Skocz do zawartości
birdman

sprawiedliwość dziejowa...

Rekomendowane odpowiedzi

http://info.onet.pl/828256,11,item.html

 

mnie poprostu zatkało; sam artykul mocno mnie zdziwil i zaczołem sie zastanawiać: dlaczego?? przeciez my niepodległość odzyskaliśmy dopiero w 89 roku i te odszkodowania nam sie należa; to przeciez rosjanie podjeli za nas te decyzje, to oni kazali zrezygnowac z planu marshala; niemcom umozono splate odszkodowan wojennych i na dodatek ich poteznie dofinansowana; w zamina oni chca od nas spowrotem "ich" ziemi... no przeciez to woła o pomste do nieba... dlaczego zawsze wszyscy musza robić z Polaków i Polski "dziwke" która powinna dawac wszystkim za darmo?? :x :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh niby tak.. ale tak pięknie pewnie nie będzie :(

Jeszcze wysiedleni Niemcy zażądaja odszkodowan.. wrr pokreci się to pewnie tak ze to Polska wiecej zapłaci.. :/

 

Jeszcze ten rzad temu wszyskiemu sprzyja.... przeklnał bym, pare razy ale po co? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie normalnie <span style="color:red;">[ciach!]</span>ica trafia jak widze tych s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ysnow u waldzy: jak to sie <span style="color:red;">[ciach!]</span>a stalo ze oni tam sam?? dlaczego nasz naród jest taki głupi ze ich wybrał?? przecierz to ci sami ludzie co nas za komuny chcieli wydupczyc a teraz dzieki glosom narodu moga to legalnie robic... przeciez to jest normalna pranoja... jesli zaraz czegos ie nie zrobi to wejdziemy do ue i to juz bedzie totalnie koniec naszego kraju...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

forma odszkodowania:

od Niemcow: koncern BMW i 1/4 terytorium kraju ;)

od Ruskow: obw. Kalimingradzki, Bialorus ;) i dostep do ich zloz ropy :P

do tego USA, Anglia i Francja powinny sie zrzucic na jakies datki za to ze nieprzystapily do wojny gdy adolfik nas atakowal a potem siedizeli cicho w Jalcie :lol:

 

 

 

a moze zamiast myslec o durnych odszkodowaniach zaczelibysmy cos robic :?::?::?::?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak juz polski nie ma...wszystko rozkradzione i porozdawane innym za bezcen...wszedie tylko wlascicielami jest coraz wiecej niemcow, francuzow i innych...za pare lat nie zdziwie sie jesli znow zabiora nam niepodleglosc...a poza tym zauwazcie ze kazdy polak(ogolnie) ktory dorwie sie do wladzy to kradnie ile wlezie...i nie wazne czy jeszcze mu potrzebne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótku:

:(

Nie chce mi się zbytnio pisac bo wpadnie zaraz jakis "nawiedzony" moderator

 

Twoim zdaniem nieslusznie sie zamyka takie topiki ??

Zreszta to nie wina topicow, tylko qpy ekskrementow jakie w nich wylewaja userzy, miej wiec zal do innych, nie do moderow.

I prosze nie obrazac kobiet :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nam sie nie nalezy ... Jak sobie na kazdych wyborach zakreslamy listy tak mamy [tutaj stek wyzwisk na komuchów]

----------

Pamietam jak rozmawialem z moja babcia, ktora w czasie 2WW pracowala u niemcow... Koles jej powiedzial tak " Jak wy was nie wytepimy bronia w czasie wojny, to was kupimy po wojnie(...)" .. moim zdaniem wlasnie teraz to nastepuje, a dlaczego ... napisalem w 1 paragrafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dijkstra-> "Balcerowicz musi odejsc" to tez

pozamerytoryczne i oklepane do obrzydzenia bluzgi.

;)

 

jak ktos ma kompleks polskosci to niech wejdzie na www.wielka.net :P

Przeciez to nie jest oklepany bluzg, tylko stwierdzenie/zadanie posiadajace solidne podstawy. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnie normalnie <font color="#FF0000">[ciach!]</font> trafia jak widze tych s<span style="color:red;">[ciach!]</span>ysnow u waldzy: jak to sie <font color="#FF0000">[ciach!]</font>  stalo ze oni tam sam?? dlaczego nasz naród jest taki głupi ze ich wybrał?? przecierz to ci sami ludzie co nas za komuny chcieli wydupczyc a teraz dzieki glosom narodu moga to legalnie robic... przeciez to jest normalna pranoja... jesli zaraz czegos ie nie zrobi to wejdziemy do ue i to juz bedzie totalnie koniec naszego kraju...

