Skocz do zawartości
Dijkstra

Do stałych użytkowników - WAŻNE!!!

Rekomendowane odpowiedzi

bez problemu zmienia sie kolor ksywy moderatora czy admina w stylu, bez problemu mozna zabanowac niektore tytuly

 

wystarczy tylko chciec - np musialoby sie chciec moderatorom wpisac cobie moderator w opis - a nie jakies inne cuda zeby bajzlu nie robic - bo czasem ciezko dojsc czy ten ktory gada dyrdymaly to miszczu czy zwykly trol z kolorowa ksywka [i napisac to w FAQ - ze zaloga ma kolorek - userzy - nie...]

 

ale to wymaga wspolpracy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel_k, -Sid-The-Rat=>, a w ogóle to o co Wam chodzi? Żeby każdy mógł sobie wpisać rangę w stylu "zielony koczkodan"? Po co?

 

Rangi, o których wcześniej w topiku była mowa (i to nie po raz pierwszy zresztą), byłyby wstawiane przez administrację forum, na tym właśnie polegałaby ich moc informacyjna -- a nie na tym, że X wpisałby sobie "specjalista w dziale".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pawel_k, -Sid-The-Rat=>, a w ogóle to o co Wam chodzi? Żeby każdy mógł sobie wpisać rangę w stylu "zielony koczkodan"? Po co?

a po co [prawie] kazdy ma wlasnego avatara :?: :?:

 

Rangi, o których wcześniej w topiku była mowa (i to nie po raz pierwszy zresztą), byłyby wstawiane przez administrację forum, na tym właśnie polegałaby ich moc informacyjna -- a nie na tym, że X wpisałby sobie "specjalista w dziale".

no tak bo kazdy ocenia ludzi po opisach pod avatarkami a nie po wiedzy.. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a po co [prawie] kazdy ma wlasnego avatara :?: :?:

No właśnie. Ma nicka, awatara, dane w profilu i podpis. Jedyną informacją niezależną od usera jest ranga -- czyli informacja o jego statusie na forum. W sklepie też koniecznie chcesz być nazywany inaczej niż "klient"?

 

no tak bo kazdy ocenia ludzi po opisach pod avatarkami a nie po wiedzy..  :o

Pod czy nad?

Zwróć uwagę, że zgłaszane przez userów postulaty dotyczą właśnie w miarę obiektywnej oceny wiedzy danego usera, wyróżnienia go na forum. A Ty chcesz udostępnienia kolejnego pola do wpisywania byle czego.

 

czyzby reszta i tak miala zamiar robic swoje bez liczenia sie z opiniami userow? szkoda naprawde

Sid, a skąd ten wniosek?

Wypowiadanie się po ileś razy na te same tematy naprawdę męczy, zwłaszcza gdy użytkownicy nie widzą, że mają sprzeczne oczekiwania.

Zapraszam do lektury:

Postulat o zmiane sposobu nadawania "gwiazdek"

 

MOze by tak cos z tym zrobic???

Kolejny problem z "MODERATOREM" Tweak.pl

Do tego burda o zamknięcie "Po pijaku" i wiele innych, usuwanych z forum.

 

Odklejcie te tematy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odklejone topiki w Sprzęcie?????!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi o nic nie chodzi (choc zjadlbym cos ostrego i popil czyms smacznym) - choc zastanawia mnie ze tylko ty z 'wladzy' tu zagladasz i piszesz...

 

czyzby reszta i tak miala zamiar robic swoje bez liczenia sie z opiniami userow? szkoda naprawde

 

Mnie się wyłączyło powiadamianie mailem 8O , i nie wiedziałem chwilowo, że ktoś tu odpowiada.

