Skocz do zawartości
$migacz

8500 vs. fx5200 pomózcie wytłumaczyć kumplowi co lepsze....

Rekomendowane odpowiedzi

Crazy_Ivan >> :wink: :D

 

$migacz >> kaz mu znalezc fx5200 z 11k w marku01 :D - tutaj moj wynik na lekko kreconym R8500.

Hmm ja mam ok 10800 :)

A ile miałbyś na procku 3500+ i radeonie wykręconym na 300/600 ?

Hehehe troche wiecej ale hmmm nie aż tak strasznie dużo (...)

Mnie się wydaje (zresztą nie tylko wydaje) - że miałbyś około 13000-14000 tys - więc jest to 30-40% więcej, co wcale nie jest tak mało ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sz_n_w masz bluzgi w podpisie, zaraz dostaniesz opier*****.A tak na temat to kup sobie tego fx'a i potem sie wku****iaj że masz kiepskawydajnosć.

Fumfel, nie badz bigot, takie slowa to szly o 17 u Cejrowskiego gdy z Frycia rozmawial... wiec to zupelnie normalne slowo. Zeby powiedzial ku... to rozumiem... ale dziwki? No nie popadajmy w przesadyzm! ;)

BTW - Radeusz 8500 roxx :D.

 

Pozdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fumfel przemycil kilka dni temu na forum pare zakazanych slowek, za co zostal publicznie skarcony przez moderatora. Widac ze sie tym bardzo przejol  :wink:

rozgryzłeś mnie :) tak właśnie siestało i prubuje teraz ah....co ja bede gadał ..... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R8500 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> FX5200

 

starczy?

a ja powiem smutną prawdę o radku 9100 czyli 8500 ze zmienionym biosem firmy hercules :(,mianowicie punktów było 9100 na konfigu 2 razy 256 mega ram szyna 333 kingstona, procek athlon barton 2500 , mobo msi k7n2 ilsr , zasiłka chiftec , 2 razy dysk 80 giga caviar 8 mega cachu , dvd , cdrom ,cdrw . Po drugie komp chodził stabilnie dopóki niedalem jakichkolwiek driverów do radka <lol> dalem drivery i wtedy się wieszał (zatrzymywal w miejscu) , mi komp. Na 12 prób lub więcej jeden raz benchmark odpalał , 3dmark se 2001 i kończył z tym marnym wynikiem:( napociłem się zanim zdiagnozowalem problem , i winny był radek 9100 herculesa poszedł się rypać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R8500 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> FX5200

 

starczy?

a ja powiem smutną prawdę o radku 9100 czyli 8500 ze zmienionym biosem firmy hercules :(,mianowicie punktów było 9100 na konfigu 2 razy 256 mega ram szyna 333 kingstona, procek athlon barton 2500 , mobo msi k7n2 ilsr , zasiłka chiftec , 2 razy dysk 80 giga caviar 8 mega cachu , dvd , cdrom ,cdrw . Po drugie komp chodził stabilnie dopóki niedalem jakichkolwiek driverów do radka <lol> dalem drivery i wtedy się wieszał (zatrzymywal w miejscu) , mi komp. Na 12 prób lub więcej jeden raz benchmark odpalał , 3dmark se 2001 i kończył z tym marnym wynikiem:( napociłem się zanim zdiagnozowalem problem , i winny był radek 9100 herculesa poszedł się rypać...

wiesz karzdemu mugł się trafić walnięty egzemplarz sklep wymienia bez problemu niezależne od firym która zrobiła karta a te 9000ptk w 3DMarku to i tak dużo więcej na zwalonym 9100 niżeli na perfekcyjnym FX5200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R8500 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>> FX5200

 

starczy?

a ja powiem smutną prawdę o radku 9100 czyli 8500 ze zmienionym biosem firmy hercules :(,mianowicie punktów było 9100 na konfigu 2 razy 256 mega ram szyna 333 kingstona, procek athlon barton 2500 , mobo msi k7n2 ilsr , zasiłka chiftec , 2 razy dysk 80 giga caviar 8 mega cachu , dvd , cdrom ,cdrw . Po drugie komp chodził stabilnie dopóki niedalem jakichkolwiek driverów do radka <lol> dalem drivery i wtedy się wieszał (zatrzymywal w miejscu) , mi komp. Na 12 prób lub więcej jeden raz benchmark odpalał , 3dmark se 2001 i kończył z tym marnym wynikiem:( napociłem się zanim zdiagnozowalem problem , i winny był radek 9100 herculesa poszedł się rypać...

wiesz karzdemu mugł się trafić walnięty egzemplarz sklep wymienia bez problemu niezależne od firym która zrobiła karta a te 9000ptk w 3DMarku to i tak dużo więcej na zwalonym 9100 niżeli na perfekcyjnym FX5200

kolage na fx 5200 winfasta tdh 340 tdh ze 128 pamięci taktowanej 470 128 bitowej karta niekręcona ma 8900 i się mu niewiesza:( a gf fx 5600 polecacie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Crazy_Ivan >> :wink: :D

 

$migacz >> kaz mu znalezc fx5200 z 11k w marku01 :D - tutaj moj wynik na lekko kreconym R8500.

