Skocz do zawartości
Artizpol

Wady i zalety nForce2 i KT600

Rekomendowane odpowiedzi

akurat dual channel przy AMD ti pic na wodę więc ciężko traktować to jako wada KT600.

a podkręcalność np. MSI na KT600 poszło na FSB 245 co jest nieosiągalne dla większości nF2, chyba że się trafi wyjątkowy egzemplarz ale jak się trafi także wyjątkowe KT600 to będzie jeszcze więcej :D

tylko że wysokie FSB na KT600 to hardcore, PCI za wysokie. :(

 

oczywiście nF2 jest lepsze ale nie miażdży KT600, przewaga jest widoczna tylko w benchmarkach, do normalnej pracy bez maniactwa lepsze jest KT600 choćby ze względu na lepsze wyposażenie. nowa wersja nF2 z s-ata 150 jednak jest we wszystkim prócz ceny lepsze od KT600.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam amplituner technicsa 2x120W i kolumny po 200W , do tego sluchawki tez technicsa i calosc IMHO gra o niebo lepiej niz posiadany przezemie wcesniej SBlive 5.1. Natomiast ma jeden minus, przy duzel glosnosci ,slychac szumy np. hdd. Tak czy siak jest to z cala pewnoscia o niebo lepszy dzwiek od tych ktorymi dysponuja plyty na czipsecie VIA. I to jest zdecydowany plus dla nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak do tematu to wczesniej jezdzilem na kt133/266/333/400 a jak wskoczylem na nf2 to zobacylem dopiero co to jest chipset , kt600 nie uzywalem wiec na temat tego chipa nic nie powiem , a nf2 mam  od miecha i jest bajka stabilnie, wydajnie takie mozliwosci ustawien w biosie ze szok

to czesto plyty zmieniasz :lol:

 

wypowiedzi broniace nf2 w przytlaczajacej liczbie :D

to moze tylko swiadczyc o rzeczywistych problemach z tym chipsetem :P

 

a wracajac do tematu to:

SS to zaden plus nf2 - chyba ze ktos wskaze choc jedna osobe na forum korzystajaca z tego dwieku

nf2 ma problemy z win98se ,kontroler dyskow nie instaluje sie i nie mozna zainstalowac sterownika z cdromu - maslo maslane ,przypadek Shuttle 400 Ultra

roznice w wydajnosci chipsetow sa marginalne i nikt nie odczuje zadnego kopa po przesiadce z kt266a na kt600 ani nf2 (mialem maly dylemacik i go rozwiazalem)

SATA na 8237 jest lepszy niz na nf2

kt600 mniej wymagajay odnosnie pamieci

zablokowane PCI przydatne tylko powyzej fsb240 ,wiec nf2 lepiej sobie radzi z max o/c - chociaz i tak sa to granice kontrolerow pamieci

zablokowane AGP przydatne do nowych kart nie wytrzymujacych agp>75

 

generalnie na tanszym i lepiej wyposazonym kt600 procka podkreci sie tak samo ,za to na nf2 uzyska sie wyzsza wydajnosc przy max wyciagnieciu FSB ,do czego jednak potrzeba bardzo drogich pamieci

1.no zeczywiscie ostatnio dosyc czesto zmienialem mobo :D

2. to prawda jakis super skokow to nie ma ,w codziennym uzytkowaniu sie tego specjalnie nie czuje , jak kto jest maniakiem 3dmarka to juz roznice zobaczy - na tym co mam zmieniajac mobo z msi na kt266a na tego solteka wynik skoczyl o 1000pkt w 3dmarku 2k1 przy gigabyte ga7va to tez roznica ok 700pkt

ale te mozliwosci ustawien w biosie to juz inna bajka , i sproboj na plycie z kt 266a ustawic fsb 200mhz ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i sproboj na plycie z kt 266a ustawic fsb 200mhz ,

no, juz nie przesadzajmy :-)

nie przesadzam nigdy tego nawet nie probowalem na kt266 ani 333 ani 400 przynajmniej tych co mialem , poprostu tu widze zalete nf2 bo mozna regulowac fsb niezaleznie od reszty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale chodzilo mi o to ze porowynwac kt600 i nforce2 hjak najbardziej :-). Ale nforce2 do kt266a juz srednio :-)

