Skocz do zawartości
$migacz

8500 vs. fx5200 pomózcie wytłumaczyć kumplowi co lepsze....

Rekomendowane odpowiedzi

cos mi sie bardzo krzywo to forum odswieza ostatnio...

 

AlieNV chodziło o ptk :] po co mi lista benchmarków :P

e tam, zawsze lepiej miec niz nie miec :lol:

 

a ja mam taki przykład że u kumpla na P4 2.6GHz gfFX5600 colin3.0 sie tnie jak sk...... a u mnie all pieknie pływa ps koles ma tyle samo marków co i ja..........................

no i dobry masz przyklad :D tym razem ati gora... nie pierwszy raz ani nie ostatni.

btw - jak sobie kupie CMR3 to wtedy zdam tobie relacje jak u mnie chodzi....... :lol: :lol:

 

ew możesz zrobic test w 3DMarku 2k1 i 2k3 wyliczyć średnia arytmetyczne z % różnic :lol: :lol: i wtedy będzie najbardziej obektywnie

ale dalej to byl,jest i bedzie 3dmark...

ale taki 3DMark mimo iż nie jest grą to jednak jakąś wydajnośc pokazuje i jednak widać co jest szybsze W 3DMarku a co do innych marków i gier poprostu trzeba by było to sprawdzic i nawet można znów liczyć srednią z % wyników :twisted:

sam w sobie nie, ale od niej pochodzi (silnik z max payne)

... jesli wyniki byly by tak samo liczone to tak, ale nie sa, bo w aquamark3 (tez pod dx9) mialem ponad 9000 punktow (na konfigu ponizej). jakbym tyle mial w 2k3 to by mi sie micha niekiepsko cieszyla :lol::lol:

 

można by zaryzykować stwierdzenie że 3DMark2k1 pokazuje srednią arytmetyczna wydajności karty, standardowych efektów, w srodowisku dx8.1

"i na tym konkretnym kodzie" bym dodal. inne aplikacje osiagaja zupelnie inne wyniki w tym samym srodowisku. no chyba ze idealnie go (kod) zoptymalizowali 8) i nie ma rzadnych opoznien z winy softu. a taki kod nie powstal i nie powstanie

a co do 3dmarka 2k3: funkcji typu "Call & Return", "Dynamic Flow Control" ("Static Flow Control" jest obecny takze w ukladach r300 wiec sie nie liczy :P), "Conditional Write Masks", "Swizzling", "Unlimited Dependent Textures", "Instruction Predicates","Ray Tracing" to sa rozszerzone instrukcje dls shaderow w wersji 2.0 ktore obsluguje chipset cinefx, a ktorych standardowo nie ma w sdk dla dx9. co one znacza - pojecia nie mam (jestem przy vertex blending z dx7 :P, ale za pare lat wam powiem o co chodzi :lol:) i sa trudne w programowaniu (taka panuje opinia wsrod developerow). poki co nikt ich wogole (dobrze) nie wykorzystal, sa w wiekszosci pod opengl, wiec moze mr. John Carmack pokaze co na niego stac :P

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RAZOR cos nie wieze w te twoje 8200pkt bo ja bez krecenia procka i grafa 254/440 mam pkt 7100  nie sprawdzałem ile mam na procku ustawionym na 1600 ale pewnie nie az tyle....

teraz pytanie czy masz standardowo 12x133  i pamieci synchro 266mhz?  bo jesli tak to cos z moim kompem chyba nie tak albo z twoim bo cos duzo tych marków:

Pamiątki mam synchro z cpu na 134 (268DDR), mnoznik default. Czyli w zasadzie nic oprócz grafy (250/366@261/396) nie kręcone. A na dowód http://service.futuremark.com/compare?2k1=7250544

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego tez zasugerowałem żeby liczyć procenty a nie bezposrednio punkty :P

 

wychodzi na to że się niejako ze sobą zgadzamy ale troche inaczej na to potrzymy

 

pozdro

nom, tez tak sadze :) a jak ty na to patrzysz?

