Skocz do zawartości
ridlaa

ZASILACZ-Pomyśl zanim będzie za późno

Rekomendowane odpowiedzi

Być może to co napisze jest kolejnym echem tej samej sprawy ale .. No wlasnie. Czesto czytamy na Tweaku ze "warto kupic dobry zasilacz", "przy wiekszym oc lepiej zainwestowac" itp. To wszystko pieknie ladnie ale musze przyznac ze do mnie jakos to nie docieralo. Wiadomo - jak nic nie boli to sie zazwyczaj do lekarza nie chodzi. I co? I BŁĄD!!! Jechałem sobie do dzis na jakims zasilaczu firmy krzak i wsio bylo oka. Napiecia byly fatalne ale wmawialem sobie ze to tylko "softłerowe" pomiary wiec lac na to. Moja proznosc została dzis ukarana (nie za mocno ale jednak). Ów zasilacz firmy krzak sie mi normalnie zadymil !!! 8O !!! Zasmierdzalo a ja pobladlem. Szczeście ze nc niewalnelo. Sam zasilacz tez dziala ale ... no wlasnie. Mialem sporo szczescia uwazam bo moglo sie skonczyc gorzej. Dzis poszedlem i kupilem jedyny w miare dobry zasilacz na jaki moglem sobie pozwolic - Chieftec 360. Ten post nie jest prosba o rade - to przestroga dla wszystkich tych ktorzy sie wahaja :

 

NIE OSZCZEDZAJCIE NA ZASILACZU !!!

 

Jezeli tak jak ja nie macie akurat kasy na cos lepszego a perspektywy na jej zdobycie sa nikle kupcie rozsadne minimum (np takie jak ja) ale zadziajcie zanim bedzie za pózno. Dobrze radze. Samozaplon zasilacza - to moze sie przydarzyc i Tobie :twisted: !!! Pamietaj !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień bez topica o PSU - dzień stracony.

 

Ile byś o tym nie pisał, i tak nie zrozumieją. Ich zasilacz jest lepszy, a tak w ogóle to do takiego słabego kompa nawet za duży.

Tak to jest, każdy musi to przećwiczyć na własnej d****.

 

Niech "oni" się nie obrażają, naprawiam tygodniowo -naście(-dziesiąt? - jak się da) kompów. I czasem rozmawiam z właścicielami. Bardzo ciekawe rozmowy. A najczęściej powtarza się argument "przecież mówili że zasilacz pasuje do każdego komputera". Pasuje - ale tylko mechanicznie - rozstaw śrubek i wymiar gniazdek to nie wszystko.

Nie dziwię się, podobny poziom "wiedzy" prezentują niektórzy tzw. serwisanci. Niedawno poproszono mnie (grzecznie i za pieniądze) o pomoc w innej firmie. Po pół godzinie tłumaczenia "fachowcom" że komp z 3-ma dyskami, DVD, CD-RW, R9700 i A2200+ nie będzie działał z zasilaczem Feel 300W dałem na luz - aż tak nie potrzebuje dodatkowych pieniędzy.

(wywalał się przy starcie - nawet nie wpadli na to żeby odłączyć połowę urządzeń. Ehhhhh)

Pzdr

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się, podobny poziom "wiedzy" prezentują niektórzy tzw. serwisanci. Niedawno poproszono mnie (grzecznie i za pieniądze) o pomoc w innej firmie. Po pół godzinie tłumaczenia "fachowcom" że komp z 3-ma dyskami, DVD, CD-RW, R9700 i A2200+ nie będzie działał z zasilaczem Feel 300W dałem na luz - aż tak nie potrzebuje dodatkowych pieniędzy.

A to Ci lol normalnie :) !!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie fajnie ze ktos zalozyl ten topic.

 

ja mam pytanko jaka zasilke radzicie do mojego sprzeta jak w podpisie i podajcie mniejwicej ceny. zaznaczam ze chce krecic go dalej ale zasilka niewydala.

 

chcialem zaznaczyc ze teraz mam 300 W noname chyba:(

 

thx:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanko jaka zasilke radzicie do mojego sprzeta jak w podpisie i podajcie mniejwicej ceny. zaznaczam ze chce krecic go dalej ale zasilka niewydala.

