Skocz do zawartości
ridlaa

ZASILACZ-Pomyśl zanim będzie za późno

Rekomendowane odpowiedzi

Zac a teraz na poważnie. 300 watt to zasiłka nie dla twojej konfiguracji. Nawet gdybyś miał enermaxa 300watt to i tak nie pociagnie dobrze twojego sprzetu. Z mojego doswiadczenia wynika ze wlasnie napiecie 5v spada najbardziej przy przeciazeniu.

pozdrawiam i radze zmienic zasilke na cos mocniejszego bo ten zasilacz zepsujesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam radeon 9000pro 175@310 175@295 athlon xp 1500@1800 palominio , dysk 120 gb maxtora , cd rw , fdd ,kts5a i zasilke codegen 300 W i jest wypas , napiecie w granicy 3-4 max sie odchylaja , polecam kazdemy codegen jako najlepsza zasilka pod sloncem :):P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam radeon 9000pro 175@310 175@295 athlon xp 1500@1800 palominio , dysk 120 gb maxtora , cd rw , fdd ,kts5a i zasilke codegen 300 W i jest wypas , napiecie w granicy 3-4 max sie odchylaja , polecam kazdemy codegen jako najlepsza zasilka pod sloncem :):P

jak rozumiem to mial byc zart :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ciekawa rzecz jak zmienilem plyte glowna to

teraz na rocznym codegenie mam srednie napiecia takie:

3,3V - 3,32V

5V - 5,02V

12V - 11,98V

-12V - -12,31V

-5V - -5,31V

 

Ale na GigaByte GA-7VAX mialem inne napiecie:

12V - ok 12,8

-12V - ok -9V

To teraz nie wiem ktora plyta pokazuje napiecia.

Komp pracuje 24h na dobe liczy seti. Proc 1955MHz.

 

Ja wiem ze musze zmienic zasilacz tylko kasy nie mam na razie. Mam pytanie o zasilcz Chiefteca. Ten z 2 wentylatorami 360W. Tena zasilacz psuje tylko do big towerow go wentyl musi byc skierowany do gory tak? czy moze byc w dol? bo jakos nie bardzo mam ochote na ciecie obudowy. w ostatecznosci kupie z jednym wentylem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ciekawa rzecz jak zmienilem plyte glowna to

teraz na rocznym codegenie mam srednie napiecia takie:

3,3V - 3,32V

5V - 5,02V

12V - 11,98V

-12V - -12,31V

-5V - -5,31V

 

Ale na GigaByte GA-7VAX mialem inne napiecie:

12V - ok 12,8

-12V - ok -9V

To teraz nie wiem ktora plyta pokazuje napiecia.

Komp pracuje 24h na dobe liczy seti. Proc 1955MHz.

 

Ja wiem ze musze zmienic zasilacz tylko kasy nie mam na razie. Mam pytanie o zasilcz Chiefteca. Ten z 2 wentylatorami 360W. Tena zasilacz psuje tylko do big towerow go wentyl musi byc skierowany do gory tak? czy moze byc w dol? bo jakos nie bardzo mam ochote na ciecie obudowy. w ostatecznosci kupie z jednym wentylem.

ja mialem GA-7VA i pokazywal mi dokladnie jak tobie

przed zmiana

12V-13,2V !!!!!!!

-12V - -7V

juz wtedy zeczywiscie myslalem ze zasilka do wymiany ale poszedlem do kolegi sprawdzilismy i bylo tak (acha plyta MSI na KT400):

12V -12,11V

-12V - -12,2V

a na mojej jest :

12V - 11,98V

-12V - -11,8V

tak ze wydaje mi sie ze pomiar przez plyte glowna jest do d...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 % , a dlaczego mialby sie spalic skoro napiecia trzyma solidnie ???

ma juz okolo 1.5 roku albo na wet troche wiecej i nic sie nie dzieje .

mam tesz 2 komp zasliacz 235 kingstara , geforce2 pro 850 celek , 120 dysk karta tv siec muza fdd i napiecia jak ponizej

