Skocz do zawartości
WRX

SB Live czy Realtek ALC650?

Rekomendowane odpowiedzi

Na plycie mam Realtek ALC650 5.1 kanalow, w szufladzie kisi sie stary SB Live (model CT4830, 4 kanaly). Co da mi lepsza jakosc dzwieku i wydajnosc w grach? Czy ten model SB nadaje sie do jakiejs przerobki?

Mam zamiar do tego kupic glosniki Logitech Z640 5.1.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz zamiar zakupić zestaw 5.1 to po co Ci SB 4.1 :?: Najlepiej prównaj i oceń co Ci będzie odpowiadać, a skoro SB masz już u siebie w domku więc to chyba żaden problem nie będzie :wink:

 

Pozdrawiam :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jedno i drugie to wielka kupa. Trzeba zbierac $ na Fortissimo III.

taka kupa jak twoja plyta - sproboj wlaczyc na niej zestaw 4.1 z softem od shuttle

zeby tego dokonac musialem pozyczyc kompakt od Epoxa na kt600

wiec sie nie przestrasz kiedy po podlaczeniu zestawu 4.1 ,5.1 bedzie gral tylko przod - nic nie jest zepsute tylko sterownikow brakuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niewatpliwie sound storm jest lepszy od livea ale fraz pc zawsze ma jakies dziwne wyniki tych swoich testow :/ od kyro zaczynajac po wlasnie porownaniu kart dzwiekowych konczac

Nigdy nie uwazam ich recenzji za wiarygodne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tego live'a co WRX. Przeszedłem na niego z Realteka. Zestaw mam 4-kanałowy, ale za to duży i dobry więc nie potrzebuję przechodzic na 5.1. Różnica na korzyść Live'a w stosunku do realteka jest co najmniej MIAŻDŻĄCA odkąd używam driverów YouP PAX. Przemawia za tym dobra jakość dźwięku, normalny, działający korektor, wysokie i niskie tony, świetne efekty stereo, i dużo płynniej działające gry!

Naprawdę warto! ;)

 

P.S. Sound Storm jest trochę lepszy od Live'a, ale jak ktoś ma już SB'ka, to do SS nie warto dopłacać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj wlaczyc na niej zestaw 4.1 z softem od shuttle

zeby tego dokonac musialem pozyczyc kompakt od Epoxa na kt600

wiec sie nie przestrasz kiedy po podlaczeniu zestawu 4.1 ,5.1 bedzie gral tylko przod - nic nie jest zepsute tylko sterownikow brakuje

Nie latwiej bylo sciagnac sterowniki z internetu? U mnie dzialaja 4 glosniki bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na www.mojepc.pl jest trzyczęściowa recenzja muz: wniosek końcowy dla tego topicu: różnica między zintegrowaną muzą a SBLive jest wielokrotnością różnicy między SBLive a kartami muzycznymi przedziału cenowego ok. 5k,-zł.

SS jest tylko wtedy sensowny jeżeli ma certyfikat VIA: mało która MoBo z SS ma taki certyfikat, bo: to kosztuje i należy dać sensowne przetworniki a to też kosztuje.

O jakości muzy generalnie decydują przetworniki. Klasycznym przykładem jest tu Terratec 512 Digital: muza na [ciach!]ianym chipie FM 801-AU dzięki rewelacyjnym przetwornikom ma parametry zbliżone do SBLive 5.1 Digital.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

SS jest tylko wtedy sensowny jeżeli ma certyfikat VIA:

Reszta bzdurki, to bzdurki - trudno, każdy może je wypisywać.

Ale tym to mnie rozwaliłeś na maxa :lol: :lol:

Kpisz czy o drogę pytasz?

Bo jak kpisz - to nieładnie.

A jak niewiesz o czym piszesz - to nie pisz! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@esem

1. Powołujesz się na recenzję sprzed roku, w której nie ma mowy o SS

2. Jakbyś przeczytał artykuł, którego adres podałem, to byś wiedział, czym różni się SS od "zwykłej" zintegrowanej dźwiękówki.

3. Jakim sposobem dźwięk nVidii miałby otrzymać certyfikat VIA?

4. O jakości muzy faktycznie decydują głównie przetworniki. Ale przy dźwiękach już środek ciężkości przenosi się znacznie na APU.

