Skocz do zawartości
Artizpol

Wady i zalety nForce2 i KT600

Rekomendowane odpowiedzi

@KGB

Zwyczajnie sobie podłączam do głośników, które nie mają nawet 4 kanałów analogowych na wejściu, za to mają dekoder DD.

ales kurde se skompletowal ,pytanie retoryczne - czy plyte dobierales pod glosniki czy glosniki pod plyte :D

acha i jeszcze jedno jak ustawisz fsb200mhz to ile u ciebie ma wtedy agp ?

100MHz agp jeszcze rzadnej karcie nie zaszkodzilo :wink:
przetestuj agp 100mhz na gf4ti4200 tylko prosze na swoim bo twoich kolegow juz mi zal :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak czy siak soundstorm nei koszztuje 2500zl :D

 

nadal nie rozmiem w czym problem :D. I do czego zmeirzacie(kgb zmierza)? Jak kogos stac to kupuje plytke na nforce 2 , ktora jest bardiej pzryszlosciowa i wydajniejsza niz kt266a(moze wsadzisz bartona 2500xp , ale z jakim efetkem? na pewno bardziej mizernym niz na nforce2) A jak kogos nie stac to siedzi na kt266a i czeka az go bedzie stac. WTF??

rzeczywiscie nie rozumiesz :wink:

nie chodzi o to na co kogo stac ,tylko o sam sens wymiany

jak by mnie bylo stac to bym grafe zmienil ,plyte sie wymienia jak przestaje spelniac swoje funkcje ,a nie szukac fpsow przez wymiane plyty glownej :lol:

jeszcze pozostaje kwestia ze lepiej miec 20-letnie Ferrari niz nowa Vektre GTS

i dlaczego ma byc kogos stac lub nie stac na nf2 ,skoro jest jeszcze kt600

roznica 50pln dla mnie nie jest roznica przy wyborze najwazniejszego komponentu komputera (plyty glownej) - najwazniejszego nie= decydujacego o wydajnosci

Hmm mimo wszystko sadze ze posiadajac kt266a, bardzo chetnie wymeinilbym ja na Nforce2 a nie zapieral sie nogami i rekami twierdzac ze moj kt266 pociagnie i bartony 2500 i fsb 200mhz. Bo jezeli nawet pociagnie to fsb 200 to chbya z na granicy wytrzymalosci calwego sprzetu - tutaj chbya nie zaprzeczysz. Natomiast na nforce2 obcnei 200 mhz staje sie standardem przy nawet w miare nie drogich pameiciach a w miare tanich plytach 360 zł za fic`a to nie az tak wiele? Nowe ECS ktory jeszce nei wiem jak chodzi (co juz jest inna bajką :lol: ) ale kosztuje 295 zł - to tez tak duzo? A ze istenije mozliwosc kombinowania i puszczania powyzej 200 to juz inna sprawa i nastepny przyrost ydajnosci i nie mowie tylko o grach, bo sam system dziala duzo lepiej na 200 mhz czy nawey 180 niz na 133. Natomiast co do porownania 20 letniego ferrari do vektry , to sadze ze sprzet komputerowy starzeje sie znacnie szybciej, oraz 100 innych wspolczynnikow na to wplywa i porownanie jest co najmniej nieodpowiednie do tematu :-)

dokladnie ,200fsb jest na granicy mego sprzetu ,ale na tym wlasnie polega O/C

a zapieranie sie i kombinowanie potrafi wiecej nauczyc niz kupienie nowej plyty - wlasnie jestem na etapie dobierania radiatorka na sieciowke i tranzystory zasilajace

porownanie z samochodami jak najbardziej na miejscu ,przeciez porownalem z vectra ,a nie BMW :P

stary samochod jest glosniejszy ,ma moze ciut gorsze osiagi ,bywa problematyczny i ciezej sie nim jezdzi ,ale opanowanie go sprawia wiecej radochy niz jazda nowym 4x4 lub niedajboze przednionapedowcem

poprostu nie chodzi o sam chipset,chodzi o egzemplarz plyty

mam najlepsza plyte na kt266a ,ktora potrafi pokazac na co ja stac

czemu mialbym ja wymieniac na bezduszna plyte na nf2 lub kt600 ,rzadna sie niczym konkretnym nie wyroznia

czlowiek potrzebuje czasem odrobiny indywidualizmu ,a na BMW M1 mnie nie stac :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