 

luknijcie tu

text podnoszacy na duchu wszystkich posiadaczy fx-ow :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fixed dynamic glow for new ATI drivers (if you are  

experiencing low framerate, go into Setup - More Video and  

change dynamic glow to off).

ten maly textcik ma poprzec moja teorie (koncowka topicu na gorze strony) :D. w sumie to tylko 1 funkcja... a i 1 jaskolka wiosny nie czyni :) ale zawsze to cos :P i tym razem w praktyce...

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolcie ze sie wtrace - posilkowanie sie TYLKO testami w 2dsmarku jest niesamowicie sprytnym rozwiazaniem i dajacym niesamowity poglad na mozliwosci karty graficznej :D.

nikt mi nie wmowi ze "moja karta jest lepsza bo mam wiecej w 3dmarku". dodam jeszcze ze mialem przez chwile radka 8500 w domu, bo qmpel sie ze mna zamienil za grafy bo chcial przejsc HALO (na jego pc {xp1,8 msi kt3ultra 256mbddr} rozdzialka 640x480 detale na min, wszystko co mozna off bylo moze z 5 fps-ow, jak sie chcialo gdzies pojc w normalnym tempie to trzeba bylo patrzec w podloge :lol: ) podczas gdy na koim kompie (konfig nizej :P) - 800x600 detale medium, cienie off cieszylem sie w miare plynna animacja (ponad 20fps {nie liczac ostrych jatek, ale wykorzystywalem patetnt qmpla - glowa w dol, sprint za winkiel az sie rozejda :P). a mial biedaczek o 600 punkntow wiecej w 2k1.

 

poza tym na benchmarku (i  wogole jakiejkolwiek aplikacji 3d) ktory jest pisany "pod nic" i nie wykorzystuje dodatkowych, specjalnych dla danego modelu, funkcji/mozliwosci karty nie da pelnego obrazu jej mozliwosci (nie liczac testow typu fill rate, testow szybkosci liczenia nieoteksturowanych poligonow, testow szybkosci pamieci itp. - w tych testach drivery i aplikacja ma mniej do powiedzenia niz przy np. teksturowaniu) co z kolei spowoduje dzialanie aplikacji ( w tym wypadku 3dmarka) z rozna (przewaznie mniejsza, ale sa wyjatki) predkoscia NIE TYLKO z winy karty a to skolei spowoduje ukazywanie sie nam roznych wynikow - wiec porownywanie wynikow z 3dmarka dla kart oprodukowanych w calkowicie roznych technologiach mija sie z celem (co zreszta dokladnie jest napisane w pliku o dzwiecznej nazwie "readme.txt" z 3dmarka (w 2k3 napewno a 2k1 nie pamietam)).

przy dzisiejszych kartach co jak pod czym chodzi zalezy glownie od programistow - pod jaki sprzet pisza, ewentualnie od tego kto ich sponsoruje, a karta "zatanczy jak jej zagraja".

I tym (srednio) optymistycznym akcentem koncze moja przydlugawa wypowiedz :P

mam nadzieje ze 'nawiasy' nie utrudnia wam czytania :P

 

pozdrowionka

:o :o :o :o :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

a swistak siedzi i zawija je w te sreberka... :lol: :lol: :lol:

kumpel ma fx5200 procesor dwa razy lepszy od mojego... bo athlona 2000+, o plycie KT400 i pamieciach nie wspominajac.

ja mam Athlona 1,2Ghz na KT133A i przy R8500 mam o prawie 1800 punktow wiecej w 3dmark01se niz on, oczywiscie nie powiedzialem mu tego... bo dal za swojego kompa kupe kasy, szkoda mi go troche, wiec chlopcze nie p-i-e-rdol mi tu za przeproszeniem glupot!!

 

PS. ...o grach nie wspominajac, smieszny jestes koles, chcesz sie podbudowac, kupiles szajs i nie wiesz co z tym zrobic, jak mozna porownac 5200 do R8500 chlopie trzeba byc chyba ufoludkiem.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AlieNV chodziło o ptk :] po co mi lista benchmarków :P

 

a ja mam taki przykład że u kumpla na P4 2.6GHz gfFX5600 colin3.0 sie tnie jak sk...... a u mnie all pieknie pływa ps koles ma tyle samo marków co i ja..........................

