Skocz do zawartości
Cypiz

ATi R9500Pro vs Sapphire R9600 XT, zmieniac na XT?

Rekomendowane odpowiedzi

ello!

 

Zastanawiam sie nad zmiana mojego ATi R9500 Pro na Sapphire 9600 XT.

Wedlug testu

http://www.hardocp.com/article.html?art=NTQw

9600XT wypada bardzo dobrze, wygrywajac dosc czesto ze starszym 9500 Pro. Moze glupio mysle, bo przeciez 9500pro ma 8 potokow pikseli, 9600XT tylko 4... i ogolnie karta jest slynna ze swojej wydajnosci. Niemniej jednak z XT nie jest tak zle, wysokie taktowie rdzenia, pamieci, wieksza przepustowosc tej ostatniej. Co jest jeszcze warte odnotowania 9600XT wykonana jest w 0.13, mniej sie grzeje, pewnie mozna ja jeszcze troche podkrecic :)

Poza tym Na 9500 Pro nie mam gwarancji (tutaj w polsce) bo karta sprowadzana byla z USA :). Wiec tym bardziej wymiana bylaby mi na reke :) mialby gwarnacje na Sapphirka. Np. w siriusie jest taki sapphirek 9600 XT ktorego bym chcial.

Co sadzicie o tym moim dosyc zwariowanym pomysle? Warto nie warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ten xt jest wysróbowany na max jak np ultry wienc i tak się bedzie grzał  

pozatym rób jak uważasz jak nie masz co robić

:D to mi doradziles 8O

 

Gdybym mial wiecej kasy... pokusilbym sie o jakiegos 9800. Niestety tak nie jest.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma sensu wymieniać na 9600 XT, jest na tweaku wątek z linkami do testów 9600xt , przejrzałem je i jakoś nie zauważyłem super wzrostu wydajności w stosunku do 9600 pro nie mówiąc już o 9500 pro. jeżeli zamiana ma się wiązać ze sporą dopłatą to nie ma to sensu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, widzialem to porownanie na tom's hardware, z reszta przewalilem ich troche. Czyli mam dac sobie siana z ta zamiana i zbierac kase/dolozyc ewentualnie do czegos lepszego... :roll:

 

skad ja wezme... te dodatkowe 300-400PLN :cry: sprzedam kunia nerke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tak, widzialem to porownanie na tom's hardware, z reszta przewalilem ich troche. Czyli mam dac sobie siana z ta zamiana i zbierac kase/dolozyc ewentualnie do czegos lepszego... :roll:

 

skad ja wezme... te dodatkowe 300-400PLN :cry: sprzedam kunia nerke...

a po kiego c.... chcesz wymieniac grafe , gry ci skaczą czy co ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna rzecz o ktorej zapomnialem napisac. Slynne paski/falowanie od dolu ekranu w gore... o ktorych tyle ludzi pisze (forum www.rage3d.com i inne). Tez mi sie lubia czasem pokazac, coprawda mozna podpiac monitor przez przejsciowke DVI->D-SUB... ale ja DVI niedlugo moge miec potrzebne, wiec tym bardziej mnie to zaczyna martwic.

 

aha gry mi nie skacza :) sprobowalyby tylko :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cypiz, masz 256 mb ramu, dozbieraj kasy i kup 2 kostke 256.

Sporo gier nowszytch nawet i nie najnowszych... np UT2003 przy 256 mb ram dogrywaja z dysku niezle, i gra zaczyna szarpac... :)

 

Daj sobie spokoj z tym radkiem 9600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to ze w grach nowszych czy nawet nie tak nowych nawet 9600 pro jest szybszy od 9500 pro a 9600 xt sie zajebiscie kreci z 500 moze i na 600 pojsc na rdzeniu a wtedy to nawet podkrecony 9500 pro nie moze sie rownac

Hajmon3

Ano wlasnie, wydajnosc rowniez by wzrosla... poza tym udaloby mi sie pozbyc calkowicie falowania, ktore jakby na zlosc pojawia sie na R300.

 

RS, ty rowniez masz racje, kolejna kosc 256MB cholernie by mi sie przydala. Ut2003 lepiej sie uruchamia/dziala... na 512MB SDRAM niz na 256MB DDRAM@400Mhz...

 

Bede sie musial pozadnie zastanowic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...