Skocz do zawartości
RAZOR

Hynix 4ns

Rekomendowane odpowiedzi

Boje się że moderatorzy zjedzą mnie za to żywcem i jedynie kości wyplują, ale muszę zadać to pytanie.

Mam R9100L 250/366 od POWER COLOR'a na kościach Hynix 4ns ( tzn. tak myślę bo na oznaczeniu pamięci na samym końcu stoi dumnie 4'ka), kiedyś czytałem artykuł o tej karcie z tym że na pamięciach Winbonda 5ns, i tam wyciśnięto z pamięci stabilnie 400Mhz.

No i w końcu to nieszczęsne pytanie :lol:

Ile maksymalnie (rozsądnie i stabilnie) wyciągnę z tych pamięci.

Pytam bo uważam że pamiątki 4ns przy taktowaniu 366 poprostu się marnują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Boje się że moderatorzy zjedzą mnie za to żywcem i jedynie kości wyplują, ale muszę zadać to pytanie.

Mam R9100L  250/366 od POWER COLOR'a na kościach Hynix 4ns ( tzn. tak myślę bo na oznaczeniu pamięci na samym końcu stoi dumnie 4'ka), kiedyś czytałem artykuł o tej karcie z tym że na pamięciach Winbonda 5ns, i tam wyciśnięto z pamięci stabilnie 400Mhz.

No i w końcu to nieszczęsne pytanie  :lol: 

Ile maksymalnie (rozsądnie i stabilnie) wyciągnę  z tych pamięci.

Pytam bo uważam że pamiątki 4ns przy taktowaniu 366 poprostu się marnują.

1000/4=250 * 2 =500 i tyle jest przewidziane dla tych pamięci (jeśli tego nie osiągniesz - to zwiększ napięcie). Hyniksy 4ns na GF 4 Ti 4200 śmigają elegancko nawet na 600 ;) - bezpiecznie wg mnie (bez radiatorków) jest nie przekraczać 550

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zalezy na jakim napieciu, chlodzeniu itp. Ja mam samsungi 4ns (co prawda calkiem inna karta ;) ale... ) Nominalnie 400mhz 2,8v bez radiatorow 480mhz z radiatorami 520mhz po v-modzie do 3,25v 550mhz. tylko ci taki przyklad dalem, twoje moga sie calkiem inaczej podkrecac. Najlepiej sprobowac, btw nie oszczedzaj ich :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...