Skocz do zawartości
poca

Dostęp szerokopasmowy DSL w Dialogu - już dostępne

Rekomendowane odpowiedzi

no normalnie juz teraz jestem zadowolony z ekonomicznego kursu cena/ilosc kbitow to normalnie jak ich bedzie 1 mbit moze byc ciut drozej to normalnie bede osiagal wszystko znacznie szybciej zwlaszcza tzw satysfakcję :roll: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta a ja mieszkam na osiedlu domków jednorodzinnych w Lubinie (os. Przylesie) i tutaj nie ma Neo+

 

A żeby Dialog mi podłączyli, to ja muszę do nich podanie pisać. A oni sobie rozpatrzą czy im się to opłaca.

 

Mega LOL !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oki, napiszę to co już pisałem w innych wątkach

 

Fajnie że dialog wprowadza taką uslugę. ale nie ma co popadać w euforie i zachwyt: Dlaczego?

 

1. DIALOG. jedynym czym dysponują to jest jedno łącze 155 Mbit/s dzierżawione od Telii. lącze to miało być już według świetlanych planów rozbudowane w I kwartale 2003roku - ale jakoś o tym cisza powód wiadomy - BRAK KASY. Jak te 155 Mbit/s mają się do informacji że w ostatnich dniach np. telekomunikacja kolejowa uruchomiła nowe łącze swojej sieci szkieletowej na odcinku Poznań - Berlin o przepustowiści 10 Gbit/s

 

2. Dostepność usługi nawet w wymienionych miastach bedzie jeszcze długo tylko dla nielicznych. I to że ktoś bedzie mieszka np we Wrocławiu szczęścia nie gwarantuje, bo jeszcze musi mieszkać na odpowiednim osiedlu. Dlatego większość obecnych Klientów dialogu bedzie słyszało "brak możliwości technicznych"

 

Dialog ze względów ekonomicznych i technicznych nie jest wstanie zaoferować tej usługi szerokiemu gronu odbiorców i dlatego jeszcze długo będzie to bardziej marketingowe hasło niż dostępna usługa dla szarego klienta Dialogu. A co dopiero porównująć to globalnie do całej Polski. - jaki promil polaków będzie miał możliwość skorzystania z tej usługi (dostępność)

 

Pozostaje jeszcze sprawa ceny bardzo atrakcyjnej ale sprytnie podanej jako NETTO. A na razie mamy bardzo nie wyjaśnioną sprawę podatku w przyszłym roku i spore zagrożenie 22% Vatem + jeszcze np 5-7% akcyzy

 

 

usługa jest bardzo atrakcyjna, ale nie popadajmy w euforie ponieważ minie jeszcze sporo czasu zanim będzie dostępna szerzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie ta sytuajca zaczyna podobac, mieszkam w lodzi, mam dostep do TPSA, DIALOGU i kblowki najwiekszej w wojewodztwie i jedenj z wiekszych w kraju. Wlasnie dzieki takiej obizce cen przez TPSA moj provider postanowil zmienic przepustowosc z 128 na 512 symetryczne 8O  :D i co najwzniejsze jeszcze z obnizka ceny

Jakies konkrety? TOYA moze? Siedze w tym syfie i nie dosc, ze place ciezka kase, to jeszcze polaczenie z zagranica jest takie, ze pozal sie Boze. PL straszne, w gry za granica nie da sie grac, Teamspeak (program do komunikacji glosowej - www.teamspeak.org) zzera naprawde niewiele lacza, a na niemieckim serwerze mialem 50 % packetlossow. Smiech na sali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a mi sie ta sytuajca zaczyna podobac, mieszkam w lodzi, mam dostep do TPSA, DIALOGU i kblowki najwiekszej w wojewodztwie i jedenj z wiekszych w kraju. Wlasnie dzieki takiej obizce cen przez TPSA moj provider postanowil zmienic przepustowosc z 128 na 512 symetryczne 8O  :D i co najwzniejsze jeszcze z obnizka ceny

Jakies konkrety? TOYA moze? Siedze w tym syfie i nie dosc, ze place ciezka kase, to jeszcze polaczenie z zagranica jest takie, ze pozal sie Boze. PL straszne, w gry za granica nie da sie grac, Teamspeak (program do komunikacji glosowej - www.teamspeak.org) zzera naprawde niewiele lacza, a na niemieckim serwerze mialem 50 % packetlossow. Smiech na sali