U mnie na kt600 w CCR Benchmark miałem 6600 , a po zmianie na abita wynik skoczył o jakieś 800-900 punktow i wynik był w granicach 7500. po zmianie proca i ostrym oc wycisnąłem 11.500 ale to juz inny temat. w 3d marku różnica między kt600 a nforcem była praktycznie nieodczuwalna jakieś 500punktów.....tylko albo aż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie przestraszyły liczne posty na forum w stylu "mój 1szy, 2gi i 3ci z kolei soltek nie działały, dopiero po przesiadce na epoxa jestem zadowolony" lub "2 epoxy w ogole nie wstaly, dopiero abit jest super", ale ostatecznie zdecydowalem sie na nF2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no rozumiem ale wedlug KGB to rownie dobrze rozwoj sprzetu komputerowego to by sie mogl na kt266 zatrzymac

jeżeli już to KT266A, ja mam też jak KGB płytę na tym układzie, i jak na razie nowsze płyty nie dają mi takich wielkich zmian by warto było wyrzucić 8kha+ i kupić coś na np nf2, czy kt600 ( jedyne co bym chciał to te dzielniki fsb niezależne od pci na nf2). A np dźwięk ss czy warto - ja i tak mam lepszy, niemam tak dużo pieniędzy by wydawać co chwilę na nową płytę bo jest szybsza od poprzedniej o np 5%. poczekam i jak będę wymieniał to tylko na coś pod 64bity.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak do tematu to wczesniej jezdzilem na kt133/266/333/400 a jak wskoczylem na nf2 to zobacylem dopiero co to jest chipset , kt600 nie uzywalem wiec na temat tego chipa nic nie powiem , a nf2 mam  od miecha i jest bajka stabilnie, wydajnie takie mozliwosci ustawien w biosie ze szok

to czesto plyty zmieniasz :lol:

 

wypowiedzi broniace nf2 w przytlaczajacej liczbie :D

to moze tylko swiadczyc o rzeczywistych problemach z tym chipsetem :P

 

a wracajac do tematu to:

SS to zaden plus nf2 - chyba ze ktos wskaze choc jedna osobe na forum korzystajaca z tego dwieku

nf2 ma problemy z win98se ,kontroler dyskow nie instaluje sie i nie mozna zainstalowac sterownika z cdromu - maslo maslane ,przypadek Shuttle 400 Ultra

roznice w wydajnosci chipsetow sa marginalne i nikt nie odczuje zadnego kopa po przesiadce z kt266a na kt600 ani nf2 (mialem maly dylemacik i go rozwiazalem)

SATA na 8237 jest lepszy niz na nf2

kt600 mniej wymagajay odnosnie pamieci

zablokowane PCI przydatne tylko powyzej fsb240 ,wiec nf2 lepiej sobie radzi z max o/c - chociaz i tak sa to granice kontrolerow pamieci

zablokowane AGP przydatne do nowych kart nie wytrzymujacych agp>75

 

generalnie na tanszym i lepiej wyposazonym kt600 procka podkreci sie tak samo ,za to na nf2 uzyska sie wyzsza wydajnosc przy max wyciagnieciu FSB ,do czego jednak potrzeba bardzo drogich pamieci

ale te mozliwosci ustawien w biosie to juz inna bajka , i sproboj na plycie z kt 266a ustawic fsb 200mhz ,

jakos to chodzilo ,nie moge narzekac :D

 

nie chodzi o to by rozwoj zatrzymal sie ,ale ja jestem zwolennikiem plyt glownych ktore starcza na dlugo

wymiana plyty jest zazwyczaj bezsensowana ,sama w sobie nie zwieksza osiagow (drastycznie ,sdram na ddr cos tam daje wiecej) ,wydanie tej samej kasy na karte graficzna da duzo lepsze efekty

 

pomysl co by dala mi wymiana plyty na najlepsza na nf2 - NF7 ,proca mocniej bym nie przetaktowal,pamieci tez nie , nowszego proca nie wlozyl (na 8kha+ chodzi Barton) ,dzwieku bym nie wykorzystal

po prostu 390pln w bloto

 

a mozna wiedziec jaki sprzet grajacy masz podlaczony pod komputer

Creative Inspire 5.1. 5300 ... słyszę śmiech na sali :-D

wiec nie wykorzystujesz mozliwosci swojego SS nawet w malej czesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pokażcie mi takiego co kupuje płytę dla karty dziekowej.