100MHz agp jeszcze rzadnej karcie nie zaszkodzilo :wink:

ale ja bym z radeonem 9800 neui ryzykowal :P :)

nie chodzi tyle o ryzyko ,co o fakt ze radeony nie chca chodzic powyzej agp75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezduszne plyty na nf2 , nijakie ? poczytaj temat o solteku frn2l zobaczysz jak ta plyta potrafi byc kaprysna i ile radochy sprawi jej opanowanie :wink: ,

a i wlasnie porownalem twoje ustawine vs. moje w colinie2 wsio na max +aax2+anizo 2 + wyostrzanie tekstor

moje ustawinia srednio 80fps

twoje ustawienia srednio 68fps

1 mapa francji

co by to bylo gdybym mial 33/35 fps ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ,200fsb jest na granicy mego sprzetu ,ale na tym wlasnie polega O/C

a zapieranie sie i kombinowanie potrafi wiecej nauczyc niz kupienie nowej plyty - wlasnie jestem na etapie dobierania radiatorka na sieciowke i tranzystory zasilajace

porownanie z samochodami jak najbardziej na miejscu ,przeciez porownalem z vectra ,a nie BMW :P 

stary samochod jest glosniejszy ,ma moze ciut gorsze osiagi ,bywa problematyczny i ciezej sie nim jezdzi ,ale opanowanie go sprawia wiecej radochy niz jazda nowym 4x4 lub niedajboze przednionapedowcem

poprostu nie chodzi o sam chipset,chodzi o egzemplarz plyty

mam najlepsza plyte na kt266a ,ktora potrafi pokazac na co ja stac

czemu mialbym ja wymieniac na bezduszna plyte na nf2 lub kt600 ,rzadna sie niczym konkretnym nie wyroznia 

czlowiek potrzebuje czasem odrobiny indywidualizmu ,a na BMW M1 mnie nie stac  :cry:

Doskonale wiem na czmy poelga OC i tez pameitam jak na moim kt133 bez a wyciagalem fsb 150 i athlonie 1000@1350 :P :). Caly czas zmierzam do tego ze na takim bezdusznym nforcie wyciagasz z palcem w [gluteus maximus] to co robisz na kt266a stajac na uszach. Z kolei na nforce, z duzymi zdolnosciami OC robisz 250 fsb i co? Ktora plyta staje sie wydajnniejsza i sprawia wiecej frajdy? Daje glowe ze 250mhz sprawia wiecej frajdy i wymaga wiekszego wysilku niz 200 na kt266. Obie to wyzwanie, natomiast Nforce w tym wypaku wygrywa -bo jest nowszy, logiczne :-). Caly czas mysle ze Tobie wystarcza to co masz i po prostu nikt CIe nie przekona , bo faktycznie po co w tym wypadku wydawac kase. Ale jezeli tak jest to powiedz, bo dyskusja nei ma sensu, kazdy wie swoje. A porownywanie Nforce2 i kt266 nadal IMO nei ma anjmneijszego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bezduszne plyty na nf2 , nijakie ? poczytaj temat o solteku frn2l zobaczysz jak ta plyta potrafi byc kaprysna i ile radochy sprawi jej opanowanie  :wink:  , 

a i wlasnie porownalem twoje ustawine vs. moje w colinie2 wsio na max +aax2+anizo 2 + wyostrzanie tekstor 

moje ustawinia srednio 80fps

twoje ustawienia srednio 68fps 

1 mapa francji 

co by to bylo gdybym mial 33/35 fps ?

ja bym mial 28fps :?

