Skocz do zawartości
aster

MAYDAY 2003 PL czy to jest koncert rokowy????

Rekomendowane odpowiedzi

Ten mayday to klapa, jesscze sie nie skonczyl ale taki shit ze HO HO

Westbam - Moja teoria o gitarach sie potwierdzila, ale dobrze scratchowal to wszystko

 

Jeszcze kolo z radiosfery gadal z zombie nation (wiem ze to nie zaden konkret w tej muzyce) i gadal ze teraz jest modne (cos w tym rodzaju) aby laczyc muzke rokowa z klubowa. i sie go pytal czy bedzie gral na zywo na gitarze czy z syntezatorow.

 

DNO DNO

 

nic nowego nie zaprezenowali (do tej pory)

 

dlaczego ci dj'ie spiewaja????

 

mayday sszedl na psy (polska edycja nie wiem jak reszta)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHAHAHAHHA

 

TAk jak mowilem

Wszyscy w redakcji sie tam zgodzili co do jednego:

 

"najwiekszym rozczarowaniem mayday byl westbam"

 

i co to jest moj dowod mam to na tasmie dajcie mi 300kb miejsca a to zamieszcze, tak jak mowilem wypalil sie przykro mi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba gosciu Cie bogieło!!! I to nawet bardzo! BTW: gdzie redakcja mayday napisała, ze największym rozczarowaniem był Westbam ? Sorry rozmawiałem z redaktorami vivy, redktorami czasopisma Laif, z ludźmy od New Yorkera (było sie vipem) i wg. nich jeden z lepszych setów na MAyda'y było. Nie wiem co chłopcze słuchasz, chyba buczenie wiatraka :D:D

On ani razu nie zagrał utowru z girarami . Tylko 1 zagrałZombie Nation White Strpies - Seven Nation army i to wszystko. Wiem co mówie bo stałem od niego 1,5m i normalnie jakby nigdy nic przeglądałem sobie jego vinyle. Ściemniarz bambusie . Wrr skąd takie łosie sie biorą.

 

BTW: Najbardziej narzkali na Turnable Rocker, Zombie Nation i Diana de'Rouz (chyba tak to sie pisze).

Jeśli on grał utwory z gitarami to WSZYSCY GRALI utwory z gitarami, bo grałmniej więcej to samo. Idź się leczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mayday to w sumie pod co podchodzi : trance , house, manieczki :lol: ? ... bo jak dla mnie westbam to komercja... wole tiesto, buurena i i reszte mlodych obiecujacych artystow muzyki technicznej.

Hmm kolejny - jak porównujesz Mayday do Manieczek to rzeczywiście znasz sie na muzyce technicznej jak świnia na gwiazdach.

Dla Ciebie Westbam to komercja bo :?: gra techno-electro?

Na MAyda'u zagrał nie komercyjny Acid Trance i Electro.

BTW: Tiesto już komercyjnie wygląda przy Westbamie, ale to kwestia gustów :evil: 8O :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie znosze tej muzyki.

Gotowe sample przerobione przez kompa. A te screchowanie to ja nie moge.

Obejrzyjcie sobie film o banalnym tytule "Scratch" to zobaczycie skad sie wzielo screchowanie i jak sie to powinno robic.

A Ci kolesie z MayDay nazywaja sie Dj`ami - hanba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za bardzo sie przejales rola Vip'a .. bo na tweaku to nim nie jestes. Wyluzuj brachu. Nie porownuje mayday do manieczek tylko sie spytalem co to wlasciwie jest... mieszkam za daleko i nie mam warunkow ani siana zeby tam byc. A co do westbama... ok, kwestia gustu. Marze tylko o tym zeby kiedys w Polsce zaistnialy takie imprezy jak Sensation, Dance valley ... Ibiza (tylko marzenia) itp. Kiedys na Vivie widzialem transmisje z Maydaya... i naprawde denerwuje mnie to stado oszołomow w bialych rekawiczkach i maskach gazowych na twarzy... Jak przyjdzie do nas zachód to wtedy bede happy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Kaeres zgodze sie!. Nie znam sie na tym i sprowadzam wszystko do jednego gatunku dla mnie to odmiany techno. Ale nie nazwałbym tego muzyką... Tak jak powiedzial Kaeres gotowe sample przerobione przez kompa! zero jakiego kolwiek brzeminia i flow! ,ta muzyka w ogóle nie ma flow! wiec sluchac sie tego nie da. Nawet najwieksze beztalencie bez zadnego sluchu muzycznego moze to tworzyć! , w ogole temp metaliczne dzwieki porąbane... to nie jest muzyka to jakiś bełkot różnych dzwieków nałożony na siebie w kolejności przypadkowej :D. Aha Co do DJ to teraz DJ'em nazywa sie kolesia który puszcza muzyke dla zajaranego tłumu!. No cóż... w takim razie DJ moze byc kazdy!. DJ to człowiek z Vinylem przed konsoletą któremu leci podkład z Vinyla i go przerabia na zywo tworzac zupelnie inna muzyke nie tylko dodajac scratch! tu dochodzi cała masa roznych rzeczy obslugiwanych przez vestaxe :D hehe. Naprawde prawdziwy DJ musi być uzdolniony !! a nie ze koles puszcza muzyke z CD on siedzi na kozaka za stołem i wszyscy sie dobrze bawią... porażka. Poczytajcie o prawdziwym Turnatabilismie. Polecam sprawdzić takiego kolesia jak DJ Krime !. 1 DJ europy wschodzniej i 7 na świecie!

