Skocz do zawartości
MORSZCZACHA

ATI HERKULES 9800- 400/710 Mhz

Rekomendowane odpowiedzi

paolowawa-mogl bym dac do 150 zl

dla mnie tesz 150zł byłoby ceną zaporową 150zł i ani grosza więcej......chociaż jest tutaj na forum koleś co może załatwić z Niemiec za 180zł i mówi że nic z tej ceny nie bierze do kieszeni........dla mnie to bajka bo ta karta za granicą kosztuje 22$ albo 20 euro

 

PRONDAS jeśli chcesz to mogę ci tanio sprzedac swojego Zalmana ZM80A-HP, oddam tanio bo juz nie jest mi potrzebny.....jest nowy....chociaż zastanawiam się czy nie użyć go do chodzenia HDD......gdzieś widziałem takiego kolesia co chłodził HDD........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolowawa, a jak sadzisz (tak, wiem ze nie jestes wrozka :D ) co bedzie wydajniejsze?? twoj Arctic czy zalman zm80c-hp z cichym wentylem - papst albo noiseblocker? Aha, i prosze, postaraj sie byc obiektywny :wink: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolowawa jak tam montaż na herculesie wygladal, byly jakies problemy, zdjąles tylko wentyl z radka????mozesz jakies foto wrzucic albo przyslac namaila jak to teraz wyglada u ciebie???stranger4@wp.pl

fotki podesle wam jutro......jak tylko pozycze od kumpla aparat......a do do montarzu to wszystko było ok, instalacja przebiegła bez wiekszych problemów,

chociaz na poczatku obawiałem sie o radiatory na pamiatkach, ze beda przeszkadzac, radiatory to jeszcze baly problem ale takie laczenia ktore laczą oba radiatory ze sobą, są troche wystające i to mnie niepokoiło.

 

ale okazało się ze wszystko pasuje jak ulał, chlopaki z Artica naprawde sie postarali.

 

pozatym troche zmienilem sposob instalacji tego chlodzenia.a maianowicie nie zdejmowalem radiatora po drugiej stronie rdzenia. tylko go zostawilem, podspod dziurek dalem 2mm gumowe podkladki (w kompecie). Wszystko pasuje do siebie tak jakby bylo robione przez tego samego producenta, powiem wam ze wiecej klopotu mialem z montarzem Zalmana. ale Zalman to juz przeszlosc......odszedl do lamusa........Silencer oferuje dwa razy taką wydajnosc..........nie grzeje mi powietrza w budzie i na wysokich obrotach pracuje tak jak wiatrak od Zalmana na 5V. Różnica jest naprawde duza.......z czystym sumieniem moge to chlodzenie polecic kazdemu.......zresztą sami zobaczycie na fotkach......ale tak jak mowie dopiero jutro

 

a co do odpowiedzi na drugiego posta to Zalman ZM80A-HP + PAPS albo NoiseBloker puszczony na 5V to tak jak Silenecer na HIGH.....tylko ze teperatura połowe nizsza.......aby miec taką temeperatura jak na Silencerze musiałbym dac na Zalmana jakiś konkretny cooler 120mm i pusic go na 12V.....ale wtedy bylby halas nie do zniesienia

 

a co do wydajnosci do znajdzcie mi osobe co podkrecila radeona na 450/720 na Zalmanie i ma cicho w budzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do paolowawa

Ja mam wgrany bios od ATI HERC. 9800 pro o symb.BK-ATI VER008.004.008.018 , a chciałem ten z końcówką 17 bo opisujecie iż można więcej na nim wycisnąć. :!:

 

 

BARTON 11,5x200=2300Mhz, ATI 9800 440&750Mhz, HYPERx 433, Q-TEC450W, SOLTEK KT600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do paolowawa

Ja mam wgrany bios od ATI HERC. 9800 pro o symb.BK-ATI VER008.004.008.018 , a chciałem ten z końcówką 17 bo opisujecie iż można więcej na nim wycisnąć. :!:

BARTON 11,5x200=2300Mhz, ATI 9800 440&750Mhz, HYPERx 433, Q-TEC450W, SOLTEK KT600

 

u szymka na dysku masz plik bios.IMZ

to ten ktorego szukasz

R350 Samsung DDR P/N 113-A07502-105

BK-ATI VER008.004.008.017 BIOS

 

http://beton.met.pl/ati/

 

nie musze ci mówić jak go wgrać, ale w razie czego ......