W podpisie nie ma wszystkich elementów zestawu. Mam zgadywać, czy wróżyć z fusów?

A te "niewydalanie" czym się objawia? Jakieś konkrety, pliss ...

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poprostu komp sie wylacza i juz trzeba wyjac wtyczke od zasilki wlazyc i juz dziala.

 

a pozatym mam jeszcze jednego twardziela takiego starego seagate 8,4 GB i CDRW 24x12x48

 

a tak zapomnialem jeszcze stacja dyskow.

 

przegrzanie procka wykluczone bo mam dobrego coolera temperatura w stresie przy kreceniu jak w podpisie max 56 stopni

 

thx:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech to bedzie odpowiedz dla kazdego kto pyta JAKI KUPIC ZASILACZ!!! Wzglednie kupujcie Anteca :)

Mam nadzieje,ze nigdy juz wiecej nikt nie zalozy topica z pytaniem o kupno zasilacza!Choc to zapewne pia desideria ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no poprostu komp sie wylacza i juz trzeba wyjac wtyczke od zasilki wlazyc i juz dziala. 

 

a pozatym mam jeszcze jednego twardziela  takiego starego seagate 8,4 GB i CDRW 24x12x48

 

a tak zapomnialem jeszcze stacja dyskow.

 

Duron 1600@2081 (T-Bred) FSB 181// Asus A7V8X-X //Power Color Radeon 9100 128DDR 275/530 // Synchro 512 DDR Kingstone

każdy firmowy zasilacz 350W poradzi sobie z takim konfigiem. Chieftec-a juz jak widze zapodali, to jeszcze dodam ModeCom (z nowej serii, produkt FSP -> www.komputronik.pl ). Można też szukać na allegro - ale tylko u sprawdzonych sprzedawców (widziałem na forum kilka opinii, poszukaj) -> FSP (Forton), Seasonic, Enlight wybieraj raczej modele 350W z PFC.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie myslec dalej nie chce :wink: mam zasilke jako mam nigdy firmowej nie mialem i nigdy mi sie w kompie nic nie zjaralo (a to nie moj 1 rok przy kompie tylko z 12 ), szanuje wasze przekonania , moje wynika z tego iz tak sobie pomyslalem ze nie bede sie zastanawial nad ryzykiem uszkodzenia kompa przez zasilke jak nie robie vmodow grafy , plyty itd, nie podnosze napiecia na procu jakos niesamowicie wysoko , nie chlodze proca woda , freonem czy licho wie czym bo raczej to mi sie wydaje bardziej niebezpieczne i ryzykowne w kompie niz zasilka :wink: , kompy czesciej sie sypia podkrecaczom niz zwyklym uzytkownikom , pozdrowki all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja tez cos napisze, tydzien temu sprzedalem kolesiowi radka 9700, on mial zasilacz jakis Huntkey'a 300 Watt do tego podlaczone 3 dyski (2 x 80 GB 7200 rpm i chyba 40 GB 5400 rpm) to wszystko stalo na jakims athlonie 1,2 GHz i ECSie. Jak wsadzil ta karte to tylko wiatraczek sie poruszyl. Odlaczylem te dyski kolejno i komp wstal. Wsadzilem to nie wstal. Wiec poszedlem do domq wyciagnolem smiecia czyli Codagena 300 wsadzilem do niego, pelne obciazenie komp wstal i tak juz od tygodnia. Coz sam zwinolem Huntka ale powiedzialem koledze niech juz zbiera na tego Chiefa 360. Sam tez sie nosze z zamiarem zmiany ale narazie pajak w kielni coz hard life :(.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde, kto wymyślił ten bajer że HuntKey to dobry zasilacz? Szukałem po wszystkich listach dyskusyjnych i forach, ale autora pierwszej tego typu opinii nie znalazłem. Huntkey, Deer, Feel - to są zasilacze średniej klasy (co najwyżej), moc podawana na nich jest mocą maksymalną (szczytową, w impulsie) - moc ciągła jest niższa. Pewnie że są lepsze od "noname", ale bez przesady. Trzy dyski i R9700 to już nie na zasiłkę 300W, naprawdę nie każda to wytrzyma.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, nie znam zasilacza w cenie poniżej 400zł o takich parametrach :(

Przesadziłeś z ilością urządzeń na +12V - nie da się czegoś zasilić drugim zasilaczem?

