Skocz do zawartości
$migacz

admin bez polotu p2p podblokowane co robić ??

Rekomendowane odpowiedzi

dokładnie jak w topicu mamy admina lolka (ja tez nie byłbym lepszy ale za to sie przynajmniej nie biore skoro nie umiem :oops: ) szlag mnie trafia nic zassac nie moge :twisted: panowie help !! na dc++ transfery po 2-3 kbps na bit torrencie 1-2 kbps na e mule 0,9 kbps..... szlag mnie trafia.... błagagam help.... prosiłem zeby mi jeden port chociaz przekierował ale nie bo po co całe łącze mu zapcham fakt ze ze stronek po 150 kbps leci ale p2p przyblokowane cały dzień i całą noc ... widzicie jakieś wyjśćie ?? (najlepiej poza chello i NEO+) :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak w topicu mamy admina lolka (ja tez nie byłbym lepszy ale za to sie przynajmniej nie biore skoro nie umiem  :oops: ) szlag mnie trafia nic zassac nie moge  :twisted: panowie help !! na dc++ transfery po 2-3 kbps na bit torrencie 1-2 kbps na e mule 0,9 kbps..... szlag mnie trafia.... błagagam help.... prosiłem zeby mi jeden port chociaz przekierował ale nie bo po co całe łącze mu zapcham fakt ze ze stronek po 150 kbps leci ale p2p przyblokowane cały dzień i całą noc ... widzicie jakieś wyjśćie ?? (najlepiej poza chello i NEO+)  :wink:

podaj konfigurację twojej sieci i rodzaj łącza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sieć to amatorski lan... bo taka dzielnica ze nie ma bloków tylko 2 pietrowe szeregi... łacze to 2 mbps na 70 osób płace 50 zł miesiecznie ... nie wiem czy to ma coś do rzeczy ale switche mamy strasznie [ciach!]iane z tego co mi sie wydaje.... yacht jakiś cały farbą zachlapany.... provider: => LIMEs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś klęczeć ze szczęścia, że wam p2p zablokował; jak ja miałem nie blokowane, to strona główna WP ładowała mi się 10 minut...jedyne, co ma sens, to podadanie z nim, żeby odblokował w godzinach nocnych, np. 1.00-6.00, czy jak wam tam wygodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś klęczeć ze szczęścia, że wam p2p zablokował; jak ja miałem nie blokowane, to strona główna WP ładowała mi się 10 minut...jedyne, co ma sens, to podadanie z nim, żeby odblokował w godzinach nocnych, np. 1.00-6.00, czy jak wam tam wygodnie.

a nie lepiej zeby "admin" każdemu użytkownikowi jakiś limit przydzielił ewentualnie tez przekierował port(y) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a nie lepiej zeby "admin" każdemu użytkownikowi jakiś limit przydzielił ewentualnie tez przekierował port(y) ?

Nie wiem, nie znam się, ale chyba już prędzej porty, bo sam limit transferu może i rozwiąże część problemów, ale AFAIK pingi będą słabe dalej...Paranoika trza by pytać...

 

Ja niestety miałem nie-szczęście mieć admina z koziej pupy, bo wzięli kasę, i tyle. Net działał żałośnie, serwer wieszał się non-stop, a jeżeli zrobił to w piątek po południu, to do poniedziałku bez neta, bo w weekend nikt u nich nie pracował. Ponieważ jest okazja, powtórzę to do wiadomości krakowiaków:

 

UNIKAJCIE FIRMY 'INTERNET POLSKA'

 

update: jakoś nie zauważyłem wypowiedzi noose o pingach :oops: Ale noose, ja miałem 4K ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu jakis czas temu o czym pisalem odcieli w pracy dostep do netu... Jedynie za wylozenie lacza 10Mbps wartego n tysiecy zlotych. Caly czas mnie draznia wypowiedzi admit taki a taki. Zrezygnuj z uslug i nie szlochaj. Sam nie chcesz kupic neo, dsl czy polpaka bo ci szkoda pieniedzy a oczekujesz aby admin z wlasnej kasy wylozyl 3k na lacze bo sobie chcesz sciagac. Niestety w osiedlowkach musi net dzialac na poziomie ~10kB jeli placi sie w okolicach 50zl. I poki polpak czy inne konkurencyjne lacza nie zejda z cena poznizej 1000zl(czyli nie stanieja trzykrotnie) zapomnijcie o sensownej osiedlowce. Owszem zdazaja sie wyjatki np u kogos na osiedlowce dziala superr - ale to oznacza wlasnie pozostalych 70 osob piszczy i wyzywa admina bo niema sensownego podzialu lacza i kazdy robi co chce np lebek gre przez godzine sciaga z transferem 220kB...

