Skocz do zawartości
ridlaa

ZASILACZ-Pomyśl zanim będzie za późno

Rekomendowane odpowiedzi

Qrde, kto wymyślił ten bajer że HuntKey to dobry zasilacz? Szukałem po wszystkich listach dyskusyjnych i forach, ale autora pierwszej tego typu opinii nie znalazłem. Huntkey, Deer, Feel - to są zasilacze średniej klasy (co najwyżej)

Dokładnie. Ten HuntKey 300W to niezły syf. Sam takowego sprzedaje (Allegro). Miałem problemy z nowo nabyta płyta MSI na nForce2. Okazało sie (dowiedziałem sie o tym z oficjalnego forum MSI), ze nForce2 wymagaja nie tylko stabilnych napiec 3.3v, 12v i 5v ale rowniez odpowiednich wartosci amperów odpowiadajacych tym napieciom.

HuntKey 300W ma te wartosci duuzo poniezej jakiejkolwiek zalecanej normy. Zaleca sie aby było to:

 

3,3v - 28a

5v - 30a

12v - 17a

 

Moj były HuntKey dawał:

 

3.3v - 14a

5v- 30a

12v - 13a

 

Dla porownania Chieftec 360W ma:

 

3.3v - 28a

5v - 35a

12v - 17a

 

Teraz mam Tracer 450W - napiecia ma stabilne i ampery takie jak zalecane.

ten tracer nie jest na liscie super zasilaczy

choc takiego mam to nie wierze zeby potrafil w rzeczywistosci to wytrzymac licze ze jego moc to 75% tego co na tabliczce jaki bard napisal

 

wybralem go bo jak pierwszy raz u kolegi taki sprawdzalismy (odpalony na ''krotko'' bez mobo) to sie mu sie 2 razy przyglodalem czy startuje bo jest bezglosny , mosialem 8O na wicherek spojzec czy kreci sie

a twoj opis dotyczacy huntkeya to proponuje :wink: zebys na allegro podal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a slyszeliscie cos na temat zasilek silentmaxx, a konkretnie http://www.silentmaxx.vsp.pl/index.php?str...41a09c2c821d057 ??? moze jakies testy ?

Poczytaj http://www.thegoom.com/artikel/artikel.pl?artikel=88

Ten zasilacz coś mi przypomina, szczególnie elektronika - Q-Tec? No nie wiem. Moc całkowita ~350W, jedyna zaleta to wiatraki Papst, cena mocno przesadzona.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z zasilka bylo podobnie. Wszystko hulalo na feelu ale po tym jak dwom kumplum wywalilo jakies slabszych firm zasilki dla spokojnosci kupilem Chiefteca360DF... mysle ze ciezko wydac tyle kasy ludziom poniewaz niewidac ani przyrostu FPS w grach ani winda sie szybciej nieuruchamia wiec wola wydac na wiecej ramu albo dolozyc do lepszej grafy. Jak to sie czesto konczy - wiadomo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie myslec dalej nie chce  :wink: mam zasilke jako mam nigdy firmowej nie mialem i nigdy mi sie w kompie nic nie zjaralo (a to nie moj 1 rok przy kompie tylko z 12 ), szanuje wasze przekonania ,  moje wynika z tego iz tak sobie pomyslalem ze nie bede sie zastanawial nad ryzykiem uszkodzenia kompa przez zasilke jak nie robie vmodow grafy , plyty itd, nie podnosze napiecia na procu jakos niesamowicie wysoko , nie chlodze proca woda , freonem czy licho wie czym  bo raczej to mi sie wydaje bardziej niebezpieczne i ryzykowne w kompie niz zasilka  :wink: , kompy czesciej sie sypia podkrecaczom  niz zwyklym uzytkownikom , pozdrowki all

Czlowieku - pomysl co mowisz ... ja mialem codeszita 300w, jak podlaczylem do niego a2000+ i jakas kaszana (1xhdd gts2 2x cdrw) i nie ciagnal tego zasilacz (nic nie krecone !!) teraz przed chwila starszy ze znajomym meczyli sie z kompem, cos sie zawieszalo w jakims symulatorze przestrzeni kosmicznej ... jego komp to a1700+ jakis radek9000 1xhdd 1xcdrw itp itd .. wiec zainstalowalem 3dmarka i podpialem multimetr - 1 raz zwis przy 1 tescie, potem przy tescie nature - wtedy obserwowalem caly czas wskazania i zasilacz szalal !!! napiecia od 12.3 do 12.7 !! wiec nie mow mi ze nie warto czasem zainwestowac w dobry zasilacz ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mialem codegena 300W i durona 1000 @1.4V, epox 8k9a (kt400), 384ddr, nagrywarka, 30gb hdd, sieciowka i zmienilem proca na palomino 1700+ i po wlaczeniu kompa nie zobaczylem nawet POSTu bo zasilacz zdechl i zabral proca ze soba.

