Skocz do zawartości
Radek-GiereQ

Jaki Najlepszy Monitor?

Rekomendowane odpowiedzi

Hey, planuje kupić monitor i zastanawiam sie nad philipsem 17" Philips 107 P40 Brillance i tą najtanszą 19 z tco99 oraz nekiem 17 za ok 900 zeta pomózcie mi wybrać ja osobiscie jestem bardziej przekonany do philipsa ale niewiem sam w sumie oferuje wyzsze czestotliwosci i odswiezanie podobne do neka, moze jakieś inne firmy które przeoczyłem ale tylko dobre musze sie zmiescić w 900 zł

 

Z Góry dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym brał tego Philipsa, sam mam model troche z niższej półki 107T41 i jestem zadowolony, odświerzanie jest w porządku, bardzo dobra geometria obrazu i przy włączonej funkcji Light Frame3 który ten monitor Brilance także posiada, kolory są bardzo żywe i rozjaśnine w filmach czy grach. Polecam ten monitorek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko broń boze nie kupuj samsunga ustawienie na tym czymś geomnetrii obrazu graniczy z cudem.

to jest najprawdziwsza prawda, szkoda tylko ze nie wiedzialem tego wczesniej, przez rece w ciagu ostatnich czterech tygodni przeszly mi 3 samsugni, kazdy byl do wymiany, geometria, wady na kineskopie, nieostry obraz, dla kazdego cos dobrego.. :cry: :x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowicie ze samsung jest daremny i sie nie oplaca go kupowac, a samsung 900 IFT ?, inni mi go chwala z tego forum, mowia ze ten monitor to najlepszy monitor z samsunga a reszta to szajs wiec jak to jest?

 

oplaca sie kupic czy nie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nec linie sa przez dlugosc ekranu. Nie sa jednak zauwazane po przyzwyczajeniu sie i nie przeszkadzaja w uzytkoaniu. Jak bedziesz kupowal monitor to zwroc uwage przede wszystkim na to zeby mial faktycznie plaski ekran (nie jakies nadlewki typu DFX w szajsungach), powyzej 200 pasmo przenoszenia, najlepiej zeby spoelanial TCO 99 lub 2003, i mial minimum 85 mhz przy 1280x1024.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam "neka" FE700+ 17 cali. co do tych lini to jest jedna gdzies na wysokosci 8 cm od gornej krawedzi ekranu. widac ja tylko na bialym tle np w wordzie. z tego co wiem jest to we wszystkich tych monitorach. zwiazane jest to podobno z budowa samego ekranu. jednak po paru dniach uzywania przestajesz ja widziec. a co moge o nim powiedziec? mam ten monitorek juz ok 2 lata i z calego zestawu ktory wtedy kupowalem mysle ze monitor to byl strzal w 10. wg mnie (jak i rowniez sprzedawcow byl to najlepszy wtedy monitor do 1000 zl). w gre wchodzily jeszcze LG ale z zasieganych przezemnie informacji NEC byl lepszy. coz moim zdaniem monitor ten uwazam za bardzo dobry. nie polecalbym ci innych (ewentualnie LG). pozdrawiam

ps. sory - kupowalem go poltora roku temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak zdecydowalem się na IIame model HM704uc. Jest oparty na kineskopie diamntron jednak sporo lepsza jakość od philipsa ale są te dwa paski jednak naprawde cięzko je zauwazyć, jakoś obrazu z OPQ jest poprostu wyśmienita jak oglądam fotki na pelnym ekranie to prawie jak bym je na zywo widział no i te 120hz:)) :twisted: choć przyznam szczeże ze niezabardzo znam tę firmę ale jestem bardzo zadowolony!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pisze z neca i neca polecam, mam co prawda 19 ale z tej samej lini jak sie domyslam (fe791sb-fe991sb) moniek to po prostu miod :-)

 

z tym budzetem myslal bym jednak nad uzywakiem z gwara z allegro monitory sa wypasione i jesli masz na taki miejsce styknie ci i na dobre 19"!

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko broń boze nie kupuj samsunga ustawienie na tym czymś geomnetrii obrazu graniczy z cudem.

to jest najprawdziwsza prawda, szkoda tylko ze nie wiedzialem tego wczesniej, przez rece w ciagu ostatnich czterech tygodni przeszly mi 3 samsugni, kazdy byl do wymiany, geometria, wady na kineskopie, nieostry obraz, dla kazdego cos dobrego.. :cry: :x

Ja mam Szajsunga SyncMaster 755DFX jego geometria jest oktropna. Obraz mam bardzo ostry. Kolory i kontrast są idealne ale ta geometria nie od zniesienia.

 

mowicie ze samsung jest daremny i sie nie oplaca go kupowac, a samsung 900 IFT ?, inni mi go chwala z tego forum, mowia ze ten monitor to najlepszy monitor z samsunga a reszta to szajs wiec jak to jest? 

 

oplaca sie kupic czy nie ?

Moze i ten 900IFT jest lepszy ale mój i kilka innych modeli ktore widziałem mają okropną geometrię obrazu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Beznadziejne porownanie wg mnie. Bez sensu zestawiac dziewietnastki z siedemnastkami. Wiadomo ze prawie kazda nawet slaba 19" jest lepsza niz dobra 17".

Jezeli ktos potrzebuje monitorka glownie do ogladania filmow(nie obchodzi go np. odswiezanie, poprawna geometria czy odwzorowanie kolorkow) to sie z toba zgodze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej iiyamie tez są te dwie linie a odswiezanie wg mnie jest na dobrym poziomie 120 w 1024 to niejest tak źle ale jakość kineskopu diamtron i ogulnie samego monitora mnie mile zaskoczyła ale cóz 960 zeta:( [ja dałem 890:D] bo jak widzialem oobk w sklepiep racującego philipsa to niebyło to ... obra był jakiś taki mdły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

mowicie ze samsung jest daremny i sie nie oplaca go kupowac, a samsung 900 IFT ?, inni mi go chwala z tego forum, mowia ze ten monitor to najlepszy monitor z samsunga a reszta to szajs wiec jak to jest?  

 

oplaca sie kupic czy nie ?

Moze i ten 900IFT jest lepszy ale mój i kilka innych modeli ktore widziałem mają okropną geometrię obrazu.

Ten gosciu co go sprzedaje to powiedzial mi (bo sie pytalem) ze nie ma problemu z geometria w tym modelu (przypominam Samsung 900IFT), ostrosc tesh jest super i zadnych takich linii na kineskopie tesh nie ma wiec chyba dobry sprzet??

 

co sadzicie o tym co mi powiedzial?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie paski są niezauwazalne, pozatym te kineskopy poprostu są inaczej robione pozatym swietna jakosc obrazu hehe ale tutaj to juz moja graficzna ujawnia słabość filtrów... podpiołem moje kochane voodoo 3 2000 od 3dfx a nie zadnych stb obraz zdecydowanie sie poprawił :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Szajsungow to zgoda co do nizszych modeli, ale widzialem 17' i 19' z kineskopem diamondtron nf i jest zajedwabisty obraz, geo i kolorki, cena jak na szajsunga tylko troche duza :) .Kumpel ma 19' nf od dwoch miechow i se bardzo chwali, przedtem mial Soniacza jakiegos 17'.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...