Skocz do zawartości
Cypis_Torun

DWIE MYSZKI W JEDYNM KOMPIE? JAK?

Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo chciałbym podłączyć dwie myszki do jednego komputera. Mam dwa modele. Jedną z wyjściem na PS/2 drugie z przejściówką na COM. Każda z nich podłączona odzielnie działa. Razem jednak nie współpracują- system wybiera tę z PS/2. Nie wiem, czy potrzebny jest jakiś program, może zmienić jakieś ustawienia w BIOSIE? Czy w ogóle jest wykonalne podłączenie dwóch myszek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę kolejny ziomek na tweaku 8) pozdrawiam, a wracając do tematu:

Chyba raczej nie da rady naraz używać dwóch myszek naraz, wiem bo sam próbowałem. Wkońcu na chłopski rozum to albo by musiały być 2 kursory albo dwie myszki sterowały by jednym kursorem (ciekawe co by się stał jakby obie pojechały w osobną stronę ;] )

pozdro,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

O ile pamietam to mozna tak zrobić, wtedy jednym kursorem kierują 2 myszki, jedna pod com a druga pod ps2, to bylo na win98, a z tego co pamietam to myszka pod ps2 to jakiś model A4TECH i chodzila na jterowniku od tej myszki, podaj mi maila to wysle ci ten sterownik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jasne, ja mam jedna mysz pod seriala, a druga pod ps/2. dzialaja obie bez problemu

tak samo jak kolega :)

 

starego logitecha na coma podlaczam jak babcia przyjezdza, bo boje sie o swojego bezprzewodowego optyka, a bab cia loji nalogowo w pasjansa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mozna wiedziec po co  :?:  :?  :D

Np. jak masz jedną myszkę ze 300zł do quaka, i nie chcesz jej ciarać, a na codzień do przeglądania neta masz inną, a nie chcesz przepinać mychy i robić reboota za każdym razem, jak chcesz zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da sie da... looz

Klawa czy myszka... mozna. Tylko ze jedno z 2 urzadzen musi byc na USB(!)(a drugie ps/2) np. uzywam tak czasem do grania z bratem w pile na 1 kompie 2 klawierek..(!polecam!)

Bardzo fajnie, dzięki.

 

Mam teraz dwie sprawne myszki- pod PS/2 i pod COM. Obie naraz nie działają (mam Xp pro, wykrywa mi tylko jedną mychę naraz). Każda z osobna działa bez problemu...

 

Czyli jeśli zakupiłbym myszkę pod USB, to można by używać dwóch? Celem moim jest zagranie w Serious Sama na jednym kompie- ma split screena i gdyby komp (albo sama gra) wykrywał dwie odzielne myszki, to można by się nieźle zabawić (i przy okazji udowodnić bratu kto jest lepszy:D)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie to działa tzn. COM + PS/2

I tak jak podlącze mychę do COM 1 to oby dwie ruszają kursorem, a jak podłącze do COM2 to niby nie dziala... ale w Settlersów I i II można grać we dwóch jak na Amidze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rowniez mialem podpiete dwie myszki Logitech.

Zwykly pilot PS2 i MX500 USB.

Co najlepsze dla kazdej moglem sobie ustawic osobne sensitivity bez klopotu.

Nawet jak wchodzilem do ustawien myszki (mouseware) to zalezy ktora myszka to robilem takiej opcje wyskakiwaly - czyli MX-em klik i opcje z rysuneczkiem MX-a, gdy pilotem klik to funkcje pilota :)

Dziala elegancko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie, dzięki.  

 

Mam teraz dwie sprawne myszki- pod PS/2 i pod COM. Obie naraz nie działają (mam Xp pro, wykrywa mi tylko jedną mychę naraz). Każda z osobna działa bez problemu...

 

Czyli jeśli zakupiłbym myszkę pod USB, to można by używać dwóch? Celem moim jest zagranie w Serious Sama na jednym kompie- ma split screena i gdyby komp (albo sama gra) wykrywał dwie odzielne myszki, to można by się nieźle zabawić (i przy okazji udowodnić bratu kto jest lepszy:D)

Bez problemu ja mam optyczna bezprzeodową pod USB a druga z kabelkiem na ps2 dla siostry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeśli zakupiłbym myszkę pod USB, to można by używać dwóch? Celem moim jest zagranie w Serious Sama na jednym kompie- ma split screena i gdyby komp (albo sama gra) wykrywał dwie odzielne myszki, to można by się nieźle zabawić (i przy okazji udowodnić bratu kto jest lepszy:D)

Mozna wtedy uzywac 2, ale kursor pozostanie tylko jeden(dwie mychy sterujace jednym kursorem). Takze z gry w ten sposob nic nie wyjdzie. No chyba ze gra cos namiesza i rozdzieli sygnaly, lub jest jakis soft, ale ja o niczym takim nie wiem zeby istnialo. No ale skoro S.Sam ma splita to moze.... ale nie wiem, i nie daje zadnych gwarancji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...