Skocz do zawartości
volteq

Jaki zywot czeka obudowy??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Ostatnio myslalem powaznie o zakupie drogiej markowej obudowy ktorejs z firm Chieftec or Antec. Do tego wpadla oferta siriusa: http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6504&sid=1.

I tutaj kieruje pytanie Was:

- wydanie jednorazowo duzo kasy bedzie ciezkie, ale czy obudowa przyda mi sie zalozmy za rok, dwa, kiedy to trzeba bedzie zmienic sprzet na cos 64bit'owego, a co za tym idzie zmiana mobo .. itp. Czy zasilacz akurat w tym przypadku 400W wystarczy? [moze ktos juz jest w posiadaniu platformy 64bit i wie co i jak?] Ja takiej wiedzy niestety nie posiadam :(, a chcialbym sie dowiedziec co moze byc lepsze na przyszlosc? I czy bedzie dzialalo?

A moze jakas obudowa za 140zl :? + zasilacz jednej z w/w firm? Jak myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dwa lata to nikt nie zgadnie co będzie "modne". Zobacz to:

http://www.anandtech.com/showdoc.html?i=1876&p=2

nowy standart płyt usilnie lansowany przez Intela. Czy się przyjmie? Nie wiadomo ...ale jakieś zmiany będą, ATX nie za bardzo nadaje się do nowych procesorów -> część problemów z chłodzeniem i zasilaniem wynika z samego standartu.

---

AT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze. Ale jesli teraz wprowadzamy technologie 64bit, i do tego plyty glowne ATX, itp... to mozna domyslac sie ze ten standart wytrzyma jescze troszke :wink: . Wiem ze pytanie jest dziwne, i ze nie dowiemy sie co bedzie "pozniej", ale wlasnie chodzilo mi o male przypuszczenie ;).

No coz, prawda jest taka ze technologia idzie badzo szybko do przodu, ale nie nadazamy miec coraz wiecej pieniedzy na nia :( [a w tym sek].

Czekam jeszcze na wypowiedz innych forumowiczow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ostatnio myslalem powaznie o zakupie drogiej markowej obudowy ktorejs z firm Chieftec or Antec. Do tego wpadla oferta siriusa: http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6504&sid=1.

NIE zamawiaj w siriusie zadnej firmowej(wiesz.. Anteci itp.) obudowy, ktorej nie maja 'na stanie'! Ja zamowilem... czekalem ponad 2 miesiace... przyszla dostawa.. i co? i mojego modelu dalej nie mieli!!

Ogolnie sklep jest wporzo, ale jak maja dana bude na magazynie :D

 

- wydanie jednorazowo duzo kasy bedzie ciezkie, ale czy obudowa przyda mi sie zalozmy za rok, dwa, kiedy to trzeba bedzie zmienic sprzet na cos 64bit'owego,

za rok tak, bo moim zdaniem nowy standard bedzie dopiero raczkowal, za dwa mysle ze tez bedzie ok(to intelowcy pierwsi beda musieli zmieniac), ale sklonnosci producentow beda juz mocno szly w nowa strone(albo calkiem...nie wiem jak bedzie..). Osobiscie postawilem na ATXa, i bede go mial conajmniej 2 lata (mam Anteca :D)

 

a co za tym idzie zmiana mobo .. itp. Czy zasilacz akurat w tym przypadku 400W wystarczy?

Jak to bedzie Antec True, lub podobnej klasy to z pewnoscia starczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozesz zdradzic gdzie kupiles  :wink:  I ktory typ?

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=6943

Tylko gdy kupowalem, to jeszcze je mieli na magazynie, wiec nie wiem jak to u nich z zamawianiem bedzie(mysle ze szybciej niz w siriusie, ale kto tam wie na 100%...). Najlepiej zanim sie cos zamowi - czego nie maja w magazynie - dobrze jest sie spytac ile czasu zajmie sprowadzenie.

W kazdym razie w nastepny dzien od zamowienia mialem ta bude w domciu 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowe płyty są do zaakceptowania (wymiary największej to 32x26 cm więc powinna się zmieścić) - tylko po co zamienili sloty pci i agp z portami - to może nie przejść u mnie w obudowie. Będę miał kolizję z nagrzewnicą...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, ten pomysl intela jest zbytnio przekombinowany, i jeszcze tyle wolnego miejsca [ciekawe na co] w plycie BTX?

Po drugie mialo isc wszystko w miniaturyzacje, hmm jakos miniITX za [chinska republike :)] nie przypadl mi do gustu i w ogole nie wiem po co takie male itp ... przeciez te budy co robia Nasi i zachodni modderzy sa wypasione :) i nawet jako BigTowery.

To bede dobrej mysli oby ATX wytrzymal dlugo. 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bierz spokojnie ATX wytrzyma jeszcze sporo :)

A poza tym nawet jak za powiedzmy rok kupisz sobie platforme na jakimś Athlonie64 to przeciez posłuży ci nastepny rok, wtedy tylko wymiana proca i ewentualnie grafy i nastepny rok itd, czyli dobra markowa obudowa z markowym zasilaczem który ma prawdziwe 400W starczy spokojnie na 4-5lat.

Co do zasilacza to tez wystarczy na długo ponieważ procesory juz raczej nie beda sie bardziej grzac, 100W to granica przyzwoitosci dla proca dalej moze juz byc tylko mniej. Zreszta wystarczy poczytac newsy w serwisach. Nowe Athlony maja konsumowac około 60W przy wydajnosci jednej z najwiekszych grzałek ostatnich czasów czyli najnowszego PIV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...