zaden z nas by nie pogral sobie :roll:

zakladajac stala ilosc gotowki to mnie byloby stac na mocniejsza karte graficzna ,wiec mialbym wiecej fps

zakladajac stan rzeczywisty to nie mam nawet co odpalac tej gry

 

i tak o drugiej nad ranem znow doszedlem do wniosku ze swiatem rzadzi kasa

ide spac bo jutro na WGK z kumplem ,moze epoxa lub abita na kt600 tanio sie znajdzie :P - ale nie dla mnie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym mial 28fps :?

zaden z nas by nie pogral sobie :roll:

quote]

ja bym juz pogral :D pamietam czasy jak mialem durnia800/128 sdr pc100/ecsk7vza 1.0 /gf2mx200(tak niepodkrecalnej karty to juz nigdy nie widzialem jak zwiekszylem zegary o 5mhz to juz sypalo bledami ) i cos kole 35fps juz cieszylo :twisted: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie ,200fsb jest na granicy mego sprzetu ,ale na tym wlasnie polega O/C

a zapieranie sie i kombinowanie potrafi wiecej nauczyc niz kupienie nowej plyty - wlasnie jestem na etapie dobierania radiatorka na sieciowke i tranzystory zasilajace

porownanie z samochodami jak najbardziej na miejscu ,przeciez porownalem z vectra ,a nie BMW :P 

stary samochod jest glosniejszy ,ma moze ciut gorsze osiagi ,bywa problematyczny i ciezej sie nim jezdzi ,ale opanowanie go sprawia wiecej radochy niz jazda nowym 4x4 lub niedajboze przednionapedowcem

poprostu nie chodzi o sam chipset,chodzi o egzemplarz plyty

mam najlepsza plyte na kt266a ,ktora potrafi pokazac na co ja stac

czemu mialbym ja wymieniac na bezduszna plyte na nf2 lub kt600 ,rzadna sie niczym konkretnym nie wyroznia 

czlowiek potrzebuje czasem odrobiny indywidualizmu ,a na BMW M1 mnie nie stac  :cry:

Doskonale wiem na czmy poelga OC i tez pameitam jak na moim kt133 bez a wyciagalem fsb 150 i athlonie 1000@1350 :P :). Caly czas zmierzam do tego ze na takim bezdusznym nforcie wyciagasz z palcem w <font color="#FF0000">[ciach!]</font> to co robisz na kt266a stajac na uszach. Z kolei na nforce, z duzymi zdolnosciami OC robisz 250 fsb i co? Ktora plyta staje sie wydajnniejsza i sprawia wiecej frajdy? Daje glowe ze 250mhz sprawia wiecej frajdy i wymaga wiekszego wysilku niz 200 na kt266. Obie to wyzwanie, natomiast Nforce w tym wypaku wygrywa -bo jest nowszy, logiczne :-). Caly czas mysle ze Tobie wystarcza to co masz i po prostu nikt CIe nie przekona , bo faktycznie po co w tym wypadku wydawac kase. Ale jezeli tak jest to powiedz, bo dyskusja nei ma sensu, kazdy wie swoje. A porownywanie Nforce2 i kt266 nadal IMO nei ma anjmneijszego sensu.

kurde czlowieku mylisz pojecia i majaczysz

fsb200 na kt266 jest nieosiagalne

na kt266a tylko epox wyciaga fsb200 ,abit zbliza sie

na kt133 bez a fsb150 to bylby hit na skale swiatowa ,moj wynik 125 nalezy do najwyzszych

8kha+ ma wiecej opcji o/c niz Shuttle nf2 ultra ,wiec jakos to porownac sie da

fsb250 na nf2 nie da sie zrobic synchro bez pamieci za majatek

wcale nie wystarcza mi tak bardzo kt266a ,myslalem nad zmiana na kt333ce w wykonaniu Abita (KD7-E) ,moze kiedys oplaci mi sie kupic kt600 -jezeli bede potrzebowal SATA ,dwieku 5.1 ,zasilania procka z 12v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no teraz to ty sie czepiasz. Napisalem 266 ale mam na mysli 266a a co do kt133 to zareczam ci ze asus A7V na kingstonach 133 to potrafil, czy do konca stabilnie to juz inna sprawa. NAtomiast z tym 125mhz to jzu chbya znacznie przesadzasz i sam majaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem płytę dla karty dźwiękowej :)

Pokaż mi kartę dźwiękową, z możliwością kodowania do DD.