 

ew możesz zrobic test w 3DMarku 2k1 i 2k3 wyliczyć średnia arytmetyczne z % różnic :lol: :lol: i wtedy będzie najbardziej obektywnie ale taki 3DMark mimo iż nie jest grą to jednak jakąś wydajnośc pokazuje i jednak widać co jest szybsze W 3DMarku a co do innych marków i gier poprostu trzeba by było to sprawdzic i nawet można znów liczyć srednią z % wyników  :twisted: 

 

można by zaryzykować stwierdzenie że 3DMark2k1 pokazuje srednią arytmetyczna wydajności karty, standardowych efektów, w srodowisku dx8.1

 

pozdro :P

Hmm To ze tnie nie znaczy ze karta jest naprawde taka słaba. Moze byc cos ze sterwonikami itp wiec ja bym najpierw sprawdził dlaczego tnie a potem napisal :P ty zapewne jedzisz na najlepszych sterach do grafi i itp a czy gosciu z fx5600 tez?? Takie moje zdanie :) A wracajac do tematu to radka niech nierze fx5200 to niezly shit :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:o  :o  :o  :o  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: 

a swistak siedzi i zawija je w te sreberka... :lol:  :lol:  :lol:

kumpel ma fx5200 procesor dwa razy lepszy od mojego... bo athlona 2000+, o plycie KT400 i pamieciach nie wspominajac.

ja mam Athlona 1,2Ghz na KT133A i przy R8500 mam o prawie 1800 punktow wiecej w 3dmark01se niz on, oczywiscie nie powiedzialem mu tego... bo dal za swojego kompa kupe kasy, szkoda mi go troche, wiec chlopcze nie p-i-e-rdol mi tu za przeproszeniem glupot!!

 

PS. ...o grach nie wspominajac, smieszny jestes koles, chcesz sie podbudowac, kupiles szajs i nie wiesz co z tym zrobic, jak mozna porownac 5200 do R8500 chlopie trzeba byc chyba ufoludkiem....  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol:

hehehe. czytales calosc co napisalem czy tylko streszczenie? :P:P:P i nie p-i-e-r-dole tu glopot. nie chce sie tlumaczyc ( a i nie mam powodu) bo wszystko juz napisalem w tym i pozniejszym poscie (postach), wiec albo ci 'umknelo' albo jestes tzw "fanATIc"-iem :lol::lol::lol:...

To twoje zdanie i mnie ono bynajmniej nie boli :D i chocbys nie wiem co zrobil to przez ciebie nvidia nie zbankrutuje. ba - nawet ci ati cukierka za darmowa reklame nie da :lol::lol:

a czy twoj kumpel przypadkiem nie kupil 5200 (nie ultra/ultimate) i w wersji 64bitowej? :P i pewnie na standardowych sterach jechal :D... bo roznica jest zdeczka za duza... ale co mnie to, JA swojego zakupu bynajmniej nie zaluje... a i roznica w testach byla mniejsza - bo tylko ok 600 punktow, no i na tym samym kompie a nie na 2razy lepszym :D:D

 

a co do ufoludka.... qrde myslalem ze sie nie wyda :lol:

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

:o  :o  :o  :o  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: 

a swistak siedzi i zawija je w te sreberka... :lol:  :lol:  :lol:

kumpel ma fx5200 procesor dwa razy lepszy od mojego... bo athlona 2000+, o plycie KT400 i pamieciach nie wspominajac.

ja mam Athlona 1,2Ghz na KT133A i przy R8500 mam o prawie 1800 punktow wiecej w 3dmark01se niz on, oczywiscie nie powiedzialem mu tego... bo dal za swojego kompa kupe kasy, szkoda mi go troche, wiec chlopcze nie p-i-e-rdol mi tu za przeproszeniem glupot!!