 

Co do innych moderatorów - obstawiam, że po prostu moderują na tyle długo, żeby widzieć, że taki wątek do niczego nie doprowadzi z powodów, o których pisała Miope - każdy chce czegoś innego. Cokolwiek byśmy nie zrobili, zawsze znajdą się i zwolennicy, i przeciwnicy tego rozwiazania. I zaczyna mnie to męczyć: siedzę na forum po kilka godzin dziennie, szukam w necie wyjaśnienia jakiegoś problemu, bo ktoś akurat poprosił, a chcę pokazać, że jak się chce, to się da znaleźć, ale to akurat się nie liczy - bo wystarczy, że upomnę kogoś z tytułu lenistwa, głupoty lub nieprzestrzegania regulaminu, i od razu jest afera, że moderator be, że terror na forum, że się tylko czepiamy i że jedyne, co dobrze nam wychodzi, to tępienie reklamy. A z drugiej strony część userów płacze, że jesteśmy za łagodni i wywalamy za mało tematów, że na forum bałagan i kłótnie. I zamiast sobie podyskutować ze sobą, obie grupy wolą najeżdżać na moderatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytalem te posty - czytalem tez pare innych

 

problem nie jest w tym ze oczekuje od Ciebie spelnienia wszsytkich zachcianek - bo to niemozliwe, gdzie 3 ludzi tam 5 racji - nie tedy droga

ale o przemyslenie tego co tam ludzie pisza... jesli po raz nty pojawia sie ze moderator o ksywie A ciut uniosl sie wladza i robi cyrki to moze przyzjec sie temu i choc zwrocic mu uwage? bo to nie zawsze user klamie czy szuka dziury w calym - czasem to ten 'madrzejszy' gada glupoty a na krytyke reaguja agresja

jesli prosby o odklejenie/przyklejenie sa czeste a nie ma wielu glosow sprzeciwu - to odkleic - forum jest dla userow a nie dla wladzy, tak samo kwestia podpisow, avatarkow, opisow i tak dalej - jesli nie ma jakiegos szczegolnego (najlpeiej technicznego) powodu to nie nalezy wogole ograniczac kogokolwiek w czymkolwiek - a jesli juz to w jasny sposob (i podac DLACZEGO!) i w zadnym wypadku wladza nie moze stac ponad prawem!

przydaloby sie tez pare jasnych zasad i spojna polityka wszsytkich moderatorow - bo nie trzeba dlugo patrzec zeby zobaczyc ze jeden jest duzo sotrzejszy od drugiego i to co u jednego przechodzi u drugiego natychmiast leci

 

pisze to troche z wlasnego doswiadczenia - przez ostatni prawie rok prowadze forum.cdrinfo.pl - sporo sie tam nauczylem, mialem kilka naprawde ciezkich sytuacji - ale jednak forum odzywa a w pewnym momencie bylo naprawde nieprzyjemnie (niestety za moja tez zasluga)

tweak jest w zlym stanie, poziom merytoryczny ciagle sie trzyma - ale kultura userow spada, rosnie agresja i poczucie wlasnej genialnosci userow i calkowity brak tolerancji - spowodowane to glownie srednia wieku userow i tym ze to czesto nie oni zapracowali na komputery ktorymi sie czesto beszczelnie chwala - moze byc ciezko - ale zycze powodzenia, bo warto zawalczyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

-Sid-The-Rat=>, drogi przyjacielu (powidziane bez przekąsu)

 

 

...ze moderator o ksywie A ciut uniosl sie wladza i robi cyrki to moze przyzjec sie temu i choc zwrocic mu uwage?...

O, dobrze, że mi przypomniałeś. Ja tego nie roumiem. Jaką władzę? Ja nie wiem, jaką wy tu władzę widzicie? Jakbym chciał mieć władzę, to skończyłbym inne studia, i rozstawiał teraz dzieciaki w wieku większości z tego forum jako nauczyciel w jakimść gimnazum czy tam liceum, albo poszedłbym do wojska i plutonowym czy tam kapralem został. Dlaczego jeżeli się kogoś upomina/wywala, to odrazu skojarzenie jest takie, że robimy to z umiłowania władzy, a nie chęci utrzyamnia porządku na forum?