teraz mam fortrona 300W i jest git, ten sprzet chodzil tez prze ok 2 tygodnie na fortronie 235w bez zadnych problemow. WIEC CO KLASA TO KLASA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie myslec dalej nie chce  :wink: mam zasilke jako mam nigdy firmowej nie mialem i nigdy mi sie w kompie nic nie zjaralo (a to nie moj 1 rok przy kompie tylko z 12 ), szanuje wasze przekonania ,  moje wynika z tego iz tak sobie pomyslalem ze nie bede sie zastanawial nad ryzykiem uszkodzenia kompa przez zasilke jak nie robie vmodow grafy , plyty itd, nie podnosze napiecia na procu jakos niesamowicie wysoko , nie chlodze proca woda , freonem czy licho wie czym  bo raczej to mi sie wydaje bardziej niebezpieczne i ryzykowne w kompie niz zasilka  :wink: , kompy czesciej sie sypia podkrecaczom  niz zwyklym uzytkownikom , pozdrowki all

Czlowieku - pomysl co mowisz ... ja mialem codeszita 300w, jak podlaczylem do niego a2000+ i jakas kaszana (1xhdd gts2 2x cdrw) i nie ciagnal tego zasilacz (nic nie krecone !!) teraz przed chwila starszy ze znajomym meczyli sie z kompem, cos sie zawieszalo w jakims symulatorze przestrzeni kosmicznej ... jego komp to a1700+ jakis radek9000 1xhdd 1xcdrw itp itd .. wiec zainstalowalem 3dmarka i podpialem multimetr - 1 raz zwis przy 1 tescie, potem przy tescie nature - wtedy obserwowalem caly czas wskazania i zasilacz szalal !!! napiecia od 12.3 do 12.7 !! wiec nie mow mi ze nie warto czasem zainwestowac w dobry zasilacz ....

czytaj 1 zdanie mojej wypowiedzi :wink:

no i co z tego ze miales takie problemy z kodeszitem , ja na tym konfigu co mam teraz mialem feel 300 watt i bylo ok , zadnych zwiech ani nic , zmienilem go na tracera bo ten jest cichszy , na napiecia nawet nie patrzalem bo czego oczy nie widzo tego sercu nie zal , a sam znam paru kamikadze ktorzy na kodeshitach 230 wat jado przy antkach xp , radkach8500 i it i to wykrecone , a nic sie niedzieje

przynajmniej jakis dreszczy emocji jest :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tych kolesi z 230watt to jest tak

odpalil sie lol ale adrenalina

po zakonczonym dniu uzywania kompa lol nic sie nie zjaralo i TO DOPIERO JEST ADRENALINA , cos jak BUNJEE JUMPING :twisted: :twisted: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mój zasialcz chodzi 6,5 lat :twisted: :twisted: :twisted:

 

250W SUNNY sprzęt jak niżej + 3 wentyle 80x80 : :)

 

Chyba będę musiał kupić nowy :(

 

Albo se zostawie może mi się cos zjara i wtedy wyciągne od starszej na nowy sprzęt :twisted: :wink: :twisted: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tych kolesi z 230watt to jest tak 

odpalil sie lol ale adrenalina 

po zakonczonym dniu uzywania kompa lol nic sie nie zjaralo i TO DOPIERO JEST ADRENALINA  , cos jak BUNJEE JUMPING  :twisted:  :twisted:  :lol:

ja sie nie balem o kompa z fortronem 235w, bo bylem pewnie jego niezawodnosci.

 

co sie tyczy pracy z codegenem i skokow na bungee to powiem, ze adrenalina dostarczana przez bungee to pikus w porownaniu z praca na codeshice. wiem, bo mialem codeshita i skakalem na bungee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tych kolesi z 230watt to jest tak 

odpalil sie lol ale adrenalina 

po zakonczonym dniu uzywania kompa lol nic sie nie zjaralo i TO DOPIERO JEST ADRENALINA  , cos jak BUNJEE JUMPING  :twisted:  :twisted:  :lol:

ja sie nie balem o kompa z fortronem 235w, bo bylem pewnie jego niezawodnosci.