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... metal nie zrozumie człowieka sluchajacego techno tak tak samo jak koles sluchajacy country nie zrozumie ziomka zakochanego w Mozarcie. Nie rozumiem jak mozesz sie wogule wypowiadac w ten sposob ... nie mozna oceniac rodzaju muzyki tylko dlatego ze TOBIE sie ona nie podoba.

---- 2 wątek ----

Co do Dj'ow .. to sie zgadzam z toba. Jak dla mnie scratch to dla hh jest a nie dla techno. Brechtac mozna z kolesi ktorzy puszcza plyte.... i kreca pokretelkami zmieniajac barwe i ewentualnie natezenie bassu czy sopranu... Prawdziwi Dj'e to dla mnie np. Rank 1 ... ich koncerty to mixery, wokalisci, instrumenty live ... tego sie nie da opisac...

----3 wątek ----

Publika...

Polska = Pokemony na 4 pixach

Zachód = Kultura i dobra zabawa bez dopalaczy. UPDATE --> Moze nie wszedzie, ale kontrast widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachód = Kultura i dobra zabawa bez dopalaczy.

 

Hahahaa, rotfl, LOL, hahaha. Widać, że masz super pojęcie o imprezach na "zachodzie". Fatalnie to ująłęś; jeśli już chcesz tak porównywać to:

Polska - dopalacze + alko

Zachód - dopalacze (dużo więcej rodzajów niż u nas)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyslalem tylko o tych dobrych miejscach :wink: ... my mistake ;]

a ja myslalem ze wlasnie w tych najleprzych techno party np w Amsterdamie to wszyscy jada na speedzie :twisted:

Bo tak jest. Ale tam (i np. w Berlinie, Londynie itd.) to takiemu człowiekowi styka. Weźmie pigułę i się bawi, może trochę "przyprawi" to zielskiem ;) . A u nas - 2-3 piguły, do tego po pół grama jarania "na łeb" i do tego jeszcze z 5-6 piw wypitych ;) Fakt faktem, że "normalny" człowiek jak weźmie taką dawkę to się jeszcze bawi (znam takich ;) ), ale jak takie coś weźmie techno-dresik to już nie jest za dobrze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry, że tak zeszła rozmowa na inny temat ;)

 

A ja przed dalszą dyskusją chciałbym się dowiedzieć, jaka jest definicja "komercji" wg dyskutujących. Bo każdy mówi "a ten to gra komerchę" "a tamten to nie gra komerchy" itp. Myślę, że to ważne, czym dla każdego jest "komercja".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komercja to granie tego co jest juz znane i lubiane - leci w TV , leci w radiu ludziom sie podoba to jazda pod publike i niech sie bawia przy komercji ...

 

prawdziwy dj powinien potrafic z komercji uczynic cudo jakiego nikt nie slyszal, zeby kazdy chcial po koncercie dostac set'a w swoje lapy i jarac sie tym ile wlezie

 

taka jest moja definicja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam lubie ORT: ORT: ORT: ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziasc</span> piksy i sie dobrze bawic :D raz tak chcialem sie dobrze bawic ze wzialem 3 piksy(te duze malpy) na raz jak to wszystko mnie zrobilo to bylem tak wywalony ze sciany glaskalem na dyskotece :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komercja to granie tego co jest juz znane i lubiane - leci w TV , leci w radiu ludziom sie podoba to jazda pod publike i niech sie bawia przy komercji ...

 

prawdziwy dj powinien potrafic z komercji uczynic cudo jakiego nikt nie slyszal, zeby kazdy chcial po koncercie dostac set'a w swoje lapy i jarac sie tym ile wlezie

 

taka jest moja definicja ;)

Lepiej bym nie umial tego napisac.

Dodam tylko ze dj ktory nie jest komercyjny a dopiero zaczyna bedzie sie staral robic to co on uwaza za dobre a nie to co jest teraz na topie... i w koncu go ktos zauwazy i doceni. Takich szanuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

komercja to granie tego co jest juz znane i lubiane - leci w TV , leci w radiu ludziom sie podoba to jazda pod publike i niech sie bawia przy komercji ...

 

prawdziwy dj powinien potrafic z komercji uczynic cudo jakiego nikt nie slyszal, zeby kazdy chcial po koncercie dostac set'a w swoje lapy i jarac sie tym ile wlezie

 

taka jest moja definicja ;)

A widzisz - ja np. troszkę inaczej to definiuje. Dla mnie komercja = uzależnienie od wytwórni/producenta = granie nie "od serca" tylko tak jak "panowie z wytwórni" sobie zażyczyli. Jeśli ktoś nagrywa płytę i nie ma wolnej ręki, a musi stworzyć np. 3-4 hity dla Vivy/MTV itp. wg "schematu" zadanego przez producenta to to jest właśnie dla mnie komercja.

