Skocz do zawartości
Artizpol

Wady i zalety nForce2 i KT600

Rekomendowane odpowiedzi

 

wiec nie wykorzystujesz mozliwosci swojego SS nawet w malej czesci

Ja wcale nie mówiłem ze wykorzstuje jej możliwości. A ty nie pytałeś o takich użytkowników :-).

a wlasnie ze pytalem :P

zobacz sobie na pierwszej stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KBM myslisz ze takim jestes specjalista w podkrecaniu bo na 1 plycie wyciognoles tyle to a tyle , no i rozwijasz sie bo przelutowales te swojo karte , a tak naprawde to tylko skopiowales to co gdzie indziej opisali , o jakim ty mowisz rozwoju kolego , inny powie ze nie ma po co zmieniac kompa bo mu do windy 3.11 pentium 75 to az zanadto :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainwestowac to mozna w sprzet geodezyjny ,albo podnosnik do samochodow

wydatek pieniedzy na komputer to nie jest bynajmniej inwestycja

to moja wina ze gram glownie w CS i na tym KYRO i kt133 mam 100fps ,mniej to za malo w CSie ,wiecej nie wyswietli

a moze moja wina ze potrafie cos sam zrobic i daze do rozwoju - lutuje Kyro ,lutuje epoxa ,poprawiam ,ale nie martw sie ,jak cos pojdzie nie tak to stac mnie na zakup nowej plyty lub grafy lub czegokolwiek z czesci

moze to ty zazdroscisz ze ja potrafie cos zrobic konkretnego z kt266a ,a ty nie potrafisz - musisz zmieniac sprzet co jedna generacje by byc na czasie

 

arghhh chcialem a nie moglem :D. To tez pisalem wczesniej ze ejzeli po prostu CI dobrze na tym sprzecie to fajnie, baw sie dalej. Nikt z cala pewnoscia Ci TEGO NIe ZAZDROSCI. Natomiast uslinie starasz sie nam wmowic ze WEDLUG CIEBIE nie awrto inwestowac w nforce bo kurde tobie CS chodzi plynnie i jak wykonasz 2 vmody mobo i 5 grafiki to sprzet jeszzce pociagnie pare latek. Cieszymy sie, wedlug Ciebie nie , wedlyug nas tak - warto sobie zainwestowac w nforce2 jezeli mnie stac, zamiast kisic sie na starym sprzecie, bo na nowym moge kombinowac dokladnie tak samo jak Ty, natomiast jeszce raz powtorze chodzi wtedy o zupelnei inna wydajnosc z ktora kt266a z cala pewnoscia rownac sie nie moze. A W przeciwienstwie do Ciebie mamy widocznie wieksze wymagania niz CS. Ja tez mam kupe frajdy przy modyfikacji kompa, vmodowaniu grafy , czy OC, ale nikt tutaj slowa nie powiedzial ze czegokolwiek zazdrosci. A moze to ty zazdroscisz ze mamy nforce2 , a ty siedisz na kyro i kt266a i dlatego jestes taki upierdliwy co???? Ciekawe ile tak mozna.... 8O :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KBM myslisz ze takim jestes specjalista w podkrecaniu bo na 1 plycie wyciognoles tyle to a tyle , no i rozwijasz sie bo przelutowales te swojo karte , a tak naprawde to tylko skopiowales to co gdzie indziej opisali , o jakim ty mowisz rozwoju kolego , inny powie ze nie ma po co zmieniac kompa bo mu do windy 3.11 pentium 75 to az zanadto  :lol:  :lol:  :lol:

czlowieku nie pograzaja sie

ty naprawde nie rozumiesz sensu mojej pierwszej wypowiedzi

ja mam do czynienia z nowym sprzetem ,nawet troche pospepuje nie fer w stosunku do kumpli: jednemu doradze nf2 ,drugiemu kt600,400 ,Abita,Epoxa,Solteka

po tym wlasnie doszedlem do tego ze nie mam co forsy wydawac na przesiadke z kt266a w wykonaniu Epoxa (nie msi,ecs,gb i inne shity)

 

TOTAL LOL :lol:

skopiowalem cos z sieci co dotyczylo vmoda Kyro 1 :lol: :lol: :lol:

jak mi znajdziesz opis vmoda Kyro 1 Hercules datowany na rok 2002 (opis) to masz u mnie 100pln :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wiec nie wykorzystujesz mozliwosci swojego SS nawet w malej czesci

Ja wcale nie mówiłem ze wykorzstuje jej możliwości. A ty nie pytałeś o takich użytkowników :-).

a wlasnie ze pytalem :P

zobacz sobie na pierwszej stronie

SS to zaden plus nf2 - chyba ze ktos wskaze choc jedna osobe na forum korzystajaca z tego dwieku

Ja tu nie widzę aby było napisane o użytkownikach w pełni korzystających z SS :-D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

wiec nie wykorzystujesz mozliwosci swojego SS nawet w malej czesci

Ja wcale nie mówiłem ze wykorzstuje jej możliwości. A ty nie pytałeś o takich użytkowników :-).

a wlasnie ze pytalem :P

zobacz sobie na pierwszej stronie

SS to zaden plus nf2 - chyba ze ktos wskaze choc jedna osobe na forum korzystajaca z tego dwieku

Ja tu nie widzę aby było napisane o użytkownikach w pełni korzystających z SS :-D.

to chyba logiczne ze chodzi o pelne wykorzystanie,bo skoro

np. SS rozni sie tylko kodowaniem DD ,ktorego nie ma AC97 to nie podlaczajac dekodera DD tylko zwykle glosniki uzywasz faktycznie tylko AC97 a reszty SS jakby nie bylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KBM myslisz ze takim jestes specjalista w podkrecaniu bo na 1 plycie wyciognoles tyle to a tyle , no i rozwijasz sie bo przelutowales te swojo karte , a tak naprawde to tylko skopiowales to co gdzie indziej opisali , o jakim ty mowisz rozwoju kolego , inny powie ze nie ma po co zmieniac kompa bo mu do windy 3.11 pentium 75 to az zanadto  :lol:  :lol:  :lol:

czlowieku nie pograzaja sie

ty naprawde nie rozumiesz sensu mojej pierwszej wypowiedzi

ja mam do czynienia z nowym sprzetem ,nawet troche pospepuje nie fer w stosunku do kumpli: jednemu doradze nf2 ,drugiemu kt600,400 ,Abita,Epoxa,Solteka

po tym wlasnie doszedlem do tego ze nie mam co forsy wydawac na przesiadke z kt266a w wykonaniu Epoxa (nie msi,ecs,gb i inne shity)

