bym mial lepsze pamieci to bez problemu ten procek by poszedl na FSB 250.

 

I jeszcze wazne pytanie. Czy moge oddac procesor do servisu jak jest troche ubrudzony pasta, czy lepiej doczyscic idealnie?

Edytowane przez lukadev

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaką paste miałeś na tym procku? Jeśli jakaś sylikonówka to oddaj upaćkany, a jak jakaś srebrna to lepiej wyczyść, bo mogą powiedzieć ci, że spaliłeś przez jakieś zwarcie.

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie rozwiązłem problem ze swoimi pamięciami, dla przypomnienia Kingston KHX2700, (prawodopodobnie remarkowane BH5):

Na Dual Channel chodzą tylko na 133MHz stabilnie i nic tutaj nie daje zmiana timingów, czy napięcia.

Na Single Channel działają do 215MHz, na 3,2V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie w tym temacie nie było, bo od dawna nie mam Abita, ale ostatnio wpadł mi jeszcze na chwilę w łapki i postanowiłem pocisnąć z niego FSB wyższe. Wziąłem moje Cruciale i jazda ...

 

 

Dołączona grafika

 

Wyniczek zrobiony na poczekaniu, nie zaglębialem się w zabawę timingami ani inne optymalizacje. Chodziło tylko o FSB. Jestem niemalże pewien, że procek mnie ograniczał. Przy każdym podniesieniu FSB potrzebował więcej V. Niestety, nie będe już miał okazji tego spradzić, bo nie mam CPu a i płyta też sprzedana.

 

Chciałem tylko pokazać krzykaczom, którzy nie wierzyli, że na AN7 jest słabsze od NF7 i nie da się na niej zrobić Fsb większego niż 250. Z tego co kojarze, dotychcasz udało się to na AN7 tylko jednej osobie :)

Edytowane przez toman

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też się niedawno rozstałem a AN7 :)

 

tyle moje mobo potrafiło:

 

post-117087-1168278799_thumb.jpg

 

 

A na tyle się uruchamiało, ale o spi nie ma mowy ;)

 

post-117087-1168278932_thumb.jpg

Edytowane przez janio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...