Niepowiem SS to miły dodatek, ale nie kazdy z niego korzysta, od dawna wiadomo ze wiele plyt ma SS zwalone , problem w tym ze w bardzo duzej ilosci plyt sygnal dla glosnikow jest przesyłany w nierownym stopniu. dla lewej kolumny glosnie dla prawej ciszej albo odwrotnie.

 

Kupują płytę dla karty trzeba być niezłym tłukiem. SS to tylko dodatek, podobnie jak niektóre płyty posiadają dwie karty sieciowe. tesz nie kazdy z tego kozysta, a na dodatek jeszcze w obydwu na raz.

Dla mnie są to tylko podzespoły tzw awaryjne, bede z nich korzystał w momencie kiedy wysiądzie mi moja karta dzwieowa .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to by rozwoj zatrzymal sie ,ale ja jestem zwolennikiem plyt glownych ktore starcza na dlugo

wymiana plyty jest zazwyczaj bezsensowana ,sama w sobie nie zwieksza osiagow (drastycznie ,sdram na ddr cos tam daje wiecej) ,wydanie tej samej kasy na karte graficzna da duzo lepsze efekty

 

pomysl co by dala mi wymiana plyty na najlepsza na nf2 - NF7 ,proca mocniej bym nie przetaktowal,pamieci tez nie , nowszego proca nie wlozyl  (na 8kha+ chodzi Barton) ,dzwieku bym nie wykorzystal

po prostu 390pln w bloto

 

a mozna wiedziec jaki sprzet grajacy masz podlaczony pod komputer

Creative Inspire 5.1. 5300 ... słyszę śmiech na sali :-D

wiec nie wykorzystujesz mozliwosci swojego SS nawet w malej czesci
musze cie zmartwic niestety bo podejrzewam ze na tym KRYO to napewno roznicy bys na nf2 nie odczul , sprawdzilem twoje ustawienie -16x133 i moje 11.5x177 i to w grach potrafi dac nawet 15 fps roznicy , tak bardzo potrzebnej np przy 40fps , bo w tym momencie twoje ustawienie juz zacina ,a moje jest jeszcze plynne , wiec jednak juz jest jaka roznica

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem płytę dla karty dźwiękowej :)

 

Pokaż mi kartę dźwiękową, z możliwością kodowania do DD.

 

A tłuka sobie wypraszam.

to mowisz ze jakas Yamaha za 2500pln nie potrafi takich rzeczy :D :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czy siak soundstorm nei koszztuje 2500zl :D

 

nadal nie rozmiem w czym problem :D. I do czego zmeirzacie(kgb zmierza)? Jak kogos stac to kupuje plytke na nforce 2 , ktora jest bardiej pzryszlosciowa i wydajniejsza niz kt266a(moze wsadzisz bartona 2500xp , ale z jakim efetkem? na pewno bardziej mizernym niz na nforce2) A jak kogos nie stac to siedzi na kt266a i czeka az go bedzie stac. WTF??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musze cie zmartwic niestety bo podejrzewam ze na tym KRYO to napewno roznicy bys na nf2 nie odczul , sprawdzilem twoje ustawienie -16x133 i moje 11.5x177 i to w grach potrafi dac nawet 15 fps roznicy , tak bardzo potrzebnej np przy 40fps , bo w tym momencie twoje ustawienie  juz zacina ,a moje jest jeszcze plynne , wiec jednak juz jest jaka roznica

ja bym tak nierozwaznie nie rzucal FPSami ,bo to raczej jakas roznica procentowa bedzie ,a nie 15fps dla kazdego ustawienia

w grach najwazniejsza jest grafika i procesor i raczej watpie zeby twoj procesor byl szybszy od mojego

zwlaszcza ze XP na fsb133 i ddr jest skalarny do mnoznika conajmniej 15x

oczywiscie wyzsze fsb daje efekt samo w sobie ,ale nie jest to jakas piorunujaca roznica i odczuwalna raczej w bechmarkach (3dmark) a nie w realnej grze

a od biedy moja plyta wyciska fsb200 w razie potrzeby ,a na fsb175 mozna sobie spokojnie jechac,wiec mam jeszcze zapasik na tej jak by nie patrzec dwuletniej plycie :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czy siak soundstorm nei koszztuje 2500zl :D