 

TOTAL LOL :lol:

skopiowalem cos z sieci co dotyczylo vmoda Kyro 1 :lol: :lol: :lol:

jak mi znajdziesz opis vmoda Kyro 1 Hercules datowany na rok 2002 (opis) to masz u mnie 100pln :P

a gdzie ja napisalem ze z sieci sciognoles schemat , moze ci go jakis znajomy elektronik podal , bo raczej taki LAMER ktory twierdzi ze nie ma naprawde zadnej roznicy pomiedzy kt266a a nf2 to sam do tego nie doszedl , a moze to tobie zal du-pe sciska ze sie pocic mosisz z tymi antykami a kto inny ma wiekszo wydajnosc zmieniajac pare ustawien w biosie lub sterach(chodzi mi tu o twoich kolegow co to biora raz kt600 a kiedy indziej nf2 a ty ciogle na tym codzie siedzisz i kwiczysz,zaraz bedziesz twierdzil ze ten twoj epox to napewno bardziej wypas sprzet niz nowy MSI, GIGABYTE ,ECS albo inny szajs ,jak ty to okresliles co ? tu bym uwazal jak mowisz bo wiele osob kopilo ten ''szajs''i napewno im sie nie spodoba ze ktos tak okresla to co Im daje przyjemnosc ) ,

co ci dal ten vmod kolezko skok z 20 klatek na 22 ? jak grasz tylko w CS to po co ci taki wykrecony proc co ?

ja wole zmodowac moja obudowe ,zalozyc na grafe wicherek z proca i wyciszyc kompa tak ze na AC chodzi rownie cicho jak niejeden komp z WC i miec przy tym nieporownywalnie wiekszo wydajnosc niz jakis LOL NIESKONCZONY na swoim antyku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz lopatologicznie:

nie musze siedziec na swoim obecnym sprzecie ,moge sobie kupic nowa plyte za 400pln - w tej cenie mam do wyboru kazdy chipset i kazdego producenta plyt

ale tego nie robie bo potrafie zrobic cos sam i moje WC wcale nie cierpi na brak roboty z powodu wspolpracy z nienajnowszymi grzejnikami

vmoda na moja karte sam wymyslilem ,wiec teraz lamerzy sa lepsi od ciebie - znaczy ze jestes lagerem

 

swoja wypowiedzia jasno dales do zrozumienia ze cena jest dla ciebie najwazniejsza zarowno tutaj jak i topiku o drukarkach,wiec gardzisz kims kogo nie stac na sprzet ktory ty posiadasz ,a ktos ze sprzetem lepszym od twojego budzi w tobie respekt - bardzo proste myslenie

 

nazwalem shitem to co uwazam za shit (mialem do czynienia to wiem) i malo mnie obchodzi ze to ktos kupuje ,to jego sprawa

nie bede siedzial cicho tylko dlatego ze nowy msi jest drozszy od mojego dwuletniego epoxa - wedlug ciebie powinienem skulic ogon ,

ale to wynika z twojej postawy o ktorej pisalem wyzej i szczerze mowiac nie obchodzi mnie zbytnio

bedziesz mial ciezkie zycie ,wiec zycze ci duzo pieniedzy w zyciu bys nie musial kulic ogona

bez odbioru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz lopatologicznie:

nie musze siedziec na swoim obecnym sprzecie ,moge sobie kupic nowa plyte za 400pln - w tej cenie mam do wyboru kazdy chipset i kazdego producenta plyt

ale tego nie robie bo potrafie zrobic cos sam i moje WC wcale nie cierpi na brak roboty z powodu wspolpracy z nienajnowszymi grzejnikami

vmoda na moja karte sam wymyslilem ,wiec teraz lamerzy sa lepsi od ciebie - znaczy ze jestes lagerem

 

swoja wypowiedzia jasno dales do zrozumienia ze cena jest dla ciebie najwazniejsza zarowno tutaj jak i topiku o drukarkach,wiec gardzisz kims kogo nie stac na sprzet ktory ty posiadasz ,a ktos ze sprzetem lepszym od twojego budzi w tobie respekt - bardzo proste myslenie

 

nazwalem shitem to co uwazam za shit (mialem do czynienia to wiem) i malo mnie obchodzi ze to ktos kupuje ,to jego sprawa

nie bede siedzial cicho tylko dlatego ze nowy msi jest drozszy od mojego dwuletniego epoxa - wedlug ciebie powinienem skulic ogon ,

ale to wynika z twojej postawy o ktorej pisalem wyzej i szczerze mowiac nie obchodzi mnie zbytnio

bedziesz mial ciezkie zycie ,wiec zycze ci duzo pieniedzy w zyciu bys nie musial kulic ogona

bez odbioru

chlopie ale jestes BLAZNEM , mi nie chodzi o to ze cos jest tansze a cos jest drozsze tylko o to co jest mniej a co bardziej wydajne , a takich laikow jak ty co za pare groszy se w d.... gwozdzi nasypia ,to juz mam dosyc , bedzie sie jeden z drugim upieral ze z kt266a wyciognie wiecej niz kto inny z kt600 czy nf2 i nie ma sensu na zmiany, albo ze drukarka za 200 czy 300 zl bedzie se rysonki na biurko drukowal , do tego niech se kopi drukarke za 100zl albo kredki no ewentualnie komplet nalepek ,

jak bym tak na cene patrzal to bym sobie kupil radeona9600 albo fx5600 bo to musza byc super grafy przy mojej , albo bez chifteca420wat bym nie przezyl

