Skocz do zawartości
Artizpol

Wady i zalety nForce2 i KT600

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie są zalety obu tych chipsetów, a jakie są ich wady?

 

Ja słyszłaem niepochlebne opinie nt. chipsetu nVidii - m.in o jego wysokiej awaryjności, częstych konfliktach sprzętowych i wysokiej temperaturze. Za to podobno wydajnością i mozliwościami podkręcania przewyższa KT600.

Z kolei KT600 ma być stabilne przy każdej konfiguracji ale nie wyciska tyle mocy ze sprzętu.

 

Czy wybór między płytą główną opartą na nF2 a KT600 jest faktycznie wyborem między wydajnością a stabilnością i bezawaryjnością?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj, ślązak i takie pierddoły pociska - mam od kilku miesięcu nf2 i żadnych probemów nie stwierdziłem, stabilność 100%, tempy rewelacyjne, z 1460MHz zrobiłem 2500MHz.

gdzeie ma KT znajdziesz soundstorma...

stary, poszukaj, nim zadasz dziwne pytanie...

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie jedyna zalta KT600 jest "pelna" obsluga SATA tzn ze szyna ma pelna przepustowowsc 150 mb/s a nie tak jak na nf2 podlaczona jest do szyny PCI i osiaga jedynie 133 mb/s. Co do nf2 to chipset awaryjny (jesli tak mozna powiedziec) jak kazdy inny a zreszta chocby nawet to gdyby ludzie takie rzeczy (fsb 250 :D ) na KTxxx robili :lol: ciekawe ile by wytrzymaly a VIA do wydajnsci NF2 jeszcze daleko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lagier patrze na twojo bude i sie zastanawiam czy z napedami bialymi nic nie mogles zrobic ? bude masz petarda zrobiono , ja mam tez srebno i na biale napedy nalozylem te zaslepki co tam orginalnie byly tak ze nie widac gdzie jest cd czy dvd dopiero jak sie nacisnie w odpowiednim miejscu to wtedy calosc sie wysowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak do tematu to wczesniej jezdzilem na kt133/266/333/400 a jak wskoczylem na nf2 to zobacylem dopiero co to jest chipset , kt600 nie uzywalem wiec na temat tego chipa nic nie powiem , a nf2 mam od miecha i jest bajka stabilnie, wydajnie takie mozliwosci ustawien w biosie ze szok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może jednak epox bardziej się postarał z wykonaniem mobo niż abit :wink:

A czy mostek południowy na Twoim epoxie nie nagrzewa się za bardzo? Musiałeś założyć dodatkowe chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lagier- wskaż mi proszę przypadki awaryjności, bo jakoś nie zauważyłem..

może jednak epox bardziej się postarał z wykonaniem mobo niż abit :wink:

no sorry ale jest ich mnostwo chociaz naogol byly spowodowane przekreceniem mobo konensatorki po prostu wybuchaly i tyle, oprocz tego czeste awarie biosu, problemy z pamieciami (plyty na nf2 sa wybredne w tym temacie) etc.

 

lagier patrze na twojo bude i sie zastanawiam czy z napedami bialymi nic nie mogles zrobic ? bude masz petarda zrobiono , ja mam tez srebno i na biale napedy nalozylem te zaslepki co tam orginalnie byly tak ze nie widac gdzie jest cd czy dvd dopiero jak sie nacisnie w odpowiednim miejscu to wtedy calosc sie wysowa

jednego napedu juz nie ma zostaly tylko dwie kieszenie i LiTeon co do malowania wiele osob zwraca mi na to uwage kieszenie looz moglbym pomalowac ale na liteona nie chce gwary tracic i dlatego nic z nim nie robie juz kiedys o tym wspominalem ale dzieki za uznanie :D i za uwage :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada jaka zauwazylem na nForce2 a dokladnie na 8RDA to jego wymagania co do pamieci. Koniecznie trzeba kupic jakies firmowe pamiecie a to wiaze sie z dodatkowymi kosztami. Sam na poczatku mialem pamiatki chyba specteca no i byly rozne przygody... zwiechy, restarty itp. Dopiero po kupnie kingstonow wszystko jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada jaka zauwazylem na nForce2 a dokladnie na 8RDA to jego wymagania co do pamieci. Koniecznie trzeba kupic jakies firmowe pamiecie a to wiaze sie z dodatkowymi kosztami. Sam na poczatku mialem pamiatki chyba specteca no i byly rozne przygody... zwiechy, restarty itp. Dopiero po kupnie kingstonow wszystko jest ok.