Hmm ja mam ok 10800 :)

A ile miałbyś na procku 3500+ i radeonie wykręconym na 300/600 ?

Hehehe troche wiecej ale hmmm nie aż tak strasznie dużo (...)

Mnie się wydaje (zresztą nie tylko wydaje) - że miałbyś około 13000-14000 tys - więc jest to 30-40% więcej, co wcale nie jest tak mało ;)

Oj nie !! na ORB'ie wyniki przy takim procku na 8500 to średnio ok 11800 !!!!!! sam looknij i sie przekonaj :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolcie ze sie wtrace - posilkowanie sie TYLKO testami w 2dsmarku jest niesamowicie sprytnym rozwiazaniem i dajacym niesamowity poglad na mozliwosci karty graficznej :D.

nikt mi nie wmowi ze "moja karta jest lepsza bo mam wiecej w 3dmarku". dodam jeszcze ze mialem przez chwile radka 8500 w domu, bo qmpel sie ze mna zamienil za grafy bo chcial przejsc HALO (na jego pc {xp1,8 msi kt3ultra 256mbddr} rozdzialka 640x480 detale na min, wszystko co mozna off bylo moze z 5 fps-ow, jak sie chcialo gdzies pojc w normalnym tempie to trzeba bylo patrzec w podloge :lol: ) podczas gdy na koim kompie (konfig nizej :P) - 800x600 detale medium, cienie off cieszylem sie w miare plynna animacja (ponad 20fps {nie liczac ostrych jatek, ale wykorzystywalem patetnt qmpla - glowa w dol, sprint za winkiel az sie rozejda :P). a mial biedaczek o 600 punkntow wiecej w 2k1.

 

poza tym na benchmarku (i wogole jakiejkolwiek aplikacji 3d) ktory jest pisany "pod nic" i nie wykorzystuje dodatkowych, specjalnych dla danego modelu, funkcji/mozliwosci karty nie da pelnego obrazu jej mozliwosci (nie liczac testow typu fill rate, testow szybkosci liczenia nieoteksturowanych poligonow, testow szybkosci pamieci itp. - w tych testach drivery i aplikacja ma mniej do powiedzenia niz przy np. teksturowaniu) co z kolei spowoduje dzialanie aplikacji ( w tym wypadku 3dmarka) z rozna (przewaznie mniejsza, ale sa wyjatki) predkoscia NIE TYLKO z winy karty a to skolei spowoduje ukazywanie sie nam roznych wynikow - wiec porownywanie wynikow z 3dmarka dla kart oprodukowanych w calkowicie roznych technologiach mija sie z celem (co zreszta dokladnie jest napisane w pliku o dzwiecznej nazwie "readme.txt" z 3dmarka (w 2k3 napewno a 2k1 nie pamietam)).

przy dzisiejszych kartach co jak pod czym chodzi zalezy glownie od programistow - pod jaki sprzet pisza, ewentualnie od tego kto ich sponsoruje, a karta "zatanczy jak jej zagraja".

I tym (srednio) optymistycznym akcentem koncze moja przydlugawa wypowiedz :P

mam nadzieje ze 'nawiasy' nie utrudnia wam czytania :P

 

pozdrowionka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości zapytam ile ty masz tych marków ??

 

chyba niepowiesz mi że karta co ma 3k w 3DMarku2k1 będzie lepsza od tej co ma ich 6k, a benchmark ten określa liczbe punktów na podstawie fps w testach "game" , testy typu multitexturing nie mają zadnego wpływu na punkty

 

jak sobie kupie HALO to wtedy zdam tobie relacje jak u mnie chodzi.......

 

z tego co wnoskuje to chiałbyś żeby gry były pisane pod konkretne modele kart graficznych ?? :? bo 3DMark zbyt ogulnie traktuje vga ? to powiedz mi jak ty się dowiesz która karta lepsza skoro w np. grze quake radeon 7500 bedzie miał 300fps a gfFX 50fps ? natomiast w grze warcraft gfX będzie miał 300fps a radeon7500 50fps..... to by dopiero fajnie było :? :? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czaj to ze tu masz 300na 600mhz!!!! no i bartona kreconego na 3500+ moze w 3dmarku nie było by akurat takiej duze róznicy (z 2,5k) ale w grach... to juz inna bajka no i jeszcze ile ten FX kosztuje twoj?? z 450zł?? cos pewnie koło tego taki fx co pewno ten kumpel chce kupic to jest za 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

test FX 5200 na benchmark.pl powinien go przekonać ,zresztą jest tam dużę zestawienie kilkunastu kart więc bedzie miał prównanie do reszty .Ostatnio mój kumpel dostał tego Fxa (mówi ze za darmo od wujka) ,jak zadarmo to nie tragedia ,ale jak bedzie umnie w domu to mu pokarze testy Z benchmarka :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości zapytam ile ty masz tych marków ??