jak jestes takim specem to se kup 486 i do oglodania divixow go przystosuj moze jakis vmod ktory SAM wymyslisz pomoze :lol:

a tak dla twojej wiadomosci to pozwalam ci mowic do mnie lager frajer i cokolwiek sobie ubzdurasz , bo NIC dla mnie nie znaczy twoja opinia ,to tak jak bym sie mial przejmowac czy jakis kundel szcza na opone mojego auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak juz chodzi o temat drukarek oto twoja wypowiedz z tamtego tematu

zeby zdjecia drukowac to trzeba min ok 500pln wylozyc

chyba ze taka wyprzedaz jak a Auchanie nie trafi (Z55SE)

zmieniasz zeznania czesto widze , ponoc nic od ceny nie zalezy :lol: :lol: :lol:

swoja droga jak by tak bylo rzeczywiscie to mietek albo bm-ka by byly tansze od fiacikow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak juz chodzi o temat drukarek oto twoja wypowiedz z tamtego tematu

zeby zdjecia drukowac to trzeba min ok 500pln wylozyc

chyba ze taka wyprzedaz jak a Auchanie nie trafi (Z55SE)

zmieniasz zeznania czesto widze , ponoc nic od ceny nie zalezy :lol: :lol: :lol:

swoja droga jak by tak bylo rzeczywiscie to mietek albo bm-ka by byly tansze od fiacikow

chodzi o nowe modele drukarek w okreslonych cenach,ale drukarka

ktora rok temu kosztowala wiecej ,a teraz z racji degradacji pozycji na rynku kosztuje mniej tez sobie doskonale poradzi - z jednego prostego powodu - w mechanizmie malo sie zmienilo ,najczescie poprostu drukuje szybciej i tylko tyle ,ale zeby to wiedziec to trzeba przyjzec sie dokladnie mechanizmom drukarki,a nie tylko cenom :lol:

i nie do tego watku odpowiedz napisales ,a przez ciebie ja tez popelnilem ten sam blad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy kontynuowanie tu tej kłótni ma sens? Jeśli już - to kłóćcie się chociaż o to, czy lepsze jest kt600 czy nF2 - będzie przynajmniej zgodne z tematem.

1.niezauwazyles ze klotnia wygasla 2 dni temu :)

2. niezuwazyles takze ze klocilismy sie o przewage kt 266a nad nf2 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie akurat zauważyłem, dlatego prosiłem, żebyście zmienili temat kłótni... tzn. dyskusji :) A w ogóle to myślałem, że zrobiliście sobie tylko przerwę i przygotowujecie dalsze inwektywy :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To drugie akurat zauważyłem, dlatego prosiłem, żebyście zmienili temat kłótni... tzn. dyskusji :) A w ogóle to myślałem, że zrobiliście sobie tylko przerwę i przygotowujecie dalsze inwektywy :wink:

no ja jestem gotowy :twisted: :twisted: ale cos przeciwnik spi , a z tematem to myslalem ze ci chodzi o te drukarki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo kieruje do Andrzeja

niema czego kierować do mnie, bo wystarczy przeczytać to co napisałem, i spojrzeć na mój konfig. To nie jest sprzęt do grania i w moim przypadku przesiadka z kt266a na nf2 lub kt600 jest bezsensownym wydawaniem pieniędzy (które musze sam zarobić). Zamiast kupić nową płytę, po zmianie której nie odczułby wielkiej różnicy( wartej tych pieniędzy) wolałem kupić kartę dźwiękową terrateca na układzie envy24, i tu widzę(słyszę) ogromną różnicę. Oczywiście życzę wszystkim aby nas było stać na wymianę sprzętu, podzespołów, za każdym razem gdy pojawi się coś nowego.

hej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo kieruje do Andrzeja

niema czego kierować do mnie, bo wystarczy przeczytać to co napisałem, i spojrzeć na mój konfig. To nie jest sprzęt do grania i w moim przypadku przesiadka z kt266a na nf2 lub kt600 jest bezsensownym wydawaniem pieniędzy (które musze sam zarobić). Zamiast kupić nową płytę, po zmianie której nie odczułby wielkiej różnicy( wartej tych pieniędzy) wolałem kupić kartę dźwiękową terrateca na układzie envy24, i tu widzę(słyszę) ogromną różnicę. Oczywiście życzę wszystkim aby nas było stać na wymianę sprzętu, podzespołów, za każdym razem gdy pojawi się coś nowego.

hej

i to sie zgadza Andrzejku , jesli komus nie jest potrzebne cos to inwestuje w to co mu sie przyda , zalozyciel postu pytal jakie sa roznice pomiedzy kt600 a nf2 , nie pytal czy mu sie to przyda czy nie , albo nie okreslil ze bedzie kompa do sluchania muzy uzywal , a niektore osoby juz zalozyly ze tak bedzie i niewarto kupowac nic powyzej kt266a ,mnie poprostu wydaje sie ze nie jest to zgodne z prawda i nf2 posiada wiele atutow ktore go wyrozniaja ponad ten i nastepne chipsety firmy VIA czy nawet ponad kt600 to nie wiem ale ponad kt400 napewno (wiem to z wlasnego doswiadczenia)

nie chce sie z nikim klucic , to prawda ze jednemu wystarczy fiat seicento a innemu potrzeba fiata stilo ,ale przesada jest jak kto twiedzi ze seicento jest lepsze od stilo bo mniej pali np. ,to sa rozne klasy sprzetu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf2 to wielki krok marketingowy NV

nie popelnili bledu z nf1 i odnisli sukces

zlepili obsluge dwukanalowa pamieci - patent ALI

dzwiek z konsoli - M$

blokade pci/agp - lamer power

 

i ludzie kupuja bo zachecono ich minimalnie wieksza wydajnoscia (jak kazdy nowszy chipset) i tym razem znosna cena

