Skocz do zawartości
cypis

GeForce4 Ti-4200 PixelView 128 MB vivo

Rekomendowane odpowiedzi

Kosztuje okolo 910 zl. Czemu jest tanszy od gaiwarda, leadteka czy msi, jest gorsza czy jak ?  Macie ta karte i o ile ja podkreciliscie i jak jest z jakoscia obrazu ??

Wcale nie jest gorsza od wymienionych przez Ciebie ale z gorszej (czyt. nie renomowanej) firmy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm To jest PROLINK!!

PixelView Prolink :lol:

Kreci sie napewno gorzej od wersji 64MB

Mysle ze wyciagnie 315/570 ( poszukaj sobie recenzji na necie )

Kosztuje 800zł www.pcprojekt.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze ma wejscie i wyjscie TV :).  

A jak sie kreci zwykły GF4Ti4200 128Mb z prolinka !!! ? ;] :roll:

Tak jak Pinkas napisał ja bym dał nawet 550 dla pamięci !!! :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaufanym użytkownikiem kart z serii prolink pixelview, i nie narzekam na jakość obrazu. Porównywałem (wzrokowo oczywiście) obrazy na identycznych kartach Asusa i Creative, ale nie doszukałem się wyższej jakości.

Prolink po prostu nie wyrobił sobie takiej opinii jak reszta, głównie to pewnie za sprawą tego, że w przeciwieństwie do Asus'a i Creativu nie może pochwalić się toną innych produktów.

Asus to wysoka jakość produktów, dlaczego? Bo robi dobre płyty główne! Creativ SB, a niby czemu robią lepsze karty graficzne? Wcale nie robią! Po prostu mają większe rzesze klientów bardziej przywiązanych do marki niż do produktu samego w sobie!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nikt nie ma Prolinka GF4 4200 z 128 DDR, lub jakiejs innej firmy ?

Ehhh :( moze lepiej kupic wersje 64 MB ?? Ale chce miec ta karte na przyszlosc i moze wtedy 64 MB bedzie za malo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zaufanym użytkownikiem kart z serii prolink pixelview, i nie narzekam na jakość obrazu. Porównywałem (wzrokowo oczywiście) obrazy na identycznych kartach Asusa i Creative, ale nie doszukałem się wyższej jakości.  

Prolink po prostu nie wyrobił sobie takiej opinii jak reszta, głównie to pewnie za sprawą tego, że w przeciwieństwie do Asus'a i Creativu nie może pochwalić się toną innych produktów.  

Asus to wysoka jakość produktów, dlaczego? Bo robi dobre płyty główne! Creativ SB, a niby czemu robią lepsze karty graficzne? Wcale nie robią! Po prostu mają większe rzesze klientów bardziej przywiązanych do marki niż do produktu samego w sobie!!!

Święte słowa !!! 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja w życiu już nie kupię nic z Prolinka, - mało elastyczny i niewytrzymały sprzęt w dodatku pada po tygodniu lub zawiesza kompa !!!

Taki MINT to mistrz, przy Prolinku :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sądzą inni, zamiast badać elastyczność karty graficznej (pewnie ją giąłeś o kolano :) powinieneś ją był zwyczajnie zamontować, i nic dziwnego, że ci padła...

 

Oczywiście żartuję, zdanie prywatne i opinia własna. Nie można zaprzeczyc ale można kontr-argumentować. Jaki model? W ogóle GF czy TNT?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosztuje okolo 910 zl. Czemu jest tansza od gaiwarda, leadteka czy msi, jest gorsza czy jak ?  Macie ta karte i o ile ja podkreciliscie i jak jest z jakoscia obrazu ??

Na pewno nie jest gorsza - mój prolink( 64 MB :? ) kręci się b. ładnie -na razie sprawdziłem na rdzeniu 290 mhz i pamięci 590mhz - więcej się nie bawiłem ,bo i tak na moim procu nie ma żadnej różnicy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak sądzą inni, zamiast badać elastyczność karty graficznej (pewnie ją giąłeś o kolano :) powinieneś ją był zwyczajnie zamontować, i nic dziwnego, że ci padła...