flashrom -p 0 98-8004.BIN

 

Jeszcze tylko się wam pochwale, na tym VGA SILENCERZE wycisnąłem 466/730 dalej juz nie jechałem chociaż myślę że mógłbym jeszcze dołożyć po 10-15MHZ. i to wszystko stable bez artefektów, właśnie na tym BK-ATI VER008.004.008.017 BIOSIE o którym pisałem wyżej

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ,wgrałem BIOS BK-ATI VER008.004.008.017 ale akurat nic nie wnosi .Karta działa prawidłowo.

 

BARTON 11,5x200=2300Mhz, ATI 9800 440&750Mhz, HYPERx 433, Q-TEC450W, SOLTEK KT600

 

To proponuje ci wgrac jeszcze delikatnie zmodowany bios od oryginalnego Herculesa 9800Pro, moze na nim pojedziesz troche wiecej jest to wersja R350 Samsung E-die DDR BIOS - P/N 113-A07518-100

ATI Technologies Inc. BK-ATI VER008.004.008.019

http://www.ocfaq.com/softmod/bios/Hercules...8.Samsung28.bin

jak widzisz z koncowka 19 a ty poprzednio miales troche starszy bo z koncowka 18

 

ale czytam wyżej że ty chyba już wgrywałeś tez z koncowką 19, wiec proponuje ci wejsc na http://www.ocfaq.com/softmod/bios.php

i tam jest masa biosów do 9800 i 9800Pro jesli bardzo ci zależy na lepszych osiągach to ja bym na twoim miejscu probował wgrywac pokoleji te ktore pasują do mojej karty i pamieci.....wtedy łopatologiczną metodą znajdziesz ten najlepszy do swojej karty ale 440/750 i tak z.a.j.e.b.s.t.e osiągi 8O 8O 8O

 

hmmm 750 na pamiątkach ...........powiem ci tylko tyle ze ja bym sie bał dać aż tyle ........dla mnie 730 to max........nie chciałbym cię dołowac ale 75% pali sie przy pamieciach ustawionych na taktowaniu 750 i wiecej.....chyba ze masz jakies pożądne chlodzenie bo na tych radiatorach od Herculesa to długo nie pociągniesz.....wyjdzie pełna wersja Half-Life 2 i karta pojdzie do kosza.........albo bedziesz mógł smażyć jajecznice :oops: na radiatorkach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niby troche karte podkreca ale nie lepiej to zrobic samaemu na stałe? :)

Prondas zobacz co znalazłem na zagranicznym forum, to wiele wyjaśnie czemu chciałbym wgrać ten BOIS od XT niż podkrecić BIOS od 9800Pro do taktowania XT

 

""hello Im new here,but are about 2-3 days im flashing my 9800with few different bios

Ok I testesd the

--Gigacube BIOS

----Geil BIOS

-------XT BIOS

all of them edited to 425-350 just becouse I dont want to force the rams too much, when I dont have any sink or cooling for it.

So conclusion,I did a shot just to the 3Mark 2003 same spec with the same Clock"425/350:

GigaCube BIOS ---score 6250 :( :( :(

Geil BIOS ----score 6253 :( :( :(

XT BIOS ----score 6523 :!: :!: :!:

So the XT bios is even optimizzed ""

Widziałeś różnica prawie 300punktów w 3DMarku03, tylko na samym wgraniu BIOSU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do paolowawa

Ten bios z http://www.ocfaq.com/softmod/bios/Hercules...8.Samsung28.bin

to jest z końcówką BK-ATI VER008.004.008.018 i ten dokładnie mam wgrany.