A tłuka sobie wypraszam.

Czyli kupując płytę nie sugerowałeś się jej możliwościami (stabilność, wydajność) tylko tym aby miała na pokładzie SS (tylko dlatego że koduje w locie DD)

 

Powiem ci tylko tyle dla mnie ważne jest mobo a nie dodatek w postaci SS

a jakby tak SS był tylko w płytach kt333 albo 233 to też byś kupił. w sumie to i tak gadamy o niczym bo nforce2 to na razie najwydajniejsze mobo z SS pod AMD wiec takie gdybanie nie ma sensu.

 

A za tłuka sorry może rzeczywiscie troche przesadziłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po co sie kłucić która płyta ile pojedzie synchro czy asynchro, 125 czy 250FSB.

 

Mam propozycje nich kazdy zrobi sobie CCR Benchmark i wtedy bedzie wiadomo. Tem test bada wydajnosc samego, mobo, pamieci, i cpu.

http://www.dzikie.net/ccr/wyniki.php

 

PS. Przy okazji się pochwale, moj wynik jest 2 na liście :) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra poza Wawelskim ilu z was naprawdę wykorzystuje to co wyróżnia SoundStorma czyli DolbyDigital - czyli ilu z was wykorzystuje wyjście cyfrowe. Ilu z was ma do tego odpowiednie głośniki. To tyle w temacie podniecania się SS.

 

co do podniecania się (niezdrowego) odnośnie DualDDR to już niejednokrotnie pisałem jakie jest moje zdanie w tym temacie czyli :lol:

 

co do nforce2 i viaKT600 - patrzcie na ceny jednych i drugich, ale najlepiej tego samego producenta. Ile kosztuje płyta na Nforce2 i co oferuje a ile kosztuje Kt600 i jakie ma wyposażenie. Czyli stosunek ceny do wydajności i wyposażenia

 

Nforce2 jest najwydajniejszym obecnie rozwiązaniem, ale to nie znaczy ze jedynym dobrym bo te róznice wydajności są tylko widoczne dla maniaków cyferek po przecinku

 

zresztą każdy kupi to co chce albo ale raczej cześciej to na co go stać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale Wy macie problemy... Spójrzcie może na temat topicu... bo z KT600 zrobiło sie Kt266A... :-)

dobra koniec z tematem kt266a

mamy nowy temat : jakie max fsb wyciagaly plyty na kt133 bezA

na poczatku asus wyciskal podobno najwiecej bo 115 ,moj abit na seryjnym biosie tez stukal 115 ,na najnowszym 125 i ani jednego wiecej (z Athlonem XP B0)

niewmozliwe jest zeby ten chipset poszedl na 150 ,tak jak KX133 nie pojdzie i AMD 750

dopiero KT133A chodzil wogole na fsb133 i powyzej (epox nawet 166 )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mistrzu OC musze Cie rozczarowac. wykopalem moje stare posty

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=184...ghlight=#184324

 

Odkopalem je z samego poczatku , jak jeszce nie mialem polowy tej wiedzy o OC co mam teraz. Wtedy i teraz nie mam zamiaru klamac. Bylem przed kupnem kingsotonow. Wiec albo mialem jakis jak to mowisz wyjatkowy egzemplarz na swiatowa skale ASUSA A7V , albo ktos tu ma manie wyzszosci. Uwazam temat za zakonczony.

 

 

ps. dodam ze to bylo synchro, zeby nie bylo watpliwoscim, natomiast potem troche ukruszylem tego athlona i wyniki zaczely sie sypac, nastepnie zajebalem radiatorem :-) i tyle mi zostalo ze starego sprzetu.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to mistrzu OC musze Cie rozczarowac. wykopalem moje stare posty

 

http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?p=184...ghlight=#184324

 

Odkopalem je z  samego poczatku , jak jeszce nie mialem polowy tej wiedzy o OC co mam teraz. Wtedy i teraz nie mam zamiaru klamac. Bylem przed kupnem kingsotonow. Wiec albo mialem jakis jak to mowisz wyjatkowy egzemplarz na swiatowa skale ASUSA A7V , albo ktos tu ma manie wyzszosci. Uwazam temat za zakonczony. 

