Skocz do zawartości
GoX

jaki sprzet...pomozcie...pilne!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wiem ze napewno na forum jest wiele wontkow w stylu "co kupic za" ale ja w sumie musze dokonac wyboru dosc szybko bo nagle okazalo sie ze chyba kupie kompa. Niestety nie orjetuje sie prawie wogole co jest aktualne, moja wiedza zatrzymala sie 12 miesiecy temu kiedy tez mialem kupic komputer ale wkoncu nie kupilem. Tak wiec chcial bym sie dowiedziec jaki najlepiej w tej chwili wybrac komputer z przeznaczeniem glownie do gier, cena mniej wiecej do 5tys. No pomimo mojej slabej orjentacji wydaje mi sie ze poza najleprzym obecnie athlonem 64 i drugim po nim P4 3,20 dobry i chyba najleprzy dla mnie byl by P4 3.06 ale pewnien nie jestem. Tak wiec bede wdzieczny za kazda pomoc gdyz nie mam zaduzo czasu na zastanawianie sie... :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh no dobra wlasnie przeczytalem ze ten temat jest...nie zgodny z zasadami :oops: No ale szczerze mowiac nie mam czasu przeszukiwac archiwum itp. naprawde musze szybko wybrac i prosze o pomoc...wkoncu poto to forum... :arrow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] chyba najleprzy dla mnie byl by P4 3.06 ale pewnien nie jestem. Tak wiec bede wdzieczny za kazda pomoc gdyz nie mam zaduzo czasu na zastanawianie sie... :roll:

Napisz czy chcesz monit i inne pierduołki typu napędy, skanery, drukarki, etc bo jeśli tak to na p2 3.06 troszku zbraknie imo poleciłbym Ci taki zestaw:

barton 2500+

zalmancnps 7000a-alcu

abit nf7s / asus a7n8x deluxe

big tower + cheiftec 420w

hercules r9800 pro

barracuda 80gb 7200rpm 2mb

2 x 512mb kingston 400mhz

-------------------------------------------

tu wyszło mi ok. 5000zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ABIT NF7-S nForce2-SPP SocketA U/133 SerialATA DDR400 Sound 6ch. USB 2.0 2xFireWire 1394 LAN ATX

cena: 499 zł

 

AMD Athlon XP 2500+ /1833 Mhz/

Socket A; 0.13u; Barton; FSB 333 MHz; wersja OEM; gwarancja 12 miesiecy

cena netto: 336 zł cena brutto: 409 zł

 

FIC Radeon 9500 Pro 128MB TV-out DVI-out

gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 763 zł cena brutto: 930 zł

 

Western Digital 120GB 7200rpm ATA100 8MB cache

gwarancja: 36 miesiecy

cena netto: 427 zł cena brutto: 520 zł

 

2x256 MB PC400

producent Twinmos;gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 181 zł cena brutto: 440zł

 

Jakies chlodzenie do 150zl

 

Obudowa jaka tam sobie chcesz ( chodzi o wyglad) ale pamietaj aby miala zamontowany zasilacz minimum:

Chieftec 360W P4 DualFAN

 

cena netto: 205 zł cena brutto: 250 zł

 

LiteOn 16x48x

wersja BOX; oprogramowanie Power DVD; gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 127 zł cena brutto: 154 zł

 

LiteOn 52x32x52x

wersja BOX oprogramowanie Nero; 1xCDR; 1xCD-RW; gwarancja: 24 miesiace

cena netto: 152 zł cena brutto: 185 zł

 

Wyszlo okolo: 3600

 

IMHO kompa powyzej 3600zl :] nie oplaca sie wedlug mnie kupowac. Za kilka miesiecy bedziesz plakal ze wydales 5tyś zl a teraz masz malo fps'ow :wink: Za reszte kup sobie cos innego, nie koniecznie do kompa. A ten co bedziesz mial napewno starczy do grania i innych bajeroof ;]

 

ps. Gox czytaj wszystkie posty... :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2x256MB Ram to nie tak dużo. Ja bym brał 2x512MB - na dłużej starczy, a kości 256 za rok byś sprzedawal. TwinMos może być, Kingston IMO lepszy bo dłuższa gwarancja (5 lat).

 

Zasiłke też bym brał większą (np. chief420) starczy na lata.

 

Gdybyś chciał platformę Intela - która wyjdzie drożej za zbliżona wydajność - to IMO rozsądny jest zakup P4 2,4 albo 2,6 ale tylko na szynie 800. Do tego Asusa lub Abita na chipsecie i865PE

 

Zapomniałem dodać, że te uwagi to do zestawu od Grincha - z resztą klocków się zgadzam w 100%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, zreszta radka9500 napewno nie wezme, co do dysku...napewno 120gb ale czy taki to nie jestem pewien, zastanawiam sie tez nad baracuda mam jedna czterdziestke w kieszeni i jestem z niej zadowolony. Ale ten athlon mnie jakos nie sadysfakcjonuje, jesli mowisz ze za pare miesiecy bede plakac ze mam za malo fps`ow to co powiem z A2500+? Wiesz taki komp z P4 3,06 bedzie sprawny przez 3 lata(mojego Athlona500 kupilem 4 lata temu i przez 3 lata dalo sie spokojnie grac) Natomiast 2500+ nie pozyje dlugo, zwlaszcza ze(jak przypuszczam) ma on takie same wlasciwosci do podkrecania jak 2200+ ktory nie mial ich wcale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się mylisz bo 2500+ to najniższy model na najnowszej wersji jądra - czyli Barton. W związku z tym zapewnia dobrą podkręcalność - z resztą firmowo Bartony są sprzedawane aż do oznaczenia 3200+.

