Skocz do zawartości
MattM

Asus A7N8X + TwinMos Twister + DualChannel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i uprzedzam, że nie będzie to krótki post :).

Konfiguracja mojego sprzętu:

A7N8X (rev. 1.04, bios 1007) + AXP 1700+ @ 2000 Mhz + 2x 256 Mb TwinMos Twister PC3200, Ati FireGL Z1 (sterowniki od Radka 9700Pro), Live!, sieciowka Intela,

Problem:

do posiadałem pamiątki Kingstona PC2700 i procesor działał na ustawieniach 12x166, pamięć synchronicznie i w DualChannelu. Od wyjścia biosu 1007 procesor zaczął działać stabilnie na szynie 200Mhz co wymusiło na mnie ustawienie Kingstonów w asynchro (nie wyrabiały się) i również wszystko (Prime95, memtest86, itp) działało. Oczywiście podkusiło mnie i stwierdziłem, że kupię Twinmosy Twistery PC3200 CL2 i puszczę wszystko w synchro. Efekt jest taki - 1 kość włożona, procesor na 10x200 Mhz, pamięć na 200 Mhz - nadal bez problemów. 2 kości (uruchamia się DualChannel) na 200 MHz, procesor 10x200 - system testy przechodzi ale odpalenie jakiejkolwiek gry kończy się najpierw artefaktami a potem gra się wali ale co ciekawe nie zawiesza systemu - wciśnięcie przycisku Power zamyka system normalnie, czasem można nawet dostać się do TaskManagera 8O . Powrót z pamięciami do asynchro 166 Mhz + DualChannel przywraca stabilność w grach. FireGL (a właściwie Radek9700Pro) nie przekręcany nie modowany sprzetowo - po prostu wymuszone RivaTunerem na Catalystach żeby się zainstalowały na FireGL.

Czy macie jakieś pomysły ? Może warto wpakować chłodzenie na NB i SB ? FastWrites wyłączyłem w Biosie, w Catalystach wyłączyłem VPU Recover - nadal nic. A TwinMosy podobno optymalizowane do DualChannel (wiem, że to pic na wodę ale... ). Oczywiście AGP ustawione na sztywno na 66 Mhz.

 

Pzdr.

Matt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze jaki masz zasilacz?

A po drugie może się okazać, że tych twinmosów na tej płycie po prostu nie uruchomisz w dualu. Zobacz bez duala czy masz to samo.

Ja miałem tak, że moje Kingmaxy nie chciały iść w dualu na 166 czy na 200Mhz synchro z FSB na płycie Soltek FRN2, a na Abicie jak ręką odjął. Po prostu wydaje mi się, że trzeba dobrze zgrać i dobrać płytę z pamięciami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...