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do feela 300 ja mialem i tez dzialal stabilnie - napiecia nie zachwycaly ale nic sie nie kaszanilo. Po wsadeniu 4ti windows uruchomil sie moze raz i to na odkreconym kompie :) a przeciez gf4 nie bierze jakos specjalnie duzo pradu.

 

A dla zastanawiajacych sie czy wymieniac :) w pracy skladalem kiedys 2 komputerki jeden do sekretariatu a drugi do mnie na zaplecze - nie mialy byc to jakies wypasy tylko komputerki do worda, excela itp i mialy byc tanie

Kupilem wiec celki 850 do tego plytki na i815 128 sdr dysk 40 gb 5400 rpm

cdrom k.sieciowa i grafa tnt2 m64 - a wiec ten komp naprawde malutko pradu potrzebowal.

Kupilem do tego 2 obudowy z 300w zasilaczem kingstar :>

Pierwszy zasilacz spalil sie po 3 miesiacach - tak sam z siebie - zostawilem komputer na noc przychodze patrze a komp niedziala :/

niestety zasilka zabrala ze soba k sieciowa gafe i ram - na szczescie wszystko bylo na gwarancji.

Druga spalila sie juz po gwarancji zabrala ze soba mobo dysk grafe siec :/

i tez sama z siebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde, kto wymyślił ten bajer że HuntKey to dobry zasilacz? Szukałem po wszystkich listach dyskusyjnych i forach, ale autora pierwszej tego typu opinii nie znalazłem. Huntkey, Deer, Feel - to są zasilacze średniej klasy (co najwyżej), moc podawana na nich jest mocą maksymalną  (szczytową, w impulsie) - moc ciągła jest niższa. Pewnie że są lepsze od "noname", ale bez przesady. Trzy dyski i R9700 to już nie na zasiłkę 300W, naprawdę nie każda to wytrzyma.

---

AT

To mnie zmartwiłeś. Rok temu, po dłuższym poszukiwaniu, kupiłem budę właśnie z Huntkeyem i myślałem, że wypas zasilaczyk, starczy na dłuższy czas. Taka zresztą panowała o nim opinia na tym forum (wystarczy popatrzyc w FAQ) i nie tylko tu. Zasilacz na razie chodzi luksus, ale zbytnio obciążony nie jest. A ty teraz z takim tekstem wyjeżdzasz. Nic, trzeba będzie zbierać na jakiś FSP/Sirtec bo na Anteca raczej kasy mało :(

 

PS1. Trzeba będzie chyba FAQ troszkę zmodyfikować, tam HuntKey na liście polecanych, a Chieftec dopisany w oststniej chwili - poziom świadomości na forum się zmienia.

 

PS2. W newegg.com Fortron FSP350-60PN 350W kosztuje 36$ :evil: Trzeba na zakupy do USA jechać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żal mi jest ludzi którzy nie zajrzą tu, a w sklepie sprzedawca powie że codegen 400w jest full wypas, na uzasadnienie odpowiedzi powie że 400w to więcej niż 360 (chieftec) no i jest tańszy sporo. Sam to widziałem (słyszałem) na oczy (uszy) jak cedeki kupowalem :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HMm.. popieram.

Przyklad z zycia. Stoi sobie komp w firmie, mnostwo waznych danych: ksiegowe, sprzedaz, zus, itd, itp. Oczywiscie jest ZIP, ale nikomu nie chce sie robic kopi zapasowej (ostatnia jest z wakacji), no i przyszedl ten tragiczny dzien... zasilacz zrobil bzyyyykk.. bez dymu, bez halasu, do krainy wiecznej elektroniki poszlo: fdd,zip,cdrom, hdd, plyta, proc, grafa, sieciowka... jedyne co przezylo to 64mb sdram :). Zasilacz to L&C aka Megabajt, aka TRACER aka Plonie Ognisko w Lesie (kompie)... i to wszystko z winy zasilacza. Walic ten sprzet i tak nie byl wiele wart, ale dane... ludzie, dane czesto sa wazniejsze niz najdrozszy sprzet ktory je przechowuje. I tym milym akcentem koncze i radze wybrac sie do najblizszego sklepu po porzadny zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde, kto wymyślił ten bajer że HuntKey to dobry zasilacz? Szukałem po wszystkich listach dyskusyjnych i forach, ale autora pierwszej tego typu opinii nie znalazłem. Huntkey, Deer, Feel - to są zasilacze średniej klasy (co najwyżej)