 

a prawda jest taka:

dualDDR nic nie daje w EV6 ,przewaga polega na lepszym kontrolerze pamieci (doswiadczenie w kartach graficznych sie przydalo)

z dzwieku korzysta marginalny odsetek urzytkownikow

wiekszosc nabywcow nie wie co to mnoznik,o o/c nie wspominajac

ogromna wiekszosc tych co kreci to nie przekracza fsb230 ,wiec po co im blokada pci/agp

 

podsumowujac: produkt dla waskiej grupy odbiorcow ,ktorzy sa w stanie (rowniez finansowo) go wykorzystac

dla kogos kto ni potrzebuje pier.dol oferowanych przez nf2 powinno byc szkoda 50pln wiecej wydanych na plyte z nim na pokladzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf2 to wielki krok marketingowy NV

nie popelnili bledu z nf1 i odnisli sukces

zlepili obsluge dwukanalowa pamieci - patent ALI

dzwiek z konsoli - M$

blokade pci/agp - lamer power

 

i ludzie kupuja bo zachecono ich minimalnie wieksza wydajnoscia (jak kazdy nowszy chipset) i tym razem znosna cena

 

a prawda jest taka:

dualDDR nic nie daje w EV6 ,przewaga polega na lepszym kontrolerze pamieci (doswiadczenie w kartach graficznych sie przydalo)

z dzwieku korzysta marginalny odsetek urzytkownikow

wiekszosc nabywcow nie wie co to mnoznik,o o/c nie wspominajac

ogromna wiekszosc tych co kreci to nie przekracza fsb230 ,wiec po co im blokada pci/agp

 

podsumowujac: produkt dla waskiej grupy odbiorcow ,ktorzy sa w stanie (rowniez finansowo) go wykorzystac

dla kogos kto ni potrzebuje pier.dol oferowanych przez nf2 powinno byc szkoda 50pln wiecej wydanych na plyte z nim na pokladzie

KGB z tego co pamietam od poczatku byles przeciwny nf2 :? nie widze rzadnych konkretnych powodow. Ciagle tylko jakie to nf2 zle bo ma blokade PCI/AGP jaki to SS zly i ze korzysta z niego marginalna ilosc uzytkownikow. Mylisz sie kolego wiele osob zrezygnowalo z Livea dla SS (coprawda sam bym tego nie zrobil) poza tym dzwiek z chipsetow VIA moze mu stopki wachac bo niestety taka prawda. Fakt faktem ze do profesjonalizmu mu ciagle daleko ale mniejszy wykorzystanie CPU, ladniejszy, czystszy , glebszy dzwiek jak dla mnie (czlowieka ktory nie przy wiazuje az tak duzej wagi do dzwieku) wystarczajace w zupelnosci. Locked PCI bus kiedy lecisz na fsb 200+ no dobra 220/230+ to naprawde przydatna funkcja i znowu z kolei wydajnosc pamieci wtedy nie bagatelna i nie koniecznie musi byc LAMER POWER (jak Ty to mowisz) bo czesto trza niezle namodzic (w doslownym tego slowa znaczeniu) zeby takowe fsb uzyskiwac. Dual DDR fakt pomylka, totalna pomylka i ewidentny chwyt marketingowy ale kto ich nie ma :?: Stabilnosc niestety porownujac chipsety VIA KTxxx z nf2 ma lepsza stabilnosc a przy tym lepsza wydajnosc (minimalna bo minmalna ale lepsza) glownie chodzi mi o bledy typu "wystapil krytyczny wyjatek..." nie wywala ich nawet mimo tak wysokich fsb. nf2 Twoim zdaniem to jeden wielki chwyt marketingowy to lepiej zobacz co robi VIA... Reasumujac to sorry ale mysle ze wiekszosc Twoich uwag jest przesadzona i troszeczke niedorzeczna. Moze kiedy mialbys mobo na tymze chipsecie docenilbys zalety nf2 a nie wytykal tylko jego wady ktore kazdy z chipsetow posiada (zeby tylko tyle) :!:

pzdr

Lagier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf2 to wielki krok marketingowy NV

nie popelnili bledu z nf1 i odnisli sukces

zlepili obsluge dwukanalowa pamieci - patent ALI

dzwiek z konsoli - M$

blokade pci/agp - lamer power

 

i ludzie kupuja bo zachecono ich minimalnie wieksza wydajnoscia (jak kazdy nowszy chipset) i tym razem znosna cena

 

a prawda jest taka:

dualDDR nic nie daje w EV6 ,przewaga polega na lepszym kontrolerze pamieci (doswiadczenie w kartach graficznych sie przydalo)

z dzwieku korzysta marginalny odsetek urzytkownikow

wiekszosc nabywcow nie wie co to mnoznik,o o/c nie wspominajac

ogromna wiekszosc tych co kreci to nie przekracza fsb230 ,wiec po co im blokada pci/agp

 

podsumowujac: produkt dla waskiej grupy odbiorcow ,ktorzy sa w stanie (rowniez finansowo) go wykorzystac

dla kogos kto ni potrzebuje pier.dol oferowanych przez nf2 powinno byc szkoda 50pln wiecej wydanych na plyte z nim na pokladzie