Co do taktowania pamięci na 750Mhz pisałem wyżej że na radiatorach oryginalnych [ miedzianych] mam naklejone dodatkowe i chyba .Bardzo dobrze sprawdziłem TEMP. na pamięci i po doklejeniu tych radiatorów kości są gorące, ale nie parzą tak jak na oryginalnych radiatorach przy 700Mhz.Dzięki za odzew .Więcej już chyba poprostu nie ma sensu przetaktowywać tą kartę. :!:

 

 

BARTON 11,5x200=2300Mhz, ATI 9800 440&750Mhz, HYPERx 433, Q-TEC450W, SOLTEK KT600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do paolowawa

Ten bios z http://www.ocfaq.com/softmod/bios/Hercules...8.Samsung28.bin

to jest z końcówką BK-ATI VER008.004.008.018 i ten dokładnie mam wgrany.

Co do taktowania pamięci na 750Mhz pisałem wyżej że na radiatorach oryginalnych [ miedzianych] mam naklejone dodatkowe i chyba .Bardzo dobrze sprawdziłem TEMP. na pamięci i po doklejeniu tych radiatorów kości są gorące, ale nie parzą tak jak na oryginalnych radiatorach przy 700Mhz.Dzięki za odzew .Więcej już chyba poprostu nie ma sensu przetaktowywać tą kartę. :!:

 

BARTON 11,5x200=2300Mhz, ATI 9800 440&750Mhz, HYPERx 433, Q-TEC450W, SOLTEK KT600

 

jakie wyniki w 3DMarkach ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do paolowawa

Ten bios z http://www.ocfaq.com/softmod/bios/Hercules...8.Samsung28.bin

to jest z końcówką BK-ATI VER008.004.008.018 i ten dokładnie mam wgrany.

Co do taktowania pamięci na 750Mhz pisałem wyżej że na radiatorach oryginalnych [ miedzianych] mam naklejone dodatkowe i chyba .Bardzo dobrze sprawdziłem TEMP. na pamięci i po doklejeniu tych radiatorów kości są gorące, ale nie parzą tak jak na oryginalnych radiatorach przy 700Mhz.Dzięki za odzew .Więcej już chyba poprostu nie ma sensu przetaktowywać tą kartę. :!:

 

BARTON 11,5x200=2300Mhz, ATI 9800 440&750Mhz, HYPERx 433, Q-TEC450W, SOLTEK KT600

 

jakie wyniki w 3DMarkach ??

 

MORSZCZACHA

mógłbyś się nam pochwalić ile wyciągasz w 3DMarakch 2001 i 2003

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się srekal34.Poprzednio miałem ASUSA na Nforce więc mam porównanie , a wydajność w 3DMark 2001 to ok 800-1000pt więcej dla Nforce. Zaraz zaczną się pytania dlaczego zrezygnowałem z ASUSA , wyprzedzę to i odpowiem że same problemy ze stabilnością , teraz wiem iż wystarczyło dokleić radiator na mostku południowym , ale jest jak jest i cieszę się bo zero kłopotu , aczkolwiek wolałbym ABITA NA kt600 ,bo ma podzielnik dla PCI i AGP oraz Vcore 2,250V.Na moim SOLTEKU mam tylko 1,85V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

paolowawa jak tam montaż na herculesie wygladal, byly jakies problemy, zdjąles tylko wentyl z radka????mozesz jakies foto wrzucic albo przyslac namaila jak to teraz wyglada u ciebie???stranger4@wp.pl

Mam fotki , o ktore mnie prosiłeś, zrobiłem 5 zdjęc, chciałem pokazać jak wygląda VGA Silencer na moim HERCULESIE.......Czy ktoś jeszcze chce je zobaczyć, jeśli tak to moge wrzucić je tutaj albo założyć jakiś nowy temat..............albo powysyłac wam na poczte..............jeśli ktoś jest zainteresowany to pisać adresy..........Pozdrawiam Paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

możesz dać na forum ? te fotki ? jak nie to ja również prosze bo interesuje sie tym Silencerem możesz coś więcej o nim napisać ? jak sie sprawuje

Jesli bym chcial opisac, to brakloby mi słów, jak narazie wszystko sprawuje sie OK, jest bardzo cicho i bardzo wydajnie

 

Bardzo dużo osób prosi mnie o te foto, wiec postanowiłem zamiescić je na forum.......modemowcy.....wielkie sorry.........że tak długo otwiera sie stronka........wybaczcie........Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odświerzyć wątek. Niesety jak się okazałó, karta nie generuje artefaktów tylko na ustawieniach 380/680. Jak rdzeń podkręciłem do 400, to po kilku godzinach pojawiły się białe kropki na wodzie w 3DMARK 2k3:( Moje wyniki to:

3DMARK 2K3: 5544

3DMARK 2K1 SE: 14019

Aquamark 3: 35,860

Co myślicie o tych wynikach?