Dokładnie. Ten HuntKey 300W to niezły syf. Sam takowego sprzedaje (Allegro). Miałem problemy z nowo nabyta płyta MSI na nForce2. Okazało sie (dowiedziałem sie o tym z oficjalnego forum MSI), ze nForce2 wymagaja nie tylko stabilnych napiec 3.3v, 12v i 5v ale rowniez odpowiednich wartosci amperów odpowiadajacych tym napieciom.

HuntKey 300W ma te wartosci duuzo poniezej jakiejkolwiek zalecanej normy. Zaleca sie aby było to:

 

3,3v - 28a

5v - 30a

12v - 17a

 

Moj były HuntKey dawał:

 

3.3v - 14a

5v- 30a

12v - 13a

 

Dla porownania Chieftec 360W ma:

 

3.3v - 28a

5v - 35a

12v - 17a

 

Teraz mam Tracer 450W - napiecia ma stabilne i ampery takie jak zalecane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mnie zmartwiłeś. Rok temu gorzej niż FSP z naklejką "ModeCom".

Skoro Twój komp działa, to znaczy że zasilacz nie jest najgorszy - po roku "noname" się wysypują (niektóre szybciej).

 

Ja chyba już wiem skąd taka opinia o zasilaczach HuntKey. Tutaj wszyscy patrzą tylko na firmę, o konkretnych modelach się nie mówi - a HK był jednym z pierwszych tanich zasilaczy o mocy powyżej 300W. Dlatego dawał radę tam gdzie "noname" wymiękały, i stąd dobra opinia. Zresztą mam (miałem) sporo zasilaczy HK, nawet te 3-letnie jeszcze działają (ale niektóre wymagały naprawy - drobnej). Nie są tak niezawodne jak Sirtec, ale w swojej klasie cenowej (niska/średnia) należą do najlepszych.

To tak dla wyjaśnienia - nie mam zamiaru straszyć posiadaczy tych zasiłek ;) Chciałem tylko powiedzieć że to nie są zasilacze klasy LUX.

A w ogóle to najlepszy jest Enermax ... Który model? a kogo to obchodzi, tylko firma się liczy :P

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez dwa lata przerobilem juz 4 zasilki

Zaczynalem od Wintech 300W na ktorej biegala celina. Potem zmiana sprzetu na Antka i zarazem zasilki na przeslawnego Fortrona 300W. Jednak sprzet coraz lepszy i coraz wiecej pradu ciagnie pociagnelo to nastepna zmiane. Wybor padl na Anteca 350W. Lecz niestety ostatnio po zmianie grafiki i procesora i ta zasilka zaczela grzac. W planie jest dodatkowy kontroler ATA i 2 dyski wiec nie ma co ryzykowac. Wladowalem sporo kaszanki w nowa zasilke. I mysle ze ta juz dlugo zostanie.

Smiesza mnie tylko usmieszki kumpli i gadki "Po co znowu wymieniasz??? Ja mam Codegena 300W i wszystko ok." tylko co jakis czas ktorys do mnie wali z tekstem "Sluchaj mam nowego proca ale chyba jest walniety bo resetuje mi sie komp". Boze co za ludziska.

Ostatnio dalem male ogloszenie ze sprzedam swojego Anteca (ta 370) zglosil sie koles ze da mi za niego 80 zeta. Ja poprostu zdebialem. Odpisalem kolesiowi ze to jednak firma. I cena jest wyzsza. To on mi wywalilem z tekstem "Za 120 to ja mam zasilke 400W"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale macie problemy ja mam jaki noname300W i ciagnie mojego konfiga + cdrom i nagrywarka i dzwiekwka 2xk.siecjowe (w tym jedna radjowa) 3x wentyle i czasem kumpel wpadnie z dyskiem:)

Niedawno wentyl sie zatarl w zasilce(ma ze 3 lat) i tylko czulem spalenizne ok3dni wsadzilem nowy wentyl i dalej smiga:)

Pomalu sie przymiezam do kupna chieftec 420W.

To tyle o moiej super zasilce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...