KGB z tego co pamietam od poczatku byles przeciwny nf2 :? nie widze rzadnych konkretnych powodow. Ciagle tylko jakie to nf2 zle bo ma blokade PCI/AGP jaki to SS zly i ze korzysta z niego marginalna ilosc uzytkownikow. Mylisz sie kolego wiele osob zrezygnowalo z Livea dla SS (coprawda sam bym tego nie zrobil) poza tym dzwiek z chipsetow VIA moze mu stopki wachac bo niestety taka prawda. Fakt faktem ze do profesjonalizmu mu ciagle daleko ale mniejszy wykorzystanie CPU, ladniejszy, czystszy , glebszy dzwiek jak dla mnie (czlowieka ktory nie przy wiazuje az tak duzej wagi do dzwieku) wystarczajace w zupelnosci. Locked PCI bus kiedy lecisz na fsb 200+ no dobra 220/230+ to naprawde przydatna funkcja i znowu z kolei wydajnosc pamieci wtedy nie bagatelna i nie koniecznie musi byc LAMER POWER (jak Ty to mowisz) bo czesto trza niezle namodzic (w doslownym tego slowa znaczeniu) zeby takowe fsb uzyskiwac. Dual DDR fakt pomylka, totalna pomylka i ewidentny chwyt marketingowy ale kto ich nie ma :?: Stabilnosc niestety porownujac chipsety VIA KTxxx z nf2 ma lepsza stabilnosc a przy tym lepsza wydajnosc (minimalna bo minmalna ale lepsza) glownie chodzi mi o bledy typu "wystapil krytyczny wyjatek..." nie wywala ich nawet mimo tak wysokich fsb. nf2 Twoim zdaniem to jeden wielki chwyt marketingowy to lepiej zobacz co robi VIA... Reasumujac to sorry ale mysle ze wiekszosc Twoich uwag jest przesadzona i troszeczke niedorzeczna. Moze kiedy mialbys mobo na tymze chipsecie docenilbys zalety nf2 a nie wytykal tylko jego wady ktore kazdy z chipsetow posiada (zeby tylko tyle) :!:

pzdr

Lagier

tak bylem od poczatku przeciwny nf2 wlasnie z wyzej wymienionych powodow i nie lubie gdy ktos chce mi wcisnac kity ,chodzby i produkt byl lepszy to nalezy zachowac umiar w jego reklamie ,bo mozna przejechac sie na takich uzytkownikach jak ja : zbyt duzo niespelnionych obietnic dziala na mnie odpychajaco

 

co do "lepszej stabilnosci" to bzdety gadasz bo taki burdel w sterownikach to za czasow MVP3 tylko widzialem

 

jak plyty z SS moga miec lepszy dzwiek jak zazwyczaj dysponuja kodekiem ALC650 ,a kt600 ALC655 ,nawet gdyby nie bylo roznic w dzwieku to ten na kt600 jest nowszy ,wiec tak czy siak ma przewage

caly czas zmierzam ze SS musi wysylac do urzadzenia odbiorczego sygnal cyfrowy ,a nie analogowy - rzeby mowic o lepszym dzwieku

 

moje ostatnie obcowanie z nf2 nie przekonalo mnie do tego chipsetu ,moze gdyby to byl epox lub abit i pamieci 466 sytuacja by sie zmienila ,ale poki co nie moge zmienic zdania co do oplacalnosci plyt na nf2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf2 to wielki krok marketingowy NV

nie popelnili bledu z nf1 i odnisli sukces

zlepili obsluge dwukanalowa pamieci - patent ALI

dzwiek z konsoli - M$

blokade pci/agp - lamer power

 

i ludzie kupuja bo zachecono ich minimalnie wieksza wydajnoscia (jak kazdy nowszy chipset) i tym razem znosna cena

 

a prawda jest taka:

dualDDR nic nie daje w EV6 ,przewaga polega na lepszym kontrolerze pamieci (doswiadczenie w kartach graficznych sie przydalo)

z dzwieku korzysta marginalny odsetek urzytkownikow

wiekszosc nabywcow nie wie co to mnoznik,o o/c nie wspominajac

ogromna wiekszosc tych co kreci to nie przekracza fsb230 ,wiec po co im blokada pci/agp

 

podsumowujac: produkt dla waskiej grupy odbiorcow ,ktorzy sa w stanie (rowniez finansowo) go wykorzystac

dla kogos kto ni potrzebuje pier.dol oferowanych przez nf2 powinno byc szkoda 50pln wiecej wydanych na plyte z nim na pokladzie

KGB z tego co pamietam od poczatku byles przeciwny nf2 :? nie widze rzadnych konkretnych powodow. Ciagle tylko jakie to nf2 zle bo ma blokade PCI/AGP jaki to SS zly i ze korzysta z niego marginalna ilosc uzytkownikow. Mylisz sie kolego wiele osob zrezygnowalo z Livea dla SS (coprawda sam bym tego nie zrobil) poza tym dzwiek z chipsetow VIA moze mu stopki wachac bo niestety taka prawda. Fakt faktem ze do profesjonalizmu mu ciagle daleko ale mniejszy wykorzystanie CPU, ladniejszy, czystszy , glebszy dzwiek jak dla mnie (czlowieka ktory nie przy wiazuje az tak duzej wagi do dzwieku) wystarczajace w zupelnosci. Locked PCI bus kiedy lecisz na fsb 200+ no dobra 220/230+ to naprawde przydatna funkcja i znowu z kolei wydajnosc pamieci wtedy nie bagatelna i nie koniecznie musi byc LAMER POWER (jak Ty to mowisz) bo czesto trza niezle namodzic (w doslownym tego slowa znaczeniu) zeby takowe fsb uzyskiwac. Dual DDR fakt pomylka, totalna pomylka i ewidentny chwyt marketingowy ale kto ich nie ma :?: Stabilnosc niestety porownujac chipsety VIA KTxxx z nf2 ma lepsza stabilnosc a przy tym lepsza wydajnosc (minimalna bo minmalna ale lepsza) glownie chodzi mi o bledy typu "wystapil krytyczny wyjatek..." nie wywala ich nawet mimo tak wysokich fsb. nf2 Twoim zdaniem to jeden wielki chwyt marketingowy to lepiej zobacz co robi VIA... Reasumujac to sorry ale mysle ze wiekszosc Twoich uwag jest przesadzona i troszeczke niedorzeczna. Moze kiedy mialbys mobo na tymze chipsecie docenilbys zalety nf2 a nie wytykal tylko jego wady ktore kazdy z chipsetow posiada (zeby tylko tyle) :!:

pzdr

Lagier

tak bylem od poczatku przeciwny nf2 wlasnie z wyzej wymienionych powodow i nie lubie gdy ktos chce mi wcisnac kity ,chodzby i produkt byl lepszy to nalezy zachowac umiar w jego reklamie ,bo mozna przejechac sie na takich uzytkownikach jak ja : zbyt duzo niespelnionych obietnic dziala na mnie odpychajaco