 

nadal nie rozmiem w czym problem :D. I do czego zmeirzacie(kgb zmierza)? Jak kogos stac to kupuje plytke na nforce 2 , ktora jest bardiej pzryszlosciowa i wydajniejsza niz kt266a(moze wsadzisz bartona 2500xp , ale z jakim efetkem? na pewno bardziej mizernym niz na nforce2) A jak kogos nie stac to siedzi na kt266a i czeka az go bedzie stac. WTF??

rzeczywiscie nie rozumiesz :wink:

nie chodzi o to na co kogo stac ,tylko o sam sens wymiany

jak by mnie bylo stac to bym grafe zmienil ,plyte sie wymienia jak przestaje spelniac swoje funkcje ,a nie szukac fpsow przez wymiane plyty glownej :lol:

jeszcze pozostaje kwestia ze lepiej miec 20-letnie Ferrari niz nowa Vektre GTS

i dlaczego ma byc kogos stac lub nie stac na nf2 ,skoro jest jeszcze kt600

roznica 50pln dla mnie nie jest roznica przy wyborze najwazniejszego komponentu komputera (plyty glownej) - najwazniejszego nie= decydujacego o wydajnosci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

musze cie zmartwic niestety bo podejrzewam ze na tym KRYO to napewno roznicy bys na nf2 nie odczul , sprawdzilem twoje ustawienie -16x133 i moje 11.5x177 i to w grach potrafi dac nawet 15 fps roznicy , tak bardzo potrzebnej np przy 40fps , bo w tym momencie twoje ustawienie  juz zacina ,a moje jest jeszcze plynne , wiec jednak juz jest jaka roznica

ja bym tak nierozwaznie nie rzucal FPSami ,bo to raczej jakas roznica procentowa bedzie ,a nie 15fps dla kazdego ustawienia

w grach najwazniejsza jest grafika i procesor i raczej watpie zeby twoj procesor byl szybszy od mojego

zwlaszcza ze XP na fsb133 i ddr jest skalarny do mnoznika conajmniej 15x

oczywiscie wyzsze fsb daje efekt samo w sobie ,ale nie jest to jakas piorunujaca roznica i odczuwalna raczej w bechmarkach (3dmark) a nie w realnej grze

a od biedy moja plyta wyciska fsb200 w razie potrzeby ,a na fsb175 mozna sobie spokojnie jechac,wiec mam jeszcze zapasik na tej jak by nie patrzec dwuletniej plycie :twisted:

no tu mnie rozbroiles , jesli ci sie wydaje ze przy skoku z fsb133 na 177 nie ma duzej roznicy to juz nic ci nie moge poradzic ,pomysl tylko ze poza wydajnoscia proca w jakim stopniu rosnie wydajnosc pamieci , a odnosnie fps to USTAWILEM TO NA SWOJEJ PLYCIE I MIERZYLEM WYNIKI W GRACH FRAPSEM WIEC CHYBA WIEM O CZYM MOWIE

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KGB

Z tego co wiem, to nie potrafi. Ale mogę się mylić (bo nie podałeś modelu i nie mogę sprawdzić - ale jak szukałem to nie znalazłem innej karty dźwiękowej, która by to potrafiła poza SS).

modelami wypasionych dzwiekowek nie rzucam tak sobie bo nie siedze tak gleboko

zastanawia mnie jednak fakt ,ze skoro tak drogi sprzet profesjonalny nie potrafi kodowac do DD to jak ty to wykorzystujesz - nie niedoceniajac twojej pracy oczywiscie ,tylko tak z ciekawosci do czego to moze sluzyc ,czyzby mala demonstracja mocy - czy rzeczywista korzysc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