nie to wcale nie jest regula ja na epoxie 8rda rev 1.1 jezdzilem na elixirach 2x256 przy timingach 2.5 3-3-8 i pelen loozik byl zadnych zwiech resetow etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:SOOLIGH: -bzdura !

jedyny błąd, który zauważyłem tkwi w manualu do 8rda - piszą tam, że masz wsadzić pojedyńczy ram w ostatni slot od procka, włóż go w środkowy i będzie ok.

no nie tak do konca bo epox (nie tylko na nf2) ma jazdy z pamieciami ogolnie jest wybredny i nie jedna osoba ci to potwierdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nforce2 to naprawde bardzo dobry chipset... jade na nim od Stycznia i jestem naprawde zadowolony... w sumie zero problemów (poza sterami... ale już są wg mnie w pełni dopracowane)

Naprawde POLECAM!!! (tylko nie ECS :-) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:SOOLIGH: - bzdura !

jedyny błąd, który zauważyłem tkwi w manualu do 8rda - piszą tam, że masz wsadzić pojedyńczy ram w ostatni slot od procka, włóż go w środkowy i będzie ok.

Uwierz mi siedzialem nad tym dwa dni i wyprobowalem KAZDA mozliwosc obsadzenia kostek w slotach.. siedzialem w serwisie sklepu arest chyba z 3 godziny gdzie z serwisanem probowalismy czy aby to na pewno pamiec... i powiem ci wiecej - nawet kombinacja elixir+kingston niepozwalala na stabilna prace, tak wiec nie taka BZDURA jak ci sie wydaje. dodam ze kosci sprawdzalem na a7v333 i chodzily bez problemu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyna wada jaka zauwazylem na nForce2 a dokladnie na 8RDA to jego wymagania co do pamieci. Koniecznie trzeba kupic jakies firmowe pamiecie a to wiaze sie z dodatkowymi kosztami. Sam na poczatku mialem pamiatki chyba specteca no i byly rozne przygody... zwiechy, restarty itp. Dopiero po kupnie kingstonow wszystko jest ok.

nie to wcale nie jest regula ja na epoxie 8rda rev 1.1 jezdzilem na elixirach 2x256 przy timingach 2.5 3-3-8 i pelen loozik byl zadnych zwiech resetow etc.

nietwierdze ze elixiry to jakies wyjatkowo zle pamieci ale przed kupnem kingstonow mialem okazje sprawdzic kilka rodzajow pamieci... mialem dwa elixiry i co ciekawe w dualu niechcialy za **** chodzic, natomiast pojedyncza pamiec chodzila z epoxem bez problemow, widocznie trafilem na jedena gorsza sztuke

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie ale wy chipset nf2 zaczynacie na podstawie 1 mobo osadzac ?  8O 

lol , a gdzie inne jakze udane konstrukcje np soltek sl-frn2l :wink:

na poczatku bylo ogolnie a potem jakos tak zeszlo na epoxa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO czipset NForce2 ma jedna wade wyzej wymeiniona, problemy z pamieciami. Dobrze miec firmowe, ja kiedys mialem problemy z seitecami , ktore nie sa tak calkiem no-name`owe ;-] ,no ale twinmos, czy kingstone to nie jest. NAtomaist jak ktos napisal markowe sa drozsze, uwazam ze jezeli ktos kupuje plyte w miare dobrą, firmową, stac go na to zeby dorzucic 30 zł i kupic pamieci renomowanej firmy a nie kogucik, co naturalnie oprocz tego ze ulatwi wspolprace z Nforce, w efekcie da wyzsze FSB i wydajnosc o ktorej KT i VIA moga pomazyc. A temp, mostka poludniowego , to taki problem jak zaden. Biorac pod uwage ze tylko pierwsze wersje plyt byly bez niczego. Teraz chyba 2/3 egzemplazy ma juz radiator wiec IMO to juz nie problem. Także sądze ze temat mozna smialo zamknac :-).