 

przydaloby sie tez pare jasnych zasad i spojna polityka wszsytkich moderatorow - bo nie trzeba dlugo patrzec zeby zobaczyc ze jeden jest duzo sotrzejszy od drugiego i to co u jednego przechodzi u drugiego natychmiast leci

A jak sobie to wyobrażasz? Nie da się napisać spisu reguł, który obejmowałby wszystkie mogące zaistnieć przypadki. A konsultowanie 'na żywo' każdego kontorwersyjnego przypadku odpada, bo zanim wszyscy moderatorzy zabraliby głos w jakiejś sprawie, minąłby tydzień (mówię z doświadczenia) Z rezsztą jeżeli jakaś decyzja okazuje się kontrowersyjna, jest omawiana w naszym gronie na forum moderatorów, i ewentualnie korygujemy jej skutki. Niekiedy trwa to trochę, ale cóż, jeżeli nie da się inaczej...mamy do siebie dzwonić?

 

jesli prosby o odklejenie/przyklejenie sa czeste a nie ma wielu glosow sprzeciwu - to odkleic

Toteż Benek odkleił - i momentalnie topic "dlaczego zostały odklejone", a nawet nie rozejrzeli się, że w zamian został topic z linkami przyklejony. Był topic wywalić rangi/gwiazdki - wywaliliśmy, chwilę potem temat "gdzie się podziały rangi, jest do pupy" i userzy zaczęli sobie liczbę postów wpisywać w pole "skąd"

 

Sid, z całym szacunkiem, cdrinfo ma mniejsze forum, o troszkę węższej tematyce. Ciekawe, co powiesz za jakiś czas, jak liczba userów wam wzroście o powiedzmy 300%, a dziennie będzie wpadać 15 osób z pytaniami "jak zmienić bios w nagrywarce" zakładanymi po trzy razy w dwóch miejscach.

 

Pozrowienia, i naprawdę mówię to bez przekąsu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Melduje sie w tym watku zeby nie bylo ze olewamy temat/problem (no przekas mode)

Mam prosbe do kolegi Sid-a:

Jezeli rzucasz jakiekolwiek oskarzenia dotyczace naduzywania wladzy (wedlug Ciebie) panoszenia sie i zbytniej ostrosci niektorych moderow, to moze zapodawalbys jakies szczegoly/konkrety ?

BTW wladzy, zapytam z Miope: o jakiej wladzy mowisz ? i Ty i wielu innych userow ??

Piszesz ze prowadzisz forum, czy uwazasz to za wladze ??

Jak ? W czym ?

Czy to ze mozesz wywalic jakis watek, ochrzanic usera lub nawet zapodac mu ovoca uwazasz za przejaw wladzy ?

To chyba jakies nieporozumienie ?

Pzreciez powinienes wiedziec najlepiej czym jest nasza praca, masz porownanie do swojej.

Mimo calej sympatii dla Ciebie, czesto Cie nie rozumie :?

Jezeli zas mowisz o roznym poziomie "ostrosci" moderatorow, to chyba nie dziwne ze kazdy z nas jest inny ?

Jakby nie patrzec to kazdy ma inne usposobienie, poglady na zycie i forum, wiec nie mozemy robic tak jakbysmy byli klonami :)

Obowiazuja nas te same zasady i regulamin, ale nie da ise zrobic tak zeby kazdy reagowal identycznie, no chyba ze mrowki to potrafia.

 

Cytujac:

tweak jest w zlym stanie, poziom merytoryczny ciagle sie trzyma - ale kultura userow spada, rosnie agresja i poczucie wlasnej genialnosci userow i calkowity brak tolerancji - spowodowane to glownie srednia wieku userow i tym ze to czesto nie oni zapracowali na komputery ktorymi sie czesto beszczelnie chwala - moze byc ciezko - ale zycze powodzenia, bo warto zawalczyc

Dlaczego wiec masz nam za zle nasze postepowanie, jak wedlug Ciebie powinnismy reagowac ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje dwa grosze.

 

Niestety mimo ze nie udzielam moze sie zbytnio na forum to jednak regularnie przeglądam zawartość i musze powiedzieć że od czasu jaki minął od mojej rejestracji obserwuje poprostu upadek kultury.