 

PS. ...o grach nie wspominajac, smieszny jestes koles, chcesz sie podbudowac, kupiles szajs i nie wiesz co z tym zrobic, jak mozna porownac 5200 do R8500 chlopie trzeba byc chyba ufoludkiem....  :lol:  :lol: :lol:  :lol:  :lol:

hehehe. czytales calosc co napisalem czy tylko streszczenie? :P:P:P i nie p-i-e-r-dole tu glopot. nie chce sie tlumaczyc ( a i nie mam powodu) bo wszystko juz napisalem w tym i pozniejszym poscie (postach), wiec albo ci 'umknelo' albo jestes tzw "fanATIc"-iem :lol::lol::lol:...

To twoje zdanie i mnie ono bynajmniej nie boli :D i chocbys nie wiem co zrobil to przez ciebie nvidia nie zbankrutuje. ba - nawet ci ati cukierka za darmowa reklame nie da :lol::lol:

a czy twoj kumpel przypadkiem nie kupil 5200 (nie ultra/ultimate) i w wersji 64bitowej? :P i pewnie na standardowych sterach jechal :D... bo roznica jest zdeczka za duza... ale co mnie to, JA swojego zakupu bynajmniej nie zaluje... a i roznica w testach byla mniejsza - bo tylko ok 600 punktow, no i na tym samym kompie a nie na 2razy lepszym :D:D

 

a co do ufoludka.... qrde myslalem ze sie nie wyda :lol:

 

pozdro

Nie trzeba być jak to określiłeś "fanATIc"-iem żeby wiedzieć, że fx5200 to jedna z najsłabszych kart i najwieksza pomyłka NVidii, do której sama się zresztą przyznaje. Możesz X razy napisać że różnice w testach sa niewielkie i nie żałujesz swego zakupu, a i tak fx5200 nie stanie się ani odrobinę lepszy . Co do reklamy: od NVidii nie dostałbyś nawet papierka po cukierku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba być jak to określiłeś "fanATIc"-iem  żeby wiedzieć, że fx5200 to jedna z najsłabszych kart i najwieksza pomyłka NVidii, do której sama się zresztą przyznaje. Możesz X razy napisać że różnice w testach sa niewielkie i nie żałujesz swego zakupu, a i tak fx5200 nie stanie się ani odrobinę lepszy . Co do reklamy: od NVidii nie dostałbyś nawet papierka po cukierku.

wiem ile ta krta potrafi i ze jest najslabsza z fx-ow. a nv wyparla sie jej 64-bitowej wersji i czesciowo zwyklej (nie-ultra). 5200 ultra wytrzymala neico dluzej :P. fakt faktem - teraz na stronce jest praktycznie tylko 5700 i 5950. a z najnowszysmi sterami (53.03) i krotka zabawa w rejestrze, jest conajmniej tak dobra jak 8500 (w dx8) a w dx9 juz niestety jest szybsza i to wyraznie (mowie o 8500 his-a).

A co do reklamy: papierka nie dostalem, za to mam fajny plakacik z elfka. calkiem niemaly. co prawda kameleonik byl fajniejszy ale elfka jest ladniejsza :P:P:P no i alexi laiho (wiszacy obok :P) tez jest zadowolony :D:D:D:D

 

a i nikogo nie namawiam do zakupu fx-a ani rzadnej innej karty. a wtracilem sie bo 3dmark jest dla mnie nie przekonujacy a kupowanie grafy pod wplywem takich czy innych wynikow w 3dmarku nie poslugujac sie przynajmniej innymi benchamarkami jest ... powiedzmy.... 'malo profesjonalne ' :P (bez urazy :P). a po tych wszystkich aferach zwiazanych z 3dmarkiem i cheatami w driverach i calym tym zamieszaniem az sie dziwie ze ktokolwiek na te wyniki patrzy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

thx for all kumpel kupił radka 8500 le herca za 370 ja puśćiłem swojego za 350... radka 9500 ktoś kupił przedemną zostałem z gf4ti4200 nie jest źle... a kłótnia o fx5200 vs. ati nie ma sensu bo fx5200 to jednak jedna liga nizej... mozna ją maksymalnie porównywać do 9100 i z tą kartą tez przegrywa... temat sie wyczerpał jezeli ktoś ma siano i lubi plakaty to polecamy mu FX5200 a jeżeli ktoś woli wydajność niż plakat elfa :lol: to polecamy 8500 :twisted: that's all temat chyba zamknięty