Ja już o tym wiedziałem od dawna, zawsze zastanawiałem się dlaczego mi ciągnie z zagranicy bajty tylko ;/ tera widze że nie tylko ja jestem w tymm syfie i nie tylko ja stwierdzam że mają tragiczne połączenie z resztą polski. Ja w toyanet jeszcze jestem bo:

1.Po pół roku próśb mam stałe ip

2.Miro mnie podtrzymuje na gg na duchu :) że będzie lepiej (i chyba będzie bo nawet toya mi w liście niedawno napisała:

Witam

Wlasnie przygotowywana jest nowa oferta polegajaca na kilkukrotnym

zwiekszeniu przepustowosci w ramach standardowych pakietow TOYAnet. Zostanie

ona wprowadzona na przelomie roku, w najblizszym czasie zostana udostepnione

informacje o jej szczegolach.

Pozdrawiam

Rafal Banas

Kierownik Dzialu Informatyki

TOYA Spolka z o.o. - www.toya.net.pl

3. Szkoda mi tych 400zł które wpakowałem za to shitowskie łącze

Turtles z niemczech wcale nie jest źle z połączeniem (tylko do niektórych część niemiec)

Więc odpadają takie programy jak emule kazaa itp. raczej dc++ na którym można se znaleść polski hub itp. torrent polskie nawet nawet

POZDRO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom na jakosc lacza na kraj jest wbrew pozorom bardzo dobra. Klopot jest tylko z zagranica. Na zagranicznych hubach dc++ zaliczam czesto connection reset by server, jak z zagr. huba ciagnie sie od kogos z predkoscia 5 kb/s to jestem very happy. Gram ostro w America's Army i na zagr. serwerach nie da sie grac - packetlossy ok 80%. Nie wazne gdzie - Wietnam Polnocny, Niemcy, Szwecja, USA, Wegry itd itp. Tak samo pewnie z innymi programami wyk. lacze (w www sie tego nie odczuwa - jak przegladarka nie dostanie paietu to prosi o nowy i w koncu dostaje - ale w grach czy w programach do komunikacji glosowej to naprawde jest odczuwalne). Znam jeszcze 2 innych ludzi, ktorzy narzekaja dokladnie na to samo. Mam nadzieje, ze podniesienie przepustowosci cos da

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marsz na stolicę, intensywna promocja konkurenta Neostrady i testowanie

ściągania filmów wideo przez łącza telefoniczne. Tak zapowiada się przyszły

rok w Telefonii Dialog

 

Telefonia Dialog jest już operatorem ogólnopolskim - od listopada, dzięki

podpisanej z TP SA umowie, operator łączy rozmowy międzystrefowe,

międzynarodowe i do krajowych sieci komórkowych poprzez własny prefiks

(1011) - W przyszłym roku zamierzamy silniej powalczyć o klientów m. in. w

Warszawie i Trójmieście. Jest możliwość, by w stolicy budować bezpośrednie

łącza do dużych klientów biznesowych - mówił na czwartkowej konferencji

Paweł Tomys, wiceprezes zarządu ds. marketingu i sprzedaży w Dialogu.

 

Firma zamierza od stycznia ruszyć z intensywną kampanią promującą firmę, ale

przede wszystkim szerokopasmowy dostęp do Internetu w technologii DSL

(Digital Subscriber Line). To produkt konkurencyjny dla Neostrady,

proponowanej przez Telekomunikację Polską - Będziemy informować, co to jest

i jak z tej usługi korzystać - tłumaczył Tomys. Dlaczego kampania zacznie

się dopiero od nowego roku, skoro usługę można zamawiać już dziś? - Chcemy

żeby technologicznie i sprzętowo wszystko było dopięte na ostatni guzik -

mówią prezesi Dialogu.

 

Od stycznia rusza program lojalnościowy dla abonentów Dialogu. Od lipca

każda złotówka na rachunku liczona była jako jeden punkt w programie. Po

nowym roku będzie wiadomo dokładnie, na co można wymienić zebrany kapitał

punktów.

 

I jeszcze jedna nowość na rynku - w połowie roku firma zamierza testować

zdalne ściąganie filmów wideo przez łącza telefoniczne. - Żeby z tego

korzystać trzeba być naszym abonentem, mieć telewizor, łącze DSL i być może

nie obejdzie się bez specjalnej przystawki. Na razie trudno mówić o

szczegółach, bo testujemy różne technologie - mówił Paweł Tomys.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, naraszcie dostałem maila od Dialoga. Sorry, za odkopywanie topica:

 

Szanowny Panie,

 

 

dziękujemy za Pański kontakt oraz zainteresowanie naszą ofertą internetową.

