Skocz do zawartości
bogdans1

Switche- czy to prawda?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam pytanie dotyczące switchy... właściciel mojej sieci nie chce ich zakładać, ponieważ twierdzi, że się one zawieszają (np. kilka razy dziennie podczas burzy musi jechać i je resetować).

Czy to prawda, czy tylko takie tłumaczenie i od czego to zależy. Czy np gorsze się wieszają, a lepsze mają jakieś zabezpieczenia?

Jeśli tak jest jak myślę to jakiej firmy switche polecacie (do dużej sieci ponad 300 osóB).

Czekam na wasze opinie i rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że w jednym bloku jest w gniazdkach uziemnienie, a w drugim nie i po switch'u. Przekonałem się na własnej skórze. Do przewieszek lepiej użyć używanych światłowodów, albo radiówek. Ew. jeśli studzienki np. TPSA są w odpowiednim miejscu, to "można" przez nie pociągnąć kabel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huby tez sie zawieszaja.

 

Stary nie mysl aby na osiedlowke ktos kupowal markowe wysokiej klasy switche jesli sa podpiete do przewieszek.

Biorąc pod uwagę, że ktoś może ukraść/zniszczyć dość drogi sprzęt. Twój Admin znalazł wymówkę by uniknąć większych kosztów.

 

PS. Paranoik znowu miażdży avatarem :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe ja mam switch'a Planet FNSW 1601 . Dałem za niego 360 zł w czerwcu więc chyba nie jest to sprzęt z niższej półki a i tak się wiesza. Jest zasilany przez UPS AREN 500 wiec przepięcia z sieci 220 odpada. Czasem chodzi przez tydzień pięknie bez zwisu a czasem mu 5 godzin wystarczy i już wisi . Nie mam pojęcia od czego to zależy (zasilacz wbydowany)

Dane switch'a http://www.planet.com.tw/product/product_d...id=15&menu_id=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Huby tez sie zawieszaja.

 

Stary nie mysl aby na osiedlowke ktos kupowal markowe wysokiej klasy switche jesli sa podpiete do przewieszek.

No wiesz co ja kupowalem ;P Oczywiscie uzywane ale w 3 kluczowych miejscach byly ladne i zarzadzalne wystarczy chciec ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz walnietego albo bedziesz musial ups'a wstawic bo masz problemy z pradem. ps nie urzywaj zwrotu nie z nizszej polki w poblizu slowa planet ok...??

Chcesz powiedziec ze Planet to highendy i wogole takie cudo ze Catalysty sie chowaja ;)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz walnietego albo bedziesz musial ups'a wstawic bo masz problemy z pradem. ps nie urzywaj zwrotu nie z nizszej polki w poblizu slowa planet ok...??

Chcesz powiedziec ze Planet to highendy i wogole takie cudo ze Catalysty sie chowaja ;)?

Chyba mu chodziło o coś zupełnie odwrotnego ;]]]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz walnietego albo bedziesz musial ups'a wstawic bo masz problemy z pradem

Odpowiedz

Jest zasilany przez UPS

Pozdrawiam lol

 

Jezleli Twoj switch nie z nizszej polki :D:D:D:D:D:D:D:D:D podpiety w dodatku do ups'a conajmniej raz w tygodniu sie wiesza to ja po prostu gratuluje.

 

Marko nastepnym razem czytaj ze zrozumieniam ;)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm jakos mnie dziwia te informacje o zwisach switchy ...

 

moim zdaniem wina jest tylko i wylacznie po stronie uzytkownika - polazycie kable jak ida bez zabezpieczen 20 cm pod ziemia albo kolo innych kabli ...

 

ja mam u siebie switcha compexa (8 portow za 105 zloty) i huba planeta jakiegos - wszytsko chodzi pieknie od okolo roku - ZADNYCH zwiech ! - wszystkie kable oczywiscie w ziemi (nie ktore okolo metra pod ...)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezleli Twoj switch nie z nizszej polki  podpiety w dodatku do ups'a conajmniej raz w tygodniu sie wiesza to ja po prostu gratuluje.

Hehe dziękuje , dziękuje...

 

Ps.Timm Następnym razem pisz troszke bardziej zrozumiałą polszczyzną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co mówicie to nie ma znaczenia jakiej firmy (wiadomo drochich nie zostawi na klatkach :( ) ale raczej wina prądu w bloku?

Internet jest za pomoca przewieszek, ale jak na osiedlu jest ok 100 osób, to huby powodują za duże obciążenie :(. Chyba wymiana na switche sporo pomoże? Tylko boje sie tych zwisów....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zeby byc nieco konkretnym

mam D-Linka DES1016D+ 16 port

Longshine LCS-883R-SW16DN 16 port

Eusso 8 port mydelniczka

Dlink 5 port DES1005

i Intel In Buss 8 port

w/w switche nie zawiesily sie ani razu w ciagu 3 lat dzialania sieci,

obecnie jest 175 GB na serwerze roznego stuffu,

kable w ziemi pomiedzy blokami, bloki na tej samej stacji trafo

pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo masz walnietego albo bedziesz musial ups'a wstawic bo masz problemy z pradem. ps nie urzywaj zwrotu nie z nizszej polki w poblizu slowa planet ok...??

Chcesz powiedziec ze Planet to highendy i wogole takie cudo ze Catalysty sie chowaja ;)?

Chyba mu chodziło o coś zupełnie odwrotnego ;]]]

Uhm no chyba faktycznie ;) Przepraszam zainteresowane i obiecuje sie kontrolowac podczas stanu sredniej sprawnosci umyslowej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...