 

2200+ o którym piszesz, to zapewne Thoroughbred A, który kręcił się bardzo słabo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne, zreszta radka9500 napewno nie wezme, co do dysku...napewno 120gb ale czy taki to nie jestem pewien, zastanawiam sie tez nad baracuda mam jedna czterdziestke w kieszeni i jestem z niej zadowolony. Ale ten athlon mnie jakos nie sadysfakcjonuje, jesli mowisz ze za pare miesiecy bede plakac ze mam za malo fps`ow to co powiem z A2500+? Wiesz taki komp z  P4 3,06 bedzie sprawny przez 3 lata(mojego Athlona500 kupilem 4 lata temu i przez 3 lata dalo sie spokojnie grac) Natomiast 2500+ nie pozyje dlugo, zwlaszcza ze(jak przypuszczam) ma on takie same wlasciwosci do podkrecania jak 2200+ ktory nie mial ich wcale.

Eh w 1 poscie stweirdzasz ze sie nie znasz, posluchaj rady starszysz userow ktorzy codzienie czytaja serwisy komputerowe 8) :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie znam sie teraz, w zeszlym roku swietnie sie orjetowalem i mamm zamiar nadrobic zaleglosci wkoncu nie kupie kompa w ciemno. A pamietam dobrze ze athlon 2200+ podkrecal sie strasznie mizernie a ostatnim adkiem jaki sie dobrze krecil byl 2000+. Zreszta nie kupie prawie napewno 2500+ jak juz to 2700+,2800+ lub 3000+. Ale nie wiem jak wyglada ich podkrecanie. Swoja droga jesli chodzi o intela to co leprze P4 3ghz z HT i FSB 200mhz czy zwykly p4 3,06 ale z 166mhz no i bez HT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle jednak ze kupie albo Adka 2700+(roznica miedzy 2800+ to 300zl) lub 3000+ albo P4 3ghz ty cena jest taka sama. Ale jak wypada porownanie 3000+ i P4 3ghz? Ktory szybszy i jak sie kreca? Bo wydaje mi sie ze jedno i drugie jest wyzsze w Pentiumie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyty na chipsecie n-force2 miedzy innymi wlasnie ABIT NF7-S sa jak na ten czas najbardziej wydajnymi plytami glownymi. Oczywiscie procesory AMD pracuja na podstawce Socket-A co sprawia ze sa one kompatybilne praktycznie ze wszystkimi mobo, pracujacymi na tej podstawce. (dlatego wlasnie kup 2x256MB ramu dla uruchomienia opcji DualDDR :D )

Jesli chodzi o podkrecalnosc, to mobo jest jak najbardziej do tego przeznaczone ( zablokowane PCI, regulacja AGP, napiecia procka, chipseta, ramu ) to chyba wszystko :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie tak ale od godziny chyba szukam w sieci jakiegos porownania adka 3000+ z P4 3ghz i nie moge znalesc...Powiec wiec co sadzisz o porownaniu 3000+ i P4 3ghz? Co jest bardziej wydajne? co lepiej sie kreci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka słów + kilka sekund + www.google.pl i wychodzi:

http://www.tomshardware.com/cpu/20030210/ albo

http://www.google.pl/search?hl=pl&ie=UTF-8...aj+z+Google&lr=

 

Co do krecenia to ja niewiem, bo ani nie posiadam P4 ani Bartka tylko AMD XP 1700+@2600+ & Epox 8rda+ ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, i po przegladnieciu danych okazuje sie ze Athlon 3000+ wypada czasami nawet gorzej od P4 2,5ghz! A i nawet w maxymalnych porywach nie udaje mu sie przescignac P4 3ghz. Pozatym Czym rozni sie Athlon 3000+ od Athlon`a Barton`a? Wydawalo mi sie ze to tosamo ale z wynikow testu wynika inaczej- sa zapisane jako 2 rozne procki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....GoX

Natomiast 2500+ nie pozyje dlugo, zwlaszcza ze(jak przypuszczam) ma on takie same wlasciwosci do podkrecania jak 2200+ ktory nie mial ich wcale.

2500+ barton się dobrze kręci ! Najwyższa częstotliwość z jaką się spotkałem to 2650 MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GoX mam pytanie, mówisz że się nie znasz itp a już kręcenie ci w głowie lata.......... hmmm.... nie abym ci tego odradzal, ale ja nie widze sensu krecenia, jak mi wszystko dobrze... chodzi, a tobie na 100% wszystko będzie pięknie chodziło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taka propozycje weź tą kase co ci zostanie z tego co grinch zaproponował sprzedaj stary monitor i kup nowy 21" napewno będzisz miec a lata a i wydajność niebędzie aż tak drastycznie co miesiąć wieksza tego użądzenia potrzbna...........

 

spójż w mój podpis czy warto poza wiekszym hdd i lepsza grafiką płacić majątek za coś co za rok bedzie warte tyle co ten co w moim podpisie albo jeszcze mniej..............

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...