Skocz do zawartości
dis968

blue screen oco chodzi POMOCY !!!

Rekomendowane odpowiedzi

Windowsa XP mialem nowo wgranego, komp tez nowy, ale wczoraj przyszedl koles zrobic neta i zrobil all dzialalo ja wyszedlem z domu wracam po jakiejs godzine i patrze ze win nie chce sie wlaczyc jest blue screnn jakies literki i cyferki....tylko tryb awaryjny dzialal pomyslalem ze to zbieg okolicznosci wgralem od nowa WIN XP all stery SP1 wszystko pieknie ladnie posiedzialem ze 4 gozdziny na kompie dzis rano go wlaczam i patrze znowu takie cos dziala tylko tryb awaryjny :( powiedzcie co mam robic czy to wina ze mam net ? chodz wczesniej na tym kompie tez juz mialem....

P.S. sorx ze tak niezrozumiale napisane ale blagam pomozcie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 sorx ze odkopuje ten temat ale ten problem nadal mnie dreczy

2. Zawiozlem komp do seriwsu powiedzieli ze oprogramowanie nie kupywane unich i inne bajery

 

Dobra teraz sa takie jaja ze czasem wlancza sie normalny tryb a czasme nie podobnie z awaryjnym ale na ogu awaryjny sie zawsze wlacza jak proboje wlaczyc normalny to wyskakuje mi niebieski ekran i pisze ze windows wylancza kompoter aby zapobedz jego uszkozdeniu i pisze taki blad: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL co to znaczy dodam ze formaty nic pomagaly :(

 

Aha mam jeszcze pytanko czy to jest wina BIOSU lub sprzetu a moze Windowsa ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 sorx ze odkopuje ten temat ale ten problem nadal mnie dreczy

2. Zawiozlem komp do seriwsu powiedzieli ze oprogramowanie nie kupywane unich i inne bajery

 

Dobra teraz sa takie jaja ze czasem wlancza sie normalny tryb a czasme nie podobnie z awaryjnym ale na ogu awaryjny sie zawsze wlacza jak proboje wlaczyc normalny to wyskakuje mi niebieski ekran i pisze ze windows wylancza kompoter aby zapobedz jego uszkozdeniu i pisze taki blad: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL co to znaczy dodam ze formaty nic pomagaly :(

 

Aha mam jeszcze pytanko czy to jest wina BIOSU lub sprzetu a moze Windowsa ?

dam sobie głowę urwać winne drivery od radeona jak masz albo drivery systeomowe od ide jak masz via chipset daj via jak nvidia to daj stery do nforce bez sw i daj nowe do grafy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czego to jest wina na 100% to Ci nie powiem, ale u mnie jest podobny komunikat jak za bardzo podkrece proca, wtedy win staje sie nie stabliny i mam podobnie. Moze kupel jak Ci instalowal net tez przy okazji troche sie bawil i za bardzo podkrecil proca;)?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Windowsa XP mialem nowo wgranego, komp tez nowy, ale wczoraj przyszedl koles zrobic neta i zrobil all dzialalo ja wyszedlem z domu wracam po jakiejs godzine i patrze ze win nie chce sie wlaczyc jest blue screnn jakies literki i cyferki....tylko tryb awaryjny dzialal pomyslalem ze to zbieg okolicznosci wgralem od nowa WIN XP all stery SP1 wszystko pieknie ladnie posiedzialem ze 4 gozdziny na kompie dzis rano go wlaczam i patrze znowu takie cos dziala tylko tryb awaryjny :( powiedzcie co mam robic czy to wina ze mam net ? chodz wczesniej na tym kompie tez juz mialem....

P.S. sorx ze tak niezrozumiale napisane ale blagam pomozcie

czytaj priwate info

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez tak mam....czasami komp mi chodzi caly dzien ok....a np. przed godzina go wlaczylem, wszedlem na tweaka i blue screen!! jakies tam szlaczki ale mozna odczytac: u gory : IRQL NOT LESS OR EQUAL a na dole: czasami ze cos z portem USB(pewnie Neo) a czasami ze sterami od grafy...nie wiem co to jest jednak pamietam ze na poczatku tego nie mialem...mi to wyglada na zasmiecony system(ale Ty piszesz ze przeinstalowywales) albo "zepsute juz stery"....narazie nie chce mi sie przeinstalowywac(dopier chyba na swieta) a 1 blue screen na dzien mi nie robi (jak mialem WinMe to nawet po 5 dziennie mialem i zylem:))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez czasami raz na dzien taki bluescreen wyskoczy teraz np juz tydzien dziala ok

Wg mnie jest to wina u mnie konfliktu livea z karta tv - mimo ze windows pisze ze szystko ok albo wina sterow od tunera - najczesciej dzieje sie to podczas odpalania tunera albo jak podczas wlaczonego tunera odpale cos z dzwiekiem np filmik or something