 

Oczywiście żartuję, zdanie prywatne i opinia własna. Nie można zaprzeczyc ale można kontr-argumentować. Jaki model? W ogóle GF czy TNT?

Mialem Prolinka GF3Ti200 i zaufaj mi jest rozniaca w jakosci obrazu miedzy nim a Asusem v3800 (Riva TNT2 Ultra) ktorego mialem jeszcze niedawno i tym co teraz mam ( Leadtek A250 LE TD)

Co do podkrecalnosci samej karty to jest ona bardzo dobra - zapewne przez to ze na rdzeniu i pamieci sa wyzsze napiecia - jak to wplywa na zywotnosc karty kazdy wie :twisted:

Za to moj GF3Ti200 Prolink ktorego mialem skutecznie uniemozliwial mi podkrecenie calego systemu przez FSB... Powyzej 140 MHz nastepowal zwis w 3D. Teraz mam FSB 152 i nie ma problemow - wiecej niestety plyta nie uciagnie :(

 

Ogolnie rzecz biorac - Prolink nie jest zly za ta cene, ale jak masz pecha to trafisz na gniota a jak masz szczescie to na wyjatkowo dobry egzemplarz.. W innych firmach (drozszych) ten odsetek szans na gniota jest o wiele mniejszy :D

 

Uff ale sie rozpisalem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile się zastanawiałem czy zachwalasz prolinka czy potępiasz.

Mówiąc o porównywaniu jakości obrazu miałem na myśli porównywanie tej samej klasy produktów. Mówisz, że prolink GF3Ti200 ma lepszą jakość czy Asus, bo nie jestem pewien? Zresztą, porównywać obraz można tylko i wyłącznie na tym samym, wysokiej klasy monitorze, bo to od rozdziałki, głębi, odświerzania i plamki zależy końcowy efekt a mniej od karty. Co z tego, ze masz radeona, jak masz monitor Tridenta, który nie wyświetla 800*600 :) ?

W każdym razie, co do podkręcania to nie wiem. Może to była wina chłodzenia? Prolink ma dosyć skąpe, choć według serwisów testujących całkiem wydajne chłodzenie...

 

No, chyba, że kupujesz cokolwiek od Samsunga, tam co 3 produkt (obojętnie czy CD czy dysk czy monitor) to strata forsy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez chwile się zastanawiałem czy zachwalasz prolinka czy potępiasz.  

Mówiąc o porównywaniu jakości obrazu miałem na myśli porównywanie tej samej klasy produktów. Mówisz, że prolink GF3Ti200 ma lepszą jakość czy Asus, bo nie jestem pewien? Zresztą, porównywać obraz można tylko i wyłącznie na tym samym, wysokiej klasy monitorze, bo to od rozdziałki, głębi, odświerzania i plamki zależy końcowy efekt a mniej od karty. Co z tego, ze masz radeona, jak masz monitor Tridenta, który nie wyświetla 800*600 :) ?  

W każdym razie, co do podkręcania to nie wiem. Może to była wina chłodzenia? Prolink ma dosyć skąpe, choć według serwisów testujących całkiem wydajne chłodzenie...  

 

No, chyba, że kupujesz cokolwiek od Samsunga, tam co 3 produkt (obojętnie czy CD czy dysk czy monitor) to strata forsy...

Staralem sie napisac wszystko co mysle o produktach Prolinka. Nie mialo to byc ani chwalenie ani potepanie tylko trzezwa ocena sytuacji.

 

Jakosc obrazu porownywalem moze nie na monitorze najwyzszej klasy ale zawsze na tym samym - moim :P ps. oczywiscie ze Asus byl lepszy :wink: A co do produktow tej samej klasy to chodzi ci o te same GPU? Jeli tak to druga karta z ktora porownywalem (Leadtek) tez dawala ladniejszy obraz... Oczywiscie sa to moje subiektywne wrazenia i nie mowie ze na 100 % sluszne , ale jednak :)

 

Co do podkrecania to nie wiem czy mnie zrozumiales... Karta sama w sobie krecila sie dobrze ale byla strasznie wrazliwa na podnoszenie FSB i przez to proca nie moglem krecic...