musze cie zmartwic niestety bo podejrzewam ze na tym KRYO to napewno roznicy bys na nf2 nie odczul , sprawdzilem twoje ustawienie -16x133 i moje 11.5x177 i to w grach potrafi dac nawet 15 fps roznicy , tak bardzo potrzebnej np przy 40fps , bo w tym momencie twoje ustawienie  juz zacina ,a moje jest jeszcze plynne , wiec jednak juz jest jaka roznica

ja bym tak nierozwaznie nie rzucal FPSami ,bo to raczej jakas roznica procentowa bedzie ,a nie 15fps dla kazdego ustawienia

w grach najwazniejsza jest grafika i procesor i raczej watpie zeby twoj procesor byl szybszy od mojego

zwlaszcza ze XP na fsb133 i ddr jest skalarny do mnoznika conajmniej 15x

oczywiscie wyzsze fsb daje efekt samo w sobie ,ale nie jest to jakas piorunujaca roznica i odczuwalna raczej w bechmarkach (3dmark) a nie w realnej grze

a od biedy moja plyta wyciska fsb200 w razie potrzeby ,a na fsb175 mozna sobie spokojnie jechac,wiec mam jeszcze zapasik na tej jak by nie patrzec dwuletniej plycie :twisted:

no tu mnie rozbroiles , jesli ci sie wydaje ze przy skoku z fsb133 na 177 nie ma duzej roznicy to juz nic ci nie moge poradzic ,pomysl tylko ze poza wydajnoscia proca w jakim stopniu rosnie wydajnosc pamieci , a odnosnie fps to USTAWILEM TO NA SWOJEJ PLYCIE I MIERZYLEM WYNIKI W GRACH FRAPSEM WIEC CHYBA WIEM O CZYM MOWIE
tez przetestowalem u siebie kilka ustawien i to na obydwu plytach

jesli chodzi o fsb to decyduje ona wlasnie glownie za komunikacje z pamiecia (zeby bylo jasne to podnoszenie fsb podnosi glownie przepustowosc pamieci chodzacej synchronicznie)

porownanie ma sens na takim samym procku ,wtedy wychwycic mozna roznice

ale ty pisales ze twoj Athlon 2030MHz bedzie szybszy od mojego 2130MHz ,a tu juz mozna polemizowac co do ciecia sie mojego a chodzenia twojego

mamy inne grafy wiec tego nie sprawdzimy ,ale raczej nie mialbys 55fps gdy u mnie byloby 40 jak to napisales (roznica 37% 8O ) - przy identycznych grafach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czy siak soundstorm nei koszztuje 2500zl :D

 

nadal nie rozmiem w czym problem :D. I do czego zmeirzacie(kgb zmierza)? Jak kogos stac to kupuje plytke na nforce 2 , ktora jest bardiej pzryszlosciowa i wydajniejsza niz kt266a(moze wsadzisz bartona 2500xp , ale z jakim efetkem? na pewno bardziej mizernym niz na nforce2) A jak kogos nie stac to siedzi na kt266a i czeka az go bedzie stac. WTF??

rzeczywiscie nie rozumiesz :wink:

nie chodzi o to na co kogo stac ,tylko o sam sens wymiany

jak by mnie bylo stac to bym grafe zmienil ,plyte sie wymienia jak przestaje spelniac swoje funkcje ,a nie szukac fpsow przez wymiane plyty glownej :lol:

jeszcze pozostaje kwestia ze lepiej miec 20-letnie Ferrari niz nowa Vektre GTS

i dlaczego ma byc kogos stac lub nie stac na nf2 ,skoro jest jeszcze kt600

roznica 50pln dla mnie nie jest roznica przy wyborze najwazniejszego komponentu komputera (plyty glownej) - najwazniejszego nie= decydujacego o wydajnosci