Wiec moze u ciebioe tez sie cos gryzie ?? mozesz zrobic przekladke w slotach np karte sieciowa do innego itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz stery do plyty? Jeżeli 3.13 to je wywal. Zainstaluj wczesniejsze bez sterowników IDE - te muszą być standartowe windows - pozwala to uniknąć wielu problemów. Sprawdź czy masz prawidlowo zainstalowane stery do USB 2.0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co Wy tu opowiadacie.. IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL ma sie raczej do konfiliku przerwan, a nie problemow z pamiecia.. Jak Ci instalowali net to pewnie instalowali Ci sieciowke i to moze byc problem. Rozwiazaniem moze byc przelozenie karty sieciowej do innego slotu PCI, czasami sie sprzety po prostu gryza. (jak juz mowil S.Youth). Moga tez pomoc nowsze sterowniki do sieciowki.

 

Jak masz NF7 to masz plytke na nforce2, czyli jesli potrzebujesz najnowsze sterowniki do plyty to nie beda to drivery via tylko drivery nvidii.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. stery mam z CD

2. _micha_ pisalem ze ja mam zintegrowana sieciowke

 

Skad wziac stery do Abit-nf7 jakies nowe ? (nie pisze ze na stronie abita tylko jakis dokladny link na stronie abita sa tylko stare stery pewnie takie mam wgrane)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dis968: jakies postepy?

 

Ja mam podobny problem od paru dni jak zainstalowalem xp pro. Na w2k komp chodzil miodzio a teraz BSOD co 15 minut, nie wiem czy mi padl proc czy mobo, czy XP jest taki ch#$#%.

 

 

Zrobilem juz duzo (te kroki czasem pomagaja) a problem dalej sie pojawia:

1)Zasilacz chodzi absolutnie idealnie, zreszta sprawdzalem tez na innym.

2)Ramy tez sprawdzilem, odkrecalem nawet ponizej norm ustawien chodza bezblednie, ale ciagle zero wspolpracy ze strony kompa. Nic nie dalo zmienianie slotow pamieci.

3)Nic tez nie pomoglo wyjecie WSZYSTKICH kart pci, zmienienie 3 graf, sprobowanie grafy na pci, wylaczenie soundu onboard - no masakra :)

4)w systemie na przerwaniach nie widze problemow.

5)odkrecanie proca, zmiana napiec nic nie daje

przeklinam ten dzien, w ktorym kupilem tego xp pro, zaraz reinstalka, a jak to nie pomoze to kupuje nowe mobo i proca zamiast planowanej grafy, bo szkoda mi nerwow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do IRQL LESS OR NOT EQUAL to jest bankowo coś z ramem i karta graficzną.

Na początku było wszystko w miare ok, zainstalowałem stery 3.13 na świerzym WinXP + SP1 i troche problemy były i sie pokazywał wyżej wymieniony błąd. Cały dzień mieszałem w timingach i ustawieniach pamięci i wtedy czasami sys był stabilniejszy lub mniej stabilny. Troche wkurzony tą sytuacją zacząłem dopatrywać się errorów w sterownikach bo co ciekawe błąd występuje tylko i wyłączenie jak mi sie windows załaduje do końca (nigdy na scandisku nie padało, co najwyżej od razu po niem).

Wywaliłem więc 3.13 i wziałem stare sprawdzone 2.0 początkowo nie zmieniąc sterów od grafy(gf2mx chwilowo :/) było już lepiej ale nie dokońca dobrze, zmieniłem więc stery do grafy na sprawdzone działające napewno dobrze. Po pierwszym restarcie było to samo, memtest sie wywalał, natomiast po drugim chodził przeszło 4h bezbłędnie. Dziś rano memtest pokazuje errory ale sys stabilny jak skała. Spróbujcie tego co ja razem ze zmienianiem ustawien pamieci w biosie.

 

Jak zmienić stery nowsze na starsze było opisane w innym topicu.

Mam nadzieje że moje spostrzeżenia komus pomogą :) , Adasi

 

PS.

Po zmianie sterów jeżeli mi wywalał blue screen to bez napisu : "IRQL LESS OR NOT EQUAL". Był to po prostu blue screen resetujacy kompa i informujacy o zrzucaniu pamięci fizycznej na dysk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to widze tak:

 

Reset ustawien BIOS (Set to System Defaults)

Instalka Windows XP od nowa i bez zadnych sterow i SP dac mu pochodzic kilka godzin - pobawic sie w notatniku, mspaint, wrzucis skanowanie dysku lub cos..

