Skocz do zawartości
Dr.Stan

zmiana sprzętu (na słabszy) - proszę każdego o pomoc

Rekomendowane odpowiedzi

Mam to co widać w podpisie. Zmieniam na słabsze. W przyszłym roku zmieniam na AMD, ale nie chce mi sie czekać. Kasę która mi teraz zostanie dołożę do GF3.

 

Płytę główną sobie znajdę (jakąś pod Sokcet370 lub Slot1). Może macie jakieś propozycje.

Nad prockiem sie zastanawiam. Chyba wezmę sobie jakiegoś słabego PentiumIII z 512 cache. PentiumII chyba sie już nie opłaca, chociaż nie wiem. W sumie drogie te Pentiumki, bo najsłabsze od 100zł. Celeronów to już sie chyba nie opłaca wogóle, bo chce sobie móc jakoś pograć.

 

I jeszcze poznam wasze opinie na temat zwykłych Athlonów. Czy są podobne do PentiumIII???

 

Ostatecznie. Doradźcie jakiego proca żeby wyciągnąć przynajmniej 4000 w 3DMarku z Gainwardem GF3 Ti200, który będzie sporo podkręcony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mialem kasy to zrobilem tak:

kupilem najlepsza chyba plyte z ECS'a dostepna pod P3 i Celki czyli P6VAP-A+ z biosem 1.5d do tego Celka 800MHz i kopsnalem go na 133MHz, do tego mialem 256MBRAM i winXP. Na najnowszych sterach z VIA i od NVIDII komp chodzil zajestabilnie, normalnie wszystko chodzilo miodzio, jak bys mial do takiego sprzetu tego GF3 to mozesz grac na nizszych detalach przy 800x600 w troche nowych gier jeszcze, a jak dostaniesz podobna plyte a do tego P3 conajmniej 1GHz (nie wiem czemu one sa nadal takie drogie) i 512 RAM (z dobrymi timingami) no to stary odjazd. Ale jest tez inna mozliwosc: K7S5AL+najnowszy bios+512DDR (tu musi byc DDR) i do tego duronka 1GHz - do tego zmieniasz fsb na 133 i jazda, masz tez kompa swietnego jak na taka kase, moze nawet taniej (pamietaj o najnowszym biosie i sterach) - ja bylem ta osoba ktora sie super cieszyla ta plyta (nie mialem z nia nigdy problemow przy DDR) bo nigdy nie mialem kasy na drozszy sprzet, tak samo zreszta jak teraz ;)

Wybieraj to co bardziej jest optymalne, przeciez i tak sie nie bedziesz bawil w jakis super OC, przy zalozeniu ze zmiana fsb to koniecznosc aby jeszcze bez wiekszych problemow korzystac z takiego zestawiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kup jakiegos duronka 1000 lub 900 i plyte solteka kav75 + ten gf3ti200 i sprzecior bedzie zajebisty...mialem sam tego soltka kav75 + duren800@1000mhz + gf2mx400(wszystkie czesci R.I.P :) )i gry chodzily spoko, a kiedys dalem za tego zlomteka 550zl :) nie oplaca sie kupowac jakis tam celkow copermine bo to nie jedzie lepiej qpic uzwanego durnia lub antka...zreszta na tym soltku chodza antki 0,13um :)) :)) wiec mozesz kupic plyte od razu plus antek 0,13um i nawet jak na kt133a ma super funkcje do o/c :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniam na słabsze bo chce teraz kupić GF3, a w przyszłym roku zmieniam na AMD.

 

A jak zmieniacie FSB ze 100 na 133 to magistrala AGP/PCI zostaje przy 66/33???

ostatnio sprzedawalem celka tulipana1000Mhz na allegro za 150zl a antki 1200mhz tez sa gdzies kolo 150zl wiec lepiej ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> kt133a i jechac na antku a nie na celku..:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przesiadając się na dwa razy zapłacisz więcej niż gdybyś się przesiadał na raz ... Chyba że ten słabszy chcesz zostawić sobie jako drugi albo masz już umówionego kupca na niego ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie z podkręcaniem, tylko że w starszych płytach chyba nie ma możliwości zmiany FSB bez zmiany AGP/PCI.

I co to są kondziory bo nie kojarze???  :D

Jak to nie mają :?: spójrz na mój podpis, mój proc z lepszym chłodzeniem może iść nawet i na fsb 143Mhz, co do dzielnika AGP/PCI to niestety prawda. Ale gdy używasz standardowych magistrali 66, 100 lub 133 to wszystko jest ok, no może po za tą 133 na BX bo wtedy AGP jest 83 ale więksośc kart to bez problemu wytrzymuje co daje im dodatkowego kopa w grach :)

Co do kądziorów to ta płyta czasami wysadza kondensatory, szczególnie gdy podnosi się napięcie :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję.

