Skocz do zawartości
DziaDzia

Stukanie w dysku Caviar 120Gb 8mb cache 7200

Rekomendowane odpowiedzi

Nabylem dysk z allegro mial miec pare badow ale nie mial wogole tylko po odpaleniu dysku po pewnym czasie slychac dziwny stuk jakby dysk sie wylaczal ale talerze nie zwalniaja.Myslalem ze to moze wina zasilacza bo mam 200 ale sprawdzalem u kumpla na 300 codegena i na hunkeyu 400 i dalej to samo tyle ze na 400 stukanie wystepowalo bardzo zadko co jakies 20 min (na 200 i 300 bylo to co kilkadziesiat sekund).

Poza tym dysk dziala normalnie ,nie gubi zadnych danych , normalnie mozna na niego nagrywac i kopiowac z niego.

Nagrany jest na nim win xp i dziala normalnie.

 

Z gory dzieki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caviary tak mają !! (poprostu są lewe)

c oprawda to prawda :D mój niby nie stukał i zdechł, ja bym reklamował u sprzedającego jeśli kupiłeś niedawno. poza tym koledzy wiedzą jakie mam zdanie o caviarze i nie zmienię go długo (zdania) bo mam w domu znajomków nowiutkiego caviara i teżwyje, po prostu lewe dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam caviara 120gb 7200 8mb kaszy na konfigu jak w podpisie zero problemow, szybki cichy zapupisty. montowalem znajomym w kompach nikt nie narzeka, dla mnie zaje...dwabiste dyski.

też mam ten dysk i jak dal mnie on wymiata. tylko nie wiem dlaczego smart w speedfanie mi nie pokazuje temperatury dysku, powiedz czy tobie pokazuje temperature jeśli używasz tego progza. Co do Maxtora to miałem jeden dzień 120gb ata133 8 bufor i strasznie chrobotał przy kopiowaniu i na następny dzień padł chyba był trefny. Teraz mam WDC i bez problemu cichy zero chrobotania praktycznie no czasami mu sie zdarzy ale nie tak jak maxtor.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze smartem nie wiem o co chodzi, mam KD7 , MBM mi nie sczytuje temp z dysku co nie znaczy ze nie ma takiej opcji bo ten sam dysk na epoxie KRA2+ mbm widzi bez problemu i podaje temp. dziwne troche, jak mialem poprzednio U6 60gb na kd7 mbm dzialal. probowalem go zmusic na rozne sposoby ale sie poddalem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam trzy sztuki caviara (jak w podpisie)... mam je juz chyba od 3-4 miechow, nie pamietam dokladnie...

 

ten dziwny dzwiek slysze tylko gdy dysk sie wylacza...

brzmi to naprawde strasznie... poza tym zadnych problemow z nim nie mam... w przeciwienstwie do nowej barracudy 7200.7 120GB.... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam caviara 120gb 7200 8mb kaszy na konfigu jak w podpisie zero problemow, szybki cichy zapupisty. montowalem znajomym w kompach nikt nie narzeka, dla mnie zaje...dwabiste dyski.

też mam ten dysk i jak dal mnie on wymiata. tylko nie wiem dlaczego smart w speedfanie mi nie pokazuje temperatury dysku, powiedz czy tobie pokazuje temperature jeśli używasz tego progza. Co do Maxtora to miałem jeden dzień 120gb ata133 8 bufor i strasznie chrobotał przy kopiowaniu i na następny dzień padł chyba był trefny. Teraz mam WDC i bez problemu cichy zero chrobotania praktycznie no czasami mu sie

zdarzy ale nie tak jak maxtor.

No a u mnie o dziwo zczytuje ;)

HD0: 38°C

 

:)

Sa jeszcze 2 temperaturki, czyli: proc i buda :>

 

A co do stukania. U mne nie stuka. Stukał niegdys moj biedny ibm'ek i niestety chyba juz się zmeczył pbo padł ;) Raz zdazyło mi sie słyszec ten pisk(?) po czym sie zrestartował... podejrzewam ze przez niskie napiecie - +4,6 V :)

Ogołem dysk spoko... zajebiście szybki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez odzczytuje temperature. Moze nowe serie caviarow obluguja SMART?

rzeczywiscie caviary nie maja dobrej opinii ale ja nie mam uwag co do pracy mojego dysku. Jest szybszy niz barakuda i maxtor i to wystarczylo zeby go kupic:D co do glosnosci to ja teg dysku nie slysze, moze ze wzlgedu na to ze moj cooler jest glosny :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nabylem dysk z allegro mial miec pare badow ale nie mial wogole tylko po odpaleniu dysku po pewnym czasie slychac dziwny stuk jakby dysk sie wylaczal ale talerze nie zwalniaja.Myslalem ze to moze wina zasilacza bo mam 200 ale sprawdzalem u kumpla na 300 codegena i na hunkeyu 400 i dalej to samo tyle ze na 400 stukanie wystepowalo bardzo zadko co jakies 20 min (na 200 i 300 bylo to co kilkadziesiat sekund).

Poza tym dysk dziala normalnie ,nie gubi zadnych danych , normalnie mozna na niego nagrywac i kopiowac z niego.

Nagrany jest na nim win xp i dziala normalnie.

 

Z gory dzieki za pomoc.

zacierają sie łożyska nie długo padnie miałem tak juz z jednym caviarem

mimo all caviary rulezz przynajmniej dlamnie

 

ps. zakładaj wydajne chłodzenie pod niego bo ci zdechnie

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh a niech zdycha, oby w ciągu tych 3 lat :D Tylko żeby mozna było skopiować co wazniejsze dane... a tak serio to niech działa tak jak stare kawiorki :>

 

Mam dysk co prawda 80Gb ale przy wiekszych powinno być podobnie ;)

Ja mam z 14(chyba, cięzko mi teraz sprawdzic...) października więc jesli ktos chce kupic to niech poluje na te z tego miesiaca lub pozniejsze jesli chce miec pomiar temp ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...