Skocz do zawartości
sector

foobar2k i pytanie / porady :P

Rekomendowane odpowiedzi

choć jest jusz jeden temat i jest troche zwiazany z foobarem to jednak jest poswiecony pluginowi do winampa

zakladam nowy topic o foobarze 2k mam nadzieje ze się przyda.

zamieszczajcie tutaj np. problemy i pytania oraz na przyklad wyglad foobara i stringi jakie uzywacie ( :D )

 

Ja sam mam kilka pytań !! :P

 

1 Użytkownicy soundstorma jakie maja ustawienie w foobarze :?: czy uzywaja equalizera z foobara czy moze z

panelu sterowania nVidia nForce2 :P

2 we wczesniejszych wersjach foobara2k byly wersje output -> DirectSound 2.0 i KernelStreaming

czemu z tego zrezygnowano ?

btw. nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze im nowszy foobar tym mniej funkcji :D

 

jak mozecie to zamiesccie tutaj linki do pluginów jakich używacie !!!

 

-=- ja używam

 

plugin -> foo_syfm - do obslugi string

foo_looks - obsluguje coś w rodzaju skórek jak do winampa które mozna sciagnać z www.foolooks.com (chyba taki adres ;) com lub tk :P)

 

 

 

a i bym zapomnial ja kozystam z karty muzycznej SoundStorm :P i gram na

output -> DirectSound (wczesniej v2.0) @ 44.8kHz

Buffering 2000ms

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z jakich ustawien Foobara korzystacie oraz jakich uzywacie pluginow :?: Podajcie linki jezeli mozna...

Bo ja zainstalowalem i na razie roznicy miedzy Winmalpa a Foobarem nie slysze :?

Jakie korzysci niesie z soba Direct Output 2.0 :?:

Aha mam Audigy@Audigy2 :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jade na domyślnych ustawieniach dźwięku bo nie jestem amatorem jakielkolwiek ingerencji w muzykę, a różnicę słychać szczególnie w porównaniu Foobara i WMP jakiśtamnumer ;)

Zresztą Foobar vs Winamp też słychać różnicę więc nie wiem w czym rzecz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z jakich ustawien Foobara korzystacie oraz jakich uzywacie pluginow :?: Podajcie linki jezeli mozna...

Bo ja zainstalowalem i na razie roznicy miedzy Winmalpa a Foobarem nie slysze  :? 

Jakie korzysci niesie z soba Direct Output 2.0 :?: 

Aha mam Audigy@Audigy2  :wink:

zainstaluj kx'y jak duzo muzy sluchasz, a na pewno odczujesz roznice 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

we wczesniejszych wersjach foobara2k byly wersje output -> DirectSound 2.0 i KernelStreaming

czemu z tego zrezygnowano ?

Nikt z tego nie zrezygnował, wystarczy je wybrać przy instalacji foobar'a :!:

Mam foobar'a 0.7.3a i gram na DS 2.0.

fakt :D hehe ^_^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ze jzu troche ludzi zaczyna foobara sluchac , ja juz o nim mowielem dawno temu i uzywam go praktycznie od pierwszych wersji .

 

1 Użytkownicy soundstorma jakie maja ustawienie w foobarze :?: czy uzywaja equalizera z foobara czy moze z 

panelu sterowania nVidia nForce2 :P

2 we wczesniejszych wersjach foobara2k byly wersje output -> DirectSound 2.0 i KernelStreaming

 

czemu z tego zrezygnowano ?

btw. nie wiem czemu ale wydaje mi sie ze im nowszy foobar tym mniej funkcji :D

Najlepiej wogule equalizera nie uzywac :) , jezeli chodzi o kenel i direct 2.0 to nadal jest i to jeszcze bardziej zoptymalizowane .

Im nowszy foobar tym duzo wiecej funkcji i jeszcze wiecej dobrego .

Jezeli chodzi o pluginy to ja uzywam tlyko plugina do wylaczania kompa , ogolnie stawiam na ominiecie calego dsp w foobarze jak i sterach ( a uzywam Kxow ) .

 

Dla tych co lubia dobra jakosc i maja dobry sprzet , polecam uzywac kernel streaming , bo z tego co wiem to omija ustawienia w programach od karty graficznej i daje czysty sygnal na wyjscie .

Dobrze jest tez zmniejszyc buffering na mniejsze parametry :) , szczegolnie jak sie malo wtyczek dsp uzywa .

Wersja special foobara jest naprawde kozak mozna uzywac jej do nagrywania tak wielu formatow ze glowa mala ( mpc ,ogg i tak dalej ) , tyle ze muzykli polecam sluchac na wersni normal .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a pasek szybkiego uruchamiania? :lol: Walisz skrót poprostu :) (tylko go musisz wczesniej odblokowac)

 

Ja mam pytania (2) :

Jak sie tak koloruje fajnie tytuły (wyswietlanie piosenek)

Jak sie robi takie zakładki z tymi playlistami?

Pytania zaczerpniete z tad ---> http://www.stalowawannareaktywacja.republi...a.pl/foobar.png

 

3 Co z tymi skinami ? zkad to wziąsc itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

>Jak sie tak koloruje fajnie tytuły (wyswietlanie piosenek)

 

Wszystko zależy od stringów (Preferencje-> Display-> Title Formatting)

Sciągnij sobie plik z mojego poprzedniego posta (formatting.rar) i wklejając stringi do odpowiednich pól poeksperymentuj z kolorami albo z tym czego niechcesz mieć na liście (kolor podaje się w formacie 0000FF)

 

>Jak sie robi takie zakładki z tymi playlistami?

 

Musisz mieć Foobara w wersji 0.7 lub nowszej

Klikasz prawym na zakłądce istniejącej playlisty i wybierasz Create New Playlist. Później możesz dodawać do niej normalnie pliki, zmieniać jej nazwę itd. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz sciagnac sobie plugina do wma ;) przy instalacji foobara mna full niby jest zasnaczone wma ale plugina musisz sam sciagnac

;) automatycznie otwiera sie okienko po instalacji czy cisagnac foo_wma ;)

 

Phranzee -> fakt :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KOd: dzieki za odpowiedz ale nnie o to mi chodzilo...Chcialbym zeby foobar nie minimalizowal sie do traja ani do taskbara...niech po prostu zostanie na stale jedna ikonka w pasku szybkiego uruchamiania (kolo 'pokaz pulpit') i do niej mooglby mi sie foobar minimalizowac....

 

PS:widze ze ninja tune logo ??? hyhy ninja rulez !!!!

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...