Skocz do zawartości
Crazy_Ivan

Radiatory na pamięci (grafika) czy jest sens?

Rekomendowane odpowiedzi

moja szla cos kolo 185 po doklejeniu radiatorkow 205. Karta jest podkrecona na stałe z tych 175/143 na 200/175 a reszte so dokrecam wedle checi riva tunerem .. na stale smiga 205/200

 

Wyniki podkrecenia

a grafa wyglada tak:

Dołączona grafika

 

radiatory sa pocieta z radiatora jakiegos starego 486 czy 386 IBM-a :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój aktualny, nowy wihajstre na gpu(założe w poniwedzialek) :wink: 

Dołączona grafikaDołączona grafika

Na memorki tez cos założe ino musze dorwac cosik konkretnego, bo dociac trza będzie dokładnie bo dużo jest na tej karcie dinksów kole memorków, więc założenie jednego wilkiego odpada 8) 

Dołączona grafika

:wink:

mam tez taki sam coolerek (TITAN D3TB) i zamierzam zalozyc go na mojego GF3, bo wentyl gainwarda potrafi wkurzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już w środę będzie u mnie karta Herkules 9800, a mam jeszcze w zapasie radiatory na pamięci BGA, aluminiowe. Czy przyklejenie ich NA te firmowe radiatory podniesie jeszcze wydajnośc chłodzenia kości? Dodatkowo mam jeszcze dwa wolne wentyle 80mm, zamontować je gdzieś?, tak by wiały na kartę i podniosły możliwości OC? Dodam, że obudowa będzie otwarta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewno że załóż te wentylki, tylko chyba wg. mnie jeden styknie jak to jeszcze 80 :wink:, radiatorki to podstawa przy wyciskaniu jak najwiecej z karty :wink:

 

:arrow: Każdy element dodatkowy, który ma na celu chłodzenie które standarowo jest słabe lub wogóle go niema podonosi możliwości o/c :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zrobiłem jeszcze tych radiatorów i chyba już dam sobie z tym spokój. Sprawdziłem dzisiaj jak będzie sprawować się karta z dodatkowym wentylem (dmuchającym na gpu i mem). Udało się tak osiągnąć max 230/190 ale latały już artefakty, natomiast stabilnie (bez śmieci) 220/190. Przy czym różnice w taktowaniu gpu są raczej nieistotne dla wydajności (bo mem ma małą przepustowość -->64bit), czyli mem poszła raptem lepiej o 5mhz bo przy 195 już były artefakty.

Najlepszy wynik na takiej karcie to 1844 jednostek 3dsmarka 2k1 se def.

Dołożenie radiatorów dało by pewnie kilka mhz więcej ale i tak wiele to nie pomoże więc zdecydowałem, że (jak tylko nadarzy się sposobność :P ) zmieniam grafę na r9x00 lub gf3.

 

Dzięki wszystkim za rady.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOO, Crazy_Ivan musze Cie pobić masz 1844 a ja mam 1799 też na def. Jakiego masz proca? Bo ja tego biednego P III. O wiem podkręce go do 728mhz i wtedy dede miał więcej, nie moge go tak zostawić bo mam PCI 37 mhz.

 

Update: He He Crazy_Ivan udało mi sie wycisnąć 1847 marków. Dziwne podkręcenie proca o 78 mhz dało tylko 48 punktów...

 

 

srekal34 ---> Pod spodem grafy go wstaw, tak żeby wiał do góry. A jak masz 2 to możesz następnego dać od góry żeby wiał na dół albo z boku karty ale to już twój wybór...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaro87, mój proc to Durex Spitfire 750@833. Twój wynik jest przy mem na grafie @ ponad 200? bo u mnie tylko 190 :P .

 

Tak mało pkt. po podkręceniu praca (u mnie zysk jest podobny) bo to już słabe grafy i imho nawet przy Athlonie lub P4 wiele więcej nie da się wycisnąć.

 

Zastanawia mnie jednak jak udało się niektórym osiągnąc ponad 3000 3dsmarków na gf2mx200 8O bo takie wyniki są też w bazie futuremarka :? Czyżby kant czy może extrelmalny oc np. 300mhz na pamięciach grafy (tylko jak to możliwe przy SDR :? 8O ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MARIOSKARPA---->Gdzie byś proponował założenie tego wentyla?

Tak jka poprzednicy, proponuje dac go na dole, i oczywiście możesz również drugi założyć u góry :wink:

Tylko przy otwartej obudowie to zacicho pracował nie bedziesz 8)

 

Ale wcześnie 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie z Krakowa. Jesli by Was bardzo interesowaly radiatorki na pamieci, z ksztaltownika aluminiowego, wymiary: podstawa 12x22-25mm, wysokosc scianek 20mm, to zapraszam na priva albo gg.

 

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...