Userzy czują się bezkarnie ( nie wszyscy oczywiście ), smarują wielokrotnie głupoty. Wystarczy popatrzeć jaki dział się najbardziej rozrasta ( ośla łączka ), komu są potrzebne bzdurne wątki typu dzis pożygałem sie dwa razy czy mam nowe niebieskie skarpetki.

Po prostu nie da się ukryć ze niektórzy traktują forum jako rodzaj powolnego czatu na którym mogą sobie poprostu pogadać, nie zważając na tematykę Tweak'a.

Niepodoba mi się niestety postawa moderatorów którzy nieraz są naprawde nieprzyjemni, z drugiej strony rozumie ich i wcale nie zazdrosze funkcji którą wykonuja.

A co do uwolnienia opisów nad avatarkami to myśle ze albo nikt albo wszyscy. Podpis typu "Inkwizytor" ( sorry

reed to tylko przykład który akurat przyszedł mi na myśl ) budza w niektórych zazdrosć. Później tacy osobnicy zwyczajnie ryją bo chcą w jakiś sposób odgryźć za to ze oni tak nie maja albo zostali przez kogos upomniani. Jak ktos komus zwróci uwage to w 90% dostanie post zwrotny w postaci "<span style="color:red;">[ciach!]</span>a czego ty ode mnie chcesz" wiec wielu poprostu przestało reagowac na to.

 

Wszytko to o czym toczy się ta dyskusja to poprostu syf który bierze się z rozmiaru forum. Niestety przy takiej ilości userów, 5 czy 6 aktywnych moderatorów to za malo, nie są poprostu w stanie kontrolowac na bierząco tego co się tu dzieje. Fizycznie jest to poprostu niemożliwe!!!

 

Jednak kolejny topic o tym nie załatwi sprawy dopóki moderatorzy nie wezma się w garść i nie potrząsnął tym forum to będzie tak dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

A jak sobie to wyobrażasz? Nie da się napisać spisu reguł, który obejmowałby wszystkie mogące zaistnieć przypadki. A konsultowanie 'na żywo' każdego kontorwersyjnego przypadku odpada, bo zanim wszyscy moderatorzy zabraliby głos w jakiejś sprawie, minąłby tydzień (mówię z doświadczenia) Z rezsztą jeżeli jakaś decyzja okazuje się kontrowersyjna, jest omawiana w naszym gronie na forum moderatorów, i ewentualnie korygujemy jej skutki. Niekiedy trwa to trochę, ale cóż, jeżeli nie da się inaczej...mamy do siebie dzwonić?

(...)

czyzby kolega Dijkstra twierdzil ze mamy ze za duzo modow jest na tweak'u :P

 

Sid, z całym szacunkiem, cdrinfo ma mniejsze forum, o troszkę węższej tematyce. Ciekawe, co powiesz za jakiś czas, jak liczba userów wam wzroście o powiedzmy 300%, a dziennie będzie wpadać 15 osób z pytaniami "jak zmienić bios w nagrywarce" zakładanymi po trzy razy w dwóch miejscach.

(...)

moze forum cdrinfo jest mniejsze bo niema tam takich [niezwiazanych z tematyka forum] dzialow jak "Unix & Linux & inne" ew "Sieci Komputerowe i Internet" albo inne "ARCHIWUM: Sprzęt, podkręcanie, modyfikacje" ktore zapycha tylko wyszukiwarke :?:

 

(...)

Jezeli rzucasz jakiekolwiek oskarzenia dotyczace naduzywania wladzy (wedlug Ciebie) panoszenia sie i zbytniej ostrosci niektorych moderow, to moze zapodawalbys jakies szczegoly/konkrety ?

(...)

[uwaga info pochodzi z pamieci] kiedys andriu zamknal moj[:?:] temat o jakies tam dupereli dot pewnej plyty glownej bo niedoczytal ze niechodzilo o Asus A7V8X [na temat ktorej byl juz przyklejony watek] tylko o Asusa A7N8X [ktory nie mial wtedy "zbiorczego" tematu]

 

Jezeli zas mowisz o roznym poziomie "ostrosci" moderatorow, to chyba nie dziwne ze kazdy z nas jest inny ?