 

Niestety lacza dla isp sa nieproporcjonalnie drogie aby mozna na tym zarobic zachowujac rownoczesnie komfort pracy dla userow. Czym wieksza siec tym dziala gorzej bo chca tym samym laczem pokryc chore i nieuniknione w takich molochach koszty stale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu jakis czas temu o czym pisalem odcieli w pracy dostep do netu... Jedynie za wylozenie lacza 10Mbps wartego n tysiecy zlotych. Caly czas mnie draznia wypowiedzi admit taki a taki. Zrezygnuj z uslug i nie szlochaj. Sam nie chcesz kupic neo, dsl czy polpaka bo ci szkoda pieniedzy a oczekujesz aby admin z wlasnej kasy wylozyl 3k na lacze bo sobie chcesz sciagac. Niestety w osiedlowkach musi net dzialac na poziomie ~10kB jeli placi sie w okolicach 50zl. I poki polpak czy inne konkurencyjne lacza nie zejda z cena poznizej 1000zl(czyli nie stanieja trzykrotnie) zapomnijcie o sensownej osiedlowce. Owszem zdazaja sie wyjatki np u kogos na osiedlowce dziala superr - ale to oznacza wlasnie pozostalych 70 osob piszczy i wyzywa admina bo niema sensownego podzialu lacza i kazdy robi co chce np lebek gre przez godzine sciaga z transferem 220kB...

 

Niestety lacza dla isp sa nieproporcjonalnie drogie aby mozna na tym zarobic zachowujac rownoczesnie komfort pracy dla userow. Czym wieksza siec tym dziala gorzej bo chca tym samym laczem pokryc chore i nieuniknione w takich molochach koszty stale...

Muszę powiedzieć, że trochę się mylisz. Obecnie jestem w sieci, o której normanie mam ochotę hymny śpiewać. LAN powyżej 100 osób (dokładnie to nie wiem), 6mbps (albo nawet już 8, też nie wiem) od 'pro-futuro', downloady po http mam zazwyczaj 300-400kB/s, p2p działa 24/h, transfery na kazie niekiedy 80kB/s. Jeżeli zaczyna się ruch, dopiero wtedy p2p jest przycinane, ale nigdy poniżej 4kB/s, a i to rzadko. Pingi na serwerach Q3 w dzień 70-120ms, w nocy nawet poniżej 40ms. Admin nawet osiedlowy serwer DC postawił ;]]] Łącze kosztuje mnie 64zł/miech

To zależy po prostu od filozofii firmy- albo chce zarobić na maxa, a wszystko inne ma w (_!_), albo zarobić trochę mniej, i mieć zadowolonych klientów i święty spokój. W tym wypadku chodzi ewidentnie o to drugie; firma ma siedzibę na osiedlu, tuż obok, właściciele tutaj mieszkają i widocznie wolą przyjazne spojżenia sąsiadów, niż kilka tysięcy więcej. Jak widać wszystko się da, jest to tylko kwestia podejścia.