 

PS. Kto tu jest FanatiC ?? i to raczej Nvidii ?? miło ze lubisz elfy polecam tolkiena ale na pewno nie GForce FX 5200 ta karta jest jak demo jakiejś gry ma fajne bajery ale [ciach!]o one dają a sama karta juz umarła śmiercią naturalną i czas pokaże ze bedzie ulubioną kartą w supermarketach .... taka ją czeka przyszłość that's all....

 

jeszcze raz dzieki wszystkim którzy pomogli :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dmarka używam okazjonalnie a jego wyniki nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem jakości sprzętu. Nawet jeśli fx 5200 wypada w niektórych testach lepiej to i tak żaden dowód jego wyższoci.

Natomiast z elfów podoba mi się tylko Liv Tyler i raczej nie sądzę abym miał szansę dostać jej plakat przy zakupie jakiegokolwiek fx'a nawet 5950 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 - siano to ja mam stodole :lol (w koncu ze wsi jestem :lol:) a za swojego fx-a dalem 300pln. jakby sobie zyczyli panowie z prolinka za niego wiecej to bym na ta karte lał porannym moczem :D

2 - nie kazdy dostaje plakat elfki do fx-a. magiczne zdanie "A co do reklamy" sie tam znajduje wiec powinienes wiedziec o co chodzilo mi w tym wypadku.

3 - tolkiena zmiazdzylem. 2 razy. idzie zima wiec szykuje sie trzeci :D

4 - 5200 juz jest w supermarketach. narazie spotkalem sie ze zwyklymi wersjami (nie u) i pewnie 64bitowymi. gry takie jak stalker, doom3, deus ex2 ( chyba w tej wlasnie kolejnosci, ale moge sie mylic) sa dla fx-ow (szczegolnie 5200 i 5600) ostatnia szansa na podbudowanie swojej opinii. jak cinefx nie pokaze "co na niego stac" wtedy juz bedzie calkowicie po nich. wiec czas pokaze....

 

3dmarka używam okazjonalnie a jego wyniki nie są dla mnie żadnym wyznacznikiem jakości sprzętu. Nawet jeśli fx 5200 wypada w niektórych testach lepiej to i tak żaden dowód jego wyższoci.

nie wiem czy zauwazyliscie ale o to mi od poczatku chodzilo :!: szczegolnie pierwsze zdanie. z tego powodu nie zostaje sie fanaticiem nvidii :D

 

ps - liv tyler rulez :D:D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ps - liv tyler rulez :D:D:D

 

chyba Arwen grana przez Liv Tyler rulzz 8)

 

a co do tych fxow... watpie zeby w tych grach co wymieniles pokazaly swoja moc... sam mam 5600 od msi i narazie jest jedna , wielka k.o.o.o.p.a.

zreszta czas pokaze...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Większość ludzi kupujących kartę za 300 - 360 zł typu fx5200 lub radeon 9200 myśli, że oszczędza 150 do 200zł. Tymczasem wydają kasę na sprzęt możliwościami odpowiadający kacie typu gf4mx, które kosztuja do 200zł, więc raczej tracą 150zł niz zyskują. Lecą tylko na bajery np: obsługa dx 9.0, której w r9200 nie ma a w fx 5200 jest tylko z nazwy.

 

ps - liv tyler rulez

kto by pomyślał, ze taki brzydki ojciec może mieć taką ładną córkę :D :D :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o tym ???

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=5418&sid=1

 

 

lub to nizej tio juz znam i wiem co moze

http://www.sirius.pl/product.php?action=in...o&id=6042&sid=1

pytanie czy roznica w cenie przelozy sie na jakosc bo w tym 9500 raku jakos nie przekonuje mnie te 64 mb ramu :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...