+3.3 - 3.30v

+5.0 - 5.01v

+12 - 12.7

tylko do ostatnie odchodzi od normy

do czego jest to zasilanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3-4 % , a dlaczego mialby sie spalic skoro napiecia trzyma solidnie ???

ma juz okolo 1.5 roku albo na wet troche wiecej i nic sie nie dzieje .

mam tesz 2 komp zasliacz 235 kingstara , geforce2 pro 850 celek , 120 dysk karta tv siec muza fdd i napiecia jak ponizej

+3.3 - 3.30v

+5.0 - 5.01v

+12 - 12.7

tylko do ostatnie odchodzi od normy

do czego jest to zasilanie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie... aktualnie chodze na zasilaczu Feel (cokolwiek to jest ;]) i niestety nie wydala... mam wybor nagrywarka/cdrom co jest dosyc klopotliwe przy przegrywaniu plyt.

Jaki zasilacz kupic najlepiej do mojej konfiguracji ? Przydalby sie z odpowiednio duzym marginesem power'u zeby karta graf. wymagajaca dodatkowego zasilania od zasilacza banglala jak trzeba, a nie chce niepotrzebnie przeplacac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może to co napisze jest kolejnym echem tej samej sprawy ale .. No wlasnie. Czesto czytamy na Tweaku ze "warto kupic dobry zasilacz", "przy wiekszym oc lepiej zainwestowac" itp. To wszystko pieknie ladnie ale musze przyznac ze do mnie jakos to nie docieralo. Wiadomo - jak nic nie boli to sie zazwyczaj do lekarza nie chodzi. I co? I BŁĄD!!! Jechałem sobie do dzis na jakims zasilaczu firmy krzak i wsio bylo oka. Napiecia byly fatalne ale wmawialem sobie ze to tylko "softłerowe" pomiary wiec lac na to. Moja proznosc została dzis ukarana (nie za mocno ale jednak). Ów zasilacz firmy krzak sie mi normalnie zadymil !!! 8O !!! Zasmierdzalo a ja pobladlem. Szczeście ze nc niewalnelo. Sam zasilacz tez dziala ale ... no wlasnie. Mialem sporo szczescia uwazam bo moglo sie skonczyc gorzej. Dzis poszedlem i kupilem jedyny w miare dobry zasilacz na jaki moglem sobie pozwolic - Chieftec 360. Ten post nie jest prosba o rade - to przestroga dla wszystkich tych ktorzy sie wahaja :

 

                        NIE OSZCZEDZAJCIE NA ZASILACZU !!! 

 

Jezeli tak jak ja nie macie akurat kasy na cos lepszego a perspektywy na jej zdobycie sa nikle kupcie rozsadne minimum (np takie jak ja) ale zadziajcie zanim bedzie za pózno. Dobrze radze. Samozaplon zasilacza - to moze sie przydarzyc i Tobie  :twisted: !!! Pamietaj !!!

Po pierwsze nie oszczędza się na:

1. Zasilacz.

2. Pamięć.

3. Płyta główna.:)

 

Po drugie wczoraj mi walnęło tak w sieć że doslownie światlo się ściemnilo komputer zgasł ja pobladłe. Ale właczam kompa wstał...Co mnie uratowało??Ups+ zasilacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi czy Chieftec 360 (z jednym wiatraczkiem) wystarczy na cos takiego:

- zalman 7000

- zalman HP-80 (ten nowy, a wlasciwie wiatrak od niego)

- 5x Papast 80mm

- jakis neon

- to co w opisie, tylko zdecydowanie mocniej krecone

????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym Q-Tec: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17597387

 

Czytałem test 550W i napięcia były rewelacyjne.

 

Cena tej 450 jest bardzo fajna, a nie przeszkadza mi to że głośny model. Wolę głośniejszy 450 niż cichszy 400.

 

Co sądzicie???