Aha, dla mnie komercja nie zawsze równa się [ciach!]o.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w wogole czemu ja tutaj z wami o tym dyskutuje, przeciez wy sie nie znacie :D

juz temat zjechal co to jest komercja

techno bad

moze porozmawiajmy o wentylatorach do kompa bedzie ciekawiej :D:D:D:D

 

nikt i tak nie da miejsca zeby zamiescic dowody

 

dlatego EOT prosze modow o jego zamkniecie bo to sensu nie maw wogole czemu ja tutaj z wami o tym dyskutuje, przeciez wy sie nie znacie :D

juz temat zjechal co to jest komercja

techno bad

moze porozmawiajmy o wentylatorach do kompa bedzie ciekawiej :D:D:D:D

 

nikt i tak nie da miejsca zeby zamiescic dowody

 

dlatego EOT prosze modow o jego zamkniecie bo to sensu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dajci mi 300kb a zamieszcze ten kawalek gdzie gadali o westbamie i o tych gitarach

zamieszcze takze wybrane kawalki od westbama i MOM (tam tez byl westbam)

 

Maq to ze miales vipa nie znaczy ze wiesz wiecej

Ma znaczenie, bo dzięki niemu mogłem przejrzeć płyty westa i wprawdzie miał 2 vinyle z Planet Funk - Who Said (Moguai RMX) i White Stripes -Seven Nation Army, ale wogóle ich nie puszczał!!! Tobie się pokiełbasiło z Mayday 2003DE, a nie PL! Człowieku on grał Trance Acid i Techno-Elektro - tam nie ma miejsca na gitrarki. BTW: nie ma jeszcze wypowiedzeń co do setów ani w TV ani w internecie w MD2003PL. Mogłeś się zapytać conajwyżej redaktorów poszczególnych gazet,witryn,TV , ale jak ja z nimi rozmawiałem to byli bardzo zadowoleni. Kręcisz coś.

Poprostu go nie lubisz i tyle, a jak go nie lubisz to nie <span style="color:red;">[ciach!]</span>l głupot co on to grał. BTW: ty wiesz wogóle jak on wygląda :P :lol:

 

A i kolejnym + mojego statusu jako VIP na tej imprezie to, że miałem możliwość rozmowy oprócz z redaktorami i DJ'ami miałem możliwość rozmowy z zwykłymi vip'ami i jedynie źle wypowiadali sie Ci, którym muza Westa nie pasuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aster, a na co liczyłeś zakładając ten topic? Przecież mało kto z nas był na Mayday, więc o tym podyskutować nie możemy. Najwyżej na tematy poboczne... I kto powiedział, że "techno bad" ??

Po to żeby się ponapalać, ze ktoś kiedyś nagrał jak to się Mayday nie podoba :x :? :evil:

Nie wiem co ten człowiek chce udowodnić, ale słabo się stara :D

Ja byłem od początku do końca i grano prawie cały czas Techno-electro, Trance,Minimal, Schranz. raz, czy tam 2 razy Zombie Nation zagrało utwory techno z urzyciem gitary, a faqas próbuje pociskać kit ludziom , że przez cały czas grano utwory z gitrami. Przez takich mudokonów tworzy się mit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak... metal nie zrozumie człowieka sluchajacego techno  tak tak samo jak koles sluchajacy country nie zrozumie ziomka zakochanego w Mozarcie.  Nie rozumiem jak mozesz sie wogule wypowiadac w ten sposob ... nie mozna oceniac rodzaju muzyki tylko dlatego ze TOBIE sie ona nie podoba. 

---- 2 wątek ----

Co do Dj'ow .. to sie zgadzam z toba. Jak dla mnie scratch to dla hh jest a nie dla techno. Brechtac mozna z kolesi ktorzy puszcza plyte.... i kreca pokretelkami zmieniajac barwe i ewentualnie natezenie bassu czy sopranu... Prawdziwi Dj'e to dla mnie np. Rank 1  ... ich koncerty to mixery, wokalisci, instrumenty live ... tego sie nie da opisac... 

----3 wątek ---- 

Publika... 

Polska = Pokemony na 4 pixach

Zachód = Kultura i dobra zabawa bez dopalaczy.  UPDATE --> Moze nie wszedzie, ale kontrast widać.

Tutaj nie mowa o gustach ale o jakosci.

Nie znosze metalu ale doceniam prawdziwe sklady. Wiem, ze Metalica to tez g**** na maxa tak samo jak Limp Bizkit i pochodne (pelno teraz tego - ...I`ll be searching, I`ll be waiting , ble ble ble, flaki z olejem... in the shadow).

 

Nie moge pojac ale respect dla Sepultura, Iron Maiden, Antrax i inne podobno kultowe kapele.

Ale taka muza jaka jest na MayDay i tlum z gwizdkami w bialych rekawiczkach....

Jakbym mial napalm to juz dawno by to nie istnialo :evil: :evil: :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...