 

co do "lepszej stabilnosci" to bzdety gadasz bo taki burdel w sterownikach to za czasow MVP3 tylko widzialem

 

jak plyty z SS moga miec lepszy dzwiek jak zazwyczaj dysponuja kodekiem ALC650 ,a kt600 ALC655 ,nawet gdyby nie bylo roznic w dzwieku to ten na kt600 jest nowszy ,wiec tak czy siak ma przewage

caly czas zmierzam ze SS musi wysylac do urzadzenia odbiorczego sygnal cyfrowy ,a nie analogowy - rzeby mowic o lepszym dzwieku

 

moje ostatnie obcowanie z nf2 nie przekonalo mnie do tego chipsetu ,moze gdyby to byl epox lub abit i pamieci 466 sytuacja by sie zmienila ,ale poki co nie moge zmienic zdania co do oplacalnosci plyt na nf2

a jak wyjasnisz to ze na plycie z kt600 mialem w 3d markach 12.800 punktow i 4700 w 2003 a w ccr - tylko 6900, na podkreconym bylo troche lepiej 15.100, 5100, i w ccr 8200 kiedy na nf2 mam no wlasnie zobacz na podpis..............pozatym własnie dobrze powiedziane kt600 jest nowsze......i gorsze

 

A co oplacalnosci to kt600 kosztuje tyle samo co nf2 bez wypasu (sata, firewire) przeciez nie kazdemu to potrzebne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie dozywać, ale nie wytrzymałem.

@KGB

Różnica pomiędzy SS a dźwiękiem VIA jest choćby to, że VIA skazała wszystkich producentów na dany kodek, który do tego jest CAŁYM dźwiękiem.

W przypadku SS może być ALC650, ale może być cokolwiek innego - i robi to tylko za kodek AC'97. Cały dźwięk, kodowanie do DD, EAX itd są generowane przez mostek południowy. Koncepcja w przypadku SS jest podobna do Live'a, czy audigy (tak, tam też masz AC'97).

Zanim zaczniesz wypisywać dalsze głupoty o SS poczytaj

http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/154-107

 

Co do porównania chipsetów:

http://www.tomshardware.com/motherboard/20...ce2-400-04.html

 

Jak widać większość testów wydajnościowych wygrywa nForce, wydajność dźwięku też jest wyższa. Płyty z nForce zostały już dopracowane/poprawione. Niestety, VIA za pomocą KT600 co najwyżej dogoniło nForce2, ale na pewno go nie pokonało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem się nie dozywać, ale nie wytrzymałem.

@KGB

Różnica pomiędzy SS a dźwiękiem VIA jest choćby to, że VIA skazała wszystkich producentów na dany kodek, który do tego jest CAŁYM dźwiękiem.

W przypadku SS może być ALC650, ale może być cokolwiek innego - i robi to tylko za kodek AC'97. Cały dźwięk, kodowanie do DD, EAX itd są generowane przez mostek południowy. Koncepcja w przypadku SS jest podobna do Live'a, czy audigy (tak, tam też masz AC'97).

Zanim zaczniesz wypisywać dalsze głupoty o SS poczytaj

http://www.frazpc.pl/artykuly_wyswietl/154-107

 

Co do porównania chipsetów:

http://www.tomshardware.com/motherboard/20...ce2-400-04.html

 

Jak widać większość testów wydajnościowych wygrywa nForce, wydajność dźwięku też jest wyższa. Płyty z nForce zostały już dopracowane/poprawione. Niestety, VIA za pomocą KT600 co najwyżej dogoniło nForce2, ale na pewno go nie pokonało.

lepiej przeczytaj uwaznie jeszcze raz artykul

zeby dzwiek mogl plynac z glosnikow potrzebny jest AC97

kazda karta dzwiekowa go ma

dzwiek z Live ,Audigi jest lepszy od SS bo te karty posiadaja przetworniki cyfrowo-analogowe lepszej jakosci

nie jest tajemnica ze pod wzgledem obrobki dzwieku SS jest lepszy od Audigi ,ale wykorzystac to mozna tylko w postaci cyfrowej

sam AC97 nie tworzy dzwieku i tez sam na plycie nie istnieje w SB od via jest zintegrowany procesor muzyczny ,duzo gorszy od SS i SBlastera

ale co z tego skoro w glosnikach slyszysz to samo G.... przekodowane przez Realteka ,ktory po drodze zgubil cala idee SS (osobiscie nic nie mam do Realteka - dobre karty sieciowe , mi dzwiek przez niego przetworzony wystarczy)

 

wiec powiedz mi jak nf2 z ALC650 ma miec lepszy dzwiek od kt600 z ALC655 - na zestawie glosnikow podlaczonych jackiem ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ALC655 od ALC650 różni się tylko umiejętnością rozpoznawania podpiętego urządzenia. Więc to rybka. A przewagą SS jest to, że nie jesteś skazany na ALC - jak poszukasz, to znajdziesz płytę z innym AC'97. Czy wiesz do czego służy karta dźwiękowa? Dla ułatwienia dodam, że do słuchania CD wystarczy sam CDrom.

W czym dźwięk SS może być lepszy nawet przy analogowym podłączeniu?:

1. Wydajność (wyraźnie przekładająca się na zauważalną różnicę FPS w grach - porównanie wprost jest wprawdzie niemożliwe, ale można porównać do Live obydwia rozwiązania).

2. Sam przyznałeś, że procesor dźwiękowy (APU) w NF jest lepsze. Co za tym idzie dźwięk "wyprodukowany" przez NF będzie lepszy (więcej efektów, bardziej realistyczne itd. przy wyższej wydajności).

3. Jakoś nie mogę znaleźć dokładnej specyfikacji vinyl audio (tak naprawdę tu marketing VIA robi wodę z muzgó, bo to jest kilka kombinacji układów o różnych możliwościach - a nazwa ciągle ta sama).