chodzi ci o ilosc punktow w 3dmarku czy o ilosc benchmarkow?

jak o to drugie to mam ich tyle

a jak o ilosc punktow to nie pamietam bo nie mam pamieci do glopot :P. jak ci zalezy to moge je odpalic (przynajmniej 2k1, do 2k3 bym musial zrobic czystke na dysku :P ale da sie zrobic)

chyba niepowiesz mi że karta co ma 3k w 3DMarku2k1 będzie lepsza od tej co ma ich 6k,

nie, bo nie mam zamiaru klocic sie ktora karta jest lepsza a ktora gorsza (chyba ze testujemy podobny model na tym samym {lub zblizonym technologicznie} chipsecie - wtedy to daje nam jakis poglad, bo wszystkie "bonusy" karty 'marnuja' sie tak samo przy obydwu kartach {przynajmniej te wymagajace programowania z poziomu aplikacji, "przyspieszacze" ktorymi zajmuje sie tylko grafa beda i tak uzywane chocby ludzie z futuremark sie osrali :lol:... szkoda ze wiekszosc wymaga dopisania kawalka kodu})... a poza tym i tak nikt nikogo nie przekona a ci 'niezdecydowani' maja jeszcze wiekszy kociol w glowie :lol:

tak samo jak testy na inteligencje wykazuja zdolnosc do rozwiazywania testow na inteligencje tak samo wszystkie benchmarki pokazuja 'power' grafy na danym benchmarku. jakbym mial kupil grafe i do konca zycia odpalal zapetlone 'testy' w 3dmarku to pod stwierdzeniem ze " grafa jest lepsza bo ma wiecej pkt " podpisuje sie rekami i nogami. ale niestety nie qpilem grafy dla tego benchmarka (ani dla rzadnego innego) wiec sie pod tym nie podpisze :lol: (conajwyzej 1 reka zrobie 'krzyzyk' :D).

jak sie chce komus tlumaczyc ktora grafa jest lepsza to wypadalo by podac cos wiecej niz testy w 3dmarku

 

a benchmark ten określa liczbe punktów na podstawie fps w testach "game" , testy typu multitexturing nie mają zadnego wpływu na punkty

no tak bo innego wyjscia w sumie nie ma :D ale nie tylko - bo dodaje ilestam punktow za sama obsluge sprzetowa efektu (to tak 'na dobry poczatek')

jak sobie kupie HALO to wtedy zdam tobie relacje jak u mnie chodzi.......

czekam z niezierpliwoscia :lol:

a z tym halo to poprostu przyklad (calkiem nienajgorszy zreszta :D), ktorym chcialem poprzec teorie, ze (i tu zacytuje samego siebie) :

przy dzisiejszych kartach co jak pod czym chodzi zalezy glownie od programistow - pod jaki sprzet pisza, ewentualnie od tego kto ich sponsoruje, a karta "zatanczy jak jej zagraja

btw - chwila zabawy hack32 gwarantuje ci ze bedziesz mial tyle punktow ile wynosi bufor pamieci na ten ciag znakow :lol:

 

Dziekuje za uwage :P

A teraz alien idzie na piwo :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do wydajności to na moim configu D1600 + R9100L 250/366@261/306 , wyciągam 8198, na pełnym 9100/8500 z taktowaniem 250/500 wynik z pewnością byłby powyżej 8700pkt. I niech ktoś mi pokaże FX'a nawet Ultra który bez OC tyle wyciągnie na takim configu?

Ludzie oczywiście wyciągają czasami tyle na FX'ach ale pna prockach klasy XP 2500+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAZOR cos nie wieze w te twoje 8200pkt bo ja bez krecenia procka i grafa 254/440 mam pkt 7100 nie sprawdzałem ile mam na procku ustawionym na 1600 ale pewnie nie az tyle....

teraz pytanie czy masz standardowo 12x133 i pamieci synchro 266mhz? bo jesli tak to cos z moim kompem chyba nie tak albo z twoim bo cos duzo tych marków:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlieNV chodziło o ptk :] po co mi lista benchmarków :P

 

a ja mam taki przykład że u kumpla na P4 2.6GHz gfFX5600 colin3.0 sie tnie jak sk...... a u mnie all pieknie pływa ps koles ma tyle samo marków co i ja..........................