 

A co do Samsunga to chyba trafilem na te 2 ktore dzialaja dobrze hehe.. Bo mam hd Samsunga i jedyne co od niego chce to zeby nie padl ;P

Na temat jego szybkosci sie nie wypowiadam bo mnie cenzura wywali :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe... co do samsunga to masz szczęście. Ja miałem ze 3 napędy samsunga: dwie 24x które padły prawie natychmiast, jedna po pół roku, a druga po półtora miesiącu użytkowania, oraz 48x który wysadził mi oryginalną gierkę, którą kupiłem za granicą podczas instalacji.... Moja siostra ma już 4 monitor samsungowy, miała 2 17" i 2 19". Siedemnastki kilkakrotnie wędrowały do serwisów i to już po mięsiącu od zakupu, a 19 wróciła do sklepu następnego dnia po zakupie... Dysku samsunga nie kupiłbym chocby go rozdawali za pół darmo, bo i o nich słyszało się to i owo, a znajomemu jak się zepsuł to skasował miesiąc pracy...

 

Tak więc samsung u mnie ma duuży minus.

 

Wracając do prolinka, to ocena musi być albo negatywna albo pozytywna, bo inaczej się nie da. Neutralnie oceniać można sprzet, którego się nigdy nie widziało i nie testowało. Jednak i o nim mozna nabrać przekonania, tak jak ja nabrałem przekonania, ze Zalmany to słabe coolery.

Mniejsza o to. Zastanawia mnie jak karta o kilk generacji słabsza może mieć lepszą jakośc obrazu, skoro nie obsługuje nawet połowy funkcji tej drugiej ani rozdzielczości obrazu.

Cóż, ja przy przesiadce z TNT 2 M64 na GF2Ti (obie to prolinki) byłem bardzo zadowolony z przyrostu jakości. Co do testowania wzrokowego, to nie mogę powiedzieć, żeby mój monitor nadawał się do takowego (kaszlak ma 9 lat i naprawdę zaczyna się psuć, choc to 17"), ale znajomy posiadacz produktu Creative'a pozyczył ode mnie Warcrafta 3, i jak wpadł z wizytą i spojrzał na mój ekran rzekł: "Jezu! Ale to u Ciebie zajebiście wygląda!", co bardzo mi schlebiło. Tak więc nie przypuszczam, by prolink miał obraz gorszy od konkurencji. Bo w sumie sprawdzic się na 100% tego nie da...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając do prolinka, to ocena musi być albo negatywna albo pozytywna, bo inaczej się nie da. [...]  

Mniejsza o to. Zastanawia mnie jak karta o kilk generacji słabsza może mieć lepszą jakośc obrazu, skoro nie obsługuje nawet połowy funkcji tej drugiej ani rozdzielczości obrazu.  

Co do oceny... Hmmm powiem tak - ja juz wiecej Prolinka nie chce :) Nie oceniam zdecydowanie negatywnie ani pozytywnie bo musialbym tych Prolink'ow "przetrawic" wieksza ilosc a nie 3 z ktorymi sie spotkalem ( z tego 2 u kumpli) :?

 

A co do jakosci obrazu to glownie chodzi mi o chociazby pulpit w windzie... Mozna na nim bardzo dobrze ocenic kolorki (jakas tapete zapodac), ostrosc itd..

W grach sie zaduzo dzieje i za szybko wszystko mruga zeby cos oceniac :lol: hihi...

 

A jeszcze propo samsunga... miales pecha :twisted: :twisted: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myśle, że miałem szczęście. Przy takiej ilości podzespołów samsunga w naszych domowych komputerach, mogę się cieszyć, ze nie było tego więcej, bo by już sie wszystko dokumentnie zepsuło. Nie wiem czy Samsung produkował gotowe zestawy, ale mam nadzieję, że ktoś zapłacił za takowy fortunę i doświadczył wszelkich moich nieprzyjemności plus jeszcze paru...

