Skocz do zawartości
Grzechu

KAWA - jaką pijecie? Jaką polecacie?

Rekomendowane odpowiedzi

Odkąd w kuchni stanął ekspres to zacząłem się dziwić jak kiedyś mogła smakować mi rozpuszczalna kawa. To naprawdę olbrzymia różnica w smaku. A gatunek kawy? Staram się na zmianę kupować różne marki i próbować. Ostatnio np. LAVAZZA QUALITA ORO, Segafredo Espresso, Dallmayr Espresso. Nie czuje się jeszcze kawoszem bo nie mam wyrobionego smaku, ale jak zacznie się pić dobrą kawę z dobrego ekspresu to chyba do rozpuszczalnej nie ma powrotu :)

Edytowane przez MiToLotto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkąd w kuchni stanął ekspres to zacząłem się dziwić jak kiedyś mogła smakować mi rozpuszczalna kawa. To naprawdę olbrzymia różnica w smaku. A gatunek kawy? Staram się na zmianę kupować różne marki i próbować. Ostatnio np. LAVAZZA QUALITA ORO, Segafredo Espresso, Dallmayr Espresso. Nie czuje się jeszcze kawoszem bo nie mam wyrobionego smaku, ale jak zacznie się pić dobrą kawę z dobrego ekspresu to chyba do rozpuszczalnej nie ma powrotu :)

Polecam Mokito Bianco, ostatnio pijam i jestem pod wielkim wrażeniem :) Bardzo tolerancyjna kawa. Do mokki i ekspresów jak znalazł. A w smaku chyba najlepsza jaką piłem do tej pory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zamiast kawy wole czekolade pitna Founde-mozna ja dostac w LiberCafe.

Cena moze nie jest najnizsza ale naprawde warto. Pobudza tak samo jak kawa,tylko ze jest o niebo smaczniejsza. Naprawde warto.

Dobrze placa za rozsylanie spamu? Bo chyba nie wpadles na to sam, aby sie specjalnie rejestrowac na forum komputerowym, zeby wyjechac z goraca czekolada w temacie o kawach :mur: Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Izzo silver...genialna i wybacza drobniejsze bledy. Zadnej filizanki jeszcze nie wylalem, co zdazalo sie z innymi kawami. Ta potrafi roznie smakowac, zaleznie od przyrzadzenia, ale za to zawsze smakuje calkiem dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kawę z karmelem (a'la po turecku - przypalasz lekko cukier tak aby zbrązawiał w mosiężnym rondelu a potem wsypujesz kawę i gotujesz kilka razy, na koniec kilka kropel zimnej wody coby fusy opadły ) czy kawe + spienione mleko + kamel (carmel macciato)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa z miodem

(ostatnio wypróbowany przeze mnie przepis)

 

Składniki:

 

150ml zaparzonego kakao

150ml zaparzonej kawy

1 łyżka rumu

1 łyżeczka miodu

cukier do smaku

Imbir

 

Przygotowanie:

Kakao i kawę wlewamy do garnuszka,dodajemy miód,imbir i całość

przez chwilę gotujemy. Następnie usuwamy imbir,a do kawy dodajemy rum.

Na koniec słodzimy do smaku według uznania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa z miodem

(ostatnio wypróbowany przeze mnie przepis)

 

Składniki:

 

150ml zaparzonego kakao

150ml zaparzonej kawy

1 łyżka rumu

1 łyżeczka miodu

cukier do smaku

Imbir

 

Przygotowanie:

Kakao i kawę wlewamy do garnuszka,dodajemy miód,imbir i całość

przez chwilę gotujemy. Następnie usuwamy imbir,a do kawy dodajemy rum.

Na koniec słodzimy do smaku według uznania.

 

Wow - ciekawy przepis ;). Wydaje się być słodki. Szkoda, że średnio lubie kawe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oo :-) A już się czułem jak dziwak jakiś pijąc "dobrą" kawę.

 

Marcinie, próbowałeś Natura Equa? Najlepsza chyba kawa w normalnej cenie. Choć ciągnie mnie do spróbowania kopi luwak :D

 

Nie przepalasz za bardzo kawy tak długo ją gotując? U siebie zauważyłem że np. Mokito źle reagowała na dłuższą ekstrakcję. Ziarna pod wpływem pary i temperatury już uwalniały częściowo aromat i wylatywał sikacz czasami.

Za czasów mokki lałem gorącą wodę od razu do zbiorniczka i wtedy na małym ogniu dogotowywałem, zdejmując nim zacznie prychać i pluć resztkami.

Edytowane przez Havoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie do ekspresu ciśnieniowego ? oczywiście w ziarnach, wiem, że kawe kupuje się w palarniach ale tak na szybko z półki to co brać by smaczne było ?

 

Ja lubię kawy dosyć mocno palone. Moją ulubioną jest Kimbo Extreme. Polecam jeszcze Illy z czarną nakrętką. Tą z czerwoną nakrętką jest łatwo dostać, też jest dobra, jeśli się lubi łagodniejsze smaki. Mi smakują obie, ale czarna lepsza. Kawa z palarni... niektórzy po spróbowaniu świeżo palonej kawy już nigdy nie wracają do innych. Na niektórych "sklepowych" kawach (np. Kimbo) podana jest data palenia. Im świeższa tym lepsza. Edytowane przez Xarlith

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kawa odwrotna :wink:

(wymyślona, prawdopodobnie z głupa przez moją koleżankę z pracy)

 

Składniki:

 

250 ml mleka

1,5 łyżeczki kawy (koniecznie) nescafe gold, z innej nie wychodzi taka dobra

cukier według uznania

 

 

Przygotowanie:

Mleko podgrzać w mikrofali co by było ciepłe do tego wsypać kawę zamieszać, posłodzić.

Nie wiem czy ten napój ma jakąś fachową nazwę, osobiście pierwszy raz piłem to cudo właśnie w pracy B-)

Edytowane przez kormoran44

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś rok temu przerzuciłam się na kawę w ziarnach, a niedawno odkryłam prawdziwe jej smaki. Dopiero teraz rozumiem, dlaczego właśnie taką się poleca, a nie te zmielone już wcześniej i sprzedawane w sklepach.

Brazylijska Brasil Santos od Fogo - to jest coś co każdy smakosz powinien spróbować. Wyśmienita

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wieloletni fan kawy parzonej przerzuciłem się na ekspress kapsułkowy... i nie żałuję ;)

Kupuje zapas kapsułek, na razie testuję takie Tchibo Cafissimo Coffee Intense Aroma, 14 zł za 10 kapsułek. Nie najtańsza zabawa, ale smak wyśmienity.. jak z najlepszych kawiarni. Sam aromat pobudza do życia z rana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...