 

ew możesz zrobic test w 3DMarku 2k1 i 2k3 wyliczyć średnia arytmetyczne z % różnic :lol: :lol: i wtedy będzie najbardziej obektywnie ale taki 3DMark mimo iż nie jest grą to jednak jakąś wydajnośc pokazuje i jednak widać co jest szybsze W 3DMarku a co do innych marków i gier poprostu trzeba by było to sprawdzic i nawet można znów liczyć srednią z % wyników :twisted:

 

można by zaryzykować stwierdzenie że 3DMark2k1 pokazuje srednią arytmetyczna wydajności karty, standardowych efektów, w srodowisku dx8.1

 

pozdro :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wnoskuje to chiałbyś żeby gry były pisane pod konkretne modele kart graficznych ??  bo 3DMark zbyt ogulnie traktuje vga ? to powiedz mi jak ty się dowiesz która karta lepsza skoro w np. grze quake radeon 7500 bedzie miał 300fps a gfFX 50fps ? natomiast w grze warcraft gfX będzie miał 300fps a radeon7500 50fps..... to by dopiero fajnie było. to powiedz mi jak ty się dowiesz która karta lepsza skoro w np. grze quake radeon 7500 bedzie miał 300fps a gfFX 50fps ? natomiast w grze warcraft gfX będzie miał 300fps a radeon7500 50fps..... to by dopiero fajnie było :? :? :?

a tego to niezauwazylem. hmmm cos mi opera psikus zrobila :D

to sie nazywa "walka o klienta" "sponsoringiem" (ale 7500 z fx-em - bez przesady :D)... moglbym tak z godzine jeszcze. tak to jest na tym swiecie i tak jeszcze dlugo pozostanie (mozliwe ze na grafach ktore potrafia przeliczyc i wyswietlic 337 920 000 poligonow na ekranie - czyli rozdzialka 1600x1200 przy 160 fps + 10% tak na wszelki wypadek :D... oczywiscie nie suchych poligonow a oteksturowanych ocieniowanych przefiltrowanych i co tam jeszcze nie wymysla :lol:

czyli jeszcze dluga droga przed nami, a wtedy grafy co dzis po 2 kafle stoja beda do chipsow dodawac :lol:, ale takie zycie)

 

a to o czym mowisz to jest qpowanie grafy pod konkretna gre. jakbym gral tylko w wc3 to (w/g tego co piszesz) wzialbym fx'a a poza tym wcale nie gwarantuje mi to ze w wc 4 nadal bedzie wymiatac...

a pisze to po to zeby powiedziec ze nie da sie tak latwo stwierdzic ktora karta jest lepsza (no chyba ze porownujemy dajmy na to gf4mx420 z radkiem 9800pro) - to w pewnym sensie loteria, bo nawet model modelowi nie rowny.

A w wojnie Ati vs NV jedyny kto tak naprawde wygrywa (i wygra) to i Ati i NV. przyklad: ati placi futuremarkowi za optymalizacje -> ludziska mowia "ta karta rulez bo mam pol miliona punktow a tamta karta pol tysiaca" -> ludzie placa ati za karty -> ati znowu placi fm a ten wydaje patch 3.4.0 :lol:

to tylko przyklad, nie obchodzi mnie czy prawdziwy czy nie (aczkolwiek nv oskarzyla futuremark to (nie pamietam jak brzmiala tresc pozwu) chyba sie jakas ugoda zakonczyla ale ch.. ich tam wie)) ale mniej wiecej tak sie to wszystko kreci. w chwili gdy to piszemy nv40 sie majaczy na horyzoncie a tymczasem nvidia konczy prace nad nv50 na ktorym nawet nie hce myslec jak by mi 3dmark pomykal...

to jak wybrac lepsza karte??

...skoro ludzie wybieraja prezydenta bo jest przystojny to dalczego nie qpowac grafy z ladniejszym pudelkiem? albo wypasionym laminatem {moj fx ma denne pudelko [bo wcale nie ma] i kieprawy kolor laminatu [taki zolty i brzydki]... aczkolwiek ma fajowy wiatraczek :P wiec sami zdecydujcie czy go chcecie :lol:).

Jakbym ja mial teraz kupowac grafe (tak dajmy na to za 400pln) to bym poczekal na deltachrome - nie wazne czy bedzie wymiatac czy nie, ale kolejny gracz w grze to zawsze dobry czas i miejsce na znizke :lol:

no i fajnie wyglada:

Dołączona grafika

 

a tak serio na serio: przy kartach zblizonych technologicznie i zpodobnej polki cenowej, ciekzo okreslic ktora jest lepsza. napewno kazda jest dobra (no moe oprocz fx5200 64bit :D), ale ktora jest lepsza to ja ci nie powiem.

 

best regards (co by bylo inaczej :P)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...