Skocz do zawartości
kikus

3 big problems ! :(

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka. Mam pytanie.

 

1. Jaki program odczyta dokładną temp. mojego procka ? Bo np. Aida32 mi wali 32 stopnie a BIOS 52 stopnie... pomocy....

 

2. czy da się jakimś progsem zmierzyć temp. karty graficznej ?

 

3. Do ilu moze dojsc temp. athlona 0.13 ?

 

 

Z gory THX za odp. na te 3 pyt !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. mbm u mnie oki pokazuje ale to zalezy od plyt mialem ich kilka na niektorych bylo ql a na innych temp wachaly sie +-5-6st

2. zalezy od karty czy ma jakis czujnik

3. teoretycznie do 70 lub 90 st (zaleznie od modelu) w praktyce wieszac sie lubi pow 60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3. teoretycznie do 70 lub 90 st (zaleznie od modelu) w praktyce wieszac sie lubi pow 60

BO te 60* to najczesciej temp odczytywana spod procesora a jak latwo sie domyslec tam jest chlodniej niz w rdzeniu i to o jakies 20* - wiec jesli nie ma sie odczytu z diody w rdzeniu to mozna sobie spokojnie z 15-20* dodac. I wtedy masz mniej - wiecej prawdziwa temp procka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Nigdy nie bedziesz mial dokladnego odczytu temp. Plyty najczesciej przeklamuja odczyty w zaleznosci od wersji biosu. Najlepszy jest odczyt z diody termicznej w procku, choc w niektorych plytach nadal sa stosowane termistory pod prockiem.

2. To zalezy czy karta graficzna umozliwia taki pomiar.

3. Temp. krytyczna mozna odszyfrowac z oznaczenia procesora. Przewaznie dla Athlonow jest to 85 lub 90 stopni. Zajrzyj TU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...A czym się sugerować? Bios czy Aida 32... ? bo miedzy nimi jest 20 stopni temp. różnicy !!  8O

Sprawdz jeszcze innymi programami np. MBM lub SpeedFan. Poza tym napisz jaki masz procek, na jakim napieciu i jaki cooler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...