Skocz do zawartości
barthezz

Palomino opory stawia jak ma chodzić wolniej!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jestem w posiadaniu nie młodego już proca XP1700+ na rdzeniu Palomino. Odblokowałem go narzędziem o nazwie Elpox 15 [jeśli mnie pamięć nie myli bo dawno zakupy robiłem tak to się nazywało] z nadzieję że będę mógł mnożnik sobie wybierać z zakresu jaki moja mobo oferuje (5-22 ale ten ostatni to pomarzyć :P) i co się okazuję - że działa jak należy. Przeczytałem posta jakiegoś że ktoś ustawił sobie palomino na magistrali 166, więc ja tak samo chciałbym lecz, co robię: podnoszę napięcie na max (1,85V) zmieniam mnożnik i magistralę na 166x9 aby uzyskać 1494mhz [płyta Asus A7V8X-X, przedtem MSI KT3 Ultra2] i but, system nie wstaje, tak samo nie wstawał na mojej poprzedniej mobo, o co więc chodzi, nie przetaktowywuję go ponad 1,5G więc powinien wstać (chyba że to jakoś inaczej się przelicza i ja źle robię), bo jego testy wywodzą się że do częstotliwości 1539 (max mnożnik z jakim działa stabilnie przy pełnym woltarzu jaki może być [1,85] to 12 więc 133x12=1,6) nie potrzebóje zwiększonego napięcia, więc co do czorta czarnego jest grane z tym badziewiem (najgorszy procesor jaki mogłem zakupić w mojej karierze muszę przyznać). Co muszę zrobić aby to mi wstało na tej magistrali (FSB=166) bo napewno to nie jest wina ani płyty (dróga takie zachowanie ma) ani pamięci (333 są to a więc by chodziły synchronicznie z procem). Błagam o pomoc bo już nie wyrabiam z tym (wymiana proca nie wchodzi w grę bo nie ma na to $).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdz czy na 9x133 wstaje (sprawdzenie mnoznika) jezeli wstaje to spronuj np 8x166 jak nie wstanie to jednak bedziesz musial zmienic procka :) - qmpela miala XP 2000+ pal i szlo na 2200+ :D - sprzedala za 250 a za 260 kupila 1700+ t-bred ktory jej idzie na 2600+ na luzach :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co powiem to przetestowałem wszystkie możliwe mnożniki od 13 w dół, więc tak:

 

mnożniki od 5 do 6.5 interpretuje jako:

 

5 -> 11

5.5 -> 11.5

6 - 12

6.5 - 12.5

 

powyżej 7 do 11 nie wstaje, powyżej 13 też (wszytstko na FSB=133)

 

więc o co chodzi? przecież efekt miałbyś zupełnie inny, chyba że źle mam połączone coś (wszystkie L1 łączyłem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybym tak wzioł przepalił i zamalował odpowiednie mostki aby uzyskać mnożnik 8,5 x FSB (a w biosie ustawiłbym FSB na 166Mhz więc dałoby to 8,5x166=1411mhz) to by zadziałał?, jak myślicie i jak to przepalać, bo mam jak by co stary zasilacz AT 200W i ATX CodeGen 300W do wyboru na ten interes ;-) [który narobi mniej szkód :P]. Co do malowania mostków to wpierw wsadzamy substancję przewodzącą prąd na mostek a potem pokrywamy go jakimś klejem czy jak bo nie chcę 20x procesora wyciągać i poprawiać, gdyby nie jego kruchy atut to bym sobie grzebał...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też bym to najlepiej zrobił, co sądzicie o nowym Duronie 1600, prawda to że jak sie mu L2 odblokuje to działać będzie i jak z jego podkręcalnością, chyba że ktoś ma na zbyciu dobry model XP1700 albo wie gdzie załatwić, ile też dostanę aktualnie ze mego rupiecia grzejnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zdobycie AXP T-Bred 1700+ nie jest już takie proste. Oczywiście mowa o typowym sklepie. Dosć dobrze spisuje się Thorton 2000+. Natomiast z tym Duron raczej odradzam. Spójrz na ceny. Ten Duron jest niewiele tańszy od Thotona, a w dodatku sporo wolniejszy. Thorton > Barton@3000+ i masz naprawdę sorego kopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam przed ekwilibrystycznymi zabiegami z tym procesorem .

Moj 2000xp UMARŁ z dnia na dzien bo pusiłem go na 1800 mhz. Bez zadnej przyczyny .

To Sa Lipne procesory!!!!

Obecny 2000xp chodzi na 2300 mhz juz 5 miesiecy bez problemów !

Wymieniaj !!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz zdobycie AXP T-Bred 1700+ nie jest już takie proste. Oczywiście mowa o typowym sklepie. Dosć dobrze spisuje się Thorton 2000+. Natomiast z tym Duron raczej odradzam. Spójrz na ceny. Ten Duron jest niewiele tańszy od Thotona, a w dodatku sporo wolniejszy. Thorton > Barton@3000+ i masz naprawdę sorego kopa.

Niewiele :? 8O 8O 8O

Duron 1400 kosztuje ok. 170 pln, natomiast thoron ok. 280 pln. Rzeczywiście 64 % różnicy w cenie to naprawdę niewiele :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś te testy kłamią, bo palomino trzeba podnieść napięcie żeby poszedł dalej o jakis większy skok. Da radę nawet do 2100+ (1733-u mnie grafa nie wyrabia przy tej fsb ale proc stable), ale nie z 1,85vcore. Przy fsb 166 musisz lekko zwiększyć napięcie chipsetu i to niezaleznie od mnożnika. Po prostu kiepska regulacja napięć i tyle. Radzę lepiej sprzedaj mobo i kup 8rda3 lub nf7, tam pod nforcem2 możesz spokojnie pobujać to palomino.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...