 

 

ps. dodam ze to bylo synchro, zeby nie bylo watpliwoscim, natomiast potem troche ukruszylem tego athlona i wyniki zaczely sie sypac, nastepnie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> radiatorem :-) i tyle mi zostalo ze starego sprzetu.

 

Pozdrawiam

w tym topiku nie ma zadnej informacji o tym ze pusciles Asusa A7V na fsb150

jeszcze raz mowie ze to niewykonalne i albo miales A7V133 ,albo najnowsza rewizje A7V ,ktory mogl miec chipset kt133a ze sztucznie wycieta obsluga fsb133 (via pokazala na przykladzie kt333ce ze takie rzeczy robi)

nie mam zadnej mani wyzszosci ,to nie ja osiagnalem 125MHz na kt133 tylko Abit i to z XP ,z duronem lub T-birdem wcale mogl tyle nie pojsc (specjalnie jeszcze sprawdze z duronem)

pamieci mi ida na 150MHz cl2 ,wiec nie ograniczaja

teraz temat uwazam za zakonczony - nie lubie niedomowien,na przyszlosc dokladnie sprawdz jaki sprzet posiadasz zanim palniesz jakas ...hmm ,nieprawde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak do tematu to wczesniej jezdzilem na kt133/266/333/400 a jak wskoczylem na nf2 to zobacylem dopiero co to jest chipset , kt600 nie uzywalem wiec na temat tego chipa nic nie powiem , a nf2 mam  od miecha i jest bajka stabilnie, wydajnie takie mozliwosci ustawien w biosie ze szok

to czesto plyty zmieniasz :lol:

 

wypowiedzi broniace nf2 w przytlaczajacej liczbie :D

to moze tylko swiadczyc o rzeczywistych problemach z tym chipsetem :P

 

a wracajac do tematu to:

SS to zaden plus nf2 - chyba ze ktos wskaze choc jedna osobe na forum korzystajaca z tego dwieku

nf2 ma problemy z win98se ,kontroler dyskow nie instaluje sie i nie mozna zainstalowac sterownika z cdromu - maslo maslane ,przypadek Shuttle 400 Ultra

roznice w wydajnosci chipsetow sa marginalne i nikt nie odczuje zadnego kopa po przesiadce z kt266a na kt600 ani nf2 (mialem maly dylemacik i go rozwiazalem)

SATA na 8237 jest lepszy niz na nf2

kt600 mniej wymagajay odnosnie pamieci

zablokowane PCI przydatne tylko powyzej fsb240 ,wiec nf2 lepiej sobie radzi z max o/c - chociaz i tak sa to granice kontrolerow pamieci

zablokowane AGP przydatne do nowych kart nie wytrzymujacych agp>75

 

generalnie na tanszym i lepiej wyposazonym kt600 procka podkreci sie tak samo ,za to na nf2 uzyska sie wyzsza wydajnosc przy max wyciagnieciu FSB ,do czego jednak potrzeba bardzo drogich pamieci

Używasm SS. Pozatym. Msi k7n2 ilsr pamiątki wsadzałem noname i firmowe żadnych problemów. Teraz mam KS w dual chanel tydzień temu dałem 2 kostki noname i problemu niebyło. Komp działa mi po 14 godzin bez resetu zero zwiech. Co do Via wydajność niższa o 10 % od nf2. Pracowalem u kumpla na mobo msi z kt600 i niepodobalo się mi. Pozatym kolejna vojna via versus nf2??:) oj maniacy z was

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się żywot Briana i Monty Python (co nam dali Rzymianie) ;)

 