Jakby nie patrzec to kazdy ma inne usposobienie, poglady na zycie i forum, wiec nie mozemy robic tak jakbysmy byli klonami :)

Obowiazuja nas te same zasady i regulamin, ale nie da ise zrobic tak zeby kazdy reagowal identycznie, no chyba ze mrowki to potrafia.

jeszcze jeden argument za tym ze liczba modow na tweaku jest zbyt wysoka/musza sobie ustalic co jest be a co jest cacy:P

 

a i pytam jeszce raz - czy komus by przeszkadzalo jakby to cale "ARCHIWUM: Sprzęt, podkręcanie, modyfikacje" wylecialo, bo chyba poza zapychaniem wyszukiwarki niewyroznia sie niczym szczegolnym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

Jednak kolejny topic o tym nie załatwi sprawy dopóki moderatorzy nie wezma się w garść i nie potrząsnął tym forum

 

Jak myslisz, po potrzasaniu, ile powstanie nowych watkow : Dlaczego ... cos tam ??

Latwo sie mowi, gdy reagujemy ostrzej i probojemy ukrocic rozrost syfu i glupoty to duza czesc aktywnych userow podnosi niesamowity wrzaska: dlaczego ograniczamy ich prawa do wypowiedzi, ze zamordyzm i wogole sie panoszymy z cenzura i ze forum jest dla nich a nie dla zarzadzajacych.

Odechciewa sie cokolwiek robic, poniewaz cokolowiek zrobimy zawsze spotyka sie to z negatywnymi reakcjami jakiejs czesci forum.

Jak to pogodzic ??

Ktos ma jakis konstruktywny i realny w wykonaniu pomysl ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł_k, robisz własnie to, o czym mówię, i nie wykazujesz przy tym krzty refleksji:

 

 

ja dla mnie to modow jest za malo jak na taka ilosc ludzi na forum. potrzebne sa radykalne kroki, bo niedlugo zanim znajdzie sie cos ciekawego to trzeba bedzie sie przedzierac przez tysiace poblokowanych tematow, ktore moglyby i powinny byc skasowane.

jeszcze jeden argument za tym ze liczba modow na tweaku jest zbyt wysoka/musza sobie ustalic co jest be a co jest cacy:P

 

I tak do za....bania. Jedni chcą to, drudzy tamto. A najeżdzać na moderatorów najłatwiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

moze forum cdrinfo jest mniejsze bo niema tam takich [niezwiazanych z tematyka forum] dzialow jak "Unix & Linux & inne" ew "Sieci Komputerowe i Internet" albo inne "ARCHIWUM: Sprzęt, podkręcanie, modyfikacje" ktore zapycha tylko wyszukiwarke :?:...

 

...

a i pytam jeszce raz - czy komus by przeszkadzalo jakby to cale "ARCHIWUM: Sprzęt, podkręcanie, modyfikacje" wylecialo, bo chyba poza zapychaniem wyszukiwarki niewyroznia sie niczym szczegolnym :)...

Zdefinuj czym jest zapychanie wyszukiwarki, bo jakoś nie moge dojć o co ci chodzi po za tym, że najwyrazniej nie umiesz się tą wyszukiwarką posługiwać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...]

 

a i pytam jeszce raz - czy komus by przeszkadzalo jakby to cale "ARCHIWUM: Sprzęt, podkręcanie, modyfikacje" wylecialo, bo chyba poza zapychaniem wyszukiwarki

 

Czy nie zauwazyles ze wyszukiwarce mozna zawezyc krag poszukiwan ?

Ze da sie kazac szukac w konkretnym dziale ?

Zmiazdzyles mnie tym argumentem :)

Archiwum jest i bedzie, jezeli Tobie przeszkadza to nie zagladaj tam, nie kaz tez szperac tam wyszukiwarce.

Dzial ten wyroznia sie czyms szczegolnym i admini uznali za stosowne pozostawienie go tak jak jest.

Odpusc wiec sobie ten kawalek forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed[b/]

 

Ja nie mówie ze rozwiąze problemu tak odrazu jednym

pstryknięciem palca.

Jednak mam pare pomyslów.