A teraz problemy:

Jak nagrać NERO 5,5 obraz bootowalnej płyty(*.imz)?

Czy mając partycję NTFS mogę zapisywać na niej pliki, jeśli system uruchomię z dyskietki startowej(w moim przypadku płyty, nie mam FDD)

Jeśli nie, to jak pod windowsem zamienić jedną z partycji(mam 3) zamienić na FAT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odświerzyć wątek. Niesety jak się okazałó, karta nie generuje artefaktów tylko na ustawieniach 380/680. Jak rdzeń podkręciłem do 400, to po kilku godzinach pojawiły się białe kropki na wodzie w 3DMARK 2k3:( Moje wyniki to:

3DMARK 2K3: 5544

3DMARK 2K1 SE: 14019

Aquamark 3: 35,860

Co myślicie o tych wynikach?

A teraz problemy:

Jak nagrać  NERO 5,5 obraz bootowalnej płyty(*.imz)?

Czy mając partycję NTFS mogę zapisywać na niej pliki, jeśli system uruchomię z dyskietki startowej(w moim przypadku płyty, nie mam FDD)

Jeśli nie, to jak pod windowsem zamienić jedną z partycji(mam 3) zamienić na FAT?

Przypro mi ze pojechałeś tylko tyle..............ale widocznie trafił ci jakiś egzemplarz ktory sie prawie wcale nie podkreca, pewnie masz pamieci 3,3ns................sprobuj wgrac BIOS od PRO może wtedy pójdzie ci trochę więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem odświerzyć wątek. Niesety jak się okazałó, karta nie generuje artefaktów tylko na ustawieniach 380/680. Jak rdzeń podkręciłem do 400, to po kilku godzinach pojawiły się białe kropki na wodzie w 3DMARK 2k3:( Moje wyniki to:

3DMARK 2K3: 5544

3DMARK 2K1 SE: 14019

Aquamark 3: 35,860

Co myślicie o tych wynikach?

A teraz problemy:

Jak nagrać NERO 5,5 obraz bootowalnej płyty(*.imz)?

Czy mając partycję NTFS mogę zapisywać na niej pliki, jeśli system uruchomię z dyskietki startowej(w moim przypadku płyty, nie mam FDD)

Jeśli nie, to jak pod windowsem zamienić jedną z partycji(mam 3) zamienić na FAT?

 

Przypro mi ze pojechałeś tylko tyle..............ale widocznie trafił ci jakiś egzemplarz ktory sie prawie wcale nie podkreca, pewnie masz pamieci 3,3ns................sprobuj wgrac BIOS od PRO może wtedy pójdzie ci trochę więcej

dotyczy pamieci na herculesie:

jesli wgralby bios od 9800pro do karty 9800 z pamieciami 3,3ns to czy moglaby ona dzialac bez artefaktow (sokoro wczesniej takowe juz wyskakuja przy 680MHz) :?: Bios zmienia tylko MHz'e czy jakies timingi i inne szczegoly :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektore biosy zmieniaja timingi pamieci co umozliwia ich dalsze krecenie. Moj FIC 9700 szedl przed update biosu 310 na pamieciach, po wgraniu wersji od PRO bez problemu kreci sie na 330 :D Dalej pomoze juz tylko Vmem mod :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam takie pytanie, moze troche z innej beczki ;]

 

Mam do wydania 1050 zl [ no maxymalnie 1100 ] na karte graf. I po przeczytaniu wielu tematow juz sie gubie i nie wiem co zrobic. Mam do wyboru:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18352055

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=18405861 - jeszcze nie wiem jak sie kreci i jakie pamieci

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9526 - Na czerwonym PCB, bulk, i maksymalne taktowanie to tylko 325/600 ...

 

A moze jakas inna propozycje podacie ?

 

Prosze o pomoc, chcialbym przed swietami jeszcze kupic karte :lol:

 

 

Z gory dzieki. 8) 8) 8) 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...