Mój poprzedni ISP postępował dokładnie odwrotnie, i niedługo abonenci go zjedzą; AFAIK chyba artykuł o nich w gazecie niedługo wyjdzie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kwestią jest też dostępność łącza - bo podzielić to, żeby wszystkim działało - nawet przy 100 osobach nie stanowi większego problemu. Tak samo kierowanie i priorytetowanie ruchu. Po prostu kilka(naście) regułek HTB/SFQ i reszta leci z automatu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2Mb na 70 osob to w miare normalna siec osiedlowa i nie ma co sie smiac. My mamy udawany 1Mb na 50 osob i chodzi cokolwiek normalnie. Po prostu nigdy nie ma tak ze siedzi 50 osob na raz!! Max to 20-25. Przycinanie portow p2p jest cokolwiek IMO glupie. Lepsze jest dynamiczne przydzielanie pasma i po klopocie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajomemu jakis czas temu o czym pisalem odcieli w pracy dostep do netu... Jedynie za wylozenie lacza 10Mbps wartego n tysiecy zlotych. Caly czas mnie draznia wypowiedzi admit taki a taki. Zrezygnuj z uslug i nie szlochaj. Sam nie chcesz kupic neo, dsl czy polpaka bo ci szkoda pieniedzy a oczekujesz aby admin z wlasnej kasy wylozyl 3k na lacze bo sobie chcesz sciagac. Niestety w osiedlowkach musi net dzialac na poziomie ~10kB jeli placi sie w okolicach 50zl. I poki polpak czy inne konkurencyjne lacza nie zejda z cena poznizej 1000zl(czyli nie stanieja trzykrotnie) zapomnijcie o sensownej osiedlowce. Owszem zdazaja sie wyjatki np u kogos na osiedlowce dziala superr - ale to oznacza wlasnie pozostalych 70 osob piszczy i wyzywa admina bo niema sensownego podzialu lacza i kazdy robi co chce np lebek gre przez godzine sciaga z transferem 220kB...

 

Niestety lacza dla isp sa nieproporcjonalnie drogie aby mozna na tym zarobic zachowujac rownoczesnie komfort pracy dla userow. Czym wieksza siec tym dziala gorzej bo chca tym samym laczem pokryc chore i nieuniknione w takich molochach koszty stale...

Muszę powiedzieć, że trochę się mylisz. Obecnie jestem w sieci, o której normanie mam ochotę hymny śpiewać. LAN powyżej 100 osób (dokładnie to nie wiem), 6mbps (albo nawet już 8, też nie wiem) od 'pro-futuro', downloady po http mam zazwyczaj 300-400kB/s, p2p działa 24/h, transfery na kazie niekiedy 80kB/s. Jeżeli zaczyna się ruch, dopiero wtedy p2p jest przycinane, ale nigdy poniżej 4kB/s, a i to rzadko. Pingi na serwerach Q3 w dzień 70-120ms, w nocy nawet poniżej 40ms. Admin nawet osiedlowy serwer DC postawił ;]]] Łącze kosztuje mnie 64zł/miech

To zależy po prostu od filozofii firmy- albo chce zarobić na maxa, a wszystko inne ma w (_!_), albo zarobić trochę mniej, i mieć zadowolonych klientów i święty spokój. W tym wypadku chodzi ewidentnie o to drugie; firma ma siedzibę na osiedlu, tuż obok, właściciele tutaj mieszkają i widocznie wolą przyjazne spojżenia sąsiadów, niż kilka tysięcy więcej. Jak widać wszystko się da, jest to tylko kwestia podejścia.

Mój poprzedni ISP postępował dokładnie odwrotnie, i niedługo abonenci go zjedzą; AFAIK chyba artykuł o nich w gazecie niedługo wyjdzie ;]

Oki ale ja pisalem o necie ponizej 50zl ;] a 64zl za osiedlowke to jest troche ale za to co oferuja i tak sie oplaca :D... A co do tych ponad 100 osob to chyba tylko w danej klasie ip ;]. Wlasnie sprawdzilem strone futoro zobacz ile kosztuja ich lacza :). Wiec za te 64zl(dla nie jednej osoby sa i tak nie do przyjecia... :( )nie starczylo by im nawet na 2MBps symetryczne w przypadku okolo 100 osob. Ja jedynie powtarzam lacza dla isp sa chorendalnie drogie np pro futuro 2Mbps symetryczne 4880zl netto. A pamietaj siec 100 osobowa to nie beo podzielone ruterem raz wlanczasz i kilka miechow nic nie robisz. Jak bys nie patrzyl to 2Mbps zaden wypas w sumie nie jeden ssacz by wykorzystal cale takie lacze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dla mnie to by byla tragedia :oops:

dzisiaj sie bawilem bittorrentem w pewnym momencie bylo ponad 10Mbps upload i 5Mbps down :P (przy 4 plikach lacznie )