Co, poza SS, dual channel, wyższą wydajnością, niezależnym taktowaniem AGP i PCI, i dopracowaniem konstrukcji i jeszcze kilkoma drobiazgami przemawia za nForce?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak do tematu to wczesniej jezdzilem na kt133/266/333/400 a jak wskoczylem na nf2 to zobacylem dopiero co to jest chipset , kt600 nie uzywalem wiec na temat tego chipa nic nie powiem , a nf2 mam  od miecha i jest bajka stabilnie, wydajnie takie mozliwosci ustawien w biosie ze szok

to czesto plyty zmieniasz :lol:

 

wypowiedzi broniace nf2 w przytlaczajacej liczbie :D

to moze tylko swiadczyc o rzeczywistych problemach z tym chipsetem :P

 

a wracajac do tematu to:

SS to zaden plus nf2 - chyba ze ktos wskaze choc jedna osobe na forum korzystajaca z tego dwieku

nf2 ma problemy z win98se ,kontroler dyskow nie instaluje sie i nie mozna zainstalowac sterownika z cdromu - maslo maslane ,przypadek Shuttle 400 Ultra

roznice w wydajnosci chipsetow sa marginalne i nikt nie odczuje zadnego kopa po przesiadce z kt266a na kt600 ani nf2 (mialem maly dylemacik i go rozwiazalem)

SATA na 8237 jest lepszy niz na nf2

kt600 mniej wymagajay odnosnie pamieci

zablokowane PCI przydatne tylko powyzej fsb240 ,wiec nf2 lepiej sobie radzi z max o/c - chociaz i tak sa to granice kontrolerow pamieci

zablokowane AGP przydatne do nowych kart nie wytrzymujacych agp>75

 

generalnie na tanszym i lepiej wyposazonym kt600 procka podkreci sie tak samo ,za to na nf2 uzyska sie wyzsza wydajnosc przy max wyciagnieciu FSB ,do czego jednak potrzeba bardzo drogich pamieci

Używasm SS. Pozatym. Msi k7n2 ilsr pamiątki wsadzałem noname i firmowe żadnych problemów. Teraz mam KS w dual chanel tydzień temu dałem 2 kostki noname i problemu niebyło. Komp działa mi po 14 godzin bez resetu zero zwiech. Co do Via wydajność niższa o 10 % od nf2. Pracowalem u kumpla na mobo msi z kt600 i niepodobalo się mi. Pozatym kolejna vojna via versus nf2??:) oj maniacy z was

takiej roznicy to nawet w Sandrze w przepustowosci pamieci nie ma ,wiec w czym moze zaistniec taka roznica???

chyba ze chodzi ci o roznice via kt266 bez A vs. nf2 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypomina mi się żywot Briana i Monty Python (co nam dali Rzymianie) ;)

 

Co, poza SS, dual channel, wyższą wydajnością, niezależnym taktowaniem AGP i PCI, i dopracowaniem konstrukcji i jeszcze kilkoma drobiazgami przemawia za nForce?? ;)

i cena wzieta z kosmosu w stosunku do konkurencji

 

skoro uwazasz ze niezalezne taktowanie agp i pci wynalazla NV to jeszcze sie doucz ,bo nawet na socketA to samo ma ECS (i to lepiej rozwiazane niz nv)

a jeszcze inne platformy istnieja poza sA

plyty na nf2 rzeczywiscie byly bardzo dopracowane ,zwlaszcza 8rda+ v1.0 ,abit nf7 v1.0 ,wszelkie asusy ,soltek frn-l :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KGB

A jakie chipsety produkuje ECS??

 

A co do cen - wersje płyt na nForce i KT600 o podobnym wyposażeniu są bardzo podobne - różnice kilkunastu, max kilkudziesięciu PLN.

A za dodatkowe wyposażenie, którego do KT600 nie można dostać czasami za żadne pieniądze (jak choćby możliwość kodowania do DD) dopłata 100-150PLN to bardzo małe pieniądze (choćby Epox 8RGA+ za 589PLN).