Dobre to to nie jest i lepiej pomysl o czyms firmowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można gdzieś kupić Chiefteca 420W z jednym wentylem??? Bo w sumie jak mam dodatkowy wentyl w obudowie to chyba drugi w zasilaczu nie jest potrzebny.

 

BTW. Ja mam jakiś noname 300W i napięcia takie:

 

AIDA32:

+3.3V - 3.34V (idealnie stabilne)

+5V - 4.92V (leciutko skacze o 0.3 w jedną lub drugą)

+12V - 11.98V (czasem skacze między 11.78 a 12.04, ale przeważnie mało)

 

BIOS:

+3.3V - 3.34V (idealnie stabilne)

+5V - 5.03V (raczej stabilnie)

+12V - cały czas skacze między 12.48 a 12.60

 

Nie jest najgorzej, ale przygotowując się do zmiany sprzętu chce sobie kupić jakiegoś Chiefteca, tylko nie wiem którego.

Wpierw oczywiście grafe zmienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy można gdzieś kupić Chiefteca 420W z jednym wentylem??? Bo w sumie jak mam dodatkowy wentyl w obudowie to chyba drugi w zasilaczu nie jest potrzebny.

z jednym wentylem nie ma chyba aktywnego pcf czy jak to sie pisze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro o zasilkach to czy moje napiecia mieszcza sie w granicach rozsadku???

+5v........5.03v

+12v.......11.86v

-5v......... -5.20v

+5v podczas wstrzymania ...4.95v

vbat.........3.14v

 

z gory dzieki narazie:)[/img][/url]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drugi wentyl w CHIEFTECku jest potrzebny bo wyciaga nim znad proca powietrze mam taki i dużo daje ..

 

acha daje wam linka do stronki gdzie możecie sobie zob . ile wasze urzadzonka pobieraja pradu i jaki trzeba do nich dobrać zasilacz.

 

http://www.jscustompcs.com/power_supply/

 

PAPA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam tago ModeComa u mnie i wszystko chodzi dobrze -tylko poszukaj jeszcze bo widziałem go za ok 120zł , tylko mam dodatkowy wentylator nadmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy powietrze i 1 wydmu<span style="color:red;">[ciach!]</span>acy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie o tym ModeCom - http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6162&sid=1

 

Ma PFC więc to chyba duża zaleta. Wprawdzie jeden wentyl, ale chyba da sie przeżyć jak sie ma dodatkowy w obudowie.

kupiłem ten zasilacz z siriusa i mialem go z pol roku i wczoraj podlaczylem enlighta 235watt i on ma lepsze napiecia od tego modecoma a teoretycznie modecom powinien byc lepszy bo ma PFC a enlight nie ma....wiec firma robi swoje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja na modecomie mialem +5v takie spadki nawet powyzej 5%..... na 3,3v mialem przy obciazeniu 3,10v, na 12v mialem przy obciazeniu 12,400v

 

a na enlighcie mam

+5v obciazenie 5,85v

3,3v= 3,29v

12v = 12,200

wiec jak na 235 watt to jest zajebsite napiecie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CHIEFTECA 420W i proca wykreconego i grafike dwa dyski karta tv dwa ddry dual i mam takie napiecia w AIDZIE

+3.3 -3.41

+5 - 5.0

+12 -12.48

-12 - 12.40

-5 - 4.70

 

myśle że jest dobrze jak sądzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DLACZEGO?

mam proca przetaktowanego na 3200xp+ /Chłodzony AERO 7 LITE/

grafe gf3 Gainward proc grafiki 270 pamieci 550 /chlodze to GIANT II od THERMALTAKE HEATPIPE/

dwa ddr 400 Mplyta ASUS A7N8X

Dwie Barracudy 4 7200 po 40GB

karta FLY WIDEO 98

KARTA SIEC

KARTA RAID NA PCI

4 WENTYLATORY

DVD

CDRW

OSWIETLENIE WEWNATRZ TO WSZYSTKO ŻRE JAK MAŁA ELEKTROWNIA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...