 

BTW: jak to jest z dzielnikiem na kt600??? JEst zablokowane pci i agp? czy dalej jest dzielnik, jezeli tak to jaki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMHO czipset NForce2 ma jedna wade  wyzej wymeiniona, problemy z pamieciami. Dobrze miec firmowe, ja kiedys mialem problemy  z seitecami , ktore nie sa tak calkiem no-name`owe ;-] ,no ale twinmos, czy kingstone to nie jest. NAtomaist sadze ze tak jak ktos napisal markowe sa drozsze, uwazam ze jezeli ktos kupuje plyte w miare dobrą, firmową, stac go na to zeby dorzucic 30 zł i kupic pamieci renomowanej firmy a nie kogucik, co naturalnie oprocz tego ze ulatwi wspolprace z Nforce, w efekcie da wyzsze FSB i wydajnosc o ktorej KT i VIA moga pomazyc. A temp, mostka poludniowego , to taki problem jak zaden. Biorac pod uwage ze tylko pierwsze wersje plyt byly bez niczego. Teraz chyba 2/3 egzemplazy ma juz radiator wiec IMO to juz nie problem.  Także sądze ze temat mozna smialo zamknac :-). 

 

BTW: jak to jest z dzielnikiem na kt600??? JEst zablokowane pci i agp?  czy dalej jest dzielnik, jezeli tak to jaki?

sa dalej dzielniki 1/6 najwyzszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BTW: jak to jest z dzielnikiem na kt600??? JEst zablokowane pci i agp?  czy dalej jest dzielnik, jezeli tak to jaki?

Dzielnik. Wartość 1/6. Włączany automatycznie lub manualnie w zależności od płyty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak do tematu to wczesniej jezdzilem na kt133/266/333/400 a jak wskoczylem na nf2 to zobacylem dopiero co to jest chipset , kt600 nie uzywalem wiec na temat tego chipa nic nie powiem , a nf2 mam  od miecha i jest bajka stabilnie, wydajnie takie mozliwosci ustawien w biosie ze szok

to czesto plyty zmieniasz :lol:

 

wypowiedzi broniace nf2 w przytlaczajacej liczbie :D

to moze tylko swiadczyc o rzeczywistych problemach z tym chipsetem :P

 

a wracajac do tematu to:

SS to zaden plus nf2 - chyba ze ktos wskaze choc jedna osobe na forum korzystajaca z tego dwieku

nf2 ma problemy z win98se ,kontroler dyskow nie instaluje sie i nie mozna zainstalowac sterownika z cdromu - maslo maslane ,przypadek Shuttle 400 Ultra

roznice w wydajnosci chipsetow sa marginalne i nikt nie odczuje zadnego kopa po przesiadce z kt266a na kt600 ani nf2 (mialem maly dylemacik i go rozwiazalem)

SATA na 8237 jest lepszy niz na nf2

kt600 mniej wymagajay odnosnie pamieci

zablokowane PCI przydatne tylko powyzej fsb240 ,wiec nf2 lepiej sobie radzi z max o/c - chociaz i tak sa to granice kontrolerow pamieci

zablokowane AGP przydatne do nowych kart nie wytrzymujacych agp>75

 

generalnie na tanszym i lepiej wyposazonym kt600 procka podkreci sie tak samo ,za to na nf2 uzyska sie wyzsza wydajnosc przy max wyciagnieciu FSB ,do czego jednak potrzeba bardzo drogich pamieci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KGB dobrze gada dac mu piva :wink:

 

...a co do nielicznych wypowiedzi broniacych nF2...poprostu niektorym (w tym ja)nie chce sie juz gadac na ten temat,przez ostatnie kilka tygodni/miesiacy nawijam tylko o plytach/pamieciach/fsb itd....mi juz sie znudzilo

 

nastepny moj sprzet to bedzie P4 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak do tematu to wczesniej jezdzilem na kt133/266/333/400 a jak wskoczylem na nf2 to zobacylem dopiero co to jest chipset , kt600 nie uzywalem wiec na temat tego chipa nic nie powiem , a nf2 mam  od miecha i jest bajka stabilnie, wydajnie takie mozliwosci ustawien w biosie ze szok

to czesto plyty zmieniasz :lol:

 

wypowiedzi broniace nf2 w przytlaczajacej liczbie :D

to moze tylko swiadczyc o rzeczywistych problemach z tym chipsetem :P

 

a wracajac do tematu to:

SS to zaden plus nf2 - chyba ze ktos wskaze choc jedna osobe na forum korzystajaca z tego dwieku

nf2 ma problemy z win98se ,kontroler dyskow nie instaluje sie i nie mozna zainstalowac sterownika z cdromu - maslo maslane ,przypadek Shuttle 400 Ultra

roznice w wydajnosci chipsetow sa marginalne i nikt nie odczuje zadnego kopa po przesiadce z kt266a na kt600 ani nf2 (mialem maly dylemacik i go rozwiazalem)

SATA na 8237 jest lepszy niz na nf2

kt600 mniej wymagajay odnosnie pamieci

zablokowane PCI przydatne tylko powyzej fsb240 ,wiec nf2 lepiej sobie radzi z max o/c - chociaz i tak sa to granice kontrolerow pamieci

zablokowane AGP przydatne do nowych kart nie wytrzymujacych agp>75

 

generalnie na tanszym i lepiej wyposazonym kt600 procka podkreci sie tak samo ,za to na nf2 uzyska sie wyzsza wydajnosc przy max wyciagnieciu FSB ,do czego jednak potrzeba bardzo drogich pamieci

Np. ja. I Zaręczam, że jeszcze spora rzesza innych użytkowników.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KT600

 

PLUSY :D

+ W PEŁNI DZIAŁAJĄCY SATA

+ CENA

+ MAŁE WYMIARY PŁYTY

 

MINUSY :(

- BRAK DUAL CHANNEL

- GORSZA WYDAJNOSC NIZ NF2

 

N-Force2

 

PLUSY :D

+ DUAL CHANNEL

+ WYDAJNOSC

+ DUŻE MOŻLIWOŚCI OC

+ SOUNDSTORM

+ STABILNOŚĆ

 

MINUSY :(

- PROBLEMY I GORSZA WYDAJNOSC SERIAL ATA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak do tematu to wczesniej jezdzilem na kt133/266/333/400 a jak wskoczylem na nf2 to zobacylem dopiero co to jest chipset , kt600 nie uzywalem wiec na temat tego chipa nic nie powiem , a nf2 mam  od miecha i jest bajka stabilnie, wydajnie takie mozliwosci ustawien w biosie ze szok

to czesto plyty zmieniasz :lol:

 

wypowiedzi broniace nf2 w przytlaczajacej liczbie :D

to moze tylko swiadczyc o rzeczywistych problemach z tym chipsetem :P

 

a wracajac do tematu to:

SS to zaden plus nf2 - chyba ze ktos wskaze choc jedna osobe na forum korzystajaca z tego dwieku

nf2 ma problemy z win98se ,kontroler dyskow nie instaluje sie i nie mozna zainstalowac sterownika z cdromu - maslo maslane ,przypadek Shuttle 400 Ultra

roznice w wydajnosci chipsetow sa marginalne i nikt nie odczuje zadnego kopa po przesiadce z kt266a na kt600 ani nf2 (mialem maly dylemacik i go rozwiazalem)

SATA na 8237 jest lepszy niz na nf2

kt600 mniej wymagajay odnosnie pamieci

zablokowane PCI przydatne tylko powyzej fsb240 ,wiec nf2 lepiej sobie radzi z max o/c - chociaz i tak sa to granice kontrolerow pamieci

zablokowane AGP przydatne do nowych kart nie wytrzymujacych agp>75

 

generalnie na tanszym i lepiej wyposazonym kt600 procka podkreci sie tak samo ,za to na nf2 uzyska sie wyzsza wydajnosc przy max wyciagnieciu FSB ,do czego jednak potrzeba bardzo drogich pamieci

Np. ja. I Zaręczam, że jeszcze spora rzesza innych użytkowników.

a mozna wiedziec jaki sprzet grajacy masz podlaczony pod komputer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...