 

co sie tyczy pracy z codegenem i skokow na bungee to powiem, ze adrenalina dostarczana przez bungee to pikus w porownaniu z praca na codeshice. wiem, bo mialem codeshita i skakalem na bungee

no to mi tylko codeshit do kupienia zostal 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odnosnie tych kolesi z 230watt to jest tak 

odpalil sie lol ale adrenalina 

po zakonczonym dniu uzywania kompa lol nic sie nie zjaralo i TO DOPIERO JEST ADRENALINA  , cos jak BUNJEE JUMPING  :twisted:  :twisted:  :lol:

ale bez liny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrde, kto wymyślił ten bajer że HuntKey to dobry zasilacz? Szukałem po wszystkich listach dyskusyjnych i forach, ale autora pierwszej tego typu opinii nie znalazłem. Huntkey, Deer, Feel - to są zasilacze średniej klasy (co najwyżej)

Dokładnie. Ten HuntKey 300W to niezły syf.

Aż tak się na tym Huntu nie wyżywaj. Popatrz na mój podpis. Ja nie narzekam. W swojej klasie cenowe nie ma chyba nic lepszego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad 2 lat jade na codeszajsie 300W :mrgreen: Nie wiem jak ale komp stabilny, nic sie nie spalilo, jest ok. Chociaz napiecia sa nieciekawe. Napiecia spod windy przy pomocy Aidy - "jedynie" progs setii w tle szuka ufolodkow ;) W Biosie napiecia podobne ;)

+3.3 V 3.14 V

+5 V 4.92 V

+12 V 12.71 V

-12 V -12.61 V

-5 V -5.30 V

 

Kiedys bedzie trzeba wymienic zasilacz kiedys... heh

PS. Cholernie glosny jest ;(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja historia jest taka. Najpierw feel 300w pracował fajnie w zestawie xp-1700 na (2050mgz) + 80hd+gf 4 Ti 4200 ( na 4400 )+ cdrw + fdd + lan. Ale przyszło mi do głowy kręcić dalej proca i przy około 2200Mhz zgasł komp. Zasiłka umarła. Poczytałem forum i naczytałem się pierdółek o realnych mocach, kantowaniu na naklejkach itp. Trafiła się okazja na Enlighta 300 watt za 180 zeta. Myślę sobie " skoro taki feel ( ze skantowaną naklejką) tyle poleciał to Enlight na pewno będzie super.

Ta sama historia. Umarł tak samo jak "feel". Przez tydzień jechałem na ustawieniach default całego systemu na fortronie 235. Potem naprawiłem feela i zmodyfikowałem chłodzenie. Enlighta sprzedałem bo szkoda kasy.

Teraz feelek pracuje ok ale kupię sobie tracera 400 watt i też wymienie wiatrak na papsta + dodatkowy z tyłu, potencjometr do regulacji głośności i będzie ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moja historia jest taka. Najpierw feel 300w pracował fajnie w zestawie xp-1700 na (2050mgz) + 80hd+gf 4 Ti 4200 ( na 4400 )+ cdrw + fdd + lan. Ale przyszło mi do głowy kręcić dalej proca i przy około 2200Mhz zgasł komp. Zasiłka umarła. Poczytałem forum i naczytałem się pierdółek o realnych mocach, kantowaniu na naklejkach itp. Trafiła się okazja na Enlighta 300 watt za 180 zeta. Myślę sobie " skoro taki feel ( ze skantowaną naklejką) tyle poleciał to Enlight na pewno będzie super.

Ta sama historia. Umarł tak samo jak "feel". Przez tydzień jechałem na ustawieniach default całego systemu na fortronie 235. Potem naprawiłem feela i zmodyfikowałem chłodzenie. Enlighta sprzedałem bo szkoda kasy.