 

Co do niezależnego taktowania - napisałem, że NF to ma, a KT600 nie. Ciągle zbaczasz z tematu. Przed wysłaniem posta przeczytaj topic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym topiku nie ma zadnej informacji o tym ze pusciles Asusa A7V na fsb150

jeszcze raz mowie ze to niewykonalne i albo miales A7V133 ,albo najnowsza rewizje A7V ,ktory mogl miec chipset kt133a ze sztucznie wycieta obsluga fsb133 (via pokazala na przykladzie kt333ce ze takie rzeczy robi)

nie mam zadnej mani wyzszosci ,to nie ja osiagnalem 125MHz na kt133 tylko Abit i to z XP ,z duronem lub T-birdem wcale mogl tyle nie pojsc (specjalnie jeszcze sprawdze z duronem)

pamieci mi ida na 150MHz cl2 ,wiec nie ograniczaja

teraz temat uwazam za zakonczony - nie lubie niedomowien,na przyszlosc dokladnie sprawdz jaki sprzet posiadasz zanim palniesz jakas ...hmm ,nieprawde

przepraszam ale jest informacja o fsbp onad 130. Natomiast Ty twierdziles ze miales 125 i to juz bylo super wysoko. Poa trym koncze sledzic ten watek bo tak jak wawelski slusznie zauwazyl, kazdy wie swoje i nigdy nie dojzdiemy do porozumienia , a co najwyzej dostane nerwowej choroby :-). Pozdrawiam, zycze milego dnia :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tak do tematu to wczesniej jezdzilem na kt133/266/333/400 a jak wskoczylem na nf2 to zobacylem dopiero co to jest chipset , kt600 nie uzywalem wiec na temat tego chipa nic nie powiem , a nf2 mam  od miecha i jest bajka stabilnie, wydajnie takie mozliwosci ustawien w biosie ze szok

to czesto plyty zmieniasz :lol:

 

wypowiedzi broniace nf2 w przytlaczajacej liczbie :D

to moze tylko swiadczyc o rzeczywistych problemach z tym chipsetem :P

 

a wracajac do tematu to:

SS to zaden plus nf2 - chyba ze ktos wskaze choc jedna osobe na forum korzystajaca z tego dwieku

nf2 ma problemy z win98se ,kontroler dyskow nie instaluje sie i nie mozna zainstalowac sterownika z cdromu - maslo maslane ,przypadek Shuttle 400 Ultra

roznice w wydajnosci chipsetow sa marginalne i nikt nie odczuje zadnego kopa po przesiadce z kt266a na kt600 ani nf2 (mialem maly dylemacik i go rozwiazalem)

SATA na 8237 jest lepszy niz na nf2

kt600 mniej wymagajay odnosnie pamieci

zablokowane PCI przydatne tylko powyzej fsb240 ,wiec nf2 lepiej sobie radzi z max o/c - chociaz i tak sa to granice kontrolerow pamieci

zablokowane AGP przydatne do nowych kart nie wytrzymujacych agp>75

 

generalnie na tanszym i lepiej wyposazonym kt600 procka podkreci sie tak samo ,za to na nf2 uzyska sie wyzsza wydajnosc przy max wyciagnieciu FSB ,do czego jednak potrzeba bardzo drogich pamieci

Używasm SS. Pozatym. Msi k7n2 ilsr pamiątki wsadzałem noname i firmowe żadnych problemów. Teraz mam KS w dual chanel tydzień temu dałem 2 kostki noname i problemu niebyło. Komp działa mi po 14 godzin bez resetu zero zwiech. Co do Via wydajność niższa o 10 % od nf2. Pracowalem u kumpla na mobo msi z kt600 i niepodobalo się mi. Pozatym kolejna vojna via versus nf2??:) oj maniacy z was

takiej roznicy to nawet w Sandrze w przepustowosci pamieci nie ma ,wiec w czym moze zaistniec taka roznica???

chyba ze chodzi ci o roznice via kt266 bez A vs. nf2 :lol:

 

kt 600 o 10 minut dłużej robił dekodowanie filmu od nf2 msi k7n2 delta ilsr. POrocek 2500 na obu i pamięć 512 na obu. Film ten sam więc jak to wyjaśnicie? kodeki te same .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co spierac sie z kolega KGB poniewaz wszyscy jestesmy frajerami ze zainwestowalismy w sprzet bo przeciez i tak starcza plyta na kt266a + kryo , nie wiem tylko po co mu pamieci ddr 333

zainwestowac to mozna w sprzet geodezyjny ,albo podnosnik do samochodow

wydatek pieniedzy na komputer to nie jest bynajmniej inwestycja

to moja wina ze gram glownie w CS i na tym KYRO i kt133 mam 100fps ,mniej to za malo w CSie ,wiecej nie wyswietli

a moze moja wina ze potrafie cos sam zrobic i daze do rozwoju - lutuje Kyro ,lutuje epoxa ,poprawiam ,ale nie martw sie ,jak cos pojdzie nie tak to stac mnie na zakup nowej plyty lub grafy lub czegokolwiek z czesci

moze to ty zazdroscisz ze ja potrafie cos zrobic konkretnego z kt266a ,a ty nie potrafisz - musisz zmieniac sprzet co jedna generacje by byc na czasie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co spierac sie z kolega KGB poniewaz wszyscy jestesmy frajerami ze zainwestowalismy w sprzet bo przeciez i tak starcza plyta na kt266a + kryo , nie wiem tylko po co mu pamieci ddr 333

zainwestowac to mozna w sprzet geodezyjny ,albo podnosnik do samochodow

wydatek pieniedzy na komputer to nie jest bynajmniej inwestycja

to moja wina ze gram glownie w CS i na tym KYRO i kt133 mam 100fps ,mniej to za malo w CSie ,wiecej nie wyswietli

a moze moja wina ze potrafie cos sam zrobic i daze do rozwoju - lutuje Kyro ,lutuje epoxa ,poprawiam ,ale nie martw sie ,jak cos pojdzie nie tak to stac mnie na zakup nowej plyty lub grafy lub czegokolwiek z czesci

moze to ty zazdroscisz ze ja potrafie cos zrobic konkretnego z kt266a ,a ty nie potrafisz - musisz zmieniac sprzet co jedna generacje by byc na czasie

tak tak zazdroszcze takze sasiadowi bo jeszcze trzyma przy zyciu syrenke bosto i trabanta , ja inwestuje takze w swoja przyjemnosc jaka jest zapoznanie sie z roznymi produktami roznych producentow , a nie zatrzymanie na 1 modelu i wyciskanie z niego ostatnich sokow, jeden lubi pomarancze a inny jak mu nogi ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@KGB

A jakie chipsety produkuje ECS??

 

A co do cen - wersje płyt na nForce i KT600 o podobnym wyposażeniu są bardzo podobne - różnice kilkunastu, max kilkudziesięciu PLN.

.

ecs robi plytke na sis746 ktory ma zablokowane pci/agp

jak bys troche wnikl w temat to bys wiedzial ze zablokowac pci mozna na wiekszosci chipsetow ,wymaga to paru trikow ,z agp jest juz gorzej ,ale to zalezy od dobrej woli producenta chipsetu,a nie jakiejs magi w produkcji

nie wiem dlaczego tak podkreslasz blokowanie pci/agp skoro w twoim przypadku jest to zupelnie nieprzydatne

 

po drugie to dobrze ze via nie zablokowala pci/agp bo teraz jest roznorodnosc rozwiazan na rynku i mozna sobie wybrac: jeden lubi ogorki ,drugi ogrodnika corki :P

 

po trzecie bylem dzis na gieldzie: epox na nf2 (8rda3)najtanszy z dualem ,bez sieciowki i zadnych bajerow - najtaniej 355pln

epox kt600 (8kra2i) z siecia ,SATA -najtaniej 310pln

doplata do sieciowki w nf2 10pln ,ale juz wersja z SATA (gorszym niz via) to ok 450pln i wiecej

specjalnie dalem przyklad epoxa ,bo ma w biosie te same funkcje do o/c

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...