tragiczne jest to ze najpierw ogromna wiekrzosc na wyborach zaglosowala za pewna grupe osob, ktora teraz jest u wladzy a teraz Ci sami zrownoja ich z ziemia we wszytkich sadazach. Chcielismy cudu, no i <span style="color:red;">[ciach!]</span>a mamy....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś się we mnie burzy, gdy czytam takie rzeczy :evil:

Najbardziej boli mnie to jak nasi parlamentarzyści, którzy powinni nas reprezentować, plotą bzdury :evil:

Odpowiedź naszego rządu powinna być natychmiastowa i zdecydowana na przykład na wypowiedzi pani Eriki Steinbach powinny być kontrowane

w stylu http://centrum.xx.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie się bardzo sodobał projekt przedazy sieci energetycznej w Warszawie.. Nie wiem jak ona sie zwie ale ;)

Firma ktra przynosi dochodzy, jest dość wana dla tego miasta ma czy juz została sprzedana jakieś firmie zagranicznej :D No miodzio ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to wygląda tak:

ktoś dostał ciężkie $$ zasprzedanie po 1 banków po 2 rozwalenie spółdzielczości po 3 reforme ubezpieczeń (mam znajomą w zus :evil: włos staje dęba jak opowiada najedzcie się na zapas bo na emeryturce to chleb i woda )

uzasadnienie

1 banki:

kredyt dla przedsiębiorców do 20% 8O

na zachodzie od 2 do 6 % jak jest wyjątkowe ryzyko

mam znajomego w niemczech ostatnio powiększał firme jako że jest kryzys i bezrobocie dostał ulge i kredyt na 1 %

u nas banki nie są zainteresowane kredytami dla firm (po co wspomagać konkurencję -banki nie są polskie) i notorycznie trafia się taka sytuacja że nie jest wypłacana ostatnia transza tylko kredyt jest wypowiadany i firma idzie do piachu no i zabezpieczenia to makabra :evil:

 

2 spółdzielnie:

mali producenci są słabsi i łatwo ich załatwić albo nie zapłacić za towar (np supermarkety płacą po 6 miesiącach- kolega robi makarony jedna sieć zalega mu za 5 miechów i mówią że jak nie dostarczy towaru to podają go do sądu -umowa- a płacić nie chcą też umowa-"płatność max 6 miechów"

duża firma miała by prawnika i kasę na odzyskanie i odpowiednią "reklame" takiej "sieci"

 

3 reforma emerytur:

nasza kasa idzie na pałace zus - kto był to wie jak wyglądają marmury itp

na gigantyczne płace i "komputeryzacje" która tylko bałagan robi bo nie działa jak trzeba

kasa nie jest przekazywana na OFE i państwo płaci karne odsetki (zresztą wygląda że specjalnie aby je utuczyć na naszej kasie)

OFE pobierają takie prowizja za samo prowadzenie kont że głowa boli i nie są zainteresowane tym aby te pieniądze zarabiały dla nas

 

w normalnym kraju gdyby prezes NBP robił takie szopki z % na kredyty to bardzo szybko ktoś by mu zafundował wikt na koszt państwa i widok przez kraty a tak to republika bananowa się kłania :evil:

 

zresztą to temat guma a ja po 3 pifkach jestem :lol: i nei będe sobie humoru psuł :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój dziadek powtarza, jak mu dobrze było "za komuny", ale nie patrzy na to, że żyliśmy na kredyt. Komuniści dawali ludziom swoją "gładką gadką" - przynajmniej nadzieje na lepsze jutro. Dzisiejsze rządy nawet tego nie potrafią uczynić. Dlaczego z takiej biednej Polski Niemcy chcą zabrać resztki. Co za kraj, najpierw nas mordują, a potem chcą jeszcze "swojego".

Myślę, że gdyby plan Marshala wcielić w życie to teraz na 100% byłoby lepiej - idąc dalej, przed wyzwoleniem Warszawy Ruscy czekali aż Niemcy powybijają Polaków, żeby wkroczyć i przejąć całą zasługę na siebie. W tym samym momencie Alianci również zmierzali do Wa-wy. Ehh co to by było gdyby oni byli pierwsi...

 

Pozdrawiam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybaczcie ale tak sobie przeczytalem wypowiedzi w tym watku i wlos mi sie jezy na glowie i dochodze do wniosku ze skandalem jest brak elementarnej edukacji ekonomicznej w szkolach.

 

Zacytuje i skomentuje co smakowitsze kwiatki:

"1 banki:

kredyt dla przedsiębiorców do 20%

na zachodzie od 2 do 6 % jak jest wyjątkowe ryzyko

(...)

w normalnym kraju gdyby prezes NBP robił takie szopki z % na kredyty to bardzo szybko ktoś by mu zafundował wikt na koszt państwa i widok przez kraty a tak to republika bananowa się kłania "

 

Czy szanowny cytowany przedmowca moze wskazac gdzie widzi szopke? Bo niestety ja jej nie zauwazam, a jedyny wiekszy blad RPP (bo prosze zauwazyc ze decyzje o stopach procentowych podejmuje Rada Polityki Pieniężnej a nie sam prezes NBP ktory ma tylko tzw. drugi glos w przypadku gdy glosowanie wew. RPP wychodzi 50/50. Tak wiec jak slucham ze kiedys Gronkiewicz-Walz a teraz Balcerowicz sa be bo dusza kredyty to mi sie robi nie dobrze. Wypadalo by miec chociaz minimalne pojecie o krytykowanej instytucji zeby sie o niej wypowiadac.

