Skocz do zawartości
kielkac

Ilu z nas ma 2 monitory ??? (lub wiecej :-) )

Rekomendowane odpowiedzi

chcialem po prostu wiedziec, ilu z forumowiczow naprawde wykorzystuje 2 monitory w codziennej pracy

Mysle ze wiekszosc osob z forum glownie gra na komputerze a takie osoby raczej nie potrzebuja 2 monitorow. Dlatego takie a nie inne sa wyniki. Jak ktos duzo pracuje przy kompie (szczegolnie grafika) to doceni 2 ekrany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zle mnie zrozumiales, nic mi to nie przeszkadza, chcialem po prostu wiedziec, ilu z forumowiczow naprawde wykorzystuje 2 monitory w codziennej pracy (ja niestety nie mam siana na chociaz jeden porzadny) i to wszystko. a poniewaz widze z odpowiedzi, ze jednak pare osob ma takie zestawy (szczerze mowiac myslalem, ze bedzie to cos okolo 0 osob :-)), to moze jednak zrobie ankiete. MAM NADZIEJE, ZE TEMAT WAM SIE NIE ZNUDZIL...

Mnie się nie znudził :) Już głosowałem w ankiecie. Jak na razie jestem jedyny, który używa dwóch monitorów ale może reszta tak jest zajęta cieżką pracą na dwóch monitorach, że nie ma czasu głosować :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Ja mam 2 monitory - sony g400(19) i relisys 770(17), podpiętych do matroxa g450. Pracuję w 3d studio i innych progamach graficznych i nie widzę już mojej pracy na jednym monitorze - jakbym miał jakiegoś szrotowatego 15calaka to tez bym go podpiął jako trzeci (+matrox pci). Co więcej - ten sony ma fajny bajer - 2 wejścia, przełącznik z przodu, dlatego bez problemu przełaczam się na mój drugi komp jak chcę zobaczyć jak mu idzie liczenie (3dsViz w 2komputerowej sieci). Tym wszystkim co nie kumają co dają 2 monitory w pracy (nie w grach) uświadomię: gdy używasz np corela lub 3ds na 17' i gdy używasz wielu ikonek masz ekran wielkości 14'. Większość programów pozwala wywalić ikonki i toolbary won na drugi monitor (może być cieńki) i pozwolić rozkoszować ci się nie używaniem komendy zoom 8) . pozdrawiam, arek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten sony ma fajny bajer - 2 wejścia, przełącznik z przodu, dlatego bez problemu przełaczam się na mój drugi komp jak chcę zobaczyć jak mu idzie liczenie (3dsViz w 2komputerowej sieci). Tym wszystkim co nie kumają co dają 2 monitory w pracy (nie w grach) uświadomię: gdy używasz np corela lub 3ds na 17' i gdy używasz wielu ikonek masz ekran wielkości 14'. Większość programów pozwala wywalić ikonki i toolbary won na drugi monitor (może być cieńki) i pozwolić rozkoszować ci się nie używaniem komendy zoom  8)

Niezla opcja, 2 wejscia naprawde przydatne. Chociaz podobny efekt mozna uzyskac z pomoca Remote Administratora. Co do reszty...zgadzam sie piekna sprawa duzy obszar roboczy i narzedzia + jakis winamp na drugim ekranie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początq to sie może przywitam bo jestem nowy na tweaku, przywędrowałem z mod-case.com i moded-kompz.net (to nie reklama) :] cześć!

 

ja atakże używam 2 monitów, na razie 2x14'' bo kasy brak, ale nie narzekam, 1024x768 i śmiga. Bardzo przydatna opcja, tak jak napisał Arkady, ja dodam tylko że jest 2x więcej miejsca na śmietnik na pulpicie (po przytoczeniu tego argumentu znajomy zrobił kurs na giełdę i pozbył się gf4mx na koszt r8500 :), a kiedy w coś gramy na monicie nr 1 to to co ściągamy i to jak sie to ściąga nadal mamy na dwójce. Bardzo wygodne. Jeśli ktoś ma monitory z cienkimi ramami (albo bez :]) to można film panoramiczny rozciągnąć z powodzeniem na 2 monity... miodzio :)

Nieocenione także przy prezentacjach, na 2 monicie prezentacja a edycja na pierwszym.