1. Może by tak wprowadzic pewien rodzaj sita które bedzie stanowić taką bramke dla topiców które mają się pojawic lub nie.

Problemem jest to kto wykona role tego filtra. Moze moderatorzy beda pełnic jakies dyżury czy cos ? Nowy topic moze powiedzmy poczekac te pół dnia na zatwierdzenie ew odrzucenie.

Na początku bedzie dym ale z czasem userzy sie przyzwyczaja.

 

2. Aby zmiejszyć hamstwo mozna wprowadzić oficjalnie w regulaminie kare w postaci bana na pewnien okres. Za jakieś wulgaryzmy czy niestosowne zachowanie 7dni powiedzmy.

 

To propozycje, wiem ze próba uporządkowania tego przypomina walke z wiatrakami ale trzeba przynajmniej spróbować.

 

Wielu userów moglo by pomóc tylko nie wie mdlaczego milczą w tej sprawie, hamstwo trzeba tępić, nie hamstwem ale rozumem, jak ktoś sie rzuca zapodać widomość do moderatora i ban.

Kilka razy i cobardziej nigrzecznych sie pozbedziemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

reed[b/]

 

Ja nie mówie ze rozwiąze problemu tak odrazu jednym 

pstryknięciem palca. 

Jednak mam pare pomyslów.

1. Może by tak wprowadzic pewien rodzaj sita które bedzie stanowić taką bramke dla topiców które mają się pojawic lub nie.

Problemem jest to kto wykona role tego filtra. Moze moderatorzy beda pełnic  jakies dyżury czy cos ? Nowy topic moze powiedzmy poczekac te pół dnia na zatwierdzenie ew odrzucenie.

Na początku bedzie dym ale z czasem userzy sie przyzwyczaja.

Niewykonalne. Nie wymagaj od nas, żeby zawsze ktoś z nas był na forum. Robimy wszystko, co w naszej mocy, żeby tweak działał jak najlepiej, ale każdy z nas ma swoje życie i ważniejsze w nim sprawy, które i tak niejednokrotnie zaniedbują na rzecz tweak'a

 

2. Aby zmiejszyć hamstwo mozna wprowadzić oficjalnie w regulaminie kare w postaci bana na pewnien okres. Za jakieś wulgaryzmy czy niestosowne zachowanie 7dni powiedzmy. 

 

To propozycje, wiem ze próba uporządkowania tego przypomina walke z wiatrakami ale trzeba przynajmniej spróbować.

Ech, już od dawna to robimy. Osobnicy regularnie wyrażający się wulgarnie dostają krótkie urlopy. Za ekstremalny pokaz chamstwa ban na stałe.

 

Wielu userów moglo by pomóc tylko nie wie mdlaczego milczą w tej sprawie, hamstwo trzeba tępić, nie hamstwem ale rozumem, jak ktoś sie rzuca zapodać widomość do moderatora i ban.

Kilka razy i cobardziej nigrzecznych sie pozbedziemy.

Gorsi są ci, którzy nieustannie zabierają głos w tej sprawie, a sami nic nie zrobią; ba, potrafią tylko krytykować. Takie osoby sprawiają, że poprostu odechciewa nam się wszystkiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic wiecej od siebie nie dodam, niestety jesli nie bedziemy ze soba współpracowac to nic sie nie zdziała.

Chce zwrócić uwage tylko ze strasznie wojowniczy sie userzy o małym stażu na forum. Gdzie sie podzaiali ci wszycy ludzie którzy byli tu jeszcze rok temu ?? 80% z nich nie widze, wtedy nie było takie zjawiska jak dziś. Mało było takich starc i wogóle jakoś lepiej.

a dzis tylko powspominać stare dobre czasy .............

 

 

EOF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic wiecej od siebie nie dodam,  niestety jesli nie bedziemy ze soba współpracowac  to nic sie nie zdziała.

Chce zwrócić uwage tylko ze strasznie wojowniczy sie userzy o małym stażu na forum. Gdzie sie podzaiali ci wszycy ludzie którzy byli tu jeszcze rok temu ?? 80% z nich nie widze, wtedy nie było takie zjawiska jak dziś. Mało było takich starc i wogóle jakoś lepiej.

a dzis tylko powspominać stare dobre czasy .............