Stopy procentowe przed dlugi czas byly wysokie (*byly*), ale bylo to spowodowane KONIECZNOSCIA zachamowania inflacji. Jest to chyba zrozumiale ze jest sytuacja patologiczna gdy inflacja wynosi > 10 procent. Prosze sobie tez przypomniec co sie stalo w momencie gdy za kadenci pani prezes Gronkiewicz-Walz stalo gdy skokowo dosyc szybko obnizono stopy - nastapil gwaltowny wzrost inflacji ktory nalezalo dusic rownie szybka podwyzka.

Kredyty 20 procent - coz wydaje mi sie ze zyjesz w roku 2001, albo jestes dyrektorem padajacego P.P. ktoremu faktycznie nikt nie chce pozyczyc ;)

A ze pomimo podobnych stop procentowych kredyty sa drozsze niz w strefie euro mozna podziekowac tylko i wylacznie aktualnie rzadzacym "socjaldemokrata" a wczesniej schylkowemu zwiazkowemu AWSowi. Wiadomo ze najlepszym kredytobioraca jest Skarb Panstwa bo jesli on byl by nie wyplacalny to i tak by wszystko szlag trafil.

Swoja droga znajdz mi kredyt na 2 procent. Zycze powodzenia jak znajdziesz daj znac bardzo chetnie wezme ;) [nawet hipoteczne w USA nie spadly ponizej 5 procent]

 

 

" tak juz polski nie ma...wszystko rozkradzione i porozdawane innym za bezcen...wszedie tylko wlascicielami jest coraz wiecej niemcow, francuzow i innych...za pare lat nie zdziwie sie jesli znow zabiora nam niepodleglosc"

No i co z tego. Dlamnie moga to byc nawet chinczycy pod warunkiem ze przynosza pieniadze i/lub know-how. Tak samo my mamy mozliwosc inwestowania zagranica i czesc ludzi ktorzy nie tkwi mentalnie w zamierzlym PRLu tak robi. Niepodleglosc? Nie no nie zartujmy

 

"Mnie się bardzo sodobał projekt przedazy sieci energetycznej w Warszawie.. Nie wiem jak ona sie zwie ale

Firma ktra przynosi dochodzy, jest dość wana dla tego miasta ma czy juz została sprzedana jakieś firmie zagranicznej No miodzio "

ROTFL. No tak lepiej zeby w spolkach zaleznych od miasta zasiadali kolesie aktualnie "przy wladzy"? Panstwo jest najgorszym z mozliwych wlascicieli bo dla ludzi panstwowe=niczyje. Zobacz statystyki wydajnosci pracy w firmach panstwowych i prywatnych. I zarobki.

Panstwo powilno robic tylko to co niezbedne a reszte zostawic obywatela (a nie placimy za cos co i tak nie dziala). Rozumiem sadownictwo, policja, wojsko, reprezentacja miedzynarodowa, ale nie angazowanie sie w przedsiewziecia biznesowe. Dzieki tym roznym "angazowania sie" mamy ciagle mase monopoli do ktorych doplacamy zamiast konkurencji i pompujamy miliardy z naszych portfeli w relikty przeszlosci ktore dawno powinny zdechnac smiercia naturalna (na *** nam 3 razy wiecej wegla niz zuzywamy!?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam teraz nadzieje... ze Ci rzadzacy teraz wkoncu sie zestazeja i zaszyja sie gdzies ciezsac sie wlasnym swiatem, i wielkoscia swoich kont na ktorych sa nasze ciezko wypracowane pieniadze.

Zbliza sie czas na nasze pokolenie......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do roszczeń Niemców(słusznych zresztą bo to przecież my ich napadliśmy i wymordowaliśmy miliony ludzi :evil: ) wobec Polski, to kontrę zastosowała Warszawa ( i w najbliższym czasie kilka innych większych miast w Polsce) chcąc kilkaset milionów dolarów odszkodowania za zniszczenie miasta i zrabowane mienie. A co do życia na kredyt w czasach tzw. "komuny" to poza gładkimi gadkami jest coś, co pozostało, czyli fabryki, szkoły, autostrada, mieszkania niestety obecne rządy od 89 roku jedyne co potrafią to kraść a jedyne co po nich pozostaje to jeszcze większa dziura w budżecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...