Osobiście zajmuje się wizualizacją dyskotek (na razie amatorsko, jak na piętnastolatka przystało :]), i jest taki error że mam stary projektor i kabel vga gdzieś wcieło i podpinam się przez TVouta, wielkiej różnicy nie ma bo i tak głównie obrazy ruchome, AVSy, dedykacje, teledyski lecą. Problem jest w tym że na moim r9200 jak sie tvouta włączy to sie 2 monit wyłącza... why? wie ktoś jak na to zaradzić? Nie chodzi mi o 3ci pulpit tylko o klonowanie na tvoucie któregoś monitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czegos tu nie rozumiem pytanie bylo kto uzywa naraz 2 monitorow a nie kto ile ma ... ehhh

 

Osobiscie uzywalem tylko "rozdzielaczy sgynalu" :) ale to co innego .. chociaz milo bylo patrzec na kilka monitorow grajac w rtcw :twisted:

a tak na powaznie to zaczne uzywac jak wymienie grafike ... :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ktoś zna odpoawiedź na moje pytanie (look kilka postów above), uznałem że nie ma po co zakładać nowego topicu skoro i tak mało kto używa dual-heada.

Czegos tu nie rozumiem pytanie bylo kto uzywa naraz 2 monitorow a nie kto ile ma ... ehhh

dokładnie,

jakby ten topic miałbyć ile ktoś ma monitorów to by sie znalazł ktoś składający kompy, albo z rodziną wielodzietną i 8 monitami, a nie w tym rzecz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam abita nf7-m i radka 9200, na mobo mam integrowanego gf4mx, jak myślicie uda sie odpalić tryb trzech monitorów? ]:->

da sie

 

a ja mam 2 monitory (20' i 15') ale do 4 :D kompow (ssh i uslugi terminalowe rządzą - daltego wiecej nie potrzeba).

 

przy czym w samsungu 20glsi mam dwa wejscia z tylu i moge przelaczac pomiedzy zrodlem sygnalu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem wydaje mi się to czy karta na mobo nie wyłącza się całkowicie przy włorzeniu czegoś w agp?

widze że też masz radka, ponawiam wiec pytanie: czy da sie coś zrobić żeby na radku klasy 8500/9100/9200 włączyć 2 monitory i klonowanie jednego na tv? bo mi sie jeden monit wyłącza jak chce tvouta włączyć :(

moja karta to radek 9200 w pudełku od minta, który jednakowoż jest tylko pakowaczem, więc podejrzewam iż jest to karta z wytwórni Power Color, o taka: http://www.lanaddict.com/rev.php?ID=103&PAGE=1 tylko że 128mb RAM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem wydaje mi się to czy karta na mobo nie wyłącza się całkowicie przy włorzeniu czegoś w agp?

da sie, niestety w tej konfiguracji twoja podstawową kartą powinien byc zintegrowany gf4mx (a z tego wynika ze kazda giera bedzie korzystala z gf a nie z radka). radek bedzie kolejna karta - tą od drugiego monitora, ja kto dziala opisane jest http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=24903

 

widze że też masz radka, ponawiam wiec pytanie: czy da sie coś zrobić żeby na radku klasy 8500/9100/9200 włączyć 2 monitory i klonowanie jednego na tv? bo mi sie jeden monit wyłącza jak chce tvouta włączyć :(

szczerze mowiac nie bawilem sie tym. z bardzo prostego powodu. mam 20calowy monitor i 14 calowy tv. podlaczanie tv do kompa nie ma dla mnie sensu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 kompy i 2 monitory ;)

Sony 15' przy kompie siory

LG 17' w moim kompie :D

planuje zakup jakiegos LCD zeby oczy mniej meczyc :P

niestety moj gf2pro nie ma wyjscia na 2 monitor takze zapewne bede musial kupic jakis tania karte graficzna z wyjsciem na 2 monitory :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem 2, na probe, uzywam adobe premiere pro, a pro jest tak skonstruowany graficznie ze na jednym ekranie brakuje miejsca, ale okazalo sie ze moge przeniesc na drogi tylko te okna ktorych najmniej uzywam, typu: historia i paleta kolorow

nie mogac przeniesc podgladu filmu...a moze po prostu nie wiem jwk to zrobic (jesli ktos wie to prosze o pomoc)

 

jestem wiec przykladem ktory potrzebuje dwoch monitorow a nie moze (lub nie potrafi)

a moj radeon x600 (pci x16) sprawuje sie doskonale, jesli chodzi o takie zastosowania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...