5. Czy wiesz, jakie przetworniki montowane sa w Live (a gama jest spora), a jakie w SS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sproboj wlaczyc na niej zestaw 4.1 z softem od shuttle

zeby tego dokonac musialem pozyczyc kompakt od Epoxa na kt600

wiec sie nie przestrasz kiedy po podlaczeniu zestawu 4.1 ,5.1 bedzie gral tylko przod - nic nie jest zepsute tylko sterownikow brakuje

Nie latwiej bylo sciagnac sterowniki z internetu? U mnie dzialaja 4 glosniki bez problemu.
prosciej bylo isc dwa pietra wyzej ,bo ciezko zainstalowac sieciowke jak kontroler cdromu nie dziala :lol: (w win98)

no i wogole ciezko sciagac z netu nie bedac podlaczonym do niego

po to jest plyta ze sterownikami zeby byly na niej sterowniki

kumpel ta plyte kupil w hurtowni ,a nie na allegro

 

do Wawelskiego:

jakie przetworniki ma SS ,np.twoj Asus ,Abit ,czy cokolwiek innego i innego niz ALC650??????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@esem

1. Powołujesz się na recenzję sprzed roku, w której nie ma mowy o SS

2. Jakbyś przeczytał artykuł, którego adres podałem, to byś wiedział, czym różni się SS od "zwykłej" zintegrowanej dźwiękówki.

3. Jakim sposobem dźwięk nVidii miałby otrzymać certyfikat VIA?

4. O jakości muzy faktycznie decydują głównie przetworniki. Ale przy dźwiękach już środek ciężkości przenosi się znacznie na APU.

5. Czy wiesz, jakie przetworniki montowane sa w Live (a gama jest spora), a jakie w SS?

Masz rację: przejęzyczyłem się: oczywiście chodzi o nVidię a nie o VIA. :oops:

Ale certyfikaty dalej obowiązują: jak go nie masz to masz tylko podróbę albo namiastkę SS.

Ty też nie wiesz które MoBo jakie ma przetworniki, nawet po numerze seryjnym nie dojdziesz: generalnie jest to badziewie: potwierdzenie znajdziesz w recencjach płyt, w tym na przywołanym przez Ciebie www.frazpc.pl

Natomiast jakie przetworniki ma SBLive: znajdziesz takie info w miejscu wskazanym przeze mnie wyżej jak i tu: http://www.3dsoundsurge.com o SS też. :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia daje certyfikaty co do zgodności płyty ze specyfikacją, a nie co do jakości dźwięku.

Jakie mobo ma przetworniki - wystarczy zajżeć do instrukcji (najczęściej ALC650).

 

Podaj może jeszcze linka do info, gdzie wyczytałeś, że " różnica między zintegrowaną muzą a SBLive jest wielokrotnością różnicy między SBLive a kartami muzycznymi przedziału cenowego ok. 5k,-zł." w kontekście SS. Bo w linkach podanych przez Ciebie są stwierdzenia, że SS to klasa Audigi 2 i z nim bezpośrednio może konkurować (czyli jest znacznie lepszy od Live'a).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nVidia daje certyfikaty co do zgodności płyty ze specyfikacją, a nie co do jakości dźwięku.

Jakie mobo ma przetworniki - wystarczy zajżeć do instrukcji (najczęściej ALC650).

 

Podaj może jeszcze linka do info, gdzie wyczytałeś, że " różnica między zintegrowaną muzą a SBLive jest wielokrotnością różnicy między SBLive a kartami muzycznymi przedziału cenowego ok. 5k,-zł." w kontekście SS. Bo w linkach podanych przez Ciebie są stwierdzenia, że SS to klasa Audigi 2 i z nim bezpośrednio może konkurować (czyli jest znacznie lepszy od Live'a).

nVidia daje konkretnym płytom (wytwórniom) certyfikaty SS: a więc chodzi o dźwięk a nie np. o obraz.

SS (oczywiście certyfikowany a nie np. w wydaniu FICa) to jest inna jakość i tu masz absolutnie rację.

Tak jak wcześnie już podawałem moja wypowiedź jest cytatem z recenzji z www.mojpc.pl - przyznaje Ci rację, że w momencie powstawania tych recenzji nie było jeszcze na świecie SS. Ale już była informacja o wykupieniu przez VIA producenta znakomitych kart muzycznych i stąd moje przejęzyczenie które można uznać za pewne niehlujstwo. :oops:

Ciekawa dyskusja nt. muz toczy się aktualnie na www.benchmark.pl w dziale "opinie". :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...