 

 

EOF

Ech, nie chciałem, żeby to był kubeł zimnej wody na Twoją głowę; nie odcinam się od Twoich (ani niczyich) pomysłów. Wskazuje tylko, jakie trudności one napotkają.

A co do wspominania, jak było rok temu, to Cię rozumiem. Mniej więcej wtedy się rejestrowałem. Gdybym dzisiaj postawił takie pytanie, jak wtedy, niestety nic bym się nie dowiedział, poleciałyby lole, a posta pewnie trzeba by w końcu zamknąć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic wiecej od siebie nie dodam,  niestety jesli nie bedziemy ze soba współpracowac  to nic sie nie zdziała.

Właśnie o to wszystko się rozbija. Użytkownicy forum jakoś nie chcą wziąć na siebie nawet cząstki odpowiedzialności za poziom i atmosferę -- ci, co się wypowiadają, zgłaszają tylko pretensje do moderatorów, przeciwstawne zresztą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

I tak do za....bania. Jedni chcą to, drudzy tamto. A najeżdzać na moderatorów najłatwiej.

no bo niby jest was tak duzo tyle roboty macie a na forum "widac" tylko:

andriu benek berkut [ktory badziej lubi FC ;)] Dijkstra Miope ParanoiK reed

zadko ujawniaja sie:

MKa11 RaF Varrol

a

Cichom e!Gr00bY [kiedys byl aktywny a teraz jakby zamilkl] Sherlockwizjonerek Xon

zapadla sie pod ziemie :?

 

moze nalezaloby tak dobrac modow aby niedochodzilo do sytuacji ze na tak duzym forum 1/3 modow "spi" :?:

 

moze z wami jest tak jak z biurokracja.... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wnikając w szczegóły:

 

-> e!Gr00bY już od dawna nie ma dostępu do neta

-> MKa11 nie jest tylko moderatorem

-> Cichom de facto w ogóle nim nie jest

-> RaF, Varrol i Wizjonerek po prostu mniej się udzielają, co nie znaczy, że mało moderują. Mają inny styl moderacji, i tyle.

 

Właśnie po to jest nas większa liczba, że nie każdy może poświęcić moderowaniu tyle samo czasu. Zrozumcie, że o ile Wy wpadacie na forum sobie je poczytać i pogadać sobie, o tyle my w zasadzie po to, żeby na nim posprzątać. Nie wymagajcie od nikogo, żeby siedział tutaj we własnym, wolnym czasie i użerał się dla własnej przyjemności z bandami malkontentów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może roześlijcie jakieś wici, że potrzeba nowych moderów. Sam jesteś od listopada i pewnie jakoś się o tej "posadzie" dowiedziałeś. Warto zapytać. Może są doświadczeni, którzy chcieliby pomóc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc może roześlijcie jakieś wici, że potrzeba nowych moderów. Sam jesteś od listopada i pewnie jakoś się o tej "posadzie" dowiedziałeś. Warto zapytać. Może są doświadczeni, którzy chcieliby pomóc.

Patrzę, patrzę i ciągle nie wiem, o czym mówisz. :D W jakim sensie Dijkstra jest od listopada? Jako uczestnik forum -- owszem, rejestrował się w listopadzie, ale zeszłego roku. Moderatorem natomiast jest od kilku miesięcy.

"Posada" nie była rozgłaszana. Marco sam wybiera moderatorów spośród uczestników forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] Marco sam wybiera moderatorów spośród uczestników forum.

No to teraz Marco ma już pewnie z 50 wiadomości na priv [bo tyle się max mieści, jeśli nie jest inaczej ustawione w opcjach panelu], bądź tez GG mu siada, albo mail nie wyrabia z odbieraniem poczty 8)

 

A tak na serio, to dobrze, że robi to rozsądna [na taką mi się wydaje] osoba. Ale, żeby nie było, że anarchia to może jakoś demokratycznie to robicie? Znaczy wybieracie moderatorów, dla ścisłości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...