Skocz do zawartości
Buzzy

L12 mod

Rekomendowane odpowiedzi

No to teras juz nic nie wiem.W roznych miejscach inaczej piszą. Mam tylko połaczyć nóżki procka czy cos wiecej bo juz nie wiem ;/

http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html <==tutaj pisza ze tylko drucikiem polaczyc nozki procka a tutaj http://www.xtremesystems.org/forums/showth...?threadid=15300 ten koles lutowal na prcku cos tam i teras pytanie lktora metoda bezpieczniejsza itd prosilbym o wypowiedz osoby ktoa juz to robila :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to teras juz nic nie wiem.W roznych miejscach inaczej piszą. Mam tylko połaczyć nóżki procka czy cos wiecej bo juz nie wiem ;/  

http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html <==tutaj pisza ze tylko drucikiem polaczyc nozki procka a tutaj http://www.xtremesystems.org/forums/showth...?threadid=15300 ten koles lutowal na prcku cos tam i teras pytanie lktora metoda bezpieczniejsza itd prosilbym o wypowiedz osoby ktoa juz to robila :D

Jak sama nazwa wskazuje (L12 mod) łączysz mostek L12 (nie wnikam w szczegóły- może jest tam kilka mostków i połączyć należy jeden z nich). Alternatywą dla tego rozwiązania jest drut-mod.

Reasumując: albo lakier na L12 albo dut-mod na piny proca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie skonczylem robic moda L12 z wynikiem 240FSB.Procek/ram 5/4 bo moje KHX siadaja przy 225fsb ale dzis robie vdimm moda wiec mysle ze na 240 synchro powinny chodzic przy cas2-2-2-6 oczywiscie :P Temat uwazam za zamkniety :D Thx za pomoc =]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne pytanko czy takie cóś działa na Epoxie ?? lub analogicznie jest cos podobnego ??

Nie, only ABIT z serii NF7 ...

a zalozysz sie....L12 mod dziala na KAZDEJ plycie na nF2

 

np.L12 on FRN2

 

zanim znowu cos palniesz...pomysl i/lub poczytaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah 28 z ah 30 to daje fsb 166 a nie 200. na 200 nie dawalem bo podnioslem w biosie. mam pytanie bo cos jest nie tak: dlaczego abit mi wykryl procka po resecie biosu jako Durona 1100 (100*11). Napiecie wykryl dobrze bo zadrutowalem na 1,7V. A dziala mod l12 z 133 na 200?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ah 28 z ah 30 to daje fsb 166 a nie 200. na 200 nie dawalem bo podnioslem w biosie. mam pytanie bo cos jest nie tak: dlaczego abit mi wykryl procka po resecie biosu jako Durona 1100 (100*11). Napiecie wykryl dobrze bo zadrutowalem na 1,7V. A dziala mod l12 z 133 na 200?

polaczenie ah28 z ah30 (czyli pionowy drucik na rysunku) daje wlasnie fsb 200 i 1700+ (133) zostaje wykryty jako 3200+.(200)

 

po pierwszym wlaczeniu komputera, wykryje ci jako duron1100 a po kolejnym zapisaniu ustawien w biosie bedzie podawac juz prawidlowo...

...

przypomnialo mi sie ze nowy bios rozwiazuje problem z wykrywaniem nowych duronow.!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj

http://www.geocities.com/trats102002/nf7sFsbsense.html

pisze ze to daje 166 ale nie bede sie sprzeczac. czyli zrobic reset biosu drugi raz i wykryje jako 200 tak?

a jak z napieciami? po modzie obnizaja sie? wczesniej mi chodzil procek na 1,81V a teraz na 1,76V i tez jest ok. Ile najmniej pojdzie? nie mam jak testowac bo pamieci mi bledami sypia. Cos z tymi twinmosami jest nie tak nie chca chodzic na 200mhz. na 166 jest ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drobne pytanko czy takie cóś działa na Epoxie ?? lub analogicznie jest cos podobnego ??

