Skocz do zawartości
misiek_szczepan

Jak maxymalny można wsadzić procek do płyty ???????

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

 

Proszę o pomoc jaki maxymalnie wsadzić da się porocek do tej płyty.Jak to sprawdzić może jakiś prog. albo przetestować:

 

Posiadam płytkę PC-CHIP M807(jakiś dziwoląg) w instrukcji jest napiosane że ta płytka działła na FSB200/266(KT133A only chip) i że procki mogę wsadzać : DURON 550 - unlimited ,FSB 200MHz i Atlon 650 - unlimited ,Fsb 200MHZ

 

Natomiast na stronie internetowej jest napisane: Supports AMD Duron/Athlon 500M~1.13GHz CPUs with frequency at 266MHz FSB in Socket A for ATX Form Facto

 

To mnie dezorientuje, nie wiem jaki procek wsadzić Proszę o pomoc jaki maxymalnie wsadzić da się porocek do tej płyty.Jak to sprawdzić może jakiś prog. albo przetestować:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli jest na chipsecie KT-133A to AthlonkiXP powinny dzialac, choc nie zawsze, a ponadto nie wiadomo jak beda rozpoznawane,

 

sproboj wgrac nowy BIOS o ile istnieje i najlepiej pozyczyc od kogos procka i sprawdz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to kt133a to proponuje ci kupic durona applebred 1400(takiego jak ma maybach) i dodatkowo go krecic mnoznikiem, albo 1600.

 

nie sadze ze znajdziesz jakies oficjalne dane, ze taki duron bedzie dzialal, ale z praktyki wynika ze wszystkim na kt133a proce amd na fsb 133 dzialaja.

xp szkoda na sdry, plyta jest za wolna zebys zobaczyl jakas roznice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie licz na dużo PC-CHIP to nie jest żadna marka, swego czasu (gdy królowałt pIII i pierwsze Athlony) była to jedna z najbardziej odradzanych marek, choć z drugiej strony kosztowała o połąwe mniej niż konkurencja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to kt133a to proponuje ci kupic durona applebred 1400(takiego jak ma maybach) i dodatkowo go krecic mnoznikiem, albo 1600.

 

nie sadze ze znajdziesz jakies oficjalne dane, ze taki duron bedzie dzialal, ale z praktyki wynika ze wszystkim na kt133a proce amd na fsb 133 dzialaja.

xp szkoda na sdry, plyta jest za wolna zebys zobaczyl jakas roznice.

Czyli ogólnie Durony( applenerd )1.4 i .16 powinny pójść ?Czy jesteście tego pewni ???

 

Dzięki i czekam na więcej rad

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli to kt133a to proponuje ci kupic durona applebred 1400(takiego jak ma maybach) i dodatkowo go krecic mnoznikiem, albo 1600.

 

nie sadze ze znajdziesz jakies oficjalne dane, ze taki duron bedzie dzialal, ale z praktyki wynika ze wszystkim na kt133a proce amd na fsb 133 dzialaja.

xp szkoda na sdry, plyta jest za wolna zebys zobaczyl jakas roznice.

Czyli ogólnie Durony( applenerd )1.4 i .16 powinny pójść ?Czy jesteście tego pewni ???

 

Dzięki i czekam na więcej rad

powinny i na wiekszosci plytach na kt133a brykaja bez problemow, jednak jak to bedzie na PC-CHIPSie tego nikt nie wie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepan wejdz na strone twojej płyty głownej tam powinno pisac, a jak tam nie będzie pisało to na google.com wpisz dokładna nazwe twojej płyty głownej i na 100% powinnieneś znaleść odpowiedz na twoje pytanie :idea:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepan wejdz na strone twojej płyty głownej tam powinno pisac, a jak tam nie będzie pisało to na google.com wpisz dokładna nazwe twojej płyty głownej i na 100% powinnieneś znaleść odpowiedz na twoje pytanie  :idea:

Na samym początku napisałem jak się sprawa ma więc przeczytaj dokładnie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczepan wejdz na strone twojej płyty głownej tam powinno pisac, a jak tam nie będzie pisało to na google.com wpisz dokładna nazwe twojej płyty głownej i na 100% powinnieneś znaleść odpowiedz na twoje pytanie  :idea:

PCChips nie istnieje. O ile pamiętam to przejął go ECS. I to powinno wystarczyć za komentarz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

misiek_szczepan, już założyłeś o tym topik, więc dlaczego zrobiłeś to drugi raz? http://forum.purepc.pl/viewtopic.php?t=50333

Ponieważ dostałeś tu więcej odpowiedzi, zamykam tamten, ale jeżeli jeszcze raz założysz kilka topików o tym samym, to wszystkie znikną z forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja walne takie małego oa wiec tak mój kolega poszedł ze swoją płytą głowną do sklepu mikrozet we wrocławiu ( gdzie ją zakupił ) dał sprzedawcy do ręki i zapytał sie jaki największy procesor mu tam wejdzie, srzedawca wzioł do łapska myślał 10 minut i powiedział co iwedział a mianowinie tu cytuje "kwadratowy" :D:D:D:D:D::D:D:D:D:D:D:D:D niezły lol z tego sprzedawcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ja walne takie małego oa wiec tak mój kolega poszedł ze swoją płytą głowną do sklepu mikrozet we wrocławiu ( gdzie ją zakupił ) dał sprzedawcy do ręki i zapytał sie jaki największy procesor mu tam wejdzie, srzedawca wzioł do łapska myślał 10 minut i powiedział co iwedział a mianowinie tu cytuje "kwadratowy" :D:D:D:D:D::D:D:D:D:D:D:D:D niezły lol z tego sprzedawcy

oni sa spoko, czasami maja fajne poczucie humoru i daja znizki dla stalych klientow :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...