Jak bedzie ok, to wrzucic sterowniki do grafiki, nForce, dzwieku i sieciowki oraz DirectX9b - pomiedzy kazdym tez mozesz chwile sie bawic, aby zobaczyc czy wszystko dziala lub zapuscic programs CPU Stability Test 6.0

Dopiero jak uda Ci sie to przejsc bez problemow to zainstaluj SP1

 

Nie wiem czy to sie powinno tak robic, bo nie mam nForce; mowie ze ja bym tak to zrobil... no chyba ze jest np wymaganie, aby byl SP1 zainstalowany zanim sie nForce zainstaluje.. ale watpie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra problem rozwiązałem :) Wiedzialem że to coś z grafiką lub pamięcią. Grafe zmienilem z nvidii na ati i to samo (rzadko mi się pojawiało bo zrobiłem to co w poprzednim moim poście). No więc kolej żeby sprzedać pamięć(twinmos), jak już to zrobiłem pojechałem do sklepu po kingmaxy.

W sklepie znajomy mi powiedzial ze nie sprzedaje juz twinmosów bo wszyscy mają z nimi problemy (m.in te co my) a z kingmaxami nikt się jeszcze nie skarżył. Tak więc wziąłem 2x256 ddr400 kingmax i pojechalem do domu.

Najpierw oszczędnie na 8-4-4-2,5 cały dzień katowania kompa memtestem i grami i system wypas gry tak samo. Ostatecznie chodza na sybchro na fsb 215 (430 ddr) na timingach 7-3-3-2,5 dalej narazie nie testowałem więc wcześniej winne niestabilności były właśnie pamięci :)

Wnioski:

1. Jak masz ten IRQL LESS OR NOT EQUAL pierwsze co sie robi to odpala się memtesta (DOSOWEGO tego z iso)

2. Jeżeli po godzinie memtesta nie ma errorów to zmieniasz sterowniki najpierw od mobo potem od grafy (nawet na starsze, ja 3.13 na 2.0 zmieniłem i było lekko lepiej na twinmosach). To powinno pomóc

3. Jeżeli w memtest masz errory to sprawa jasna. Albo pamięć walnięta albo niekompatybilna z nforce2 (twinmos i kingston w wiely przypadkach). Mi na twinach mi wywalał 160errorów w szóstym teście a na kingmaxach nic.

 

I ważna sprawa jeszcze: TO NIE MA NIC WSPÓLNEGO Z IRQ!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podniescie zasilanie RAM'u, i zainstaluje Via-Paka

powinno pomoc.

Zakładamy więc, że cały świat ma płyty z chipsetem VIA? :>

 

Skad wziac stery do Abit-nf7 jakies nowe ? (nie pisze ze na stronie abita tylko jakis dokladny link na stronie abita sa tylko stare stery pewnie takie mam wgrane)

http://www.nvidia.com/object/nforce_udp_winxp_3.13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem od tygodnia.

 

Zacytuję :)

StreszczenieW tym artykule opisano sposób rozwiązywania problemów związanych z następującym błędem „Stop” w systemie Windows XP: Stop: 0x0000000A (parametr1, parametr2, parametr3, parametr4) IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL*** Adres x o podstawie w punkcie x - nazwa_pliku.Parametry dotyczą określonych problemów: Parametr 1 – Adres, którego dotyczy niepoprawne odwołanieParametr 2 – Lista IRQL wymagana do uzyskania dostępu do pamięciParametr 3 – Typ dostępu, gdzie 0 oznacza operację odczytu, a 1 oznacza operację zapisuParametr 4 – Adres instrukcji odwołującej się do pamięci w parametrze 1W tym artykule opisano kroki prowadzące do rozwiązania problemu, zgodnie z którymi należy postępować, jeżeli ten błąd Stop zostanie zgłoszony podczas lub po instalacji systemu Windows XP. Więcej informacji[B]Błąd Stop 0x0000000A (Stop 0x0A) wskazuje na to, że usiłowano w trybie jądra systemu korzystać z pamięci stronicowanej na zbyt wysokim poziomie wewnętrznych żądań procesu (IRQL). Ten błąd zazwyczaj występuje wówczas, gdy sterownik używa niepoprawnego adresu w pamięci. Inne możliwe przyczyny tego błędu to niezgodny sterownik urządzenia, ogólny błąd sprzętowy i niezgodne oprogramowanie[/B].

 

U mnie ten problem pojawił się po zainstalowaniu nowego systemu (XP), wcześniej miałem również XP, jednak takie problemy się nie pojawiały. Od starej wersji syst. dorzuciłem jedynie SS2 i najnowsze "detki".

 

Na samym początku wywalał mi BS ze wskazaniem na plik nvidii, jednak dzisiaj wywaliło mi IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL.

 

Zmieniłem detonatory na stare (takie jeakie kiedyś miałem) i to pomogło... już jestem ok 5h po zmianie i jest wszytko OK!!

 

pozdro i powodzonka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...