 

ps. niezly jest ten torrent , dzisiaj pierwszy raz testowalem i taka mila niespodzianka , rozpedzil sie przy 10 sedach i 90 perach do 400KB/s downloadu :twisted:

a osiolek max to 200 up/100 down na 20 plikach :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, u mnie w sumie mamy 9 Polpaków 2 Mbitowych na około 800 osób. Sieć zatem bardzo duża no i niestety występuje u mnie wariant pesymistyczny - czyli tylko www a reszta o dupe rozbić. Najlepsze jest to, ze z www transfery są regularnie powyżej 50kB/s i to w porach największego natężenia ruchu - wieczorem. Wszystko inne (ftp, p2p itd) działa z prędkościa 0-2 kB/s czyli żałośnie. Nie wierzę że nic nie można z tym zrobić. Admin tłumaczy ze www są na najwyższych priorytetach bo większosc korzysta z www. Nie bardzo w to wierzę.

Ogólnie moje zdanie jest takie że wszystko zależy od umiejętności i chęci admina. Naturalnie nie można oczekiwać cudów, ale p2p w nocy mogłyby być całkowicie odblokowane a mimo wielu próśb nie są :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Jakie to wszystko przyziemne co mówicie.Znam osobe z USA która ma łacze 10 mbit tylko dla siebie...i mówi że wolno sie filmy sciągają bo 30 min trzeba czekac

No to powiem Ci niemasz sie czym chwalic :]. Paranoik ostatnio napisal vdsl w szfecji ~40euro 26MBps. Moja znajoma dopiero co wrocila ze stanow niepytalem w jakim miescie ale transfer ~4kB bo kozystala z modemu i stalki sie nie dalo zalozyc wiec nie wszystko zloto co sie swieci. Pozatym sam znam nie jedna osobe, ktora jesli milaby kaprys mogla by u nas w kraku kupic tylko dla siebie 34MBps.

Srednia cena (strzelam) auta w Polsce ~20k a sa tacy co jada fura za 500k. Ludzie maja to na co ich stac. A jak napisalem 2MBps futuro ~5000zl to sie nie dziwcie potem slabymi transferami w lanie bo trzeba to podzielic na conajmniej 100 osob w cenie 50zl, aby samo lacze oplacic a nie po to sie robi duza siec zeby starczylo na samo oplacenie notabene wolnego lacza jak na taka ilos userow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Jakie to wszystko przyziemne co mówicie.Znam osobe z USA która ma łacze 10 mbit tylko dla siebie...i mówi że wolno sie filmy sciągają bo 30 min trzeba czekac

No to powiem Ci niemasz sie czym chwalic :]. Paranoik ostatnio napisal vdsl w szfecji ~40euro 26MBps. Moja znajoma dopiero co wrocila ze stanow niepytalem w jakim miescie ale transfer ~4kB bo kozystala z modemu i stalki sie nie dalo zalozyc wiec nie wszystko zloto co sie swieci. Pozatym sam znam nie jedna osobe, ktora jesli milaby kaprys mogla by u nas w kraku kupic tylko dla siebie 34MBps.

Srednia cena (strzelam) auta w Polsce ~20k a sa tacy co jada fura za 500k. Ludzie maja to na co ich stac. A jak napisalem 2MBps futuro ~5000zl to sie nie dziwcie potem slabymi transferami w lanie bo trzeba to podzielic na conajmniej 100 osob w cenie 50zl, aby samo lacze oplacic a nie po to sie robi duza siec zeby starczylo na samo oplacenie notabene wolnego lacza jak na taka ilos userow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"]Jakie to wszystko przyziemne co mówicie.Znam osobe z USA która ma łacze 10 mbit tylko dla siebie...i mówi że wolno sie filmy sciągają bo 30 min trzeba czekac

przyziemne :lol: :lol: , to twoj kumpel z usa nie ma sie czym podniecac :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...