Nie, only ABIT z serii NF7 ...

a zalozysz sie....L12 mod dziala na KAZDEJ plycie na nF2

 

np.L12 on FRN2

 

zanim znowu cos palniesz...pomysl i/lub poczytaj

Faktycznie mod'a L12 mozna wykonac na kazdej plycie z tym ze na plytach

ABIT'a z rodziny NF7 mod ten daje konkretne rezultaty, tzn. pozwala osiagnac

wyzsze FSB niz przed mod'em.

 

Dziwna sprawa poniewaz wszedzie gdzie czytalem byla mowa wylacznie o plytach

ABIT NF7/NF7-M/NF7-S (-SL). Dodatkowo wypowiadaly sie tam osoby posiadajace

plyty innych producentow i u nich mod ten nie dawal podobnych rezultatow. Czy

moglbys podac wiecej link'ow do tego mod'a w wersji na Soltek'a? Link'i zawarte

w topic'u, do ktorego odeslales czytelnikow nie dzialaja, w takim wypadku prosze

o wiecej konkretow, tj. o dodatkowe zrodla - jestem ciekawy - mysle, ze osoby tu

zagladajace takze. Nie interperetuj tego jako atak w Twoja strone, po prostu Ty,

uzytkownik Soltek'a jestes w stanie powiedziec mi (nam) o swojej plycie wiecej

i na odwrot. Dodam od siebie (pisalem juz o tym w temacie o ABIT NF7-S) pare

ciekawych ... (gaz to moje link'i 8)):

 

*NF7-S 2.0 FSB Sense

*Amdmb.com Forums - L12

*nForcersHQ.com Forum - L12

*Overclockers Forums - L12

*Xtreme Systems Forums - L12

 

Przeczytaj tytul post'a "Great CPU-mod for Tbred-B: 250 FSB DC synch.", do ktorego

podales link'a - w koncu czy mod L12 to mod dla plyt ABIT'a z rodziny NF7, czy moze

mod dla Soltek'a (moze ta osoba miala szescie, farta?) lub po prostu modyfikacja CPU

pozwalajaca na osiaganie wyzszego FSB? Jestem skolowany, ide poczytam pokrewne

(postaram sie znalesc) watki na zagraniczych forum.

 

... TO BE CONTINUED

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehhh i po co tyle paplania nad prosta sprawa...

 

L12 mod na kazdej z plyt wykonuje sie idetycznie...wystarczy wsadzic drucik/i w odpowiednie miejsca i juz :wink:

 

u siebie tego nie robile nie nie wymaga tego moja plytka,ale robilem taka operacjena Asusia i plytka zamiast 205 zczela robic 225 a to juz jest niezle :wink:

 

wiec spokojnie mozna sie kierowac linkami ktore sam podales (fsb sense) cala operacje wykonuje sie analogicznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos drutowal L12 pod inne procki niz 1700+ ? Mam problem bo mod na 166 dziala ladnie a na 200 nie chce isc, tzn. dalej jest 166 (proc to 2000+)  

pozdrawiam

sensei

ja drutowalem bartka 2500+ na fsb200 na wspomnianym wczesniej asusie...wszystko bezproblemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to drutowanie na 100% poprawnie i na 8Rda totalna porażka, niedość że nie dało to nic to jeszcze winda sie nie ładowała na nawet łagodniejszych ustawieniach.

Wywaliłem druciki i znowu jade 10,5x225 jak poprzednio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zadrutowalem mojego antka kiedys na *13 i bylo ok.

potem zadrutowalem na napiecie 1,7V i tez bylo ok.

wiec mysle ze nabralem wprawy. niestety.

zadrutowalem go na 166 (ah28-ah30) i kicha wykrywa dalej 133. sprobuje jak bede miec czas dolozyc ah32-ag31 i zobacze czy pojdzie. teraz musze poprostu w biosie ustawiac na 200.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...