Jak możesz, to uzupełnij tabelkę o dane o VT8237 (dla ułatwienia dodam, że w białych papierach nie ma). Dane dla SS:

DSP or HW-Accelerated 2D (Stereo) Voices = 256

DSP or HW-Accelerated 3D Voices = 64

DX8 HW-Submixer = 32 HW-Submixers

Obsługuje EAX2 and I3DL2 Reverb, Global Effects (Reverb, Chorus, etc.), Near Field Effects, Occlusion and Obstruction, Per Voice Parametric EQ.

 

Ale wracając do tematu i podsumowując:

1. Cena - nie jest prawdą, iż płyty na NF2 są droższe. Przy podobnym wyposażenie są nawet tańsze.

2. nForce2 ma lepszy dźwięk

3. nForce2 ma wyższą wydajność nawet w trybie jednokanałowym (przy dualu różnica jest już ja na różnicę wynikającą z płyty dla bezpośrednio konkurujących chipsetów druzgocąca).

4. nForce2 ma wersję ze zintegrowaną całkiem przyzwoitą grafiką. Płyty z MCP-t i zintegrowaną grafiką to IMO płytki z najlepszym współczynnikiem możliwości/cena.

 

Ciągle starasz się dowieść, że nie warto kupować NF, chociaż ma w porównaniu do KT600 wyższą wydajność, lepszy dźwięk, dłużej docieraną konstrukcję.

Jedyny argument, to "obcowanie nie przekonało mnie do niego". Trudno - na fanatyków, do których fakty nie przemawiają nie ma rady. Jak to się stało, że nie używasz Intela?? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nf2 to wielki krok marketingowy NV

nie popelnili bledu z nf1 i odnisli sukces

zlepili obsluge dwukanalowa pamieci - patent ALI

dzwiek z konsoli - M$

blokade pci/agp - lamer power

 

i ludzie kupuja bo zachecono ich minimalnie wieksza wydajnoscia (jak kazdy nowszy chipset) i tym razem znosna cena

 

a prawda jest taka:

dualDDR nic nie daje w EV6 ,przewaga polega na lepszym kontrolerze pamieci (doswiadczenie w kartach graficznych sie przydalo)

z dzwieku korzysta marginalny odsetek urzytkownikow

wiekszosc nabywcow nie wie co to mnoznik,o o/c nie wspominajac

ogromna wiekszosc tych co kreci to nie przekracza fsb230 ,wiec po co im blokada pci/agp

 

podsumowujac: produkt dla waskiej grupy odbiorcow ,ktorzy sa w stanie (rowniez finansowo) go wykorzystac

dla kogos kto ni potrzebuje pier.dol oferowanych przez nf2 powinno byc szkoda 50pln wiecej wydanych na plyte z nim na pokladzie

KGB z tego co pamietam od poczatku byles przeciwny nf2 :? nie widze rzadnych konkretnych powodow. Ciagle tylko jakie to nf2 zle bo ma blokade PCI/AGP jaki to SS zly i ze korzysta z niego marginalna ilosc uzytkownikow. Mylisz sie kolego wiele osob zrezygnowalo z Livea dla SS (coprawda sam bym tego nie zrobil) poza tym dzwiek z chipsetow VIA moze mu stopki wachac bo niestety taka prawda. Fakt faktem ze do profesjonalizmu mu ciagle daleko ale mniejszy wykorzystanie CPU, ladniejszy, czystszy , glebszy dzwiek jak dla mnie (czlowieka ktory nie przy wiazuje az tak duzej wagi do dzwieku) wystarczajace w zupelnosci. Locked PCI bus kiedy lecisz na fsb 200+ no dobra 220/230+ to naprawde przydatna funkcja i znowu z kolei wydajnosc pamieci wtedy nie bagatelna i nie koniecznie musi byc LAMER POWER (jak Ty to mowisz) bo czesto trza niezle namodzic (w doslownym tego slowa znaczeniu) zeby takowe fsb uzyskiwac. Dual DDR fakt pomylka, totalna pomylka i ewidentny chwyt marketingowy ale kto ich nie ma :?: Stabilnosc niestety porownujac chipsety VIA KTxxx z nf2 ma lepsza stabilnosc a przy tym lepsza wydajnosc (minimalna bo minmalna ale lepsza) glownie chodzi mi o bledy typu "wystapil krytyczny wyjatek..." nie wywala ich nawet mimo tak wysokich fsb. nf2 Twoim zdaniem to jeden wielki chwyt marketingowy to lepiej zobacz co robi VIA... Reasumujac to sorry ale mysle ze wiekszosc Twoich uwag jest przesadzona i troszeczke niedorzeczna. Moze kiedy mialbys mobo na tymze chipsecie docenilbys zalety nf2 a nie wytykal tylko jego wady ktore kazdy z chipsetow posiada (zeby tylko tyle) :!:

pzdr

Lagier

tak bylem od poczatku przeciwny nf2 wlasnie z wyzej wymienionych powodow i nie lubie gdy ktos chce mi wcisnac kity ,chodzby i produkt byl lepszy to nalezy zachowac umiar w jego reklamie ,bo mozna przejechac sie na takich uzytkownikach jak ja : zbyt duzo niespelnionych obietnic dziala na mnie odpychajaco

 

co do "lepszej stabilnosci" to bzdety gadasz bo taki burdel w sterownikach to za czasow MVP3 tylko widzialem

 

jak plyty z SS moga miec lepszy dzwiek jak zazwyczaj dysponuja kodekiem ALC650 ,a kt600 ALC655 ,nawet gdyby nie bylo roznic w dzwieku to ten na kt600 jest nowszy ,wiec tak czy siak ma przewage

caly czas zmierzam ze SS musi wysylac do urzadzenia odbiorczego sygnal cyfrowy ,a nie analogowy - rzeby mowic o lepszym dzwieku

 

moje ostatnie obcowanie z nf2 nie przekonalo mnie do tego chipsetu ,moze gdyby to byl epox lub abit i pamieci 466 sytuacja by sie zmienila ,ale poki co nie moge zmienic zdania co do oplacalnosci plyt na nf2