Teraz feelek pracuje ok ale kupię sobie tracera 400 watt i też wymienie wiatrak na papsta + dodatkowy z tyłu, potencjometr do regulacji głośności i będzie ok :)

no i tak mi sie wlasnie wydaje ze jak ma co komu piard_nac to i tak piard-nie i mu zadne cuda nie pomoga , a inny to na byle czym bedzie smigal, zgodnie z prawem Murfiego jak juz cos sie zepsuje to bedzie to najdrozszy element kompa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od ponad 2 lat jade na codeszajsie 300W  :mrgreen: Nie wiem jak ale komp stabilny, nic sie nie spalilo, jest ok. Chociaz napiecia sa nieciekawe. Napiecia spod windy przy pomocy Aidy - "jedynie" progs setii w tle szuka ufolodkow ;) W Biosie napiecia podobne ;)

     +3.3 V                                            3.14 V    :twisted:  

     +5 V                                              4.92 V

     +12 V                                             12.71 V   :twisted:  

     -12 V                                             -12.61 V             :twisted:  

     -5 V                                              -5.30 V          :twisted:  

 

Kiedys bedzie trzeba wymienic zasilacz kiedys... heh  

Jak masz takie napiecia to pewnie juz niedlugo wymienisz - nie tylko zasilacz z reszta. Widac zalozylem temat po to zeby ostrzec ludzi ale do wielu nie dociera. Moze to i dobrze. Tylko jak poczujesz smrod siarki to nie placz :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie już przekonaliście

ale teraz mam problem jaki wybrać

zastanawiam się nad chieftec i tu mam pytanko czym się różni HPC-360-202 PASSIVE PFC od HPC-360-302 DF ACTIVE PFC

tyle wiem że ten drugi ma dwa wentyle, mnie bardziej interesuję czy napięcią bedą takie same w tych zasiłkach

w tej chwili niestać mnie na żaden z nich więc 50 zeta w kieszeni to zawsze coś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie już przekonaliście

ale teraz mam problem jaki wybrać  

zastanawiam się nad chieftec i tu mam pytanko czym się różni HPC-360-202 PASSIVE PFC od HPC-360-302 DF ACTIVE PFC  

tyle wiem że ten drugi ma dwa wentyle, mnie bardziej interesuję czy napięcią bedą takie same w tych zasiłkach

w tej chwili niestać mnie na żaden z nich więc 50 zeta w kieszeni to zawsze coś

Z active pfc powinieneś mieć stabilniejsze napięcia (mniejsze wahania).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Huntkey LW-6400H Gold i uważam, że jest to bardzo dobry zasilacz. Do tego cena jest równie przystępna, można go dorwać już za 230 zł (chociaż 4MAX woła 349 zł 8O ). Napięcia równie dobre, idealny do moddingu (wygląd), sporo mocy (400W) oraz 3 lata gwarancji. Myśle, że to bardzo dobra inwestycja, ja z niego jestem zadowolony na maxa. Dodam, że jest bardzo cichy, napewno jest cichszy od Chifteca (miałem możliwość porównania).

 

Napięcia Bios MSI KT4V:

3.3V - 3.26

+5.0V - 4.93

-5.0V - 5.07

+12.0V - 12.04

-12.0V - 12.31

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sa dwa rozne "zlote" hnutkeye, wygladaja identycznie, ale ten tanszy nie ma lub ma pasywne PFC (nie jestem pewnien) a drugi ma aktywne, a roznica w cenie byla calkiem znosna.

 

BTW. 4MAX jest cholernie drogi

 

BTW2. za troche ponad 300zl mamy sprawdzonego chiefteca 420w.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mialam Codegena 300 w ktory, ciagnal moj config ale strasznei piszczal, napiecia skakaly jak szalone itp. To bylo ryzyko :P ale nei moge nic zlego powiedziec na ten zasilacz poniewaz chodzil dzielnie przez dlugo czasu. Naszczescie zmienilam zasilacz na Fortrona :D i jest super, napiecia trzyma swietnie. Jak na moj konfig to jest w sam raz, wiec jesli nie macie duzo hajsu a potrzbujecie zasilke to kupcie Fortrona z Allegro!! najlepiej od Roberta Parady albo Haszyda.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na enlightcie 300W mam dobrze czy zle

3,3V 3,31

+5V 4,25V

+12V 11,84V

vcore1 1,68

-12 -9,15 V

-5V 4,55V

+5v 4,52V

Czy ten komputer ci wogole wstaje????

Jezeli to nie blad w pismie to pradopodobnie juz niedlugo wstawac nie bedzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie tez nie wiem co jest grane spr speed fanem i jest teraz 4,27 reszta napiec 3,31 i 11,9 a to gowno nie wiem czemu takie w biosie pokazuje wszytkie napiecia ok nie wiem co jest z tym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...