Kupuję płytę na Slot1 oraz procesor Pentium II. Jest to nieodwołalne więc proszę nie mówić że sie nie opłaca.

 

Tylko teraz mam problem. Nie moge znaleźć odpowiedniej płyty głównej w formacie microATX. Mam taką obudowę i nie chcę jej zmieniać. Mało jest płyt mATX na Slot1, a jak są to albo nie mają ATA100 albo nie mają AGP.

Co do proca to szukam takiego który pójdzie na FSB100, lub oryginalnie ma FSB100 (lub jeśli taki z FSB100 pójdzie na FSB133 :D ). Z tym już nie bedzie takiego problemu chyba.

 

Czekam na wasze propozycje odnośnie płyty głównej. Może wiecie gdzie dostanę taką jak szukam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CO do procka to np. mój celek II spokojnie idzie sobie na 900... Polecam <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span> CO do płytki to moja jest w standardzie m-ATX i większych problemów z nią niemiałem.. No może troche słabe wyniki OC bo napaliłem sie na 1 ghz... :D Widzialem ją ostatnio na allegro. Myślę ze w jakieś 2-3 tygodnie ją upolujesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już sobie upatrzyłem płyte Asusa pod AMD.

Teraz musze upolować jakiegoś taniego Athlona, nie XP.

Doradźcie. Jaki Athlon (maks. 1GHz bo na więcej nie mam kasy) będzie dobry żebym z mocno podkręconym GF3 wyciągnął na bide 4000pkt.???

 

A wogóle to opłaca się jeszcze kupować Palomino???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podjąłem decyzję.

Kupuję płytę na Slot1 oraz procesor Pentium II. Jest to nieodwołalne więc proszę nie mówić że sie nie opłaca.

Już sobie upatrzyłem płyte Asusa pod AMD.

Teraz musze upolować jakiegoś taniego Athlona, nie XP.

Doradźcie. Jaki Athlon (maks. 1GHz bo na więcej nie mam kasy) będzie dobry żebym z mocno podkręconym GF3 wyciągnął na bide 4000pkt.???

 

A wogóle to opłaca się jeszcze kupować Palomino???

:roll: :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast tyle pisać bez sensu odpowiedzielibyście którego Athlona <span style="color:red;">ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span></span>

Chyba najlepszy będzie jakiś na FSB100 i podkręcić go do FSB133.

Z wczesnymi modelami chyba nie będzie problemu.

 

I co z Palomino???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

weś nowego durona 1400 ( 165 pln w www.proline.pl) do tego taniusieńką płytkę na kt133a i drutniesz durnia na jakieś 2 ghz ... masz problem rozwiązany... Mobo nie powinno kosztować więcej jak 150 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta którą sobie upatrzyłem obsługuje tylko Athlony do 1400, Palomino XP do 2100+ i Durony Morgan do 1300.

Zresztą nie chcę Durona tylko któregoś zwykłego Athlona.

Mówiłem że chcę tanio bo reszte dokładam do GF3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra. Mam pytanie.

 

Czy ktoś kiedyś słyszał o firmie Jetway???

Właśnie sobie zakupiłem taką płytkę na allegro. Niestety nie zdążyłem upolować fajnego ASUSa, a nic innego z microATX z FSB266 nie było.

 

Link do aukcji - http://www.allegro.pl/show_item.php?item=17753337

Link do płyty w sklepie - http://infoglob.pl/sklep/podzespoly/3818/5.../5346/opis.html

 

To ciekawe że taka płyta w sklepie kosztuje trzy bomby.

 

Czytałem na stronie Jetwaya, że ta płyta w wersji 3.0 (taką kupiłem) obsługuje nawet chyba wszystkie Athlony XP 0,13 z FSB266. To by było ciekawe.

 

Tylko jaka wydajność tej płyty. Wkrótce sie przekonam.

 

Teraz poluje na Athlona 1000. Już mam upatrzonego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proponuje Durona jakiegos (zalezy od kasy) 650 mozna juz za 60pln kupic

plyte na kt133 - na allegro Abita lub Epoxa za 50-70pln mozna nabyc

jak bys wzial Durona 1400 (180pln) to bys mial taka sama wydajnosc jak teraz ,albo lepsza

ramu bys nie musial zmieniac

 

update:

spoznilem sie ,na drugi raz czytam wszystkie posty

 

jetway moze byc - to cos w rodzaju ecs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...