W sterownikach bajzel byl jest i bedzie i to nie tylko na chipsecie nf2. Bzdety to moze i gadam ;) ale od poczatku jade na coraz to nowszych sterach jakie tylko wychodzily i z zadnymi powtarzam z rzadnymi nie mialem problemu jak i na epoxie tak i na abicie. Co do kodeka hmm... nie wiem dokladnie co w nim siedzi bo na tyle tego nie analizowalem SS i nie bede sie wypowiadal zreszta kolega Wawelski dosyc prosto i jasno wyjasnij sprawe, napewno nie ma softowego encodowania chocby EAXa czy EAXa 2.0 to wszystko harware encoding. Zreszta jesli Twoim zdaniem to to samo co na VIA to powiedz mi jak to sie dzieje ze chocby wykorzystanie proca spada o jakies 3-5% nie uwazasz ze chocby z tego powodu czyms sie jednak roznia :? :?: Nie wiem czy kiedykolwiek miales okazje porownywac ALC chocby 655 z SS (chociaz golym uchem) bo nawet teraz mam obok siebie szafke z Abitem KV7 na KT600 i niestety roznice widac golym uchem na korzysc SS 8). Wracajac jeszcze do podkrecania to wytlumacz mi bo nadal zrozumiec nie moge czym tak bardzo rozni sie podkrecanie na nf2 od krecenia na VIA :? Co ze na VIA musisz dodatkowo zapewnic chlodzenie dyskowi i kartom rozszerzen to robi z Ciebie (czy z jakiegokolwiek innego uzytkownika chipsetow VIA bo niestety tak wynika z Twoich wypowiedzi) takiego mistrza o/c :?: Twoim zdaniem plyty na nf2 wciskane sa lamerom ktorzy nie wiedza co to mnoznik czy o/c a co myslisz ze VIA sprzedaje sie zawodowcom?? Probowalem sie nieodzywac (bo wiedzialem co sie zacznie) i zrozumiec Twoj tok myslenia niestety... nie udalo sie... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wcale nie powiedzialem ze via kupuja zawodowcy ,tylko ze kazdy malolat podniecony nf2 (wystarczy poczytac jakiekolwiek forum zeby dostrzec ze holdowany jest nf2 ) nawet nie wykorzysta funkcji ktore przydaja sie przy max o/c ,ale morde bedzie darl ze on ma nf2 i jest debesciak

 

SS mniej wykorzystuje proca ,ale tylko jezeli uzywa sie EAXa ,a sens to ma na co najmniej 4.1 - nie kazdy ma odpowiednie glosniki

a podlaczenie ich do shuttle nf2 jest problematyczne ,zeby uruchomic drugi kanal musialem zainstalowac sterowniki Realteka dane na plytce od Epoxa ... 8kra2 :lol:

program NV nie dzialal jak powinien

 

nie blaznij sie mowiac ze slyszysz roznice miedzy ALC655 ,a SS (nie wiem jaki kodek ma Abit NF7 ,ale to malo wazne) ,bo musialbys byc audiofilem ,a twoj konfig na to nie wskazuje

jezeli jest wyrazna roznica to zapewne dlatego ze KV7 potrafi obsluzyc 4.1 i 5.1 bez dodawania efektow ,a NF7 moze miec potrzebe wlaczenia jakiegos efektu (tak bylo na shuttle -normalnie tylne glosniki nie graly ,dopiero nalozenie ktoregokolwiek efektu wlaczal tyl - wtedy zdecydowanie slychac roznice)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wlasnie wrocilem ze szpitala po nieudanej probie samobojczej :cry: :cry: ,cale zycie bylem w blendzie :cry: :cry: :cry: ,przeplacilem kupe forsy bo do tej pory wystarczyl by mi kt266a no moze w porywach kt600 :oops: :oops: , no i malo tego z mistrza overklocingu ,wszechmastera wiedzy komputerowej ,czlowiek nalezacego do ELITY podkrecaczy tego ziemskiego padolu przemienilem sie w LAMERA :oops: :cry: :oops: :cry: ,LAGIERA :oops: :oops: :cry: :oops: :cry: no i FRAJERA:cry: :cry: :cry: :cry: :oops: :cry: :oops: :cry: poniewaz kopilem plyte na NF2 ,pisze to ladujac kbkAK47 juz mnie nikt nie uratuje :twisted:

 

dzieki ci o wileki EFENDI ze mnie uswiadomiles ,ciemna strona mocy wziela gore ale pojawil sie ktos kto w ostatnich chwilach mojego nedznego zywota dal mi nadzieje .DZIEEEEEEKI CI KGB ZEEEEEEEEGNAJJJJJJJ.

tra ta ta ta(seria z broni maszynowej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie wlasnie wrocilem ze szpitala po nieudanej probie samobojczej  :cry:  :cry: ,cale zycie bylem w blendzie  :cry:  :cry:  :cry: ,przeplacilem kupe forsy bo do tej pory wystarczyl by mi kt266a no moze w porywach kt600  :oops:  :oops: , no i malo tego z mistrza overklocingu ,wszechmastera wiedzy komputerowej ,czlowiek nalezacego do ELITY podkrecaczy tego ziemskiego padolu przemienilem sie w LAMERA  :oops:  :cry:  :oops:  :cry: ,LAGIERA  :oops:  :oops:  :cry:  :oops:  :cry: no  i FRAJERA:cry:  :cry:  :cry:  :cry:  :oops:  :cry:  :oops:  :cry: poniewaz kopilem plyte na NF2 ,pisze to ladujac kbkAK47 juz mnie nikt nie uratuje  :twisted:

 

dzieki ci o wileki EFENDI ze mnie uswiadomiles ,ciemna strona mocy wziela gore ale pojawil sie ktos kto w ostatnich chwilach mojego nedznego zywota dal mi nadzieje .DZIEEEEEEKI CI KGB ZEEEEEEEEGNAJJJJJJJ.

tra ta ta ta(seria z broni maszynowej)

Lagier to ksywa uzytkownika forum

ja cie nazwalem LAGEREM

 

btw: papa ,nikt za toba nawet nie zateskni :bij:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...