Skocz do zawartości
ntgd

Laik pyta

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kilka pytan odnosnie podkrecania procesora.

Posiadam celerona 733 na płycie głowniej GA-6VX7B-4X.

Podkrecałem swojego celerona z pomoca zworek na plycie głowniej poprzez podnoszenie fsb z 66 do 83 - wynik 733@917. Niestety podczas odpalania gier komp sie zawiesza, czego nie ma na fsb ustawionym na 75.

Czym jest spowodowane zawieszanie ( gdzie, co i jak przestawic ) ?

Kolejna sprawa, ktora mnie trapi to, ze po ustawieniu fsb na 100 i wiecej komp sie nie chec się właczyc - tu posłuze sie cytatem

włanczam- wiatraczki w ruch, słyszę ,że dysk się włączył, ale piknięcia nie słyszę- monitor nie reaguje

Czytałem kilka topickow i zauwazyłem, ze duzo sie mowi o napięciu. Niestety w mojej płycie nie mozliwosci zmiany napiecia, a w manualu od płyty pisze
Detect system's voltage status automatically

P.S. Probowałem szukac lecz bez skutkow.

 

Narazie tyle... Prosze o odp. i Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

prawdobodobnie proc jest głodny i potrzebuje napiecia :) :) :) :) a tak na serio to ustaw ile na max pujdzie bez zwisów, jezeli nie masz mozliwosci zmiany napiecia to cienko....bo celki po takim przetaktowaniu potrzebuja troche v :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komp siewiesza na fsb 83 bo wtedy PCI idzie do góry i wynosi 41.5mhz co jest za dużo :!: i disk może wariować, grafa niewyrabiać.Sprawdź w manualu czy Twoja płyta ma dzielnik 1/3 gdy ustawisz fsb 100 mhz (żeby pci wynosiło 33 mhz).Skoro niema możliwosci zmiany vcora na płycie zobacz artykuł na www.4max.com.pl o drutowaniu celka tylko niewiem z jakimi celeronami to chodzi a z którymi nie chodzi.A moze ze wszystkimi :?: :? NIewiem wiec poczekaj aż ktos odpowie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc tak:

:arrow: FSB ma 83mhz nie chce działać ze zględu na wysokie pci (41mhz) pewnie HDD nie wyrabia.

:arrow: A co do FSB 100mhz to i tak raczej procek by ci na tyle nie poszed ze względu na bardzo wysoki mnożnik bo aż 11x co by dało 1.1ghz co jest raczej nie możliwe ze względu na stary stepping.

:arrow: ale jeżeli jesteś uparty to spróbuj zflashować bios może doda zmiane vcore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:arrow: ale jeżeli jesteś uparty to spróbuj zflashować bios może doda zmiane vcore.

wtf?! zflashowac bios 8O :wink:
na jakis nowszy może ma zmiane vcore.

of course 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu masz opis voltage moda balerona, jeżeli nie jesteś dobry w takci "delikatnych" sprawach to lepiej się nie baw :!: A co do flashu biosu to najparawdopodobniej nie doda ci to opcji zmiany Vcore ale flasha zawsze zrobić możesz tak dla bajerki :lol:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sciagasz biosik na dyskietke i jak komp startuje trzymasz alt+F2 - reszta robi sie sama ... modl sie tylko zeby ci ktos restert nie wcisnal albo zalatw jakiegos ups'a gdyby elektrownia miala akurat w tym momencie kaprys ;)

 

jednak calosc nie trwa wiecej jak 5 minet wiec warto sprobowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sie ma to co napisał Gie-eN-Zet do Jak zrobić flash biosu. ?

Czy sposob Gie-eN-Zet'a tez jest poprawny ? :wink:

A jesli chodzi o Upgrade BIOS'u z www.dzikie.net to nie mam pojecia co ma sie znajdowac na dyskietce startowej :? Czy mam zrobic zwyczajną dyskietke startowa i usunac te dwa pliki 'config.sys' i 'autoexec.bat', a nastepnie wkleić plik *.exe z biosem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz co ntgd... jak czytam te teksty co ty piszesz to stwierdzam że ty lepiej daj sobie spokój z tym flashem bo jeszcze coś zepsujesz :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z tym: http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=7988 oraz z informacjami Gigabyte'a: http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Suppor...ToReflash_1.htm.

Co do informacji Gie-eN-Zet: na niektórych płytach skrót alt+F2 wywołuje program flasciach!ący (zaimplementowany w biosie albo umieszczony na dyskietce). Nie polecam, bo nie można przy tym zrobić kopii aktualnego biosu.

 

I jeszcze jedno: plik *.exe to nie jest gotowy do flashu plik z biosem. Musisz go najpierw rozpakować, wydobywając z niego program flasciach!ący, plik biosu i z reguły coś jeszcze. Dopiero to umieszczasz na dyskietce. Zdecydowanie zapoznaj się z tym: http://tw.giga-byte.com/MotherBoard/Suppor...ashbios_dos.pdf.

A poza tym sprawdź, co w ogóle chcesz flashować, bo dla Twojej płyty widzę tylko jeden bios (F45) z października 2001. :D Przypuszczam, że Twoja płyta właśnie go ma. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bios_6vx7_4x_f45.exe i chyba jeszcze potrzebuje amiflasha tylko nie wiem skad go ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span>, poniewaz nie moge sie dostac na http://www.bios.pnet.pl/ , bo wyswietla mi sie bład HTTP 403 (dostęp zabroniony) :?

Co do wersji biosu to kompa kupiłem w Maju 2001 i pewnie mam starszy bios.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam bios_6vx7_4x_f45.exe i chyba jeszcze potrzebuje amiflasha tylko nie wiem skad go ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> (...)

I jeszcze jedno: plik *.exe to nie jest gotowy do flashu plik z biosem. Musisz go najpierw rozpakować, wydobywając z niego program flasciach!ący, plik biosu i z reguły coś jeszcze. Dopiero to umieszczasz na dyskietce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...) Musisz go najpierw rozpakować, wydobywając z niego program flasciach!ący, plik biosu i z reguły coś jeszcze. Dopiero to umieszczasz na dyskietce. (...)

Plik waży 5kb i nie jest archiwem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miope nie nie pisz już nic bo chłopak może sobie płyte zepsuć :? skoro nawet nie umie zrobić tak jasnych i banalnych rzeczy.

ntgd daruj sobie tego falasha (i tak to ci nic nie da) bo coś jeszcze zepsujesz :?.

 

P.S. ntgt wchodziłeś kiedykolwiek do biosu :? pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludu Mój ludu.... czemu we mnie nie wierzyliscie ? :D

 

Flashowanie powiodło sie lecz nadal nie moge przestawic Vcore'a

 

Dosłownie Jazda Przednia :D

 

Nie dosc, ze nie ustawiłem sciezki do zapisu starego biosu to na dodatek podczas restartowanie w momencie gdy jest czas na wciskanie Del ( pewnie macie na to jakas pr0 nazwe :P ) wyskoczył mi napis

(...) checksum bad
Miałem jeszcze do wyboru wcisnac F1 albo F2. Nic sie dalej nie ładuje to wciskam F1 ( miało to uruchomic jakis setup ).... dalej nic. Niezawodny sposob Ctrl+Alt+Del i komp sie jeszcze raz włacza tylko tym razem wszystko przebiegło normalnie i mam to szczescie ze mogłem wam napisac tego posta :lol:

 

Btw. Duze DZIĘKUJE za pomoc :) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...