W odpowiedzi na Pańskie zgłoszenie informujemy, że usługi asymetrycznego

dostępu do internetu Dialogu są aktualnie świadczone w wybranych regionach

działania naszej firmy natomiast w ciągu najbliższych miesięcy usługa będzie

sukcesywnie udostępniana w pozostałych miejscowościach. Prosimy zatem o

cierpliwość i ponowny kontakt w tej sprawie w pierwszym kwartale przyszłego

roku.

Odpowiadając na Pańskie drugie pytanie informujemy, że interesująca Pana

usługa jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla ABONENTA do użytku

wewnętrznego i nie podlega dalszej odsprzedaży, oraz nie może być

wykorzystywana przez ABONENTA w prowadzonej przez niego działalności, która

w jakikolwiek sposób polega na umożliwianiu osobom trzecim korzystania z

zasobów sieci Internet.

Oto opis interesującej Pana usługi:

 

Oferta dla Klientów indywidualnych oraz instytucjonalnych:

 

DIALNET DSL 1: dostęp asymetryczny o przepływności 1 Mb/s (maksymalna

przepustowść do użytkownika), 256 kb/s (maksymalna przepustowość od

użytkownika) ; opłata jednorazowa: 400 zł netto, abonament: 149 zł netto

 

DIALNET DSL 2: dostęp asymetryczny o przepływności 2 Mb/s ( maksymalna

przepustowść do użytkownika ), 512 kb/s (maksymalna przepustowść od

użytkownika), opłata jednorazowa: 400 zł netto, abonament: 249 zł netto

 

Abonent otrzymuje 1 stały adres IP z puli Dialogu oraz możliwość wykupienia

dodatkowych opcji.

 

Oferta wyłącznie dla Klientów instytucjonalnych:

 

DialNet DSL 1 Biznes : dostęp symetryczny o przepływności 1 Mb/s (maksymalna

przepustowść łącza do i od użytkownika); opłata jednorazowa: 800 zł netto,

abonament: 1150 zl netto

 

DialNet DSL 2 Biznes : dostęp symetryczny o przepływności 2 Mb/s (maksymalna

przepustowść łącza do i od użytkownika) ; opłata jednorazowa: 800 zł netto,

abonament: 1950 zl netto

 

Abonent otrzymuje:

- czteroadresową podsieć IP (numeracja z puli DIALOGU).

- wpis i utrzymanie jednej domeny oraz jej domeny odwrotnej na serwerach DNS

(Prim. I Sec.) i REVDNS należących do DIALOGU dla przydzielonej adresacji IP,

- możliwość wykupienia dodatkowych opcji.

 

Dla wszystkich rodzajów dostępów można także wykupić dodatkowe opcje:

Podsieć IP 4

Podsieć IP 8

Funkcjonalność Routera

Translacja Adresów NAT/PAT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w Dialogu od roku...na stałym za jedyne 89złotych miesięcznie>chyba nie drogo???...i własnie dostałem od nich ofertę z propozycją ........1mb......bardzo kusząca propozycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w Dialogu od roku...na stałym za jedyne 89złotych miesięcznie>chyba nie drogo???...i  własnie dostałem od nich ofertę z propozycją ........1mb......bardzo kusząca propozycja.

mozesz czuc sie wybranym , czekam do konca roku bo jak dialog nie wprowadzi tego dsl-a to zrobie sobie dialopozegnanie i tepsreaktywacja , ale raczej to drugie po przeczytaniu tego :

 

Od początku listopada oferujemy naszym abonentom podobną usługę Dialnet DSL. Dlatego żartobliwie nazywamy ją Dialostradą. Jest nieznacznie droższa niż Neostrada, ale dwa razy szybsza - mówi rzecznik Telefonii Dialog Marta Pietranik.

 

Firma oferuje ją we Wrocławiu, Legnicy i Lubinie. Korzysta z niej na razie... 20 osób. Od 1 grudnia spółka zwiększy zasięg o Łódź i Zieloną Górę, a na przełomie roku rozpocznie kampanię promocyjną usługi. Plan na przyszły rok obejmuje od 6 do 9 tys. instalacji.

 

20 osob podlaczonych przez ponad miesiac LOL , plany na rok 2004 od 6 do 9 tys. instalacji. MEGA LOL to jest cyrk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...