Skocz do zawartości
TRUST

ECS K7S5A PRO+D1400 = reset

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Kumpel poprosił mnie o zmianę płyty głównej i procka. Tak czy inaczej komplet jest taki : ECS K7S5A PRO , na której jest napisane ver.5.0. Do tego procek Duron 1400 /133. Najpierw zestaw wogóle nie chciał wstawać. Po clear cmos wkońcu wstał, ale na ustawieniach 100/133 - czyli procek był widziany jako 1050 Mhz. Przy zmianie FSB na 133 widziany był jako ATHLON 1400 - po kilku sekundach samoczynny reset, nawet z poziomu biosu. Ponieważ bios był z jakiś stary , zmieniłem go na ostatni jaki tylko znalazłem na stronie ECS z datą 11.08.2003. Znowu Clear cmos, load optimal, ustawienie na 100/133 . Teraz widzi go zgodnie z opisem poprawek w biosie - jako DURON 1400. Chodzi wszystko stabilnie. Zmiana na 133/133 - kilka sekund i reset. Próbowałem na 3 zasilaczach i tak samo jest na DDR i na SDR.

Dodatkowo dopięta jest tylko grafika GF2MX 64MB i flop.

Poproszę o jakieś sugestie dotyczące takiego problemu - niestety żadne modyfikacje " spawalnicze" nie wchodzą tutaj wgrę . Z góry dziękuję za pomoc.

pozdrawiam

TRUST

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie dopiero 40 minut się nie resetuje ( a to chwilowy sukces, bo przedtem maxymalnie wytrzymywał 1,5 minuty ) ale wygląda na to , że ustawienie z defaultowego agp x4 na x2 pomogło. Czy to świadczy o uszkodzeniu , czy poprostu się czestotliwości nie dogadują ?

I jeszcze jedno pytanie, bo nie znalazłem takiej odpowiedzi w necie - jaką maxymalną temp. wytrzymuje D1400 ? Bo gość ma niespecjalny cooler, z poprzedniego durona 1200 i na 133mhz w samym dosie temp. jest 58 stopni :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie dopiero 40 minut się nie resetuje ( a to chwilowy sukces, bo przedtem maxymalnie wytrzymywał 1,5 minuty ) ale wygląda na to , że ustawienie z defaultowego agp x4 na x2 pomogło.  Czy to świadczy o uszkodzeniu , czy poprostu się czestotliwości nie dogadują ?

I jeszcze jedno pytanie, bo nie znalazłem takiej odpowiedzi w necie - jaką maxymalną temp. wytrzymuje D1400 ? Bo gość ma niespecjalny cooler, z poprzedniego durona 1200 i na 133mhz w samym dosie temp. jest 58 stopni :(

Ten gef2mx moze nie pracowac z AGPx4 poprawnie i dlatego takie zchizy zobacz na innej grafie czy idzie AGPx4 jesli tez nie to mobo ma problemy z obsluga trybu x4 ale powinnno pójsc .Duronek ten wytrzyma 90C max

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - po podpięciu dysku , zaraz po wejściu do windowsa komp się resetuje :( :( . Procek na innej płycie chodzi bez problemu - czyli chyba wskazuje to na uszkodzoną płytę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety - po podpięciu dysku , zaraz po wejściu do windowsa komp się resetuje  :(  :( . Procek na innej płycie chodzi bez problemu - czyli chyba wskazuje to na uszkodzoną płytę.

Po podpieciu dysku?? może dysk uszkodzony??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba faktycznie jutro ją oddam, bo własnie mi poleciał na niej athlon 1,2 .

Sterów nie ma jak zainstalować tak na marginesie - bo do tego musi się windows uruchomić, a komp się resetuje w trakcie ładowania widnowsa ( przedtem z poziomu dosa już miał reset

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płyta nie ma ustawienia reseta po przekroczeniu danej temperatury ,

ale może w tej wersji cos juz poprawili i po prostu komp sie resetuje przez to że procek ma za dużą temperature

 

spróbuj pożyczyć jakiegos dużego wiatraka i potestować

jeśli nie pomoże to raczej mobo jest uszkodzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta płyta nie ma ustawienia reseta po przekroczeniu danej temperatury ,

ale może w tej wersji cos juz poprawili i po prostu komp sie resetuje przez to że procek ma za dużą temperature

 

spróbuj pożyczyć jakiegos dużego wiatraka i potestować

jeśli nie pomoże to raczej mobo jest uszkodzona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety z tego co widżę k7s5a ma problemy z obsługą nowych Duronów :cry: .To już kolejny wątek z tej serii :wink: .Dla mnie dziwna sprawa przecież nowy Duron to XP 0.13 z obciątym cachem. A problemów z tymi Athlonami przecież nie ma (sam mam takiego) na tej płycie

 

Więc wniosek k7s5a + Nowy Duron = :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo ten ecs to syf wystarczy zobaczyc na recenzje ludzi po zakupie tej plyty

wszyscy fakają

ja ja chcialem wziac na serwer ale jak zobaczylem opisy to mi blyskawicznie przeszlo

Przejrzyj sobie dokladnie testy wydajnosciowe robione 1,5 roku temu gdy ta plyta byla porownywana do KT 266 i 333 i gwarantuje ci ze w 90% testów to sis 735 bedzie szybszy !! Nieporównuj tej mobo np do wydajnosci do nforce2 bo to bezsensu sis735 -rok 2001 , nforce2-2003 takze wiesz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...