Hmm mimo wszystko sadze ze posiadajac kt266a, bardzo chetnie wymeinilbym ja na Nforce2 a nie zapieral sie nogami i rekami twierdzac ze moj kt266 pociagnie i bartony 2500 i fsb 200mhz. Bo jezeli nawet pociagnie to fsb 200 to chbya z na granicy wytrzymalosci calwego sprzetu - tutaj chbya nie zaprzeczysz. Natomiast na nforce2 obcnei 200 mhz staje sie standardem przy nawet w miare nie drogich pameiciach a w miare tanich plytach 360 zł za fic`a to nie az tak wiele? Nowe ECS ktory jeszce nei wiem jak chodzi (co juz jest inna bajką :lol: ) ale kosztuje 295 zł - to tez tak duzo? A ze istenije mozliwosc kombinowania i puszczania powyzej 200 to juz inna sprawa i nastepny przyrost ydajnosci i nie mowie tylko o grach, bo sam system dziala duzo lepiej na 200 mhz czy nawey 180 niz na 133. Natomiast co do porownania 20 letniego ferrari do vektry , to sadze ze sprzet komputerowy starzeje sie znacnie szybciej, oraz 100 innych wspolczynnikow na to wplywa i porownanie jest co najmniej nieodpowiednie do tematu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

musze cie zmartwic niestety bo podejrzewam ze na tym KRYO to napewno roznicy bys na nf2 nie odczul , sprawdzilem twoje ustawienie -16x133 i moje 11.5x177 i to w grach potrafi dac nawet 15 fps roznicy , tak bardzo potrzebnej np przy 40fps , bo w tym momencie twoje ustawienie  juz zacina ,a moje jest jeszcze plynne , wiec jednak juz jest jaka roznica

ja bym tak nierozwaznie nie rzucal FPSami ,bo to raczej jakas roznica procentowa bedzie ,a nie 15fps dla kazdego ustawienia

w grach najwazniejsza jest grafika i procesor i raczej watpie zeby twoj procesor byl szybszy od mojego

zwlaszcza ze XP na fsb133 i ddr jest skalarny do mnoznika conajmniej 15x

oczywiscie wyzsze fsb daje efekt samo w sobie ,ale nie jest to jakas piorunujaca roznica i odczuwalna raczej w bechmarkach (3dmark) a nie w realnej grze

a od biedy moja plyta wyciska fsb200 w razie potrzeby ,a na fsb175 mozna sobie spokojnie jechac,wiec mam jeszcze zapasik na tej jak by nie patrzec dwuletniej plycie :twisted:

no tu mnie rozbroiles , jesli ci sie wydaje ze przy skoku z fsb133 na 177 nie ma duzej roznicy to juz nic ci nie moge poradzic ,pomysl tylko ze poza wydajnoscia proca w jakim stopniu rosnie wydajnosc pamieci , a odnosnie fps to USTAWILEM TO NA SWOJEJ PLYCIE I MIERZYLEM WYNIKI W GRACH FRAPSEM WIEC CHYBA WIEM O CZYM MOWIE
tez przetestowalem u siebie kilka ustawien i to na obydwu plytach

jesli chodzi o fsb to decyduje ona wlasnie glownie za komunikacje z pamiecia (zeby bylo jasne to podnoszenie fsb podnosi glownie przepustowosc pamieci chodzacej synchronicznie)

porownanie ma sens na takim samym procku ,wtedy wychwycic mozna roznice

ale ty pisales ze twoj Athlon 2030MHz bedzie szybszy od mojego 2130MHz ,a tu juz mozna polemizowac co do ciecia sie mojego a chodzenia twojego

mamy inne grafy wiec tego nie sprawdzimy ,ale raczej nie mialbys 55fps gdy u mnie byloby 40 jak to napisales (roznica 37% 8O ) - przy identycznych grafach

nie napisalem nic takiego , stwierdzilem ze moju komp przy ustawieniach takich jak twoje jest mniej wydajny do moich ustawien , a testowalem to na COMMANCHE4 grze w ktorej bardzo wazna jest wydajnosc pamieci i proca , testy dotyczą oczywiscie tej samej karty graficznej - mojego gf , podejrzewam takze iz zmiana ustawien przy twojej karcie nie dala by nic bo proc rzedu 1800mhz to dla niej juz az za nadto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KGB

Zwyczajnie sobie podłączam do głośników, które nie mają nawet 4 kanałów analogowych na wejściu, za to mają dekoder DD.

ales kurde se skompletowal ,pytanie retoryczne - czy plyte dobierales pod glosniki czy glosniki pod plyte :D

acha i jeszcze jedno jak ustawisz fsb200mhz to ile u ciebie ma wtedy agp ?

100MHz agp jeszcze rzadnej karcie nie zaszkodzilo :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...