 

Heh.. dla mnie wszystko w windowsie zawsze wygląda tak samo, a co do jakości obrazu, to jedyne czego się mogę tam dopatrzyć, to wady monitora...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA!! Własnie poczytałem sobie wypowiedź Xon'a w poście: "O KUR..."

Pozwolę sobie zacytować:

"Ja wyciszam kompa poniewaz lubie komfort (kompy u mnie pracuja 24 godziny na dobe). Pozatym lubie czasem pogrzebac w roznych rzeczach...nie tylko komp. Sporo dlubie przy rowerze,troche w samochodzie. Jeszcze nigdy niczego nie popsulem (pomijam padniete samoistnie sprzety firmy Samsung). "

 

Hehe... nie tylko ja mam problemy z samsungami....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HAHA!! Własnie poczytałem sobie wypowiedź Xon'a w poście: "O KUR..."

Pozwolę sobie zacytować:  

"Ja wyciszam kompa poniewaz lubie komfort (kompy u mnie pracuja 24 godziny na dobe). Pozatym lubie czasem pogrzebac w roznych rzeczach...nie tylko komp. Sporo dlubie przy rowerze,troche w samochodzie. Jeszcze nigdy niczego nie popsulem (pomijam padniete samoistnie sprzety firmy Samsung). "

 

Hehe... nie tylko ja mam problemy z samsungami....

Kurde nie strasz :P Bo zaraz polece do kumpla po nagrywarke i wypale wszystko co mam na HD :lol: :twisted: Mam nadzieje ze moj jeszcze troche pochodzi :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie SZJASUNG to dno... Dwoch moich kumpli maja cd-romy od szajsunga ,u jednego sie zepsul po ok. 6 miesiacach , a u drugiego

dziala tak beznadziejnie [no comments].

Hmmm ale nie odbieglismy troche od tematu ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O dyskach samsunga czytałem gdzieś, w odpowiedzi na pytanie jaki dysk kupić, i czy każdy się psuje równie często jak samsung?

Odpowiedź brzmiała, że czasem można trafić na bubel co się szybko psuje, choć u samsunga "czasem" to trochę częściej niż u konkurencji. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, dodam jeszcze, że znajomy z felernym dyskiem miał DVD od samsunga... boże co to z nim było... nic nie czytał, psuł wszystko, zgroza... znajomy zamienił go na 2x, ale i ten się szybko popsuł (pewnie był samsunga:)) no i na jeszcze 48 samsunga, która też się zepsuła. Teraz na półce leżą u niego 2 napędy zepsute, a DVD pożyczył znajomemu, żeby ktoś inny się z nim męczył...

Heheh... ach, jak miło powspominać dobre stare czasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acha, dodam jeszcze, że znajomy z felernym dyskiem miał DVD od samsunga... boże co to z nim było... nic nie czytał, psuł wszystko, zgroza... znajomy zamienił go na 2x, ale i ten się szybko popsuł (pewnie był samsunga:)) no i na jeszcze 48 samsunga, która też się zepsuła. Teraz na półce leżą u niego 2 napędy zepsute, a DVD pożyczył znajomemu, żeby ktoś inny się z nim męczył...  

Heheh... ach, jak miło powspominać dobre stare czasy...

No to ja chyba naprawde jestem szczesciarzem. Poprzedni dysk mialem tez Samsunga 2,1 Gb i chodzil 3 lata.. Sprzedalem go kumplowi i u niego chodzi juz od okolo roku... A ten dysk ktory mam teraz (40GB) ponad roku nie sprawia problemow... Boshe uchowaj przed niespodziewana awaria :lol: :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o nieeeeeeeee ;)

wlasnie przeczytalem ze GF4 4200 128 DDR PROLINK ma pamiec SAMSUNGA !!! wersja 64 MB ma Hynix ;).

Patrzalem testy, wersje z 128 DDR wypadaly gorzej niz z 64... i to bez o/c

CZEMU? [pewnie przez ta pamiec szajsunga :lol: ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...